קרב הסמארטפונים הגדול לקראת השנה החדשה

התחרות הקשה בשוק הסלולר ובעיקר בתחום הסמארטפונים הפכה בשנה האחרונה לקשה עוד יותר. רק בשבוע שעבר קיבלנו את עוד אחת מההשקות המתוקשרות והמדוברות ביותר, עם השקתו של מכשיר האייפון 5, כשנדמה שהפעם מחכים ליורש העצר החדש מבית אפל מתחרים קשים מאי פעם, כשעולם האנדרואיד על שלל יצרניות הסמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה של גוגל מציעות מגוון רחב של מכשירים שמציעים מפרט עשיר ומרשים עם שלל תכונות מתקדמות, לא מעט פעמים אפילו מתקדמות יותר ממה שיש לאפל להציע עם האייפון.

לקראת השנה החדשה, ננסה לעזור לכם להכיר את המתחרים המובילים על תואר הסמארטפון הטוב בעולם – שלושה מתמודדים מבוססי אנדרואיד, האייפון 5 כמובן, והפתעה – מכשיר מבוסס מערכת ההפעלה Windows Phone 8.

[table id=30 /]

מותג

אחד השיקולים המשמעותיים ביותר עבור רבים בקניית מכשיר סמארטפון הוא עניין המותג. מעטים יסכימו להודות כי הם יעדיפו להציג את האייפון X בפני החברים שלהם על פני מכשיר מתומן ליבות עם מסך 6 אינץ' ברזולוציה מטורפת של יצרן סיני עלום, כשכמו בעולם הרכב, לפעמים בחירת המותג גוברת על שיקולים אחרים כמו מחיר ומפרט טכני.

בכל הקשור למותג, נדמה שאין עוררין כי האייפון 5 של אפל הוא המוביל העיקרי בישראל, וגם בעולם, מעמד אותו הרוויחה אפל בזכות יש להגיד. אחרי אפל, אך לא הרחק מאחור, ובראש עולם האנדרואיד ועולם הסמארטפונים "לא של אפל", נמצאת סמסונג, עם מותג הגלקסי שלה, בו נמצא מכשירים כמו הגלקסי S3 והגלקסי נוט 2 החדש. חברת HTC נמצאת במקום השלישי, עם סדרת ה ONE שלה, כש LG מפגרת מעט מאחור עם סדרת ה Optimus שלה. נוקיה היא מקרה מעניין, החברה נהנית ממוניטין מצוין בשוק הישראלי בכל הקשור לטלפונים "עממיים", כשהסמארטפונים מבוססי ה Windows Phone שלה לא הצליחו כל כך בישראל, בעיקר בשל חוסר התמיכה בעברית. המצב אמור להשתנות מעט עם סדרת ה Lumia החדשה של החברה ומערכת ההפעלה החדשה, ה Windows Phone 8, שאמורה להגיע עם תמיכה משופרת בעברית, כך שאם מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט תצדיק את הציפיות הגבוהות שתולים בה, הרי שהיא יכולה לגרום לתחייה המחודשת של המותג נוקיה בשוק הסמארטפונים העולמי ובישראל כמובן.

מחיר

האייפון 5 החדש אמור להגיע עם תג המחיר הגבוה בהיסטוריה, אך עדיין אמור להימכר כמו לחמניות חמות, כשאפל כבר הודיעה כי היא נדהמת מהביקוש המטורף למכשיר החדש. עם זאת, מכשירי האנדרואיד גם הם לא מגיעים עם תג מחיר "עממי" במיוחד, כשחלקם נמכרים בחברות הסלולר באותה רמת מחירים של מכשירי האייפון השונים (ה ONE X ברשת אורנג' וכמובן הגלקסי S3 בכל הרשתות) כשבייבוא אישי מחו"ל הם מעט זולים יותר מהאייפון. הלומיה של נוקיה הוא עדיין תעלומה יחסית בתג המחיר שלו, כשמעניין יהיה לראות אם הוא יגיע ביבוא סדיר ויהפוך לחלק מהמגוון הרחב של מכשירי הסמארטפונים שחברות הסלולר הישראליות מציעות ללקוחות. בכל הקשור לשמירת ערך, הרי שכאן מכשירי האייפון מספקים את שמירת הערך הטובה ביותר למחיר (שוב פעם בהשוואה לעולם הרכב – היפניות של עולם הסמארטפונים), סמסונג מעט מאחור, HTC ו LG לא מצטיינות בשמירה על מחיר לאורך זמן, כשנוקיה היא עדיין תעלומה בנושא זה.

מערכת הפעלה ותמיכה בעברית

אפל הייתה מהמובילות בשילוב השפה העברית במערכת ההפעלה שלה, שכוללת תמיכה מלאה בעברית כולל מקלדת עברית, האייפון 5 ממשיך באותה מסורת, וה iOS 6 מכילה 200 חידושים, רובם כבר קיימים בעולם הסלולר, אך עדיין, לחובבי אפל מדובר בבשורה, למרות שחלק מהמערכות המובנות כגון סירי עדיין לא תומכות בשפה העברית.

מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 שנמצאת במכשירים ברשימה כוללת אף היא תמיכה בשפה העברית, כשגרסת האנדרואיד 4.1  יוצרת שיפור נוסף בשפה, לצד שדרוגים חשובים ובעיקרם מהירות, ומרכז התראות משופר, אך גם פה, חלק מהישומים הנלווים כגון Google Now או יומן המילים במקלדת עדיין לא תומך בעברית , למרות שיש תוספות חיצוניות שמוסיפות את אפשרות זו, אך כאמור, הן לא חלק ממערכת ההפעלה. השינוי במעטפת מערכת ההפעלה אנדרואיד היה מסיבי בגרסאות הקודמות, והפך למשמעותי פחות בגרסאות החדשות, ועדיין HTC ממשיכה עם ממשק הסנס המוצלח שקיבל קצת פחות משמעות, סמסונג עם ה TouchWiz, ו LG גם היא עם ממש ייחודי עם עיצוב קצת שונה שלמען האמת לא הפך ללהיט בעולם האנדרואיד.

נוקיה עדיין מתבססת על הקוד הסגור של ה Windows Phone שבגרסה 8 יכלול ככל הנראה תמיכה כמעט מלאה (או מלאה) בשפה העברית, ולא רק בקריאה, אלא גם אם אפשרות למקלדת, בכל אופן היבואן הרשמי יורוקום, אמור לעשות את עבודת הגיור, בצורה טובה.

בכל הקשור לעדכונים – אפל היחידה שדואגת שכל המכשירים שלה יעודכנו מיידית, בעלי האנדרואיד שלא פרצו את המכשיר צריכים לחכות ליצרניות הסלולר או היבואניות הרשמיות כדי לקבל את הגרסה האחרונה של מערכת . אצל נוקיה – שוב פעם , תעלומה, אבל מניסיון העבר, מדובר בתהליך שיזכיר את המצב בעולם האנדרואיד – עדכונים לא OTA.

ערכת שבבים ותדרים

הארכיטקטורה של ARM שולטת ללא עוררין בשוק בשוק הסלולר, והיא נמצאת גם בכל חמשת המכשירים שבסקירה. אפל משתמשת במעבד כפול ליבות Cortex A15 (שנמצא בווריאציה אחרת בחלק מהמכשירים כמו ה ONE S של HTC), במבחני ביצועים הוכח שמעבד כפול ליבות מתקדם בהחלט מהווה מתחרה ראוי למעבד מרובע ליבות Cortex A9 שנמצא בערכת השבבים של NVIDIA ו SAMSUNG , או למעשה – מתחת ל"מנוע" של מכשירי האנדרואיד. קצת יוצא דופן הוא ה NOKIA, שמציגה כמעט לראשונה מעבד כפול ליבות , וזאת בזכות תמיכה של מערכת ההפעלה Windows Phone 8 לראשונה בריבוי ליבות, והתוצאה צריכה להיות בתאם. גם השבבים הגרפיים מתחרים בינהם על התואר – "הכי טוב", כל שבב עם היתרונות שלו, וכולם מציגים יכולות גבוהות למכשירים סלולריים. מבחינת תדרי הרשת הסלולרית: כל המכשירים תומכים בכל התדרים הארץ, עידן המכשירים שלא עובדים טוב עם רשת פלאפון או Hot Mobile נגמר, האייפון הוא היחידי שיתמוך בעתיד הרחוק (אם בכלל) ברשת הדור הרביעי LTE אם וכאשר תגיע לארץ. מבחינת רשת אלחוטית, כולם תומכים ב Wi-Fi, הגדילה לעשות אפל שהוסיפה תמיכה בתדר ה 5GHZ שעד לא מזמן נחשב ללא חוקי בארץ, כמו כן כל המכשירים למעט הנוקיה תומכים ב Bluetooth 4.0, כשהאחרון מציג תמיכה "רק" ב Bluetooth 3.1.

ומה עם שבב ה NFC שמתחיל לצבור תאוצה ואפילו פרקטי בהעברת מידע בין מכשירים כבר היום ? הוא קיים בכל המכשירים, למעט האייפון 5, כנראה שאפל שומרת אותו לאייפון 5S בשנה הבאה.

עיצוב וחומרים

למרות הטענות לאפל על איכות החומרים וריבוי הזכוכיות באייפון, האייפון 5 זכה לעיצב דומה אך מוארך יותר מהאייפון 4/4S, עיצוב מצויין ואיכותי, אך עדיין חסר חדשנות. מנגד HTC הציגה את ONE X וזכתה לשבחים רבים על איכות הבניה והעיצוב, בדומה מאוד לנוקיה שידועה באיכות החומרים שלה. הצבע כן קובע ? כנראה שכן, נוקיה הלכה צעד קדימה והפכה אולי לראשונה בשוק הסלולר שהשיקה מכשיר שוק גבוה בצבעים של צהוב בננה ואדום אש. סמסונג קיבלה את הביקורת על איכות החומרים הפלסטיים  במכשירי הגלקסי הקודמים, וה Galaxy S3 שודרג משמעותית, אך העיצוב נשאר דומה למה שהורגלנו עד כה, גם מבחינת הצבעים – סמסונג שהתחילה עם שני צבעים בלבד, משווקת היום את ה Galaxy S3 בשישה צבעים. גם LG מציגה איכות חומרים גבוה יותר ממה שהכרנו ממוצרי החברה. כל המכשירים מצויידים בזכוכית מחוסמת (גרילה), חלקם כמו ה ONE X ו Galaxy S3 מצויידים אף בזכוכית עמידה יותר מהדור השני.

מסך ותצוגה

כשהאייפון 4 הוצג לפני שנתיים, מסך בגודל של 3.5" היה הסטנדרט, היום, שנתיים אחרי הוא נחשב למיניאטורי ביחס למכשירים שנמצאים בשוק. ולמרות הטענות של אפל שמסך בגודל 3.5" הוא הגודל האידאלי למכשיר סלולרי, החברה "נכנעה" והאייפון 5 מציג מסך גדול יותר בגודל של 4.0" , עם עומק צבעים עשיר במיוחד, כרגיל אצל אפל וכמובן רזולוציה משופרת. התקדמות, אבל עדיין מדובר במסך קטן מהמתחרים. טכנולוגיית האמולד של סמסונג ממשיכה להשתפר עם דגש על הצבעים השחורים במסך ה 4.8 אינץ' של הגלקסי S3, מנגד נוקיה ו LG עם מסכי IPS בעלי בהירות גבוהה ודיוק צבעים משופר, וה ONE X עם מסך S-LCD 2 סופר איכותי. כולם מתהדרים ברזולוציות HD, כזו שלא מביישת את בעלי המכשיר, ואפילו להיפך, כל אחד מבעלי המכשירים הללו יגרום לבעליו להתגאות בו בזמן שהוא מראה לחברים את התמונות האחרונות של המשפחה או משחק כזה או אחר.

אפליקציות

גם המכשיר הסלולרי הטוב ביותר יהפוך ללא אטרקטיבי בלי האפליקציות, או יותר נכון – כמות האפליקציות. כאן המנגנון והוותק של אפל וגוגל מנצחים וכוללים מאות אלפי אפליקציות. מנגד נוקיה נשענת על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, כשחנות ה Marketplace שלה דלילה למידי ביחס למתחרות, בטח כשמחפשים אפליקציה מוכרת – ובמיוחד בעברית. פה תקום ותיפול מערכת ההפעלה, וכיום מיקרוסופט מנסה בכל כוחה לצמצם את הפערים עם מבצעים כאלו ואחרים שהיא מציעה למפתחים כדי לעבור לפלטפורמה החדשה שלה.

אפשריות לשינויים בתוכנה

קוד פתוח או קוד סגור – מה עדיף ? מכשירי האנדרואיד זוכים לעדנה בחלק הזה, לכולם ניתן לעשות גישת רוט ולהתקין מערכת הפעלה שעברו שינויים מבלי לחכות ליצרניות. מנגד אפל ונוקיה עם הגישה השמרנית, ולמרות קיומה של ה"סידיה", הרי שאפל מנסה למנוע בכל דרך שימוש לא רצוי במכשירים שלה. אז מה עדיף ? יש יגידו שהם מתאימים יותר למשתמשים חסרי ניסיון, יש שיגידו שעדיף תמיד לרכוש מכשיר עם אפשרות לשינויים , בעיקר מכשירים עם קהילות פיתוח גדולות כמו של הגלקסי S3 וה ONE X. בסה"כ זה מאוד תלוי במשתמש, אך תמיד עדיפה האפשרות לשנות קבצים במערכת ההפעלה, גם אם לא נשתמש בה.

צילום

מתי יגיע היום שמכשיר סלולרי יחליף מצלמת כיס ? היום הזה קרוב, אולי כבר הגיע, במיוחד אם אתם לא צלמים מקצועיים. כל המכשירים ברשימה מציגים "מצלמות על" ביחס למכשירים סלולריים, בטח נוקיה עם מצלמה באיכות צילום ורזולוציה גבוהה ביותר, גם אפל, סמסונג, HTC ו LG לא נמצאות מאחור, ובשלושת המכשירים ניתן למצוא מצלמות איכותיות עם תוספות מעניינות למדי, כמו צילום פנורמי, פלאש חזק\כפול, צמצם נמוך ועוד…

מידות ומשקל

בהשקת האייפון 5 הכריזה אפל שהוא המכשיר הדק בעולם, בעובי של 7.6 מילימטר בלבד, כששאר המכשירים לא רחוקים ממנו, גם במידות עצמן. הדבר המפליא הוא שלמרות המסכים הגדולים שלדת המכשיר קטנה, אך הגודל של כל המכשירים פחות או יותר זהה, וגם המשקל, למעט נוקיה עם מכשיר כבד למידי ביחס למכשירים היום, וכמובן האייפון שמגיע עם מסך קטן ביחס לשאר המתחרים.

סוללה ותוספות

הנתונים והניסיון מצביעים שכל המכשירים מסוגלים לעבוד ללא טעינה יום שלם, בפועל הדבר מעט שונה, ויש לא מעט סיפורים ברשת המצביעים על כך שהמספרים שיצרניות הסלולר סיפקו לא תואמות את המציאות, לחלק מהמכשירים כמו הגלקסי S3 וה LG ניתן להחליף סוללה, לאחרים – אייפון 5 וה ONE X לא. לא מעט גימיקים יש לכל מכשיר, מחיבור HDMI על ידי מתאם, ועד לטעינה אל חוטית –  גימיקים שימושיים, נחמדים, אבל עדיין לא משהו שאפשר להצביע עליו כ "Deal Breaker" אצל כל אחד מהמכשירים. בנוסף בכל הקשור לרכישת ציוד היקפי – האייפון הוא המוביל הגדול, מכיסויים, מגנים, דיבוריות – ומה לא. מאחריו הגלקסי S3 כששאר המכשירים נמצאים מעט מאחור בנושא הזה.

[table id=31 /]

סיכום

הנתונים היבשים מציעים על ניצחון כולל וצפוי של האייפון החדש, לאחריו הגלקסי S3 וה ONE X, כש LG ונוקיה סוגרות את הטבלה. ולמרות זאת צריך לזכור שבחירת מכשיר סלולרי היא לא עניין "יבש", אלא החלטה שבלא מעט מקרים ידועה מראש, וכוללת את הדעות וניסיון שלנו עם חברה או מערכת ההפעלה. כל המכשירים שהופיעו פה מצויינים, ועדיין לא נספיק לקרוא את הכתבה וכבר יגיעו גרסאות מתקדמות יותר של המכשירים (HTC עם ה ONE X פלוס, ו LG אופטימוס G),  ואליהם נוספים מכשירים נוספים מבית סוני ומוטורולה עם מכשירי אנדרואיד מצויינים. דווקא המכשיר הכי מעניין לדעתנו הוא הנוקיה, לפחות בעיצוב ובמערכת ההפעלה הנאה ביותר, שלו רק היה לה מספיק "בשלות" בדמות אפליקציות – הסיפור היה שונה. חובבי אפל וודאי ירכשו את האייפון 5, למרות תג המחיר האסטרונומי. ואלו שחובבים את האנדרואיד יילכו על אחד משלושת המכשירים, כשהגלקסי S3 יהיה פופולרי מאוד בשל המותג (והמוצר), לאחריו ה HTC ONE X וה LG .

בכל מקרה, כל אחד מהמכשירים בכתבה שלנו לא יאכזב אתכם וישרת אתכם נאמנה, כך שלא תתאכזבו ממנו ותוכלו להתגאות בו במפגש הבא עם החברים.

ואתם ? במה הייתם בוחרים ?

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

15 תגובות

 1. מאת ליאור:

  נראה לי קצת מוקדם לתת ציון על הסוללה, המסך והמחיר של האייפון… כנל גם על המכשיר של נוקיה.

  חוץ מזה, ממקד את כל המידע לגבי מכשירי הדגל של החברות המובילות
  אחלה כתבה, תודה רבה.

  • יש פחות או יותר הערכה לגבי הסוללה, לפחות מנתונים רשמיים של היצרניות. בקשר למסך, יש התייחסות לגודל רזולוציה ויחס. ושוב הכל יכול להשתנות מצרכן לצרכן.

 2. מאת Ron Frechter:

  לדעתי זה טעות עצומה להגיד שהאייפון מכשיר טוב יותר בקטגוריה של "שדרוגים" -- קיבל ציון 10 והS3 קיבל ציון 9? למה? כשיוצא IOS חדש אף אחד לא מבטיח לך שתוכל להתקין אותו במכשיר וגם אם כן זה הרבה יותר קשה, את הS3 אפשר לשדרג כל הזמן ולהחליף לו מערכות הפעלה, סקינים וקרנלים מתי שרק רוצים. מה עם קטגוריה כמו "יישומים" או "מאגר האפליקציות הזמינות" -- לדעתי באנדרואיד יש הרבה יותר אפשרויות בקטגוריה כזאת, ובכלל התעלמתם לגמרי מכך שהאייפון הוא מכשיר מאוד "מרובע" ולא קל לעצב אותו כרצונך (לדוגמא תמונת רקע אפשרי רק במסך פתיחה) והרבה יותר קשה להתקין אפליקציות שלא נמצאות באפ סטור, לעומת אנדרואיד שבחיפוש באינטרנט אתה מוצא, מוריד, מתקין ומשתמש ואם זה לא מספיק הכנסת מוזיקה לתוך המכשיר והוצאה ממנו זוועתית, אך ורק דרך תוכנת אייטונס (אלא אם התקנת תוכנה יעודית שעוקפת הגבלה זאת) ודבר אחרון שרצוי לשים אליו דגש נוסף הוא רוחב התמיכה בפורמטים של אודיו וסרטים, ששוב לאנדרואיד (ועקב כך גם לגלקסי S3 שבהשוואה כאן) יש יתרון גדול בשל תמיכה באין סוף פורמטים ואפשרות עתידית להוסיף עוד תמיכה

  • יכול להיות, שים לב שיש ציון לשתי קטגוריות -- שדרוגים (הכוונה לשדרוג רשמי של היצרן), ושינוי בתוכנה -- שינויים על ידי הצרכן.
   בקטגוריית השדרוגים -- משתמשי האייפון האחרון מקבלים כולם עדכונים רציפים, זה טוב יותר מסמסנוג שעדיין לדוגמא לא הפיצה JB באופן רשמי.
   בקטגוריית שינויי התוכנה -אכן מכשירי האנדרואיד עדיפים.

   שוב, כל מכשיר עם היתרונות וחסרונות, אפשר לקחת כל קטגוריה פה לכל כיוון שרק נרצה.

  • מאת Lior Razli:

   יכול להיות, שים לב שיש ציון לשתי קטגוריות — שדרוגים (הכוונה לשדרוג רשמי של היצרן), ושינוי בתוכנה — שינויים על ידי הצרכן.
   בקטגוריית השדרוגים — משתמשי האייפון האחרון מקבלים כולם עדכונים רציפים, זה טוב יותר מסמסנוג שעדיין לדוגמא לא הפיצה JB באופן רשמי.
   בקטגוריית שינויי התוכנה -אכן מכשירי האנדרואיד עדיפים.

   שוב, כל מכשיר עם היתרונות וחסרונות, אפשר לקחת כל קטגוריה פה לכל כיוון שרק נרצה.

 3. מאת Shlomi Turjeman:

  נדלג על העובדה שככל הנראה יהיה ל-HTC מכשיר דגל חדש בעוד כמה ימים. למה 4X שם אם היורש שלו, Optimus G, כבר הוכרז?

 4. מאת Matan Byn:

  הרבה פרטים פה לא מדוייקים ולא גלויים במאה אחוז..

 5. מאת Leo:

  ציון נמוך לגלאקסי S3 מאייפון5??
  איך?
  איך ניתן להכתיר מכשיר עם כל כך הרבה בעיות כמכשיר הכי טוב בארץ?
  אינטרנט מפוצץ בתלונות לגבי הגימור,סריטות,זליגה של אור,בועות בזמן לחיצה.
  הגימור שלו מאד,מאוד רגיש לכל דבר.
  המכשיר מגיע עם כבל מיוחד שמאלץ לקנות כל מני מתאמים.
  המכשיר ללא יכולת NFC ללא אפשרות להחליף סוללה או להוסיף נפח לזיכרון,המפות של אפל פשוט בדיחה.האייטיונס מעצבן ומערכת הפעלה שלא עברה שינוי רציני כבר 6 שנים.
  אפשר להמשיך ולהמשיך…
  אני מצטער אבל הדירוג שלך גובל במחלת הפאנבוייס לא יותר.

 6. מאת רונן:

  הפסקתי לקרוא את הכתבה ברגע שראיתי שנתנת ליכולת הצילום של הלומינה את אותו ציון כמו לאייפון ולגאלקסי כשלמעשה היא עולה עליהם ב2 דרגות כי חשוב שמי שעושה השוואה יבין על מה הוא כותב.
  ובלי קשר מרגישים מהכתבה והציונים שאתה מוטה אפל.

  • לא היה, וכנראה של יהיה לי אייפון, ואני אפילו מייצג אנטי טזה שלמה לכל האני מאמין של אפל.
   מדובר הניקוד "יבש", שום דבר פה לא חד משמעי, כל אחד יכול לראות דברים בצורה שונה. אם היית ממשיך לקרוא קצת היית רואה את הנימוק, ואם אתה רואה את זה אחרת -- מצויין (:

   • מאת רונן:

    קראתי עד הסוף וזה רק חיזק את מה שאני חושב. כתבת בסוף "בטח נוקיה עם מצלמה באיכות צילום ורזולוציה גבוהה ביותר" אבל נתנת לאייפון את אותו ציון כמו לנוקיה. זה פשוט הזוי לקטלג אותם תחת אותו ציון מה גם שהמצלמה הקידמית היא הטובה ביותר מכל הנבדקות.
    עוד דוגמא: התדרים של באייפון והנוקיה הם זהים לחלוטין אז איך האייפון קיבל ציון יותר גבוה?
    איך יכול להיות שלנוקיה יש הרזולוציה וצפיפות PPI הכי טובה מכל המכשירים וה-HTC מקבל ציון יותר גבוה?
    יש עוד דוגמאות לעיוות מכוון או שלא במכוון של נתונים שהם כן חד משמעיים לטובת האייפון (או לרעת נוקיה) אבל אני אעצור כאן כי קצרה היריעה. אני מציע שתעשה שיעורי בית ותתקן את הטבלה והציונים כי אם התחלת את העבודה בצורה טובה אז תסיים אותה בצורה טובה.
    והכל ברוח טובה ומתוך ביקורת בונה כי סה"כ רוב הנתונים והציונים נכונים.

 7. מאת גלעד:

  מעבד ה-A6 של אפל לא מבוסס A15.
  הוא פיתוח עצמאי של אפל, המכיל מספר אלמנטים דומים ל-A15 ומבוסס
  אל הארכיטקטורה של ARMv7.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A6

 8. מאת גלעד:

  מעבד ה-A6 של אפל לא מבוסס A15.
  הוא פיתוח עצמאי של אפל, המכיל מספר אלמנטים דומים ל-A15 ומבוסס
  על הארכיטקטורה של ARMv7.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A6

 9. מאת Eliran Levi:

  שכחתם להוסיף בסוף: "הכותב הינו בעל אייפון…"
  איך באלחוט האייפון וה 920 אותו דבר ובציון לאייפון יותר? מכור…………

השאר תגובה