נוקיה מציגה : לא מאבדים יותר את הסמארטפון או המפתחות

בנוקיה החליטו לפתור את אחת הבעיות המעיקות ביותר שקיימות, ולנסות ולעזור לאנשים ששכחו היכן הניחו את הסמארטפון שלהם או את צרור המפתחות שלהם, תופעה המוכרת לכולנו מחיי היום יום. אובדן צרור המפתחות יכול להיות מתסכל במיוחד, כשאין לנו כל דרך שתעזור לנו לגלות היכן הם נמצאים, זאת לעומת הסמארטפון, אליו ניתן לחייג, אלא שלא מעט פעמים קורה כי כשאנו מחייגים אליו בניסיון לאתר אותו, אנחנו נזכרים כי הוא במצב שקט.

כדי לפתור את הבעיות הללו, בנוקיה מפתחים "תג אוצר" – "Treasure Tag", חיישן קרבה מבוסס בלוטות', שיהיה תואם לסדרת מכשירי ה Lumia של החברה, ויעשה שימוש בטכנולוגיות הבלוטות' 4.0 ו NFC, כדי להפעיל רכיבי מעקב דרושים כדי לעזור לנו ולגלות היכן נמצא הסמארטפון שלנו או צרור המפתחות.

nokia_treasure_tag

העיקרון מאחורי אותו אביזר הוא פשוט – הסיכוי לאבד בו זמנית את המפתחות ואת הסמארטפון הוא קלוש (אלא אם מדובר באדם מפוזר במיוחד …). התג המדובר הוא בעצם חיישן דמוי קופסה, שמתחבר לצרור המפתחות באמצעות לולאה מצורפת. איבדתם את המפתחות ? מפעילים את האפליקציה הנלווית בסמארטפון שלכם, והוא יציג לכם נקודה שמציגה את המיקום הפיזי של המפתחות ביחס אליכם, זאת כמובן בתנאי שהחיישן בטווח הקליטה של הסמארטפון. איבדתם את הסמארטפון ? לחיצה על כפתור מיוחד באותה קופסה תגרום להשמעה של צליל התראה מיוחד, שיעזור לכם למצוא את הסמארטפון שלכם, שוב פעם – בתנאי שאתם נמצאים בטווח קליטה.

רכיב המעקב מתוכנן להיות פעיל כל הזמן – Always On, כשהוא מגיע עם צריכת חשמל נמוכה במיוחד, כך שהוא יכול להציג זמן סוללה ארוך במיוחד של עד לששה חודשי פעולה. החיישן החדש צפוי להיות זמין לרכישה כבר בשבועות הקרובים, מיד לאחר השקת העדכון שרבים כל כך מצפים לו, למערכת ההפעלה Windows Phone למכשירי נוקיה, ה Amber, שיכלול תמיכה בתקן הבלוטות' 4.0 וקליטת גלי FM.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

  1. מאת adam:

    חדש או לא? זה אחד הפיצרים המדוברים בשעוני יד חכמים..

    נראה נחמד

השאר תגובה