התשובה ל iOS 7 ? גוגל תשיק את האנדרואיד 5.0 באוקטובר

רבים ציפו להשקת מערכת ההפעלה החדשה של גוגל בכנס ה I/O של החברה או להשקה של מכשיר נקסוס חדש, אך הכנס הסתיים בקול ענות חלושה מבחינת הכרזות, כשרבים שאלו מתי תשיק גוגל את מערכת ההפעלה החדשה שלה ? התשובה היא ככל הנראה מתישהו באוקטובר הקרוב. גוגל החליטה לתת "פסק זמן" לשותפות הייצור שלה בטרם תשיק את מערכת ההפעלה החדשה שלה, כשסמסונג (גלקסי S4) ו HTC (עם ה One) השיקו רק לאחרונה מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2.2, כך שהשקה של גרסה 5.0 עוד בטרם הספיקו להגיע המכשירים הללו לשווקים הייתה בעייתית מאוד עבור אותן יצרניות, כך שגוגל צפויה להציג בשבועות הקרובים "גרסת מעבר" של מערכת ההפעלה שלה – אנדרואיד 4.3, וכאמור בחודש אוקטובר הקרוב נזכה ככל הנראה למערכת הפעלה חדשה, אבל לא רק מערכת הפעלה חדשה, אלא גם ככל הנראה מכשיר סמארטפון חדש מבית גוגל-מוטורולה, ה X Phone המצופה.

לוח הזמנים המשוער להשקת מערכת ההפעלה החדשה זהה כמעט להשקת מכשיר הגלקסי נקסוס ביחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 בחודש נובמבר 2011, כך שהשקה בסביבות חודש אוקטובר של מכשיר חדש ביחד עם מערכת הפעלה חדשה מסתמנים כתקופה מתאימה במיוחד להשקה, במיוחד כשלוקחים בחשבון את העובדה שגם אפל נוהגת להשיק מכשירים חדשים באותה תקופה.

android_key_lime_pie

האתר VR-ZONE, שמביא את הדיווח, טוען כי לפי מקורותיו, מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0, ה Key Lime Pie (פאי לימון) תעבור אופטימיזציות רבות ותגיע עם תאימות גבוהה במיוחד, אפילו למכשירים עם 512MB זיכרון פנימי בלבד, מה שקה לאחרונה בשנת 2012 עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3, הג'ינ'רברד. הדבר יכול להוביל למצב אבסורדי בו מכשירים ישנים יחסית יוכלו להפעיל את מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0, אבל לא את הגרסאות הקודמות – גרסה 4.0, 4.1 או 4.2. מדובר בבשורה של ממש למשתמשי האנדרואיד, אבל משהו שקיים כבר היום במערכות ההפעלה iOS ו Windows Phone.

שאלה נוספת שמעוררת לא מעט עניין היא שאלת מכשירי הנקסוס – האם גוגל עומדת לנטוש את מותג הנקסוס ? לאחרונה הציגה גוגל ביחד עם HTC וסמסונג גרסאות "נקיות" של מכשירי גלקסי S4 וה One של HTC , עם מערכת ההפעלה הנקייה של גוגל וללא תוספות כלשהן של היצרניות, כשלפי השמועות בקרוב נזכה גם לגרסת "גוגל" של ה Xperia Z של סוני. עם רכישת חטיבת המובייל של מוטורולה בגוגל עשו מאמצים רבים "להרגיע" את שותפות הייצור שלה ולהבטיח להן כי היא לא תתחרה בהן באופן ישיר, אך כעת נראה כי ה X Phone יסמן את סוף תקופת הצינון של גוגל, כשלאחר השקתו גוגל תשחרר גרסאות "נקסוס" למכשירים שונים של יצרניות הסמארטפונים המובילות לפי בקשתן, כשהיא תתמקד במותג ה X Phone, במה שיסמן את סופו של מותג הנקסוס של החברה.

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה