בדקנו 11 סיירי קבצים מומלצים ל Android

מערכת ההפעלה Android הופכת לפופולרית בארץ ובעולם, הנתונים האחרונים של חברות הסלולאר בישראל מצביעים על שיעור חדירה של מעלה מ 30 אחוזים מכמות המכשירים החדשים  שנמכרים בישראל – מבוססים מערכת ההפעלה של Google, וזאת לפני הוספה של יבוא אישי, או מכירה שלא דרך חברות הסלולאר, בשורה התחתונה – מכשיר אנדרואיד אחד נמכר מתוך שלושה מכשירים סלולרים בישראל, מגמה שצפויה להתעצם בזכות השקת כמות גדולה של סמארטפונים חדשים של SONY, HTC ו SAMSUMG שצפויים לתפוס נתח שוק גבוה יותר, במקביל ל"עיברות" ופיתוח של אפליקציות ומשחקים תואמים למערכת ההפעלה Android.

רוב בעלי מכשיר סלולרי מבוסס מערכת ההפעלה Android מכירים את הצורך באפליקציית סייר קבצים אשר מקלה את דרכי הניווט ומציאת הקבצים בתוך המכשיר הסלולארי, כלי השימושי לדוגמא בחיפוש קבצים שהתקבלו על ידי Bluetooth, מציאת קבצי APK להתקנת אפליקציה באופן ידני וכדומה.

סיירי קבצים לאנדרוייד

מסקר שערכנו שערכנו גילינו שניתן לחלק את השימוש בסיירי קבצים לשני חלקים, האחד כולל את המשתמשים שכלל לא יודעים מה זה סייר קבצים, או כאלו שמשתמשים בסייר קבצים בודד, הראשון אותו מצאו בחנות האפליקציות,  לעומתם ישנם את המשתמשים המתקדמים שניסו מספר רב של סיירי קבצים עד שבחרו את אלו המתאימים להם לשימוש יומי.

על פניו תפקיד סייר הקבצים הוא כשמו – לסייר במערכת הקבצים, בפועל האפליקציות השונות הנמצאות כיום כוללות אפשריות רבות כמו כניסה לשרתי FTP, העברת קבצים דרך הרשת האל חוטית, ממשק ויזואלי דו צדדי, שינוי קבצי מערכת מוגנים, סיור במחשבים ביתיים ועוד…

אז איזה סייר קבצים עדיף ? ניסינו ובדקנו  11 סיירי קבצים ועזרים לניווט בתוך המכשיר הסלולארי.

 

ES file explorer נחשב לאחד מסיירי הקבצים מהפופולריים ביותר במרקט עם מעלה מ 10 מיליון הורדות, ודירוג ממוצע של 4.7. האפליקציה כוללת את רוב האפשריות המתקדמות, כך לדוגמא ניתן להתחבר ממנה למחשב הביתי, להתחבר לשרתי FTP, Dropbox ובעצם מה לא? ממשק האפליקציה נוח מאוד לעיון, אבל דורש קצת יותר למידה וניסיון כדי להגיע להגדרות מתקדמות יותר שחלקן תוארו בפתיח, בנוסף ממשק האפלקיציה תומך כולו בעברית.

 

מחיר: חינם
דרישות: אנדרואיד 1.6 ומעלה
קישור למרקט: ES File Explorer
מפתח: EStrongs Inc

ASTRO נחשבת למתחרה של ES-file explorer בכמות ההורדות ואפילו ברייטינג הכולל של – 4.6 כללי. חוץ מפעולות הסייר שמנסה לספק ערך מוסף בדמות שירותי ענן, מנהל משימות, סגירת יישומים מובנים, ואפילו גיבוי של אפליקציות, קורא טקסט מובנה ומנהל הורדות. הממשק די ידידותי בכל הנוגע לסיור, אבל קצת מעיק ודורש הסתגלות בכל השאר, בסה"כ חבילה אחת עם הרבה כלים, שלא פעם יש טובים יותר כאפליקציות נפרדות.

 

מחיר: חינם – גרסאת PRO בתשלום של 15 ש"ח.
דרישות:
אנדרואיד 1.6 ומעלה
קישור למרקט:
ASTRO File Manager
מפתח: Metago

הלוגו וניסיון המיתוג של Root Explorer הוא "מנהל הקבצים האולטימטיבי", ולא סתם, Root Explorer מכוונת למשתמשים המנוסים באנדרואיד, אלו עם ROOT וכאלו שמחליפים רומים ובעלי דרישות תיכנות וניהול קבצים באופן תדיר. האפליקציה מאפשרת להגיע לכל הקבצים במערכת ההפעלה,  לשנות להם הרשאות ובעלים (ולמחוק אותם). עם ציון ממוצע של 4.8 ומאות אלפי התקנות אי אפשר להתווכח.

 

מחיר: בתשלום של 15 ש"ח.
דרישות: אנדרואיד 1.5 ומעלה
קישור למרקט: Root Explorer (File Manager)
מפתח: Speed Software

 

File Expert עושה כל מה שצריך והרבה יותר עם ממשק סולידי אלגנטי. מאפשר גישה לקבצים במכשיר כולל התקנת ופתיחת אפליקציות וקבצים, שיתוף דרך המחשב הביתי, קישורים ישירים לשירותי ענן כמו Dropbox,  Box.net ועוד, גישה לשרתי FTP, וניהול אפליקציות המותקנות על המכשיר.מעל למיליון הורדות, ורייטינג ממוצע של 4.5 – הופכים את File Expert לאחד מסיירים הקבצים שבהחלט שווה לבדוק.

 

מחיר: חינם – 11 ש"ח לגרסאת ה PRO.
דרישות: אנדרואיד 2 ומעלה
קישור למרקט:
File Expert
מפתח: Geek Software Technology Inc.

 

FileGo היא אחת  הדוגמאות היותר מוצלחות איך לא לתאר את האפליקציה שלך ב Play של Google, תיאור גולמני וקצר שבהחלט מוריד את החשק להוריד ולנסות בכלל את האפליקציה וסייר והקבצים הזה, למרות שעדיין הוא זוכה לכמות הורדות נאות ביותר של 100 ודירוג ממוצע טוב למדי של 4.4. בפועל מדובר בסייר קבצים בהחלט טוב שכולל שני ממשקים צדדיים ( בדומה ל FTP) המאפשרים לסייר ולהעביר\להעתיק קבצים ביתר קלות מנתיב לנתיב, זיהוי מהיר של סוגי קבצים – כמו APK, תמונות ועוד…

מחיר: חינם
דרישות: אנדרואיד 1.5 ומעלה
קישור למרקט: FileGo
מפתח: MobGo Inc

אם הזכרנו את מאפיין שני החלונות של filego אז Dual File Manager XT לוקח את זה צעד אחד קדימה – וזה למעשה המאפיין העיקרי שלה כפי שניתן להסיק משם האפלקיציה. מצד אחד היא עושה את זה די טוב, חלונות מסודרים, אפשרות לראות תמונות מוקטנות וכו… מצד שני עצם הרעיון של חלון כפול אינטרגלי  מאוד מזכיר את הממשקים הישנים יותר, צריך לאהוב את זה בסיירי קבצים, למרות שזה הפך להיות מיותר, ה"מכורים" (מעלה מ 100 אלף ודירוג ממוצע של 4.5) יכולים למצוא ב Dual F סייר קבצים טוב, השאר אולי יכולים לוותר.

מחיר: חינם – 7.4 ש"ח לגרסא ללא פרסמות.
דרישות: אנדרוייד 1.6 ומעלה
קישור למרקט: Dual File Manager XT
מפתח: Medieval Software

מבחינת עיצוב, X-plore file manager מנסה ליצור ממשק חדש לסיירי קבצים, יותר ממשק ויזאלי שקצת מזכיר את מערכת ההפעלה חלונות בגרסאות הראשונות. ה X-plore file manager מציע כל מה שצריך, ממשק רשתי (חיבור למקורות שונים) עד מספר חלונות, עם נקודות גישה מהירה וניהול צדדיות. הממשק דורש מעט התסגלות, אבל אם מתרגלים אליו (די מהר) הוא מרגיש לגמרי "בבית", כך ככל הנראה חושבים 100 אלף משתמשים שדירגו את האפליקציה בדירוג ממוצע של 4.6

מחיר: חינם
דרישות: אנדרוייד 2.1 ומעלה
קישור למרקט:
X-plore file manager
מפתח: Lonely Cat Games

 

אחד מסיירי הקבצים הפופלריים ב PLAY, עם מעלה מחצי מיליון הורדות ורייטינג ממוצע של 4.6. ה Ghost commander מציע כמעט הכל בחבילה אחת, כולל ממשק חלון כפול שנוח להעברת קבצים, התמשקות לשרתי FTP, פתיחת פורט למחשב הבייתי, זיהוי מהיר של אפליקציות להתקנה, קצת חסרה לנו האפשרות להתמשקות עם ממשקי ענן, אבל למעט זה ghost commander בהחלט מצוייינת שווה בדיקה.

 

מחיר: חינם
דרישות: אנדרוייד 1.6 ומעלה
קישור למרקט: Ghost Commander File Manager
מפתח:
Ghost Squared

 

רוב סיירים הקבצים היום מציעים הרבה מעבר לסייר קבצים, והרבה יותר תוספות וחידושים, inKa עושה בידיוק את ההפך, היא מציגה סייר קבצים קלאסי, בלי כל התוספות, אלה ישר ולעיניין, וכל זה כולל פתיחה של קבצי ZIP, תצוגת תמונות וממשק נקי. לאחרונה קיבלה עידכון גרסא התומך באנדרוייד 4.0. בסך הכל 50  – 100 אלף הורדות ורייטינג ממוצע של 4.3, inKa מתאימה יותר לשמרנים שביננו.

 

מחיר: חינם
דרישות:
אנדרוייד 1.6 ומעלה
קישור למרקט: inKa File Manager
מפתח: inKa

אם אתם מחפשים סייר ויזואלי מרשים – אין ספק AirDroid הוא זה שיזכה בחיבתכם. למרות שאפשרות הסיור באפליקציה דרך המחשב הבייתי ושיתוף הרשת וסיסמא ולא דרך המכשיר עצמו, AirDrroid  מצליח לספק חוויה נהדרת עם תצוגה גדולה ונוחה על מסך המחשב הבייתי שנח פי כמה מזאת של המסך הקטן, ועדיין מאפשר אפשריות רבות, למעט סייר קבצים נוכל לנהל הודעות טקסט, קבצי מדיה, אפליקציות ועוד. למעלה מחצי מיליון הורדות, דירוג ממוצע של 4.8 – זאת בהחלט אפליקציה חובה בכל מכשיר אנדרוייד, יתרה מזאת – אם גוגל מחפשים לקנות אפליקציה ולהטמיע אותה במערכת ההפעלה אנדרוייד – כנראה תיהיה בחירה חכמה, ואם קצת יותר ליטוש בפונקציות שלה היתה יכולה להיות כמעט מושלמת.

מחיר: חינם
דרישות: אנדרוייד 2.1 ומעלה
קישור למרקט:
AirDroid
מפתח:
 SAND STUDIO

 

לא בידיוק עונה על ההגדרה של סייר קבצים, אבל בהחלט אפליקציה ששווה איזכור, התפקיד של  Symba Filesharing כשמה היא לפתוח שיתוף במכשיר לכניסה מהמחשב הבייתי, והתמשקות נוחה ללא כבלים בין המכשיר הסלולארי לבין המחשבים הבייתים. הגדרות התוכנה מאוד פשוטות, הם יודעות להפעיל ולכבות לפי הגדרות וגישה ל WIFI, יותר מ 100 אלף הורדות, ורייטינג ממוצע של 4.6 בהחלט מעידים על טיבה.

 

מחיר: חינם
דרישות: אנדרוייד 2.0.1 ומעלה
קישור למרקט: Samba file sharing
מפתח: SAMBA

סיכום

סיירי קבצים יכולים ועושים לרוב יותר ממה שאנו מצפים מהם, כך שניתן להוציא את המירב מסייר הקבצים הנמצא אצלנו בסלולרי ומשמש לע ממליצים לשלב אפליקציה אחת גראפית לשליטה והעברת קבצים מהמחשב, SAMBA או AIRDROID, בנוסף על אפליקציה לסיור מהמכשיר עצמו. האפשריות רבות, ככל הנראה ES FILE EXPLORER , ASTRO או File Expert הפופלריות יהיו מועדפים על רוב המשתמשים המתחילים, המתקדים יעדיפו לעבוד ככל הנראה עם Root Explorer , אך עדיין העדפה הסייר היא מאוד אינדוידאולית.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

14 תגובות

 1. מאת ליאור אליהו:

  ASTRO ומאז ומעולם ולא צריך שום דבר אחר

 2. מאת kobi63:

  ASTRO + ROOT EXPLORER + AirDroid… השילוב המושלם מבחינתי.

 3. מאת איתי:

  SAMBA אדירה אני חי עליה ועל File Expert -- הכי טובה שיש !

 4. מאת שגיא דניאל:

  סקירה טובה אני עם Ghost commander וממש מרוצה -- מומלץ !

 5. מאת אבי:

  סקירה טובה מאוד -- תודה !

 6. מאת ליאור:

  אין על הסייר של הMIUI…

 7. מאת אופק:

  בדיוק ככה …
  משתמש ב-Root Explorer לסייר קבצים וב-Samba בכדי להעביר קבצים בין המכשיר למחשב מבלי לחבר כבל USB.

  אחלה של מאמר, כל הכבוד.

 8. מאת לירן:

  תודה רבה -- עזר לי מאוד !

 9. מאת NEXUS ONE:

  מכיר מכיר את כולם- אבל תודה !

 10. מאת סטיב:

  תודה רבה !

 11. מאת SALAXY:

  תודה רבה !

 12. מאת FACE:

  אני עם אייפון -- אבל תודה רבה !

 13. מאת דודו:

  אני בן 63.ותענוג לי ללמוד מילדים.דור חדש וחכם שעולה על מוריו.מאמר שמלמד על הדור הצעיר.

השאר תגובה