צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-06-09, 10:25   #20 (קישור ישיר)
Proteous
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

אחרי התעסקות של כמה שנים עם הבחינה הזאת אני יכול לסכם ולהגיד שפסיכומטרי בודק דבר אחד, הוא מנסה למצות את הפוטנציאל שיש בבן אדם נוכח הבחינה , נכון השיטה לא מתאימה לכולם , ונכון יש הרבה אנשים שנופלים בן הכסאות בגללה , אבל אבל אבל , ויש אבל גדול , פסיכומטרי יודע לנבא דבר אחד , את היכולת של הבן אדם להתמודד עם העומס של הלימודים.....
הוא בשום פנים לא אומר אם תהיה מהנדס טוב או רע, רופא טוב או רע, אבל הוא כן אומר עד כמה קשה יהיה לך להתמודד עם הלימודים שיובילו אותך לתואר הנחשק.
סתם דוגמא מספרית , בטכניון כמו שאתם יודעים יש דרישות סכם שבהם הפסיכומטרי הוא מדד מרכזי ב75 אחוז אם אני זוכר נכון , בטכניון יש נשר של 3% בסך הכל , נשר מזערי לדעתי , בבראודה בכרמיאל מקום לא רע ללימודי הנדסה יש נשר של 55% ונשאלת השאלה למה ? בגלל שהדרישת פסיכומטרי היא נמוכה מאוד , נכנסים אנשים שאין להם את היכולות להתמודד עם הלימודים מסיבות אילו או אחרות ולכן הנשר כל כך גבוה.
פסיכומטרי הוא מבחן בעייתי , הוא קשה , הוא מעיק והוא לא מתאים לכל אחד , אבל הוא הכרחי וכרגע אין משהו אחר שיכול לסנן , וכשאני אומר לסנן אני מתכוון לאזן את כמות הערבים הישרלים באונרסיטאות , הערבים הישראלים בלי להכנס לאיך זה קורה יושבים על ממוצעי בגרויות מאוד מאוד גבוהים , אבל בצורה מפתיע במבחנים שיש בהם פיקוח ( ואני לא רומז לכלום ) כגון הפסיכומטרי הממוצע שלהם נמוך בכ100 נק...
בקיצור , שיהיה לכולם בהצלחה ! השד לא נורא כל כך , ובסוף אפילו מצליחים להנות.
אני ממליץ לכל מיש עושה להכנס לפורום פסיכומטרי בתפוז , יש שם אחלה חברה ואפשר להעביר שם את התקופה בכייף.

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט