IOPanel

IOPanel (http://www.iopanel.net/forum/index.php)
-   מחשבים ומה שמסביב (http://www.iopanel.net/forum/forum63.html)
-   -   שפות תיכנות (http://www.iopanel.net/forum/thread14041.html)

oR. 20-05-08 14:18

שפות תיכנות

לא ממש ידעתי איפה לפתוח את זה..
בכל מקרה אני רוצה להתחיל ללמוד שפות, עכשיו אין לי ידע קודם בתחום או ידע כללי.
איפה אפשר להתחיל ללמוד הכל הכל מהבסיס של הבסיס ואיזה שפה היא השפה הכי בסיסית?
העדפה למקורות בעברית, תודה

Hydro 20-05-08 16:32

שפות תכנות רגילות, או לאתרי אינטרנט?

אם מדובר בתכנות רגיל, תתחיל מ-C.
אתרי אינטרנט כמובן שחובה להתחיל מ-HTML.

oR. 20-05-08 17:41

רגילות לא לאינטרנט.
אתה בטוח שדווקא מ C? הרבה אמרו לי לעזוב את C ולהתחיל מ JAVA /ASM

The-Fox 20-05-08 18:02

תתחיל מ C, כי Java וכל דומיו זה לא תיכנות אמיתי.
אם אתה ממש רוצה לאתגר את עצמך אז תתחיל מ Assembly :d

Tiburon 20-05-08 18:03

כולם על אותו עיקרון
תתחיל במה שאתה מוצא הכי הרבה מידע/מדריכים שיוכלו לעזור לך בנושא.
בהצלחה

oR. 20-05-08 19:04

יש לכם אתרים מומלצים אולי אפשר ללמוד מהם?

Hydro 20-05-08 20:24

ASM שפה קשה יחסית, פשוט כי היא לא שפת עילית.

תחפש טיפה בגוגל "C tutorial", מבטיח לך שתמצא כמה מיליונים.

אבל איזה יעילות יש לה אחרי שמבינים אותה :)

jenia90 20-05-08 21:17

תתחיל מC ואז כשתדע את השפה תעבור לC++ או C# ואז כבר יהיה לך ממש קל ללמוד את כל האחרות

תחפש בגוגל אתרים שישש בהם ספרים אלקטרוניים או אם אתה רוצה אתה יכול גם לקנות ספר לימוד של C

The-Fox 20-05-08 21:47

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Hydro (הודעה 146224)

ASM אכן שפה קשה, היעילות שלה אם זאת גבוהה מאד והיא מה שנקרא שפת סף, שזה השפה הכי קרובה לשפת מכונה, בשונה מ C שאכן נכללת בקטגוריית שפת על/עילית.

ASM חזקה מאד לכתיבת ווירוסים או סתם אפליקציות Low Level או מערכות Real Time שבהן היעילות חשובה מאד וכמות המשאבים נמוכה יחסית וחשובה מאד.

DR-EVIL 20-05-08 22:29

אסמבלי זו אכן מכת מצרים...
בשונה מפקולטות אחרות בארץ שבהן מתחילים ללמוד תכנות למעבד מ-C ואז משתדרגים לאסמבלי, אנחנו התחלנו ללמוד ההיפך... :cry:
זה סיוט לא קטן להתחיל לכתוב קוד למעבד 80386DX באסמבלי בלי ידע מוקדם בC.. (מזלי שלמדתי C בתיכון).
אתה רואה חודשיים ראשונים ללימודים אף אחד מאיתנו עדין לא הבין מי נגד מי בקורסי התכנות, ואפילו שאנחנו לקראת סיום הסמסטר חלק מהחבר'ה בפקולטה עדין מתקשים עם השפה הזאת...

matanco 21-05-08 10:14

ציטוט:

פורסם במקור על ידי The-Fox (הודעה 146177)
תתחיל מ C, כי Java וכל דומיו זה לא תיכנות אמיתי.
אם אתה ממש רוצה לאתגר את עצמך אז תתחיל מ Assembly :d

חחחחחחחחח סליחה שאני צוחק.. אבל היום המערכות הכי מתקדמות כתובות ב JAVA .. לדעתי להתחיל ב C זה ביזבוז זמן וגם ימאס לך יחסית מהר אני ממליץ לך להתחיל מ JAVA ואז ללמוד assembly (אם בא לך ממש להבין לעומק איך קוד מתנהל על המעבד, אמסבלר זאת שפת מכונה בעיקרון שעובדת ישירות על המעבד.) ורק אז תעבור ל C
JAVA פשוט שפה מושלמת למתחילים לדעתי קל לכתיבה להבנה וללמידה.
בהצלחה..

The-Fox 21-05-08 11:46

ציטוט:

פורסם במקור על ידי matanco (הודעה 146398)
חחחחחחחחח סליחה שאני צוחק.. אבל היום המערכות הכי מתקדמות כתובות ב JAVA .. לדעתי להתחיל ב C זה ביזבוז זמן וגם ימאס לך יחסית מהר אני ממליץ לך להתחיל מ JAVA ואז ללמוד assembly (אם בא לך ממש להבין לעומק איך קוד מתנהל על המעבד, אמסבלר זאת שפת מכונה בעיקרון שעובדת ישירות על המעבד.) ורק אז תעבור ל C
JAVA פשוט שפה מושלמת למתחילים לדעתי קל לכתיבה להבנה וללמידה.
בהצלחה..

אתה יכול לצחוק עד מחר ידידי, אבל:
1. לא יודע איזה מערכות אתה מכיר, אני מכיר כמה וכמה מערכות מתקדמות ומורכבות מאד והרבה מהן לא כתובות ב Java, או לפחות החלק העיקרי והגדול בהן לא, אז רד מהעץ.
זאת שפה לא יעילה, דורשנית במשאבים, דורשת Framework ייחודי משלה.
היתרון היחידי שלה לדעתי הוא היכולת להריץ את אותה תוכנה כמעט בכל מערכת הפעלה בגלל שישנו Framework לרוב המערכות הנפוצות היום מUNIX ועד כל סוגי הווינדוס ואפילו MAC OS (שזה בעצם סוג של לינוקס).
2. Assembly זאת לא שפת מכונה, זאת שפת סף (כמו שהסברתי בתגובה הקודמת שלי) והיא לא עובדת ישירות על המעבד, היא עוברת הידור (Compile) לפני שניתן להריץ את התוכנית בדיוק כמו כל שפה אחרת.
3. JAVA היא די שפה לעצלנים, בטח לא למתחילים שרוצים להבין מה זה תוכנה באמת ואיך טכנית עובדים דברים ברקע של המחשב, להכיר סוגי משתנים ומארכים, ניהול זיכרון (הקצאה/שחרור) ועוד כל מיני דברים שב JAVA פשוט אין !
מה שכן, אם הוא באמת רוצה ללמוד איך דברים עובדים אז התנסות קצרה-בינונית ב Assembly ואז לעבור ל C יעשה את העבודה אני מאמין.

בקיצור, הסיבה שהרבה פה (וגם אני) ממליצים להתחיל עם C זה כי היא שפה שבה ניתן ללמוד מוסגים בסיסיים והכרחיים בתחום של תכנות ומחשבים.

OR2 21-05-08 19:05

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Hydro (הודעה 146224)

אני גם חדש בתחום ורוצה להתחיל ללמוד.
איזה יעילות יש לה? במה היא עוזרת לך?

Agepox 21-05-08 19:46

להמ אף אחד לא ממליץ על PASCAL ? אחלה שפה להתחיל איתה, לפחות לי היא היתה מצויינת בתור התחלה אבל C זה בערך אותו דבר אז זה לא משנה.
בקשר לאסמלבר, אני לומד את השפה הזאת עכשיו בביצפר, ממש שפה קשה ולדעתי לא יעילה אלא אם אתה ממש יושב ולומד אותה לעומק, וזה יקח הרבה זמן לדעתי אל תתקרב אליה אלא אם יש לך הרבה זמן פנוי וכוח רצון.

Hydro 21-05-08 20:09

אסמבלר שפה מאוד יעילה, אתה פשוט לא מכיר אותה מספיק טוב כנראה.

PASCAL שפה מיושנת מדי.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:39.

מופעל על ידי: vBulletin
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
IOPanel.net © כל הזכויות שמורות