אסרוק מכינה כלי עדכון ביוס מבוסס רשת מתוך הביוס עצמו

זוכרים את הימים שבהם עדכון ביוס היה נחשב לפרויקט לא קטן ? הייתם צריכים להכין דיסקט או דיסק עם יכולות אתחול, להעביר אליו או להכין בנפרד את תוכנת העדכון מבוססת הדוס ואת קובץ הביוס המעודכן, להקליד את פקודת העדכון בשורת הפקודה בדוס, ולקוות שהכל יעבוד כמו שצריך, ושלא טעיתם איפה שהוא בדרך, שכן טעות הייתה נגמרת בזמנו בלוח אם מושבת וחסר תועלת.

מאז עברו המון מים בירקון, חברות הציגו שבבי ביוס נשלפים, לאחר מכן שבבי ביוס כפולים, אפשרות עדכון ביוס מתוך מערכת ההפעלה , אם זה מקובץ על גבי המחשב או מהרשת עצמה וכמובן אפשרות לעדכן ביוס באמצעות הביוס עצמו מכונן פנימי או התקן אחסון נשלף כלשהו ב USB.

היום אנו מתבשרים כי אסרוק עובדת על ההתפתחות הבאה בתחום עדכון הביוס, כשהיא מפתחת כלי שיאפשר לעדכן את הביוס מרשת האינטרנט, מתוך הביוס עצמו !

התוכנה החדשה שאסרוק מפתחת מתבסס כמובן על ביוס ה UEFI החדש שהפך לסטנדרט אצל מרבית יצרניות לוחות האם. הביוסים מבוססי UEFI מעניקים למשתמש ממשק גרפי מתקדם, ברור ונוח יותר לשליטה, ואסרוק מנצלת אותו להוסיף אליו את הכלי החדש שלה, ממנו תוכלו, באמצעות חיבור אינטרנט פעיל שיחובר לכרטיס הרשת בלוח האם שלכם, לעדכן ביוס בלחיצת כפתור.

הכלי החדש יפנה בצורה אוטומטית  לאתר של אסרוק, יבדוק אם יש גרסת ביוס חדשה יותר ללוח האם שלכם, ובמידה וישנה גרסה כזאת, הוא יוריד אותה ויעדכן אותה לבד, ללא צורך בהתערבות כלשהי מצד המשתמש.

באסרוק מבטיחים כי כמעט כל לוחות אם העתידיים של החברה יגיעו עם אפשרות זו מובנית בתוך הביוס שלהם, ובחברה עובדים כרגע על עדכוני ביוס ללוחות אם נבחרים של החברה שכבר קיימים בשוק, כך שגם הם יקבלו את האפשרות לעדכן את הביוס דרך רשת האינטרנט.

זהו כמובן צעד נוסף במלחמה האינסופית בתחום לוחות האם, כשכל חברה מנסה להקדים את האחרות ולהציג חדשנות טכנולוגית בצורה כזו או אחרת ולהציג טכנולוגיה שתבדל אותה מהאחרות, ואסרוק שהפכה לא מזמן ליצרנית השלישית בגודלה בעולם במספר לוחות האם שהיא מוכרת, מנסה לחזק את מעמדה עוד יותר עם פיתוח זה.

  

  

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

 1. מאת DOCTOR ICE:

  שינוי מבורך , אם כי קיים במס' לא מבוטל של מוצרי חשמל
  כולל סטרימרים , טלוויזיות , מגברים (מבוססי רשת) ועוד…

  כמובן שבמחשב עדכון זה הוא הרבה יותר מקיף ו"פולשני"

 2. מאת 44796E616D69747279:

  מה שמפריע לי, זה העיצוב האינפנטילי כמעט בכל ממשקים הגרפיים של לוחות עם UEFI. למה? כל משחק הצבעים והאייקונים הפסיכודליים רק גורמים לי להתפתחות התקפי אפילפסיה.

  בהתיחסות לנושא הידיעה, עדכון רשת פיצ'ר מבורך…

השאר תגובה