מעבד Xeon חדש מסדרת E5

זה לא סוד שאינטל מובילה ללא עוררין בכל הקשור למעבדים למחשבים שולחניים, תחנות עבודה, שרתים ואפילו מחשבי על (SuperComputer), כש-AMD ו-IBM, המתחרות היחידות שלה, נמצאות אמנם גם הן בתחומים הללו, בשווקים מסוימים, אך עם נוכחות שהולכת ופוחתת.

בתחום מחשבי העל, מוסדות המחקר וחברות הענק שזקוקות ליכולות העיבוד המדהימות של המחשבים הללו, מאמצות במהירות ארכיטקטורות אינטליגנציה-מלאכותית, ואינטל הגדילה את עיסוקה בתחום זה, כשהיא מתרכזת במעבדים מסוג Xeon Phi מסדרות (Knight's Landing (KNL ו-(Knight's Mill (KNM, אבל לא הזניחה גם את מעבדי השרתים הסטנדרטיים, כשהיא ממשיכה לפתח אותם ללא הפסקה.

השבוע הכריזה אינטל על מעבד  Xeon E5-2699A v4 שהוא למעשה גרסא חדשה מהירה יותר למעבד ה-Brodwell E5-2699 v4. ה-E5-2699A V4, מגיע עם מפרט דומה לזה של קודמו – 22 ליבות עיבוד, עם 55MB זיכרון מטמון L3, כשאינטל משדרגת את תדר המעבד במצב ברירת מחדל מ-2.2GHz ל-2.4GHz, ומ-3.4GHz ל-3.6GHz במצב Turbo Boost.

01_w_755
בהזדמנות זו אינטל מדווחת בנוסף על התקדמות משמעותית בטכנולוגיית הייצור בליטוגרפיה של 14nm, שנמצאת כבר בשלבים בוגרים יחסית שלה, עם שיפור של 4.8% בביצועי LINPACK לעומת שלבים מוקדמים יותר של הייצור. ואם חשבתם לרוץ לחנות המחשבים הקרובה אליכם ולהתחדש במעבד E5-2699A חדש, כדאי שתמתינו מעט – המעבד החדש מגיע במחיר מומלץ לצרכן של 4938 דולרים בארה"ב, לעומת קודמו שמוצע במחיר של כ-4,115 דולרים בממוצע, עליה של כ-20 אחוזים במחיר בשביל שיפור ביצועים שלפחות על הנייר נראה קטן יחסית, אם כי עבור תחנות עבודה מתקדמות ושרתים, כל שדרוג קטן בביצועי המעבד חשוב, כך שסביר להניח שלמרות תג המחיר האסטרונומי במונחי השוק הביתי, מעבד ה-E5-2699A החדש יהנה מביקושים גדולים יחסית בשוק השרתים.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

  1. מאת 1stcowgirl:

    תודה רבה!!!

    (לא להאמין………. מישהו סופסוף לקח יוזמה והתחיל לעשות משהו עם האתר….. תודה רבה!)
    ייבשתם אותנו לאיזה שנה (לפי הרגשתי?).
    בכל מקרה….. תודה רבה ששבתם.

השאר תגובה