סמסונג הציגה מעבד 8 ליבות, יושק עם הגלקסי S4?

במהלך מסיבת העיתונים ב CES, הציגה סמסנוג את מעבד הדור הבא שלה, ה Exynos 5 Octa, שאמור להתחרות במעבדים החדשים של Nvidia ו Qualcomm שהוכרזו מוקדם יותר השבוע. על פי סמסונג, היא הצליחה לדחוס לתוך ערכת השבבים החדשה שלה שני מעבדים כפולי ליבות (סה"כ 8 ליבות) המספקים ביצועים גבוהים מאוד, ועדיין שומרים על צריכת חשמל נמוכה. מבנה ערכת השבבים החדשה שונה ממה שהכרנו עד כו, הוא כולל מעבד מרובע ליבות מתקדם המתבסס על ארכיטקטורת Cortex A15, ומעבד מרובע ליבות נוסף המתבסס על ארכיטקטורת ה Cortex A7 הוותיקה.

samsung_exp5

עיקרון מזכיר את שיטת "המעבד החמישי" של Nvidia, אך במקרה של סמסונג מעבד מרובע הליבות החזק יעבוד בזמן מאמץ, כגון משחקים ויישומים תלת מיימדים, ורק כדי להמחיש את חוזקו, נזכיר שגרסה כפולת ליבות שלו נמצאת בטבלט הנקסוס 10 של גוגל שמציג כבר עכשיו  ביצועים מצויינים.
ביתר הזמן, יכנס לפעולה המעבד מרובע הליבות הנוסף והחלש יותר, שאמור לשמש את המשתמשים לשימוש יום יומי. סמסונג עדיין לא הודיעה מתי מעבד ה Exynos 5 החדש יצא לשוק ובאיזה מכשירים הוא יכלל, אך על פי ההיסטוריה אפשרי  שנראה אותו כבר השנה במכשירי הדגל של החברה – הגלקסי S4 והנוט 3.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

  1. מאת Matan Byn:

    אנשים שחקרו שמה את המוצרים של סמסונג ונתנו חצאי ביקורות טענו שעל פי Qualcomm ו-Nvidia בהודעות הסופיות, המעבדים שלהם יגיעו רק ב-Q2 (לגבי Qualcomm ה-800 בטוח יגיע רק אחרי Q2).
    סומסונג על פי ההיסטוריה שלה טובה בלהוציא את המעבדים שלהם אחרי שאר המתחרים (כדי להפיק תועלת מטעויות), על-כן כנראה הוא יצא במינימום ב-Q2, אם הם יהיו בטוחים שהם יכולים להתחרות או ב-Q3.

  2. מאת אחד שיכפת לו:

    שהיה למעבד גם 100 ליבות זה לא שווה רק עם חצי החזק עובד רק במשחקים ו3D והחצי הלבות השני החלש יותר יעובד רק בתכניות רוב הפעלות והשמוש לפחות 85% ואפלו יותר הם רגלים ורק השאר 15% ופחות זה ישומים כבדים לפי כך המעבד היום לא מושלם כי הניצול שלא לא חכם אולי בעתיד שהיה ישומים מישחקים יותר חזקים הם יעבדו בליבה החזקה ואז לא היה צורך בליבה החלשה חבל שלא עשו גם שילוב בין שניהם

השאר תגובה