IOPanel

IOPanel (http://www.iopanel.net/forum/index.php)
-   כרטיסי מסך (http://www.iopanel.net/forum/forum11.html)
-   -   9800GX2 - מגיע ל-108 מעלות (http://www.iopanel.net/forum/thread24172.html)

Ryushin 28-01-09 3:17

9800GX2 - מגיע ל-108 מעלות

לילה טוב לכולם!

הכותרת מדברת בפני עצמה.
אחרי יום עבודה במחשב/משחקים אינטנסיבים ב-DoW2 Beta אני קולט לקראת הלילה שזו הטמפ' שלי.. וזה עוד אחרי שלא נגעתי בשום משחק והמחשב פשוט היה דלוק במצב Idle בזמן שראיתי סרט..

זה כבר קרה פעם, אבל הוא היה מגיע ל-98 ככה.. אבל זה כבר די מגוכך.. מה שיותר מוזר שיש לי מתחתיו שני מאווררים שדוחפים עלייו אוויר (X2 של 120 חברת Nexus).

אני דיברתי עם החנות שממנה רכשתי בזמנו את הכרטיס מסך לפני מספר חודשים והם אמרו להביע את הכרטיס אליהם לשם בדיקה.. אני לא אהבתי את הרעיון, אני שונא שנוגעים לי ברכיבים... להשאיר את הכרטיס שלי אצלם... לא מחשבה מעודדת, ועוד להיות תקוע עם משהו חלופי מעפן ולחזור לחנות אחרי שהם סיימו את הבדיקות... יותר מדי טרחה :( במיוחד שהחנות לא ליד הבית ממש (יהוד, ואני מראשון בלי אוטו :/).

מה אתם מציעים לי לעשות? זה דפק בכרטיס או שזה נורמלי ? (בספק..)

עריכה - אני בזמן משחק כרגע מגיע ל-124 מעלות ... :(

kibub 28-01-09 3:46

קודם תבדוק שהמאווררים של הכרטיס ב 100% שאתה מאמץ את הכרטיס .
הכרטיס הזה ידוע כתנור חימום למרות שאצלך זה קצת יותר מידיי גבוהה אני מציע שתבדוק את האיוורור המארז שלך , תנסה לאמץ את הכרטיס שהמארז פתוח ותבדוק טמפ ואם הטמפ בסדר אז אתה צריך לאוורר את המארז שלך.
יש עוד דרך וזה להחליף משחה טרמית זה יכול לעזור בכמה מעלות אבל זה קצת מסובך כי זה כרטיס שבנוי משניים.

Lior2k 28-01-09 4:30

שמעתי שבדרייבר האחרון של Nvidia השליטה במאוורר גרועה מצד הדרייבר.
אתה יכול להוריד גירסה קודמת.
כמו כן אתה יכול לציין על איזה אחוז המאוורר של הכרטיס מסך בזמן מאמץ?
תנסה ליקבוע אותו על מהירות מסויימת ותבדוק עם הטמפרטורה נמוכה משמעותית.

RTR 28-01-09 8:00

http://www.iopanel.net/forum/thread9940.html
תעשה את הבדיקה בחלק 1 ותגיד על כמה המאוורר שלך כשאתה רואה 108 מעלות, אם הוא נמוך (30-40%) תעשה את כל מה שמופיע במדריך אבל שים הגדרות באתם למה שמתאים לך.

cupra 28-01-09 10:57

אני חושב שפיספסתי משהו, הכרטיס על 120 מעלות ויש ריסט? ארטיפקטים? (וזה עוד לפני השאלה אם באמת הוא על 128 מעלות)
אם לא, אתה לא חייב לעשות שום דבר, זה כרטיס\ים חמים מטבעם.
תרצה, וזה ממש יפריע לך, תוכל להעלות את מהירות המאוורר, זה יוריד משמעותית את הטמפרטורות, אבל יעלה את פליטת הרעש.

alex.turovsky 28-01-09 11:02

^יאפ. אם אין בעיות - אין נגיעות :thumbup:

S-man 28-01-09 13:09

108 מעלות?
אני משחק GTA IV ועוד פול משחקים כבדים במשך שעות הפרופיל מאוורר שלי על 45% והכרטיס בחיים לא עבר לי את ה70~78 גג.
מה שאני מציע לך זה להתגבר על המחשבה הזאת שזה לא נחמד שנוגעים לך ברכיבים,אין להם מה לעשות איתם תקח להם את הכרטיס ואם יש בעיה תממש אחריות.

cupra 28-01-09 13:19

נקודה חשובה - אין אחריות על טמפרטורות.
בדיוק כמו שלא יתנו לך להחליף מעבד פרסקוט כי הוא עובד בעומס על 100 מעלות, לא יתנו לך
להחליף או לממש אחריות על כרטיס מסך, גם אם כתוב לך בתוכנות שהוא עובד על 300 מעלות.

כל עוד הכרטיס עובד בצורה תקינה - אין ריסטים, ארטיפקטים וכו... - אין בעיה בכרטיס, ואין צורך במימוש אחריות.

Ryushin 28-01-09 13:25

קודם כל תודה רבה על התגובות!
אני בדיוק באתי לסיים לכתוב את ההודעה הזו והמחשב נתקע.. אז אני יכתוב מחדש :frown:

שיחקתי עם ה-Rivatuner לפני שכתבתי את הדיון, הטמפ' שציינתי היא בזמן 100% מאמץ מאוורר.

קוופ, לגבי תופעות אלו ואחרות עקב פליטות חום..
בזמן שאני משחק ב-Dawn Of War 2 Beta בנקודה מסויימת המסך מחשיר, ואני רואה ריבוע בצד שמאל למעלה של המסך משתנה Analog-Digital ואז אחרי מספר שניות המחשב קופא וצריך לעשות לו ריסט ידני.
זו כמובן יכולה להיות בעייה שנובעת מה-Beta עצמה כי המשחק עדיין לא מוכן והוא בשלבי סיום.

המארז מאוורר למדי, וזו בעיה שעד היום אני לא מצליח לפתור.. אחרי הרבה מאמצים אני עדיין לא הצלחתי להבין מאיפה התקיעות הפתאומיות נובעות.
עשיתי כל הרבה הרבה בדיקות מקיפות עם כל כך הרבה תוכנות מאמץ ושום דבר לא הראה על בעיה חריגה, אם בכלל..
תקוותי האחרונה הייתה עידכון ביוס כי חששתי מפני תמיכה לא טובה של 790I ב-DDR3 וגם זה לא פתר דבר בתווך הארוך..
אני מיצטער על היום שבו עשיתי שילוב כה טיפשי ופזיז, הייתי צריך לדעת יותר טוב מזה..

בכל אופן, כרגע העיניים שלי מרוכזות בנושא הנ"ל ואולי גם זה הדבר שגורם לכל הבעיות עד כה..
בטח כולכם שמעת על סדרת Nforce 700 בעלת צ'יפ ה- NF200 שיושב ממש מתחת לPCIE, הרבה דיבורים בזמנו דיברנו על התחממות רבה ותופעות לוואי כמו תקיעות וקריסות למינהם.. ועוד יותר מצחיק שזה בשילוב עם ה-GX2..

מצד שני יש אנשים שעובדים עם הכרטיס ללא בעיה כמו הידיד שכתב תגובה מעליי..
אולי באמת צריך לקחת את הכרטיס לחנות :confused:

cupra 28-01-09 13:34

Ryushin אנחנו חוזרים לטראדים הקדומים שלך.
מהרגע שקנית את המחשב, יש לך פריזים, ואני יודע שאתה אוהב להאשים את הכרטיס
מסך בכל תקלה, אבל לדעתי, פשוט הלוח וערכת השבבים הזאת עושים לך את הבעיות עם הזיכרון.
הטראד הזה בדרך לאותו כיוון כמו הטראדים הקודמים.
אתה צריך לקחת את המחשב לבדיקה, או שתמצא כרטיס מסך אחר \ זיכרון אחר, ותתחיל לבדוק, לפחות עם שתיהם.

הסיפור שלך יותר מורכב מכרטיס מסך חם לדעתי, למרות שאתה חושב שהוא הבעיה, לדעתי שוב - זאת לא הבעיה.

Ryushin 28-01-09 13:45

אני מבין אותך, ואני יודע על מה אתה מדבר... אכן דיברנו על כל זאת כבר חודשים לפניי.. אבל תסכים איתי שלראות 108 מעלות אחרי חצי שעת עבודת מחשב מהדלקתו זה מוגזם לחלוטין ? אני במצב idle עם הטמפ' הזו... ולמרות שהמאוורר שלי מוגדר לעבוד ב-80% כשאני מגיע ל-105+ הוא אוטומטית משנה ל-100% מהירות מאוורר..

אני הדקלתי הבוקר את המחשב לפני כחצי שעה, לא שיחקתי בדבר וזו הטמפ' המתקבלת..

אולי אכן יש בעיה מעבר לכך ואני יטפל בה כבר השבוע כי נמאסו עליי התקריות הללו עד מאוד, אבל אני פשוט לא יכול להתעלם מהבעייה הזו נכון לרגע זה..

sunken 28-01-09 16:44

נראה לי שבכרטיס מתצבר אבק שאי אפשר להוציא בדרך רגילה וחייבים לפתוח אותו.
זה הבעיה בכרטיסים כפולים. אני במקומך מתעלם מה זה משנה כל עוד יש אחריות
הרי הכרטיס אמור להיות חם וכל עוד הוא עובד כמו שצריך זה לא משנה.
אני שקניתי את הכרטיס הייתי די בטוח שבשלב כלשהו אני יממש אחריות והנה אני כבר
חודש עם 8600GT מסריח מחכה לתשובה מסקיי לגבי מה יהייה גורלי עם הכרטיס
האם אני אקבל אחר דומה (שמן הסתם גם יישרף) או כרטיס אחר.

alex.turovsky 28-01-09 16:49

אורן מה קרה לכרטיס שלך, לא ידעתי שהמצב בקנטים :(

*תתנחם בזה שיש לך כרטיס חזק משלי, אני עם :d 8400GS, מוצא דרכים לחסוך חשמל במיתון (העפתי צמד 4870).

Ryushin 28-01-09 17:30

מצחיק... GX2 היה הפיתרון המושלם לפני כחצי שנה... הייתי צריך לחכות ל-GTX295, למרות שבנקודה ההיא אמרתי לעצמי אם אני לא קונה עכשיו אני כבר לא יקנה אף פעם.. התכוונתי לקנות את המחשב עוד כש-8800Ultra שלט, סחבתי עם חרא של מחשב יותר מדי הרבה זמן.. עכשיו אני סובל מבעיות אלו ואחרות.
מבחינת ביצועים אני מאוד מרוצה.. רק חבל שזה תנור אפייה, ידעתי את זה עוד אז.. רק לא חשבתי שזה ישנה לי כל כך.

sunekn, לא ידעתי שהכרטיס שלך גוסס :frown:

WEREWOLF 28-01-09 18:22

זה הזמן לקנות איזה כבש ולהזמין את כל חברי IOPANEL

בדקת אבק ?
נסה לשים איזה מאוורר ליד הכרטיס מסך אולי זה יעזור

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:06.

מופעל על ידי: vBulletin
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO
IOPanel.net © כל הזכויות שמורות