IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

אז אני אודי, בן 29... (הסיפור בפנים)

Xzibit כפי שאתה שם לב מתנהל דיון אבל כולם שומרים על שפה נאותה, כבר העירו לך בנושא. לתשומת לבך, אין ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-02-08, 19:20   #16 (קישור ישיר)
IO Master

Xzibit כפי שאתה שם לב מתנהל דיון אבל כולם שומרים על שפה נאותה, כבר העירו לך בנושא. לתשומת לבך, אין צורך לקלל, לפחות לא על גבי הפורום.
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-08, 19:23   #17 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי -XzibiT- צפה בהודעה
נמאס כבר מהשלטון השמאלני הארור בגלל ראשי ממשלה כמו אולמרט יצחק רבין ואריאל שרון *צונזר* אנחנו נמצאים במצב הXרא הזה אם היה פה שלטון ימני קיצוני חזק כול הבעיות היו נפטרות כבר

וגם צריך להעיף את כול הזבל שיושב בארץ שלנו הם תומכים בארגוני טרור ומתרבים מאוד מהר זה מסכן את המדינה הערבים והשמאלנים זה הסרטן של המדינה חייבם לעקור אותו לפניי שיהיה מאוחר מידי!!!
איתך במאה אחוזים
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC

נערך לאחרונה על ידי BELPHEGOR, 19-02-08 בשעה 20:07.
shshmul לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-08, 19:26   #18 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של -XzibiT-

לא קיללתי דיברתי הכי עדין שאני יכול בנושא הזה יכולתי להפציץ פה בקללות אבל אני יודע שזה אסור
-XzibiT- לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-08, 20:20   #19 (קישור ישיר)
IO legend

סמל האישי של BELPHEGOR

-XzibiT- נמאס לי להעיר לך. את ההערות הגזעניות שלך לא פה. וזה שיש לך "אפשרות" להפציץ
בקללות ולא עשית זאת לא מנחם אותי. תנסה אותי ולא תהיה פה, אני חושב ש-4 פניות בפרטי
ולא מעט על גבי הפורום זה מעל ומעבר!

shshmul אני הייתי "מורעל" כמו רבים וטובים.
בעניין השבויים למען החלפה זה לא פתרון זה טעות. אם הצד השני יודע שברגע שהם יחטפו חייל
ויקבלו "בתמורה" שחרור של לא מעט רוצחים מה ימנע מהם להפסיק לחטוף?
ומה עם המצב של שחרור רוצחים חיים ואתה מקבל גופות?
אם כל הכאב עם רוצחים\טרוריסטים לא עושים משא ומתן! וברגע שזה יפסק כך גם החטיפות,
כי הם ידעו מראש שהנתפסים נרקבים בכלא וחטיפות לא יעזרו.

על גיוס לצה"ל ועל מוות חינם (חס ושלום, שכולם יחזרו הביתה בשלום) אני מתכוון לכך
שאתה נלחם ומסתכן ובסופו של דבר על אותה אדמה שנלחמת נותנים כלא הייתה.
על אותם אנשים שאתה מגן אתה לא מגן... דוגמא: שדרות.
על נושא נוהל ירי מוצדק שהלך והתדרדר עם השנים? יש לו בקת"ב ביד? זרק אותו לעברך?
ידיים נקיות, אסור לך לירות גם אם הוא פגע בחייל לידך והרגו.
כנ"ל לגבי כל דבר אחר בנושא זה.
ומנסיון, לאחר ירי יעשו לך את המוות בחקירות אם זה היה מוצדק או לא.
כובלים לחיילים את הידיים ונותנים להם את הפחד לירות וזה עולה להם בחייהם.
ובנוסף כל הסיכון והפחד בשורה התחתונה יוצא לחינם. בוא תן לי דוגמא אחת למה להתייגס לצה"ל
ליחידת חר. מה בפועל אתה יכול לראות שזה עושה למדינה...
סיכון: יש.
הגנה: אין.
מגן על אדמתך: כן.
היא נשארת שלנו: זה כבר בדיחה. (אני ציני כמובן).

מה ההטבות שנותנים ללוחם לאחר הצבא? תסלח לי אבל זה באמת בושה.
יש משפט שאומר אם אין אני לי מי לי? וכנראה שאין ברירה.
לך תלמד בזמן הזה ותהיה גם עורך דין או רופא.. או לחילופין תעבדו 3 שנים ותעשה איזה
120 אלף שקל מינימום ותתחיל את החיים שלך כמו בן אדם, למה? כי המדינה לא דואגת לך.

שלא תבין לא נכון, הלוואי והייתי יכול לעודד אנשים להיות לוחמים.. אבל אני לא.
אני חושב שראשי המדינה צריכים לקחת את עצמם בידיים ובמקום להתעסק באלה שמשתמטים
כמו אותם סלבריטים שיתעשו במה הם לא בסדר ואיך הם יכולים לתקן XYZ ולגרום למורל לעלות.
אבל כהרגלם הם זורקים את זה על מישהו אחר.
ישן 19-02-08, 21:23   #20 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
-XzibiT- נמאס לי להעיר לך. את ההערות הגזעניות שלך לא פה. וזה שיש לך "אפשרות" להפציץ
בקללות ולא עשית זאת לא מנחם אותי. תנסה אותי ולא תהיה פה, אני חושב ש-4 פניות בפרטי
ולא מעט על גבי הפורום זה מעל ומעבר!

shshmul אני הייתי "מורעל" כמו רבים וטובים.
בעניין השבויים למען החלפה זה לא פתרון זה טעות. אם הצד השני יודע שברגע שהם יחטפו חייל
ויקבלו "בתמורה" שחרור של לא מעט רוצחים מה ימנע מהם להפסיק לחטוף?
ומה עם המצב של שחרור רוצחים חיים ואתה מקבל גופות?
אם כל הכאב עם רוצחים\טרוריסטים לא עושים משא ומתן! וברגע שזה יפסק כך גם החטיפות,
כי הם ידעו מראש שהנתפסים נרקבים בכלא וחטיפות לא יעזרו. זה נכון תיאורטית [זה מתאים לממשל האמריקאי] המציאות היא שונה:תמיד יחטפו לנו חיילים\אזרחים ולא משנה מה נעשה או לא נעשה,אני מבין אותך בנושא זה,אין לנו ברירה,כי רק ואני מדגיש רק לעם היהודי יש ערך עליון לחיי אדם,אנו תמיד נעשה הכל למען "פדיון שבויים" זהו חלק ממורשתנו ומחוייבותינו כלפי כל יהודי ויהודי מאז ומתמיד,תאר לך שלא היה לנו "קלפי מיקוח" מה אז? היו פשוט הורגים לנו כל אזרח \חייל ששבוי אצלם,אנו לא יכולים להרשות לעצמנו דבר כזה,זה הסיבה שאנו מוכנים לשחרר מחבלים.[עם כל הצער שלשחרר מחבלים רוצחים] תבין אין לנו ברירה,כך היה וכך תמיד יהיה לעם היהודי במיוחד.

על גיוס לצה"ל ועל מוות חינם (חס ושלום, שכולם יחזרו הביתה בשלום) אני מתכוון לכך
שאתה נלחם ומסתכן ובסופו של דבר על אותה אדמה שנלחמת נותנים כלא הייתה.אנו עם שרודף שלום ורוצה שלום[מעט נאיבי מצידי לומר זאת] זה טמון בנו,אנו נעשה "הכל" בעבור השלום! מתי שצריך אנו כובשים,ומתי שצריך אנו מחזירים וכל זה למטרת שלום,נכון שזה מרגיז שהכל "לחינם" יש לנו ברירה אחרת? כבשנו את סיני במחיר מאד יקר והחזרנו אותו תמורת שלום[שלום קריר אבל שלום]
על אותם אנשים שאתה מגן אתה לא מגן... דוגמא: שדרות. נכון אתה צודק זה חורה לי מאד העניין הזה[הבן של חבר שלי נפצע לאחרונה בשדרות ,המקרה עם 2 האחים שנפצעו קשה ]
אין לישראל בעיה להפציץ את עזה ולהעלות אותה באש,אך אנו מוגבלים היום בתגובתנו מבחינת הומניטריות[אני מאשים את התקשורת שהיא ממש שמאלנית]
על נושא נוהל ירי מוצדק שהלך והתדרדר עם השנים? יש לו בקת"ב ביד? זרק אותו לעברך?
ידיים נקיות, אסור לך לירות גם אם הוא פגע בחייל לידך והרגו.
כנ"ל לגבי כל דבר אחר בנושא זה.מודה בזה -חלה התדרדרות בנושא זה[אני מסכים איתך עם "הבא להורגך השכם להורגו" שוב אני מאשים את התקשורת שבמקום לפרגן לצה"ל הם "יורדים" עליו בכל הזדמנות,ועוד מראים לכל העולם,ורק בגלל כל יפה הנפש הללו אנו נחשבים היום "ככובשים"
ומנסיון, לאחר ירי יעשו לך את המוות בחקירות אם זה היה מוצדק או לא.
כובלים לחיילים את הידיים ונותנים להם את הפחד לירות וזה עולה להם בחייהם.
ובנוסף כל הסיכון והפחד בשורה התחתונה יוצא לחינם. בוא תן לי דוגמא אחת למה להתייגס לצה"ל
ליחידת חר. מה בפועל אתה יכול לראות שזה עושה למדינה... כמו שאמר מישהו: "אל תאמר מה המדינה עושה בשבילי,אלא מה אני יכול לעשות בשביל המדינה" מעבר לסיפוק אישי בלהיות חייל קרבי? שבעוד 10-20-30 שנים אני יכול לומר לבן שלי נלחמתי בשביל לשמור עליך ועל חבריך ועל האזרחים[הצלחתי או לא זה כבר משהו אחר] אם כל אחד יחשוב שלהיות ג'ובניק זה אחלה -מי ישמור על המדינה שלנו??
סיכון: יש.תמיד ישנו סיכון, הוא נמצא בכל מקום [אפילו בפאבים,כבישים וכ'] לא רק בצבא
הגנה: אין.
מגן על אדמתך: כן.
היא נשארת שלנו: זה כבר בדיחה. (אני ציני כמובן).

מה ההטבות שנותנים ללוחם לאחר הצבא? תסלח לי אבל זה באמת בושה. עם כל הכבוד איני מחפש תמורה בעד שאני לוחם, בחרתי בזה,רציתי בזה,וזהו,תרמתי מעצמי לא על מנת לקבל,בא ותראה היום הרבה אנשים בגילי+ שהיו קרביים ולא קיבלו כלום[חלקם תרמו מגופם]
תראה אותם היום-מנהלים,רו"ח,מהנדסים וכו, זה לא נכון להאשים את הצבא\מדינה שלא נותן כלום,הוא לא חייב לנו כלום[אנו חייבים לשרת] תרצה=תצליח לא תרצה=לא תצליח בחיים
יש משפט שאומר אם אין אני לי מי לי? וכנראה שאין ברירה.נכון
לך תלמד בזמן הזה ותהיה גם עורך דין או רופא.. או לחילופין תעבדו 3 שנים ותעשה איזה
120 אלף שקל מינימום ותתחיל את החיים שלך כמו בן אדם, למה? כי המדינה לא דואגת לך.זה תמיד היה כך מאז ומתמיד,הכל תלוי ברצונו של אותו האדם ולא במדינה. ישנם אנשים שלא קיבלו מאומה,לא מהמדינה לא מההורים לא מהחברה ועדיין הצליחו בחייהם,הכל תלוי באדם עצמו ולא במדינה. בא תראה היום חבר'ה צעירים,שירתו כלוחמים קיבלו "לקרדה" בשרות ולאחר שחרורם קיבלו "קדחת"[סלח לי על הביטוי] והיום הם מצליחנים בכוחות עצמם,קשה להם אך הצליחו[עבדו במלצרות,ניקו מדרגות,בתחנות דלק, ועוד] נכון שקשה,אם "נבכה" זה יעזור?!
יש לי חבר שנקטעו לו הרגליים במלחמת של"ג וכיום הוא בעל חברת מטבחים גדולה בארץ[לא קיבל שום הטבה מהמדינה,חוץ מרכב] והיום הוא עוד מתנדב.

שלא תבין לא נכון, הלוואי והייתי יכול לעודד אנשים להיות לוחמים.. אבל אני לא.חבל שלא
אני חושב שראשי המדינה צריכים לקחת את עצמם בידיים ובמקום להתעסק באלה שמשתמטים
כמו אותם סלבריטים שיתעשו במה הם לא בסדר ואיך הם יכולים לתקן XYZ ולגרום למורל לעלות. כמה שאתה צודק באמירתך זו [כמו שאמרתי לפני כן הכל פולטיקה]אבל כהרגלם הם זורקים את זה על מישהו אחר זהו הדבר הנכון ביותר .
שוב אני חוזר ואומר: מבלי לפגוע באף אחד אחר, אלו הם דעותיי האישיות בלבד,אין לי שום עניין פוליטי כזה או אחר!!!
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC
ישן 19-02-08, 22:20   #21 (קישור ישיר)
IO legend

סמל האישי של BELPHEGOR

shshmul אתה יכול להרגע. אנחנו סה"כ דנים ואף אחד כאן לא מייעץ להתגייס או לא.
סה"כ דיון בריא ולא מעבר... כמו כל דבר אחר בחיים כל אחד צריך לקרא ולעשות את השיקולים
שלו ובטוח שלא אני ולא אתה אחראים להחלטה כזו או אחרת.

קודם כל לא תמיד זה היה ככה.
קח לדוגמא את נובמבר 95 שיא הפיגועים לאחר רצח רבין.. פעלו יפה (צה"ל\מג"ב)
והספיק ג'יפ אחד שנכנס לעזה וכולם ברחו כמו עכברים.
היום הוא יעמוד מול הפרצוף שלך ויבקש מספר זיהוי ולמחרת תעמוד בפני חקירה.

בנושא החטופים לא ממש עוזר שזה נכון תאורטית וגם לא יעזור שככה העם היהודי, אולי הגיע הזמן
לשינוי? ומילא אם בהסכם היה כתוב החזרת השבויים חיים אז אולי הייתי אומר "אהה ניחה".
שכחתם שהמלחמה האחרונה הייתה להחזרת החיילים? אז מה קרה בסוף? גם אין החזרה
של אותם חיילים מלא הרוגים ופצועים ובסוף גם התקפלו עם הזנב בין הרגליים.
שנינו יודעים (ואני לא סתם אומר שנינו) שאם צה"ל באמת רוצה הוא נכנס עכשיו ודואג לכמה מאוד שבויים...
כן כן, פעילים בארגון כזה או אחר ואף אחד לא יוכל לבוא בטענות.
כל חייל שנחטף צה"ל נכנס וחוטף 100 פעילים, הורסים בתים של הפעילים, אבל ראבק!! תעשו משהו.

ידידי, נכון.. "אל תאמר מה המדינה עושה בשבילי,אלא מה אני יכול לעשות בשביל המדינה"
חשבתי ככה בכל יום ובכל נשימה אבל עם כל הנהלים שיש היום לוחם בצה"ל יכול למצוא אותו
או חלילה פצוע (ואף יותר מזה) או בכלא כי הגיב לא נכון. אני חושב שיש גבול לכל דבר ומבחינתי
המדינה עברה את הגבול... מחר המדינה תגיד לי לקפוץ מהגג.. אז אני אקפוץ? (משפטים של מורים
אני מתנצל...)
גם אני לא מחפש תמורה על זה שהתגייסתי, אבל קצת מבייש אותי שאני עם אבא לשני ילדים
וקרעתי את התחת אחרי צבא בלימודים והשקעתי ים של כסף בכדי למצוא עבודה מכובדת
וכשרציתי לקנות בית צחקו לי בפנים ואמרו לי לך תביא סכום של XXX ונדבר איתך, בעוד שאנשים
שרק נחתו בארצינו מקבלים הטבות שאני יכול רק לחלום אליהם (ורק להדגשה - אין לי כלום נגד אותם
עולים) היום אני נכה 100% יושב בבית וחיי ברוך השם לא בוכה מה שנקרא, אבל המדינה יורקת לי
בפרצוף. אז גם לא עשיתי זאת בשביל לקבל בחזרה וכמו שזו הייתה חובתי, גם למדינה שלנו יש
חובות שחביבי הם ממש אבל ממש לא ממהרים (אם בכלל) לקיימם!
אז מה? את החובות שלך אתה תמלא (ובכל מחיר) ואת הזכויות שלך נחשוב אם בכלל ניתן לך.

בסופו של יום מה שאני מתכוון זה שצריך להתגייס וצריך לעודד ולהיות לוחם. אבל כל זאת אחרי
כאפה רצינית של אנטי התגייסות ומחאה אדירה מול הממשלה.. שינוי התנאים וההתנהלות של
צה"ל והמדינה ואז כמובן אני יעמוד ויעודד ואף יהיה גאה לומר תיתגייסו! אני התייגסתי ואני גאה
על כל יום.

כרגע? לא מרגיש לא גאה ולא "גבר" שהתגייסתי לצה"ל ואני נותן לעצמי כאפה בכל יום שאני שומע
XYZ שבכלל ביזבזתי את הימים היקרים שלי בצה"ל, כי היום יכלתי לתת עתיד טוב יותר לילדים שלי!
וכן! אני מאשים את המדינה... את המדיה שאמרה לי תשב בבית עם פרופיל 97 והתנדבתי לצבא,
לקרבי וליחידת ימ"ס ואף סיימתי כמצטיין מחלקתי.
חבל שבמקום 2 השורות האחרונות אני לא יכול להגיד... נשארתי בבית למדתי באונברסיטה XYZ
היום לילדים שלי יש תוכנית חסכון והם ילמדו באונברסיטה בחו"ל איפה שנמצאים כל הילדים של ראשי הממשלה.....
ישן 19-02-08, 22:43   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של ANDREY12341

תפסיקו כבר ללכלך על המדינה שלנו,אם מנסים להציל אחד ישנם פי 5 יותר הרוגים ופי 10 יותר נכים.
תקראו קצת ברשת ותראו שכמעט כל נסיון הצלת חטופים הביא לעוד הרוגים מהצד שלנו.
ANDREY12341 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-08, 23:55   #23 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
shshmul אתה יכול להרגע. אנחנו סה"כ דנים ואף אחד כאן לא מייעץ להתגייס או לא.
סה"כ דיון בריא ולא מעבר... כמו כל דבר אחר בחיים כל אחד צריך לקרא ולעשות את השיקולים
שלו ובטוח שלא אני ולא אתה אחראים להחלטה כזו או אחרת.[תתפלא, אך קיבלתי תגובות שונות לאימייל עקב הדיון הזה] לא כועס עליהם,חלילה לי.

קודם כל לא תמיד זה היה ככה.
קח לדוגמא את נובמבר 95 שיא הפיגועים לאחר רצח רבין.. פעלו יפה (צה"ל\מג"ב)
והספיק ג'יפ אחד שנכנס לעזה וכולם ברחו כמו עכברים.
היום הוא יעמוד מול הפרצוף שלך ויבקש מספר זיהוי ולמחרת תעמוד בפני חקירה.

בנושא החטופים לא ממש עוזר שזה נכון תאורטית וגם לא יעזור שככה העם היהודי, אולי הגיע הזמן
לשינוי? ומילא אם בהסכם היה כתוב החזרת השבויים חיים אז אולי הייתי אומר "אהה ניחה".
שכחתם שהמלחמה האחרונה הייתה להחזרת החיילים? אז מה קרה בסוף? גם אין החזרה
של אותם חיילים מלא הרוגים ופצועים ובסוף גם התקפלו עם הזנב בין הרגליים.
שנינו יודעים (ואני לא סתם אומר שנינו) שאם צה"ל באמת רוצה הוא נכנס עכשיו ודואג לכמה מאוד שבויים...
כן כן, פעילים בארגון כזה או אחר ואף אחד לא יוכל לבוא בטענות.
כל חייל שנחטף צה"ל נכנס וחוטף 100 פעילים, הורסים בתים של הפעילים, אבל ראבק!! תעשו משהו.

ידידי, נכון.. "אל תאמר מה המדינה עושה בשבילי,אלא מה אני יכול לעשות בשביל המדינה"
חשבתי ככה בכל יום ובכל נשימה אבל עם כל הנהלים שיש היום לוחם בצה"ל יכול למצוא אותו
או חלילה פצוע (ואף יותר מזה) או בכלא כי הגיב לא נכון. אני חושב שיש גבול לכל דבר ומבחינתי
המדינה עברה את הגבול... מחר המדינה תגיד לי לקפוץ מהגג.. אז אני אקפוץ? (משפטים של מורים
אני מתנצל...)
גם אני לא מחפש תמורה על זה שהתגייסתי, אבל קצת מבייש אותי שאני עם אבא לשני ילדים
וקרעתי את התחת אחרי צבא בלימודים והשקעתי ים של כסף בכדי למצוא עבודה מכובדת
וכשרציתי לקנות בית צחקו לי בפנים ואמרו לי לך תביא סכום של XXX ונדבר איתך, בעוד שאנשים
שרק נחתו בארצינו מקבלים הטבות שאני יכול רק לחלום אליהם (ורק להדגשה - אין לי כלום נגד אותם
עולים) היום אני נכה 100% יושב בבית וחיי ברוך השם לא בוכה מה שנקרא, אבל המדינה יורקת לי
בפרצוף. אז גם לא עשיתי זאת בשביל לקבל בחזרה וכמו שזו הייתה חובתי, גם למדינה שלנו יש
חובות שחביבי הם ממש אבל ממש לא ממהרים (אם בכלל) לקיימם!
אז מה? את החובות שלך אתה תמלא (ובכל מחיר) ואת הזכויות שלך נחשוב אם בכלל ניתן לך.

בסופו של יום מה שאני מתכוון זה שצריך להתגייס וצריך לעודד ולהיות לוחם. אבל כל זאת אחרי
כאפה רצינית של אנטי התגייסות ומחאה אדירה מול הממשלה.. שינוי התנאים וההתנהלות של
צה"ל והמדינה ואז כמובן אני יעמוד ויעודד ואף יהיה גאה לומר תיתגייסו! אני התייגסתי ואני גאה
על כל יום.

כרגע? לא מרגיש לא גאה ולא "גבר" שהתגייסתי לצה"ל ואני נותן לעצמי כאפה בכל יום שאני שומע
XYZ שבכלל ביזבזתי את הימים היקרים שלי בצה"ל, כי היום יכלתי לתת עתיד טוב יותר לילדים שלי!
וכן! אני מאשים את המדינה... את המדיה שאמרה לי תשב בבית עם פרופיל 97 והתנדבתי לצבא,
לקרבי וליחידת ימ"ס ואף סיימתי כמצטיין מחלקתי.
חבל שבמקום 2 השורות האחרונות אני לא יכול להגיד... נשארתי בבית למדתי באונברסיטה XYZ
היום לילדים שלי יש תוכנית חסכון והם ילמדו באונברסיטה בחו"ל איפה שנמצאים כל הילדים של ראשי הממשלה.....
קראתי את תגובתך פעמיים ,אני חושש שיש לך "מטענים כבדים" כנגד המדינה הזו.
סליחה אם נכנס כאן לפס אישי: האם נפצעת בצבא? האם "קופחת" במשהו?[אינך חייב לענות לי] תראה, אני מבין את הכעס שלך כלפי המדינה אך לא מקבל אותה [גם אני נכה 100%] זה יעזור לי אם אכעס על המדינה ואנסה לחפש אשמים? לא יעזור ,ולא עזר לי בעבר,כעסתי כמוך "על כל העולם" בכלל,ועל המדינה שלי בפרט,וזה לא עזר לי,גם אני נתתי מעצמי ומבריאותי למדינה\צבא\חברה ואתה חושב שקיבלתי משהו בתמורה?? קיבלתי ז*ן מכולם[סליחה על הביטוי] ושידרתי לכל מכריי לא לשרת כלל בצבא,ואם אפשר אז לרדת מהארץ. אתה חושב שזה הרגיע אותי? אדרבא! עוד יותר כעסתי שאף לא מקשיב לי. בקיצור..חשבתי והגבתי כמוך שהייתי בגילך היום שהתבגרתי מעט[הרבה] הבנתי שטעיתי ושאוי ואבוי אם כולם יחשבו כמוני,כי בעצם כמעט כולנו[למעט העשירים] הרגשנו שהמדינה מקפחת אותנו,מה יהיה אם כולם יחושו כמוך? מי ישאר להגן על המדינה? שגם כך בהמון דם הוקמה[ועוד המון דם יישפך] או עוד יותר חמור,מי ישאר כאן בכלל אם כולם יירדו מהארץ? היום אני חושב אחרת כי הגעתי למסקנה שרק כאן ואך רק בישראל אני וילדיי נרגיש שייכים,ולא משנה כמה קשה,ולא משנה כמה מקופחים נרגיש,ולא משנה כמה צרות יש לנו,זוהי מדינתי היחידה,ואני "אלחם" למענה עד כמה שאני יכול. למה איננו לומדים מהערבים בעזה? תראה מה ה"מדינה" שלהם נותנת לתושביה??? כלום, להיפך, הם הורגים אותם!!! באיזה תנאים התושבים חיים שם??? תנאים שאני ואתה לא נצליח לעמוד בהם לעולם!!! אבל מה אנו לא רואים אצלם? אין להם טענות כלפי הממשל, אין להם קבלת תמורה מה"מדינה שלהם"!! להיפך הנכון=הם ימותו בשביל המדינה שלהם,תראה איך מתאבדים עלינו,נלחמים בנו בכל האמצעים,הם מוכנים לעשות הכל בשביל המדינה שלהם שלא נתנה ולא תיתן להם כלום בעתיד,ולמרות זאת ימותו בשביל המדינה שלהם. עקב כך אסור לנו לחשוב לרגע ולומר שהמדינה "זבל" ובגלל זה איני מוכן לתרום עבורה יותר כלום[אנו צריכים ללמוד מהערבים] ולגבי "מסכת היסורים" שעברת במערכת הביוקרטית שלנו,אני עברתי אותם כמוך ,וגם "הושפלתי" עקב היותי נכה, עזר לי במשהו אם הרגשתי "מקופח" ? לא עזר לי כלום,להיפך, חרקתי שיניים והמשכתי והגעתי עד הלום. איני נחשב כלכלית "יושב טוב" [נכון שזה היה עוזר] מה לעשות? זה מה שיש ועם זה אני חי כל יום, אבל איני מאשים את המדינה במה שאני כיום,ואיני מצטער על הימים שעברו,אני רק מצר על העובדה שאינך חש כמוני כלפי מדינתנו [למרות כל הסבל]
ולגבי הצבא שלנו, הוא פשוט נהפך "לכלי פוליטי" ולא "כלי מלחמה" ,הממשלה הפכה את צהל לכלי יותר הומני מאשר כלי לוחמני,הפוליטיקה הכניסה לצבא אנשים "יפה נפש" שיעשו "סדר" מה אנושי ומה לא. אם לצהל היתה יד חופשית לעשות כרצונו בעזה למשך חודש בלבד, אני ואתה היינו מחייכים את החיוך הכי "מדושן עונג" שיכול להיות,אבל מה לעשות? האזרחים בחרו בחירות מוטעות,ואנו משלמים את המחיר,אל לנו להאשים את המדינה הרי אנו בחרנו בהם, המדינה=אזרחים,אם יש לנו לכעוס על משהו או מישהו,זה רק על עצמנו!! מה לעשות שאנו עם קשה עורף ועם מזוכיסט? לא משנה מה עשו לנו ,אסור לנו לחשוב לרגע שלילי על המדינה שלנו,אנו צריכים להגן עליה בחרוף נפש[נלמד מהערבים] בלי שום "תמורה",איני מעז לחשוב לרגע היכן היינו כרגע אם לא הייתה לנו מדינה[רק המחשבה מעבירה בי צמרמורת] ואסור לנו "לשדר" לסביבה הקרובה שלנו "ולהמליץ" להם לא להקריב למען המדינה,היום יושבים בצמרת אנשים כאלה ואחרים,מחר יישבו אחרים ויחליטו החלטות שונות,ומה אז נאמר? היכן אולמרט? לא,לא משנה מי עומד בראש המדינה, ההחלטה היא בידינו אנו קובעים את גורלנו,ואנו קובעים את מנהיגנו, אך לנו אסור להתייאש ולהתאכזב מהמדינה.
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC
ישן 20-02-08, 1:20   #24 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

אחרי קריאה של כל התגובות בדיון הזה אני חייב להגיב על כמה מהדברים.
רק להבהיר הייתי במלחמה.3 שבועות בלבנון זה מספיק לכל החיים.יש לי חבר שכמעט מת לי בידיים ועוד כל מיני חוויות שאני יודע שאני לעולם לא אשכח.
היו כשלים והיו מחדלים והיו עוד המון פאשלות.
אבל היום שנה וחצי אחרי אני רוצה להגיד לכם שהדבר שהכי פגע במדינה הזאת זה התקשורת והאימפוטנציה של המדינה לצנזר מה שצריך רק כי "זה פוגע בחופש העיתונות" הייתה סטודנטית ערבייה באוניברסטית חיפה שהעלתה אתר עם מפה של איזור הצפון וסימנה איקסים על כל נפילה.
וגם את זה לא הורידו כל כך מהר.
תראו הבטן הרכה של המדינה בין אם אני או אתם מסכימים עם זה או לא זאת תל אביב ולצערי הרב נראה לי שעד שהמלחמה לא תגיע לאזור בעלי הממון במדינה הזאת ,אין מה לעשות המדינה הזאת מושחתת והעשירון העליון רק מרוויח מזה רק תראו את חוקי ההטבות במס...
רק אז נראה איזשהו שינוי במדיניות הביטחון כי כמו שנאמר רחוק מהעין רחוק מהלב.
תושבי הצפון כבר נשכחו(תראו את ההפגנות שיש) וגם החיילים שהיו כבר נשכחו רק הפצועים והמשפחות לא ישכחו לעולם.
המצב היום הוא הכי קשה שהיה במדינה הזאת מזה זמן רב.
יש לכם פקידים באוצר שלא מבינים מה לא בסדר בבריחת מוחות ואני אצטט "שיברחו..." כמו שאמר אחד הבכירים במשרד האוצר.
הבעיה היא גם בחינוך. אז לפני בכלל שאפשר להתפנות לטפל בבעיות הביטחון קודם צריך לתקן את כל השאר כי בסופו של יום תראו את הסטיסטיקה אחוז המתגיסים יורד אחוז הלוחמים או רוצים לשרת בתור לוחמים הוא אפסי!!! בתי ספר במקום לחנך לפטריוטיות ואהבת המולדת אז מלמדים מה היו גבולות 67!!!!!!!?????
לנסות להקים פה חיים בית ומשפחה זה אולי אחד הדברים שמוגדרים כמעט משימה בלתי אפשרית.עול המיסים והתקנות והתשלומים.ואינטרסים של בעלי השפעה לא להוזיל מחירים או לא להוריד את שער הדולר.יש לי דוגמה טובה בשיבלכם. קחו את מקרה רמי לוי והסופרים שפתח. הוזיל מחיר של אוכל!
כמעט רצחו אותו!עשו לו לינץ תקשורתי ועוד יותר גרוע המשקיעים שלו נבהלו וברחו במקום לתמוך...כל הכבוד לו שהוא לא נשבר ועכשיו הוא ממשיך בסדרה של מבצעים אחרים.תחרות היא טובה לנו!למה לדכא אותה?אז למה להשאר פה? אני אישית לא יכול לעזוב מתוך סוג של פטריוטיות אבל מצד שני זה לא מקום שהייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו בו.כל מקום אתה מרגיש שמנצלים אותך שמשקרים אותך כולם מקללים כל הזמן כולם מרמים. (גם אם זה לא נכון ככה זה מרגיש)
אז חברה לסיום אנחנו בדרך להיות חברה קפיטילסטית טהורה שבה לאנשים יהיה איכפת רק מעצמם והנישה שלהם בחיים והכסף.כי כבר היום לאזרח הקטן אין זמן להתעסק בכלום חוץ לפנרס את המשפחה. תראו את תל אביב אתה תמות ברחוב אנשים אפילו לא ישפילו מבט!(תראו את המקרה עם התאונת אופנוע,פשוט עקפו את הגופה והאופנוע שהיו שרועים על הכביש העיקר לא לאחר לעבודה) אני די בטוח שדור מייסדי המדינה מתהפכים בקבר אנחנו מבזים אותם ופוגעים בזכרם! כל כך הרבה אנשים מתו על האדמה הזאת כדי שאנחנו נוכל לחיות פה ואנשים כבר הספיקו לשכוח זה עצוב.
לילה טוב.
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-02-08, 1:33   #25 (קישור ישיר)
IO legend

סמל האישי של BELPHEGOR

shshmul אני מכבד את דעתך וקשה לי להרגיש כמוך. לשקר? אני אומר את תחושתיי ואני לא כל
כך רחוק מגילך.. בכל זאת יש לי כבר ילדים גדולים ועברתי מספיק בכדי ל"התבשל" להכיר את המערכת וכו'.
הפציעה שלי לא בצבא, ובגלל שהיא לא קשורה אני לא רואה טעם להכנס לזה (וגם האמת אין ממש רצון).
אני שמח שאתה פטריוט אבל מצב המשתמטים הולך ומחמיר בקצב רציני וזה לא סתם. חומר למחשבה.
פתרונות מתקבלים אחרי הבנת הבעיה בשורש פשוט ולעניין.
תזכר בימים שלך, תזכר בימים שלי ותחשוב מה עלול להיות בימים של בינך או בני....
אני עייף מידיי להמשיך ולדון בנושא לעומקו, אשמח להמשיכו במועד מאוחר יותר.

מי יתן ובע"ה החיילים יחזרו הבייתה בשלום. לא שכחתי! לא אשכח! ליבי איתם.
ישן 21-02-08, 23:10   #26 (קישור ישיר)
IO Rookie

פשוט להיגעל ממה שאנשים אומרים פה מדינה חרא מדינה חרא לא טוב לכם תעזבו תחשבו שאני אתה ואתם בכלל לא היינו פה היום תפסיקו לדבר על המדינה שלנו ככה כל העולם ואחותו יודע שהממשלה מושחתת ובא לי להקיא על זה ובא לי לבכות שאני רואה את אהוד גלעד שליט ואחרים או רון ערד שלא יודעים אם הם חיים בכלל לא נדבר על העינויים שהם עוברים בשבי בכל מקרה טוב למות בעד ארצנו
EdenZ לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-02-08, 23:26   #27 (קישור ישיר)
IO legend

סמל האישי של BELPHEGOR

לדעתך אנשים מגעילים ולדעתי אנשים "יפי נפש"..
אבל בשביל זה יש פורום וכל אחד יכול להביע את דעתו בנושא על גבול הטעם הטוב.
ואני לא יודע איפה אתם חיים אבל המדינה זה האדמה שעליה הבית שלך כרגע נמצא?
מה ההגדרה של מדינה? מי עושה את המדינה?
מדינה ככל.. אזרחים\ראשי ממשלה\מחוקקים וכו' הם מבחינתי ה"מדינה".
למות בעד ארצנו? יפה אמרת! תחשוב על המילה האחרונה במשפט.. ארצנו, אכן? ואם כן..
עד מתי? האם מתוך השורות אני יכול להבין שכל הפגועים ביום יום אצלינו וההרוגים מקובלים
כי זה בעד ארצנו?
יש: "תשמור על זה בגופך ובנפשך כי זה של אבותינו ובנייך" ויש: "תשמור על זה בגופך ובנפשך
ומחר אני אתן זאת להורגך"
תעבור דירה לשדרות ידידי ונדבר...

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא