מיקרוסופט מוחקת כמעט מיליארד דולר בגלל טאבלטי ה Surface RT

בשבוע שעבר הודיעה מיקרוסופט על הורדת מחירים משמעותית לטאבלטי ה Surface RT של החברה, בגובה של כ 150 דולרים לערך. בסוף השבוע האחרון התבררה ההשפעה העצומה של הורדת המחירים על המצב הפיננסי של מיקרוסופט (שעדיין נמצאת במצב לא רע בכלל), כשהיא מודיעה על מחיקה של 900 מיליון דולר, לאור הורדת המחירים שביצעה ומבצעי מכירה שונים בהם נמכרו הטאבלטים הללו בשווי נמוך בהרבה מתג המחיר שמיקרוסופט הצמידה להם עם ההשקה שלהם.

בשיחה עם אנליסטים פיננסים, אמרה איימי הוד (Amy Hood), מנהלת כספים ראשית במיקרוסופט : "לפני פחות משנה השקנו את ה Surface RT וה Surface Pro, כשכל אחד מהם הציע ערך מוסף משלו. ה Surface הוא רק חלק אחד מהמסע שלנו להביא לשוק מכשירים חדשניים ומשכנעים מבוססי Windows, בעידן של מחשוב. אנו מנתחים את ההתקדמות שלנו ומבצעים התאמות שונות בתוכניות שלנו לפי הצורך."

הורדת המחירים המשמעותית לטאבלטי ה Surface, כמו גם כמובן מחיקה של 900 מיליון דולרים ממאזן החברה, מהווים בעצם סוג של הודאה של מיקרוסופט בכישלון מדיניות השיווק שלה בכל הקשור לטאבלטים, כשמספר יצרניות נוספות שהשיקו טאבלטים מבוססי מערכת ההפעלה Windows 8 RT ו Windows 8, הכריזו גם הן על הורדת מחירים, בתקווה שמחיר אטרקטיבי יותר יעזור להגברת הביקוש לטאבלטים הללו.

בנוסף, אמרה הוד : "כתוצאה מהורדת המחירים לטאבלטים והתאמות שונות שביצענו במלאים שלנו שקשורים לרכיבים שונים וציוד נלווה לטאבלטים הללו, נאלצנו למחוק כ 900 מיליון דולרים מדו"ח הרווח והפסד שלנו. אף על פי שהדבר מתבטא בירידה של כ $0.07 ברווח למניה של החברה, אנו מאמינים כי עדכון המחירים יעזור בהאצת קצב האימוץ של ה Surface RT וימקם אותנו במצב טוב יותר בדרך להצלחה בטווח הארוך."

במיקרוסופט מבצעים במקביל מספר צעדים שאמורים לעזור להגברת קצב המכירות של טאבלטי ה Surface RT, כשהם מגבירים את קצב ההפצה של הטאבלטים הללו למדינות ברחבי העולם, כשנכון להיום, ניתן להשיג אותם בצורה רשמית ב 29 מדינות ברחבי העולם וב 10,000 חנויות (פיזיות), כמו גם זמינות גדולה יותר של הטאבלטים הללו ללקוחות עסקיים ומוסדיים של החברה.

טאבלטי ה Surface RT הם טאבלטים מבוססי ארכיטקטורת ARM – ארכיטקטורה שנמצאת בחלק ניכר מהסמארטפונים כיום, כשהחיסרון הגדול שלה הוא אי תאימות לחלק ניכר מהיישומים שנכתבו למערכת ההפעלה Windows, דבר שהרחיק ממנה צרכנים רבים. למרות העובדה שמיקרוסופט השתמשה בשם הכל כך מוכר – Windows – בניסיון לעזור בקידום המכירות של הטאבלטים הללו, צעד שבפועל הגביר את הבלבול בקרב הצרכנים, מערכת ההפעלה לא התרוממה, כשמספר יצרניות מובילות כמו סמסונג וטושיבה הודיעו מראש כי הן לא מתכוונות לייצר טאבלטים כאלו או לייצר אותם בכמות מצומצמת, כדי למנוע מצבים של אי הבנה בקרב הלקוחות. במיקרוסופט עושים בחודשים האחרונים מאמצים רבים להגביר את התאימות של יישומים שונים למערכת ההפעלה, כך שהיא תציע מספר גדול יותר של יישומים מתאימים לצרכנים.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה