מיקרוסופט מפסיקה סופית את התמיכה בגרסאות 8,9 ו-10 של דפדפן האקספלורר

במסמך שפרסמה ענקית התוכנה – תחת קטגוריית התמיכה, הכריזה מייקרוסופט כי צפוי לצאת עדכון אבטחה תחת הכותרת "סוף חיי השירות" לבעלי גרסאות אינטרנט אקספלורר 8,9 ו-10 אשר יציין כי התמיכה לגרסאות אילו תיפסק החל מינואר 12 השנה, זאת במטרה לקדם שדרוג לגרסה החדשה של אינטרנט אקספלורר, IE 11 , או לחלופין לשדרג לחלונות 10 כדי ליהנות מדפדפן חדש בשם Edge הייחודי למערכת הפעלה זו.

כדאי לציין כי אין זה אומר שאם אתם כרגע משתמשים באחד מן הדפדפנים שהופסקה לגביהם התמיכה הוא ייעלם לכם מהמחשב. מה שזה כן אומר זה שלא יהיו יותר עדכונים, תיקוני באגים למיניהם, או כל דבר אחר שמייקרוסופט רואה לנכון לעדכן כדי לשמור על רמת אבטחה ואיכות גבוהה של אותו דפדפן. או במילים אחרות: השימוש באותם דפדפנים מומלץ פחות מפאת היותם חשופים יותר לאיומי אבטחה מבעבר.
למעשה, ההודעה על הפסקת התמיכה עכשיו לא באה בהפתעה כיוון שהחברה עדכנה על כוונותיה כבר באוגוסט 2014 במסמך שפרסמה בבלוג רשמי מטעמה.
נוסף על כל זאת, כדאי גם להזכיר את התחרות התמידית בה נמצא הדפדפן של מייקרוסופט אל מול דפדפנים אחרים בשוק דוגמת Chrome או Firefox , מה שגם יכול להצביע על רצונה להתמודד טוב יותר עם התחרות ע"י התרכזות בכמה שפחות גרסאות של אותו דפדפן.

explorer

מניתוח אנליטי שעשתה חברת digitalgov חברה המתמחה בניתוח של נתונים דיגיטליים באוקטובר שנה שעברה למייקרוסופט יש בהחלט סיבה לדאגה.
מניתוח נתוני הגלישה אל אתרים ממשלתיים בארה"ב עולה כי דפדפן ה- Chrome נמצא בעלייה מתמדת כאשר כמות הכניסות ממנו עמדה על כ-20% במהלך 2013 , במהלך אותה תקופה ב 2015 כמות הכניסות מאותו דפדפן גדלה ל כ-40%. לעומת זאת, כמות הכניסות מדפדפן של אינטרנט אקספלורר עמדה במהלך 2013 על כ-40% וצנחה במהלך אותה תקופה ב 2015 ל 24% בלבד.
מי שכנראה הכי צפוי להינזק הינם כל אותם בתי עסק ומבני תעשייה אשר עדיין מפעילים גרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר וכל עדכון לדפדפן חדש יותר עלול לקחת זמן רב, זאת בהתאם לכמות המחשבים שאותו עסק מפעיל.
מעבר לבעיות אבטחה למיניהן, ראוי גם להזכיר כי לאור התפתחות הטכנולוגיה ועידן האינטרנט, התאמה של אתרים בשנת 2015 לגרסאות ישנות של דפדפנים כאלו ואחרים, בעיקר כאלו שהתמיכה לגביהם הופסקה, דורשת תחזוקה מיוחדת שלא כל אתר ממהר לעשות, לכן אם חיפשתם סיבה נוספת למה כדאי לשדרג, אז הנה אחת נוספת.

מקור
העדכון החדש על הפסקת תמיכה
ההודעה מ 2014
מאמר של CNET

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה