IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

HTPC חדש שבניתי

אני מאמין ששאלת את השאלה הזו בעבר ואני גם מאמין שעניתי לך עליה, אבל אענה שוב. לא יודע איזו בדיקה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-03-08, 19:35   #16 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

שלח הודעה דרך MSN אל MarioMan

אני מאמין ששאלת את השאלה הזו בעבר ואני גם מאמין שעניתי לך עליה, אבל אענה שוב.

לא יודע איזו בדיקה עשית, אבל ה-E2160 שיש לי במחשב המשרדי לבטח יותר חזק מה-Pentium 4 שבדקת (מה גם שמפענח הוידאו משתמש ב-2 הליבות, ככה שהיתרון עוד יותר גדול), והוא לא מצליח להתמודד עם רוב ההקלטות ב-H.264 שיש לי מהטלויזיה האירופאית.

אם הוא לא מצליח להתמודד עם זה, איך הוא אמור להצליח להתמודד עם סרטי BD עתירי ביטרייט דוגמאת Spider-Man 3, שודדי הקאריביים, קזינו רויאל ועוד ?

בקיצור, המינימום שצריך כדי להפעיל סרטים כאלה הרבה יותר גבוה מפנטיום 4 ישן (שלא לדבר על כך שצורך יותר חשמל ועל כן פולט יותר חום).

ובשביל להנות מאיכות ששואפת להיות ה-Reference, צריך גם להשקיע מעבר למינימום (E6550 לפחות, עם העדפה ל-E6750 או OC קליל).

MarioMan לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-03-08, 20:40   #17 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אורן צפה בהודעה
אם זה לא מתאים לדיון אז אני אמשיך את השיחה הזאת בפרטי אבל תסלחו לי אני חייב לשאול אחת ולתמיד, למה צריך מחשב כלכך חזק להרצת סרטים ? ז"א מה הכוונה מחשב HTPC ?

אפשר באותה מידה לקחת מחשב אפילו Pentium 4 עם זיכרון 1 GB וכרטיס מסך Radeon 9800 Pro ולהריץ עליו סרטי FULL HD בלי שזה יביא קירטוע 1 אפילו. (מניסיון)

אז אני לא מבין בשביל מה קונים לאנשים מערכות כלכך יקרות ומוגזמות אם אפשר לעשות את כל זה עם מחשב חלש וזול (מאוד), שיתן בדיוק אבל בדיוק את אותם הביצועים.. ?
אם אתה כותב דבר כזה כניראה (בטוח) אין לך ניסיון,או שאתה לא יודעה מה זה משמעות של FULL HD,מעל 20MBIT וזה בקטנה,יש גם מעל 30,כמו ש-MARIOMAN אמר בסרטים הספציפיים,אלו סרטים שבעזרתם בודקים ביצועים,כמו CRYSIS למשחקים
ועוד דבר,על תבין אנשים אחרים למה "מבזבזים",כי יש אנשים שפשוט יש להם ,וגם אלו שאין אבל מה לעשות OC לא מדבר אליהם,ובכל זאת הוא רוצה כמה שיותר ביצועים...ותהיה רגוע לא אותו ביצעוים...מתי תבינו ש-99% לא מתאים להם OC,הוא רוצה ביצועים לכן קונה חומרה בהתאם,במקום ללמוד/לנסות הוא עסוק בלעשות כסף אולי ?...
ישן 16-03-08, 1:39   #18 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MarioMan צפה בהודעה
אני מאמין ששאלת את השאלה הזו בעבר ואני גם מאמין שעניתי לך עליה, אבל אענה שוב.

לא יודע איזו בדיקה עשית, אבל ה-E2160 שיש לי במחשב המשרדי לבטח יותר חזק מה-Pentium 4 שבדקת (מה גם שמפענח הוידאו משתמש ב-2 הליבות, ככה שהיתרון עוד יותר גדול), והוא לא מצליח להתמודד עם רוב ההקלטות ב-H.264 שיש לי מהטלויזיה האירופאית.

אם הוא לא מצליח להתמודד עם זה, איך הוא אמור להצליח להתמודד עם סרטי BD עתירי ביטרייט דוגמאת Spider-Man 3, שודדי הקאריביים, קזינו רויאל ועוד ?

בקיצור, המינימום שצריך כדי להפעיל סרטים כאלה הרבה יותר גבוה מפנטיום 4 ישן (שלא לדבר על כך שצורך יותר חשמל ועל כן פולט יותר חום).

ובשביל להנות מאיכות ששואפת להיות ה-Reference, צריך גם להשקיע מעבר למינימום (E6550 לפחות, עם העדפה ל-E6750 או OC קליל).
אבל זה לא נכון, אני חיברתי מקרן שתומך אפילו ברזולוציה של מעל 1080p.

כיוונתי אותו על רזולוציה של FULL HD (שזה 1080p)

וכן, עם פנטיום 4
כרטיס מסך Radeon 9800 XT 256mb
זיכרון 512mb ddr

וקיבלתי איכות מעולה, וכן תיתפלא, ראיתי את הסרט Spiderman 3 וגם שודדי הקאריביים (יש לי את כולם ב 1080p, כן עם x264 (שזה קודק.. לא יודע למה כתבת h.264)

וזה עבד מצויין בלי קירטועים.

ובדקתי גם עם המחשב הישן (מה שציינתי למעלה) וגם עם המחשב החדש:
Q6600
2GB DDR
GeForce 8800 GTS 320mb

וקיבלתי בדיוק, אבל בדיוק אותם ביצועים ואותה איכות תמונה.. אז אני לא מבין את הקטע להוציא מלא כסף על מחשב HTPC.

אני פשוט לא מבין ומסקרן אותי לדעת מה בדיוק העניין והקטע במחשב כזה שנקרא "HTPC".. ?

~ Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome ! ~

ציטוט:
פסדר כל ה MTV שיט הזה זה סתם בשביל צ'ילינג שלא באמת אכפת לך מהמילים ואם אתה מנסה לתרגם מה אתה שומע אתה מתפדח מעצמך כמה שזה מטומטם אבל זה אחלה צ'יל - tr3x

OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-03-08, 8:27   #19 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של TheDoc

שלח הודעה דרך MSN אל TheDoc

אורן אתה בדקת קובץ RIP, קובץ מקודד שם יש הרבה פחות עבודה.
זה כמו שאתה מריץ סרט מקודד DIVX לעומת DVD.

מה ש-MM דיבר אלה סרטים מלאים !,
כל סרט סביב ה-40-50 גיגה.

זה משהו אחר לגמרי.
Video Card: ATI Radeon HD 2600 XT 256MB GDDR4
Monitor: Samsung SyncMaster 940BW
Hard Drives:
2X WD 36GB Raptors, 13X WD 500GB AAKS, 1X WD 320GB AAKS, 1X WD 120GB IDE
Optical Drives: NEC ND4550A BLACK
Keyboard+Mouse: Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser
Case: HEC 6C28
Power Supply:
HEC 300AR-TF
TheDoc לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-03-08, 9:44   #20 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

אורן היקר,

אני לא מאשים אותך בדבר, אבל לאור אי הדיוקים בדבריך יש לי הרגשה שלא הבנת טוב.

אתה כנראה מדבר על מקרן שתומך ב-input signal של למעלה מ-1080p. סה"כ אני מניח שחיברת את המחשב למקרן דיגיטלי, ולכאלה יש רק רזולוציה אחת שהיא הרזולוציה הטבעית שלהם.

ככה שלא בטוח בכלל שראית ברזולוצית HD Ready אפילו.

כתבתי H.264 כי חומר המקור מגיע ב-H.264 ולא X.264 (ה-H.264 זו הדחיסה המסחרית שמשתמשים בה בתעשיה, ו-X.264 זו האלטרנטיבת Open Source שמשתמשים בה בקידודים מחדש שמעלים לאינטרנט).

וטכנית, אתה לא יכול לקבל אותם ביצועים עם P4 ו-Q6600 כי אחוז השימוש ב-CPU יהיה הרבה יותר נמוך ב-Q6600.

ותשובה לשאלה (פעם שניה בת'רד זה) - ה"קטע" הוא מחשב עם מפרט שמתאים לשימושי מדיה, וכמובן במארז שישתלב יפה בסלון.

אפילו כתבתי על זה מדריך בזמנו שפורסם פה: HTPC – Home Theater Personal Computer - מחשב לקולנוע ביתי

ישן 21-03-08, 2:48   #21 (קישור ישיר)
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

כדי למנוע ויכוח מיותר אני אסכם הכל במשפט, יותר נכון בשאלה , " למה כלב מלקק לעצמו את הביצים ? " .......

רבותי, כי הוא יכול ... ...

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 28-03-08, 3:32   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MarioMan צפה בהודעה
אורן היקר,

אני לא מאשים אותך בדבר, אבל לאור אי הדיוקים בדבריך יש לי הרגשה שלא הבנת טוב.

אתה כנראה מדבר על מקרן שתומך ב-input signal של למעלה מ-1080p. סה"כ אני מניח שחיברת את המחשב למקרן דיגיטלי, ולכאלה יש רק רזולוציה אחת שהיא הרזולוציה הטבעית שלהם.

ככה שלא בטוח בכלל שראית ברזולוצית HD Ready אפילו.

כתבתי H.264 כי חומר המקור מגיע ב-H.264 ולא X.264 (ה-H.264 זו הדחיסה המסחרית שמשתמשים בה בתעשיה, ו-X.264 זו האלטרנטיבת Open Source שמשתמשים בה בקידודים מחדש שמעלים לאינטרנט).

וטכנית, אתה לא יכול לקבל אותם ביצועים עם P4 ו-Q6600 כי אחוז השימוש ב-CPU יהיה הרבה יותר נמוך ב-Q6600.

ותשובה לשאלה (פעם שניה בת'רד זה) - ה"קטע" הוא מחשב עם מפרט שמתאים לשימושי מדיה, וכמובן במארז שישתלב יפה בסלון.

אפילו כתבתי על זה מדריך בזמנו שפורסם פה: HTPC – Home Theater Personal Computer - מחשב לקולנוע ביתי
תראה, דבר ראשון המקרן כן תומך למעלה מ 1080p וכן, קיבלתי אותם ביצועים עם המחשב שלי (החזק Q6600) ועם המחשב הישן P4, ושמתי במחשב על רזולוציה של 1080p (שזה 1920*1080) זה לא משנה כמה אחוז ה CPU מנצל, אם יש לך מחשב סביר+ ואתה מפעיל רק את הסרט עם הקודקים הכי חדשים שיש, הסרט יעבוד לך חלק לגמרי.

ועוד משהו, לגבי מה ש TheDoc אמר, למה לך לקנות מחשב כלכך חזק אם אתה מריץ עליו רק סרטי H.264 קנויים ? (שעוד משהו - אני לא מבין איך אתה אומר שהם שוקלים 40-50 ג'יגה, לא נראה לי שזה בכלל יכול להיכנס על דיסק שאפשר לקנות כיום), זה דבילי לחלוטין, עדיף "לרכוש" מהאינטרנט סרטי HD עם קודק ה X.264, בלי כל הפרומואים והפירסומות לפני, וגם הסרט עובד לך יותר טוב והאיכות היא אותה איכות, והסרט גם שוקל פחות.

אתה מוזמן לבוא אלי לראות אם אתה לא מאמין, מה אני יכול להגיד לך.

רואים בדיוק אותו דבר ומקבלים בדיוק את אותם הביצועים.

אז לדעתי פשוט אפשר לקנות מחשב ב 1000 ש"ח, לשים אותו בסלון ולקבל בדיוק את אותם הביצועים, ולחסוך המון כסף.

לכן אני לא מבין את המשמעות (המטופשת בעיניי) של HTPC.
כנראה זה מיועד לאנשים שקונים סרטים.. ?

ציטוט:
פסדר כל ה MTV שיט הזה זה סתם בשביל צ'ילינג שלא באמת אכפת לך מהמילים ואם אתה מנסה לתרגם מה אתה שומע אתה מתפדח מעצמך כמה שזה מטומטם אבל זה אחלה צ'יל - tr3x

נערך לאחרונה על ידי OREN88, 28-03-08 בשעה 3:44.
ישן 28-03-08, 12:18   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

שלח הודעה דרך MSN אל Dontmatter

ציטוט:
תראה, דבר ראשון המקרן כן תומך למעלה מ 1080p וכן, קיבלתי אותם ביצועים עם המחשב שלי (החזק Q6600) ועם המחשב הישן P4, ושמתי במחשב על רזולוציה של 1080p (שזה 1920*1080) זה לא משנה כמה אחוז ה CPU מנצל, אם יש לך מחשב סביר+ ואתה מפעיל רק את הסרט עם הקודקים הכי חדשים שיש, הסרט יעבוד לך חלק לגמרי.

ועוד משהו, לגבי מה ש TheDoc אמר, למה לך לקנות מחשב כלכך חזק אם אתה מריץ עליו רק סרטי H.264 קנויים ? (שעוד משהו - אני לא מבין איך אתה אומר שהם שוקלים 40-50 ג'יגה, לא נראה לי שזה בכלל יכול להיכנס על דיסק שאפשר לקנות כיום), זה דבילי לחלוטין, עדיף "לרכוש" מהאינטרנט סרטי HD עם קודק ה X.264, בלי כל הפרומואים והפירסומות לפני, וגם הסרט עובד לך יותר טוב והאיכות היא אותה איכות, והסרט גם שוקל פחות.

אז לדעתי פשוט אפשר לקנות מחשב ב 1000 ש"ח, לשים אותו בסלון ולקבל בדיוק את אותם הביצועים, ולחסוך המון כסף.

לא נראה לי שיש מישהו שקונה סרטים כאלו
אורן
הסרטים האלו שוקלים המון
הסירטונים של בC&C3 שקלו כ3-5 ג'יגה...
והם היו קצרים...
לדוק אני משער אין כונן BR/HD-DVD וזו הסיבה למה יש לו המון כוננים
וכנ"ל לMM
וזה לא יכול להיות כי ע"פ מה שהבנתי מעבדים כמו P4 לא יריצו בכלל סרטים כאלו בלי תקיעות...
ודבר אחרון: BR בDL כן מאפשר לאכסן עליו מידע בגודל 30-40 ג'יגה...
וכמובן יש גם UDO (אם אני לא טועה...)
אז דברים כאלו לאכסן לא חסר דרכים...
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
אני, צוות ההנהלה ו-ג.יפית מודים לכם.
Dontmatter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-08, 13:06   #24 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

אורן,

אני מרגיש שאני פשוט מדבר לקיר, לכן מבחינתי תם הדיון.

שבת שלום.

ישן 28-03-08, 13:27   #25 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:

אחי גם עם תשים על רזולוצייה של המסך על 1920x1080
אם הסרט לא צולם על הרזולוצייה 1920x1080
זה לא ישנה הסרט הוא לא FullHd, וזו גם הסיבה למה הצלחת להריץ אותו בכזו קלות.
סירטי 1080P מלאים הם בדרך כלל קיבצי Mkv או משהו כזה בסיגנון לדוגמא יש לי סרט שאורכו כשעה ו-20 דקות שוקל כ-30 גיגה.

ד"א פותח הטראד, המיפרט שבניתה מעולה.

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 28-03-08 בשעה 13:32.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-03-08, 0:40   #26 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ציטוט:
פורסם במקור על ידי המפציץ A החמקן צפה בהודעה
אחי גם עם תשים על רזולוצייה של המסך על 1920x1080
אם הסרט לא צולם על הרזולוצייה 1920x1080
זה לא ישנה הסרט הוא לא FullHd, וזו גם הסיבה למה הצלחת להריץ אותו בכזו קלות.
סירטי 1080P מלאים הם בדרך כלל קיבצי Mkv או משהו כזה בסיגנון לדוגמא יש לי סרט שאורכו כשעה ו-20 דקות שוקל כ-30 גיגה.

ד"א פותח הטראד, המיפרט שבניתה מעולה.
וסרטים כאלו בדיוק יש לי, וכן חלקם ברזולוצית 1080p מלאה.. FULL HD.

וגם אם הסרטים הם 1920x1040 זה עדיין 99% FULL HD אז מה זה כלכך משנה, ועדיין עובד חלק לגמרי.

איזה אינטרס יש לי לשקר אני לא מבין.. ?

ציטוט:

נערך לאחרונה על ידי OREN88, 29-03-08 בשעה 0:50.
ישן 29-03-08, 0:55   #27 (קישור ישיר)
IO Rookie

אני חדש פה בפורום .

דבר ראשון אני חבר של אורן ואני זה שיש לו את המקרן . וכן יש שם לשנות רזולוציה עד אפילו יותר גבוהה מ1080P עד 2500 * משהו !

חוץ מזה יש מכשיר שמעביר מהמחשב לטלויזיה אלחוטי שעולה 200 שקל ! אז לדעתי עדיף לקנות אותו חוץ מזה שהסרטים האלה עובדים טוב מאוד על מחשב אפילו עם GFORCE 4 שזה מה שיש לי במחשב השני .. אולי עכשיו תגיד לי שזה לא 1080P הסרטים האלה שזה נכון כי הרזולוציה היא 1900 * 1040 שלדעתי אין כזה הבדל אבל אם אתה כל כך חד בעניים אז תהנה (עם 1800 שקל פחות בבנק)
raz132 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-03-08, 1:00   #28 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

יש כאלה שכן רואים הבדל וישימו לב לכל פריים - אם הוא רץ על Q6600 או על P4 .

אתה כל הזמן שואל למה הוא צריך כזה מחשב "יקר" לסלון ואני יכול לשאול שאלה דומה :

למה אנשים קונים ג'יפ של פורשה במליון ש"ח (כן אני מכיר אחד ששינה את כל הרכב מבפנים ומבחוץ ועלה לו קרוב למליון ש"ח ) .

התשובה היא : ככה !!! יש לו כסף והוא רוצה להתפנק !!! .
ישן 29-03-08, 1:09   #29 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

אני פרשתי מהוויכוח אבל בשביל הידע הכללי - יש הבדל בין רזולוציה נתמכת לבין רזולוציה טבעית.

רזולוציה נתמכת זה אומר איזו רזולוציה התצוגה מקבלת בכניסה (זה יכול להיות גם 3000p תיאורטית). מה שמשנה בסופו של יום זה הרזולוציה הטבעית שהיא בעצם מה שאתה רואה בפועל.

נגיד יש לך מקרן 800p ואתה מכניס לו 1080p, אז מעבד התמונה שלו יעשה לתמונה downscaling לרזולוציה הטבעית שלו.

ואני מקווה שאתה לא מדבר ברצינות - מכשיר כזה מעביר אות קומפוזיט אומלל שיכול להעביר גג 576i, כלומר - שידור PAL.

ישן 29-03-08, 18:14   #30 (קישור ישיר)
IO Rookie

דבר ראשון זה כמו שתגיד שמתי שאני משחק משחק במחשב ומשנה את הרזולוציה ל1600*1200 לא רואים יותר טוב מ800*600 כי זה לא באמת 1600*1200 . אם זה ככה אז אני רוצה להבין למה יש אפשרות לשנות את הרזולוציה?

חוץ מזה שאני לא רואה סיבה לראות סרטי 1080P בטלויזיה או פלאזמה כי זה לא גדול כמו במקרן..
אז אם אי-אפשר דרך המקרן לצפות בזה אז בשמיל מה לקנות HTPC?

נערך לאחרונה על ידי raz132, 29-03-08 בשעה 20:33.
raz132 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא