מיקרוסופט קונה את חטיבת הסלולר של נוקיה

הידיעה הבאה אמנם תעשה לא מעט כותרות בימים הקרובים, אבל קשה להגיד שהיא באמת מפתיעה, כשאנו מקבלים דיווח כי ענקית התוכנה מיקרוסופט רכשה את חטיבת הסלולר והשירותים של אחת מחברות הסלולר המפורסמות בעולם, ושותפת הייצור המובילה של החברה בעולם הסמארטפונים – נוקיה, תמורת 7.2 מיליארד דולר.

נוקיה, אשר הייתה החברה המובילה בעולם הסלולר לפני מספר שנים, לא השכילה לקרוא נכון את מפת הטכנולוגיה, והגיעה למצב עגום במיוחד בעידן הסמארטפונים, כשאפל, סמסונג ויצרניות אחרות מותירות אותה הרחק מאחור, עם מכשירים מיושנים ועם מערכת הפעלה (סימביאן) מיושנת ולא ידידותית למשתמש. החיבור עם מיקרוסופט החל כבר לפני כשלוש שנים, כשהחברות חתמו על הסכם שיתוף פעולה בשוק הסמארטפונים, ונוקיה הפכה בעצם ליצרנית המובילה לסמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה Windows Phone, הסכם עבורו שילמה מיקרוסופט לנוקיה לא פחות ממיליארד דולר לשנה, כדי שתייצר בבלעדיות מכשירים מבוססי Windows Phone בלבד.

microsoft-nokia-deal

אך למרות ההסכם הנדיב במיוחד, המצב בענקית הסלולר הפינית לא השתפר במיוחד, כשמערכת ההפעלה Windows Phone לא מצליחה להתרומם ולהוות איום ממשי על ה iOS או האנדרואיד, כשלפני יותר משנה כבר התחילו להופיע הדיווחים הראשונים על האפשרות שמיקרוסופט תקנה את נוקיה, או "תציל" את נוקיה אם תרצו, כשהיום אנו מתעוררים כאמור לעידן חדש בשוק הסלולר והסמארטפונים, כשמיקרוסופט רוכשת סופית את חטיבת הסלולר של נוקיה, כשבמסגרת הרכישה, מיקרוסופט תקבל גם גישה לפרופיל הפטנטים הגדול של נוקיה בשוק הסמארטפונים, שבוודאי יעזור לה במאבקים עתידיים מול אפל וסמסונג.

מה אומרת הרכישה לגבי מיקרוסופט ?

הרכישה של נוקיה שמה את החותמת הסופית על הפיכתה של מיקרוסופט מחברה שמוכרת שירותים (מערכות הפעלה ויישומים כמו חבילת האופיס, אאוטלוק, אחסון ענן) לחברה שמייצרת ומוכרת מכשירים. מה שהחל עם טאבלט ה Surface, וניסיונות שונים ולא מוצלחים במיוחד בעבר להשיק נגן מוזיקה (ה Zune ז"ל), מקבל היום משנה תוקף עם הרכישה של נוקיה, שהופכת את מיקרוסופט לאיום ממשי על אפל וסמסונג, או אולי על ה iOS והאנדרואיד אם תרצו, בשוק הסמארטפונים. מיקרוסופט תוכל לגלות גמישות רבה הרבה יותר ומעורבות גדולה יותר בתכנון וייצור המכשירים, ותוכל לפתוח במבצעי מכירות שונים מתוך מטרה לגזול נתח שוק גדול ככל האפשר מהשחקניות המרכזיות בשוק הסמארטפונים.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה