IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מסכים ותצוגה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מסכים ותצוגה עומדים לקנות מסך חדש ? טלוויזיה חדשה ? פלמה או LCD ? פאנלים , בהירות , ניגודיות , זמן תגובה ועוד - זה המקום

ציוד היקפי : מסכים ותצוגה

מהם היתרונות של משפחת ה-LCD מול ה CRT

שלום לכולם, אני שואל את השאלה הזאת אחרי שקראתי לא מעט חומר בנושא, אבל מה לעשות, חסר לי את הניסיון ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-05-08, 14:53   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

שאלה מהם היתרונות של משפחת ה-LCD מול ה CRT

שלום לכולם,
אני שואל את השאלה הזאת אחרי שקראתי לא מעט חומר בנושא, אבל מה לעשות, חסר לי את הניסיון המעשי על מסכים דקים בעלי פאנלים שונים.

אני עובד מאז ומעולם רק עם CRT, יש אצלי בעבודה כמה מסכי LCD מבוססי TN. חלקם נראים סתם וחלקם יותר מרשימים.
את כל החסרונות של ה LCD אני כבר מכיר תיאורתית מכל הכיוונים. לכל פאנל יש את היתרונות והחסרונות שלו, אבל מה לעשות שאדם קונה מסך גם בשביל לשחק וגם בשביל לקרוא חומר במשך שעות וכו'.
השאלה שלי היא כזאת, מה בעצם היתרונות של מסך LCD לעומת ה CRT הישן והטוב?
מקום וגודל פיזי ממש לא משחק תפקיד אצלי, מעניין אותי בעיקר ביצועים ונוחות לעיניים.
כלומר למה כדאי לי להוציא 2000 שקל על מסך 20 אינצ' איכותי ולא על מסך CRT במחיר הרבה יותר זול?

ועוד דבר, ראיתי מספר מסכי LCD בעלי פאנל TN שההבדל ביניהם די משמעותי. למרות שהוא נחשב לפאנל הכי פשוט, גם שם יש הבדלים משמעותיים בין מסך למסך. אז אולי הוא בעצם לא כזה גרוע כמו שעושים אותו? נניח שאני לא מאלה שמחפש להסתכל עליו מכל מיני זוייות צדדיות וכו'.

אני מאמין שאני שואל משתמשים שיש להם ניסיון רב ושישבו כמה שעות טובות רצוף מול מסכי LCD איכותיים יותר ואיכותיים פחות.

תודה
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-05-08, 15:13   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alior220

אתה מגיע בנקודת מבט מאוד בעייתית למשתמש. איכות התמונה ב CRT גבוהה מאוד ולכן לא פעם קשה למשתמשים שרגילים לעבוד עם מסכי CRT לעבור ל LCD ולא משנה עד מה איכותיים הם.
הרבה מהם אפילו מסוגלים לראות את הפיקסלים על המסך.

פאנל TN הוא פאנל TN. כמו שציינת ובצדק ההבדלים בין הדגמים בעיקר בין אלו הקציביים יותר ופחות גדולים למדי. אך עדיין הביצועים שלו יהיו פחותים אל מול פאנלים מתקדמים יותר כמו ה S-PVA

לשאלתך. היתרון הבולט הגדול הוא דווקא זה שציינת שלא איכפת לך כל כך ממנו - הגודל והמשקל
בטח ובטח בדגמים הגדולים יותר כמו ה 22 ומעלה שם ההבדלים עצומים.
הבדל נוסף הוא רזולציה רחבה טבעית שהפכה היום כמעט לסטנדרט - יכול להיות נוח מאוד שפותחים 2 דפדפנים על המסך או שסתם רואים סרט HD.
במשחקים זה יכול להות לא פעם חיסרון אם אין לך כרטיס מסך חזק.

נוחות עבודה - ה CRT מעל ריצוד של 75HZ נוח לגמרי בעיניים.
ה LCD עובד בצורה שונה לגמרי ואין משהו שירצד אלה פיקסלים קטנים שמשנים את הגוונים שלהם.
כל עוד המסך ברזולוציה הטבעית שלו ואתה עומד מולו ה LCD יהיה מצויין ונוח לעבודה.
alior220 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-05-08, 10:25   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

אני מחפש 19-20 אינץ' לא יותר מזה.
אז אם ככה בגדול אתה מסכים איתי שפרט לגודל אין שום סיבה לקנות מסך כזה....

יש עוד אנשים בפורום שיש להם מה לתרום לדיון?
תודה
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
ישן 27-05-08, 10:36   #4 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

19-20 עד 2000 שקל, שכח מפאנל TN, אני חושב שכדאי שתראה את הדל 2007 לפני שאתה קונה CRT.
בכל אופן זה מאוד תלוי בשימושים שלך, לעבודה שוטפת דווקא מסך LCD יהיה עדיף בגלל רזולוציה
טבעית גבוהה יותר ממסכי CRT באותו גודל, מה שיאפשר לך בעצם להכניס יותר לשולחן העבודה.
גם במשחקים וסרטים איכות התמונה של מסך 19 איכותי לי תיפול ממסך ה CRT ואפילו להפך.
למעשה, רק בשימשוי גראפיקה לדעתי יהיה יתרון ל CRT, וגם אז ממה שאני ראיתי ה 2007 הוא
אחד מהמסכים היותר איכותיים שראיתי, ממליץ לך לבדוק.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-05-08, 11:40   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

אם תמצא בכלל את הDELL, זה יהיה מצויין. אם לא אז חפש את הLG 20'' פאנל S-IPS.
או את הסמסונג 971P אם המסך לצורכי גראפיקה (סטטית) שמגיע עם כיול יחסית מעולה מהיצרן. אבל שוב גם אותו קשה למצוא. אולי באופיס דיפו?
ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-05-08, 20:35   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

טוב, אני אבדוק את האופציות האלה...
תודה
Sony Xperia Z1 Compact
קישור פירסומי
ישן 28-05-08, 20:47   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tik-Tak

היתי ממליץ לבדוק גם את הסמסונג U ובעיקר C.

למרות שהם TN הם נחשבים טובים יחסית ואני התרשמתי מהם.
Tik-Tak לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא