חטיבה סודית באפל מפתחת משקפי VR

דיווח מעניין במיוחד מגיע אלינו מה Financial Times, לפיו לאפל יש חטיבת מחקר סודית, שמורכבת ממאות עובדים, שנמצאים בשלבים מתקדמים של מחקר ולימוד של תחום המציאות המדומה (Virtaul Reality) והמציאות הרבודה (Augmented Reality), לקראת השקה אפשרית של משקפי VR מבית הענקית מקופרטינו.

צוות העובדים של אפל מורכב ממומחים מובילים בתחום המציאות המדומה, כמו דאג באומן (Doug Bowman), מומחה לתחום המציאות המדומה ופרופסור באוניברסיטת וירג'יניה טק, בנוסף למספר מומחים מחברות כמו מיקרוסופט ו Lytro, שפיתחו מצלמה עם יכולות זהות למצלמת ה RealSense של אינטל. דיווחים ורמזים שונים אודות התעניינותה של אפל בתחום המציאות המדומה הופיעו מזה מספר פעמים בחודשים האחרונים, עם רכישות שונות של אפל של סטארטאפים שונים כמו חברת FaceShift, שהמוצרים שפיתחה היו בשימוש בסרט החדש בסדרת מלחמת הכוכבים, וחברת Metaio הגרמנית, המתמחה בתחום המציאות הרבודה, כשלאף אחד לא היה ברור עד עכשיו, לשם מה אפל רוכשת את החברות הללו.

applevrpatent

לא מזמן רשמה אפל פטנט על ערכת VR לאייפון, בדומה לערכת ה Samsung Gear VR, כשרק לאחרונה התבטא טים קוק, מנכ"ל אפל, באחת משיחות המשקיעים של החברה, ואמר : "במונחים של VR, אני לא חושב שזה מוצר נישתי. זאת טכנולוגיה מגניבה מאוד, ויש לה מספר שימושים מעניינים במיוחד".

עכשיו ניתן בהחלט לחבר את כל הדיווחים השונים, ולהבין כי אפל עובדת במרץ על משקפי VR משלה, וכי היא לא מתכוונת להשאיר לחברות כמו Oculus Rift את זירת המציאות המדומה ללא תרות, כשהשאלה היא רק מתי נזכה לראות בסופו של דבר את המוצר המוגמר מבית אפל.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

תגובה אחת

  1. מאת Panta:

    השקר הגדול הבא אחרי מות ה3D !

השאר תגובה