IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

הנדסת אלקטרוניקה וחשמל

שלום חברים הייתי רוצה לדעת מהם הדרישות על מנת להיכנס לפקולטה הזו באוניברסיטאות השונות. בבקשה תגידו מהם ציוניכם במקצועות השונים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-06-08, 21:40   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של boxerown

ברירת מחדל הנדסת אלקטרוניקה וחשמל

שלום חברים הייתי רוצה לדעת מהם הדרישות על מנת להיכנס לפקולטה הזו באוניברסיטאות השונות.
בבקשה תגידו מהם ציוניכם במקצועות השונים כמו: אנגלית מתמטיקה פיזיקה מחשבים ואלקטרוניקה וכמה יחידות עשיתם ומהו הציון הסופי בתעודת הבגרות שלכם.
האם בטכניון הדרישות הן הכי גבוהות? האם זה מצדיק זאת? או שניתן באוניברסיטת בן גוריון\ת"א וכדומה להשיג את אותה הרמה? (אני מניח שכן אבל זוהי רק הנחתי בעיניין).
נ.ב.
בבקשה שכל מי שיש לו ניסיון בכך שיענה ובלי הערות נוספות!

תודה מראש :]

boxerown לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-08, 22:07   #2 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של jenia90

שלח הודעה דרך ICQ אל jenia90 שלח הודעה דרך MSN אל jenia90 שלח הודעה דרך SKype אל jenia90

טכניון נחשב להכי טוב, הפקולטה להנדסת חשמל שם נחשבת למקום שלישי בכל העולם! שזה ממש טוב

לגבי הציונים אתה צריך אם אני זוכר נכון לקבל ציון משוכלל של בגרויות ופסיכומטרי בין 84-86 או משהו כזה
כנס לאתר שלהם ויש שם עמוד שמחשב את זה ואומר לך לאן אתה יכול להתקבל אצלהם
HDD: WD1001FALS + WD1600AAJS + 2xWD5000AAKS + WD 2TB Studio Edition
Cooling: Custom built water cooling | TG: Zalman ZM-STG1
PSU: Seasonic M12D-750W

jenia90 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-08, 22:19   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL
ברירת מחדל אז ככה...

אני במקרה סטונדט להנדסת חשמל בטכניון...
אני מסיים חודש הבא את השנה הראשונה.
הדרישות של הפקולטה לחשמל הן הגבוהות ביותר מבין כל מקצועות ההנדסה כיוון שהמתמטיקה הנלמדת בהנדסת חשמל היא ברמה הגבוהה ביותר מכל שאר מקצועות ההנדסה. (לא כולל הנדסה רפואית...)

כל מוסד מחשב את הציון הקבלה בצורה שונה, חלק שם יותר דגש על החלק הכמותי של הפסיכומטרי כמו בן-גוריון, חלק יותר לציוני המקצועות הראלים של הבגרות עצמה כמו את"א והטכניון, וחלק כמו בר אילן שם אינו מבדיל בין מקצועות ריאלים להומניים...
כתוצאה מכך בחלק מהמוסדות תצטרך ממוצע נמוך יותר או גבוה יותר תלוי בנתונים שלך.

אל תשכח גם שיש לך גם את המבחן הפסיכומטרי שתופס "נפח" גדול (מאוד) מציון הקבלה.
ברוב המוסדות הוא תופס משקל של 50% מהציון הקבלה הכללי, ככה שחוץ מציון הבגרות יש חשיבות עליונה בקבלת ציון פסיכומטרי גבוה.
בממוצע, ציון של 650-700 יחשב לציון המתאים למקצוע החשמל, אבל כל תלוי כמובן בציון הבגרות (50%/ 50%).
מבחינת ציונים נטו: שלושת המקצועות החשובים ביותר לציון הקבלה הם המתמטיקה, הפיזיקה והאנגלית בהיקף 5 יח"ל כל אחד, כאשר עדיף ציון של יותר מ85 בפיזיקה ו90 במתמטיקה.
שאר המקצעות משפיעים פחות מבחינת נפח הציון, אך בכל אחד חשוב לקבל בהם ציון גבוה.
מה שכן, מקצועות נוספים בהיקף של 5 יח"ל מגדילים לך את הממוצע הסופי וכך מגדילים את הסיכויי הקבלה שלך.
אין ציונים מדיוקים שלפיהם תוכל להתקבל, הכל תלוי ביחס בין הציון בגרות שלך לציון הפסיכומטרי, כאשר יש לך פסיכומטרי גבוהה (700+) תצטרך ממוצע בגרויות נמוך יותר, ולהיפך.

עריכה: רמת הלימוד, בין ת"א לטכניון אין הבדלים לפי מה שידוע לי, הם מלמדים לפי אותה תוכנית לימוד, בקשר לבן גוריון אני לא יודע איך לעומת הטכניון אבל הוא מלמד גם ברמה גבוהה מאוד, לא נראה לי שהוא נופל ממנו ברמה.

בקשר לשאלה האם כל ההשקעה הזאת בציונים שווה את זה, הכל כמובן תלוי האם המקצוע הזה אכן מדבר אליך או מעניין אותך...
בכל אופן, לדעתי ההשקעה כן שווה את זה, תואר אקדמאי מאוניבסיטה או מהטכניון במיוחד במקצוע מבוקש כמו חשמל אשר יש בו כל כך הרבה כיוונים שאפשר לבחור להתפתח בהם הינו מאין "ביטוח" לכך שהעתיד כתשסיים את התואר תוכל להתקבל לכל משרה בתחום.
אני אישית רואה זה כהשקעה הטובה ביותר שאפשר לעשות, אתה משקיע 4 שנים על התואר ואחרי זה לא תצטרך לדאוג למציאת פרנסה.

בהצלחה!

נערך לאחרונה על ידי DR-EVIL, 16-06-08 בשעה 22:53.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-08, 22:46   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של boxerown

אתה חושב נכון וקודם כל ישר כוח ותודה על הידע החדש שהחדרת בי
דבר שני, בוא נאמר שאני חלש בהיסטוריה וקצת במתמטיקה כלומר במתקונת האחרונה במתמטיקה 005 הוצאתי 73 שזה לא נחשב טוב כי צריך מעל 80 ולפי מה שאני יודע הרמה בין שאלון ושאלון רק הולכת ועולה לכן אני מתכנן לעשות 4יחל על ציון של 85-100 זה ניראה לי הטווח הטוב ביותר בשבילי כי בעיקרון הבעייה שלי היא הנדסה קשה לי לראות איך להוכיח וכאלה.
לעומת זאת, באנגלית אני ניגש למודול E שהוא בעצם הראשון של 5יחל על ציון מגן של 95 שזה נחשב לטוב מאוד אם לא מעולה ככה שאנלית רוב הסיכויים שאני עושה 5.
פיזיקה גם כן לקחתי כמוגבר ואני עומד על 85 בנושא האופטיקה שהוא קל ביותר ללא שום צל של ספק.
מחשבים אני לקחתי גם כמוגבר ואני עומד על 100 שזה מעולה גם כן ובגלל זה מרחיבים לי אותו ל9 יחל בשיתוף פרוייקט עם מכון וייצמן.
רציתי לדעת אם זה מספיק?
ועוד דבר אם אני למשל במקום פיזיקה לוקח גאוגרפיה כי אני לא בטוח שאצליח בפיזיקה בהמשך הדרך האם בגלל זה אני לא יוכל ללכת לפקולטה שברצוני לגשת? או שפשוט אני אצטרך להראות להם שיש לי מתמטיקה 5 יחל על 100 נגיד ואנגלית כנל כ"פיצוי" על כך שאין לי פיזיקה?
תודה רבה!

ישן 17-06-08, 1:10   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

עם פסיכומטרי של 700 + אני מאמין שתוכל להתקבל לטכניון
הסכם להנדסת חשמל נע בין 86-88.
ניתן לחשב אותו באתר של הטכניון ככה שלא תצתרך לחשוב יותר מידי, פשוט לחשב ולקבל מספרים.
אני מסכים עם DR-EVIL שהרמה באוני' הגדולות לא נופלת מהטכניון, לטכניון יש בעיקר שם והרבה וותק אבל בשנים האחרונות הפערים בין הפקולטות נעלמו אז ככה שזה לא ממש משנה איפה תלמד הנדסת חשמל (טכניון, ת"א, בן-גוריון כולם מקומות מצויינים), אם זה הכיוון שלך בכל אופן
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-06-08, 1:21   #6 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של LoMpEx`

שלח הודעה דרך ICQ אל LoMpEx`

בהחלט שווה מאמץ !
רק חשוב מאוד לא תמיד ללמוד את המקצוע שאתה חושב שיביא לך עבודה טובה ,
צריך לעסוק במשהו שאתה אוהב ומתחבר עליו.
LoMpEx` לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 17-06-08, 1:31   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של boxerown

כן זה ברור ואני יודע זאת.
הבעייה שקשה ממש להתקבל לטכניון :\
ניראה לי אוותר עליו ואנסה לבן גוריון.
אפשר הצעות ללמידה?
מה אתם לומדים?

ישן 17-06-08, 1:50   #8 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של LoMpEx`

חבל , תנסה !
אם לא תאמין באצמך אז מי יאמין בך ?
ישן 17-06-08, 1:54   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

בקשר לפיזיקה,
פיסיקה הינו מקצוע חובה בכל מקרה למקצועות ההנדסה בכלל ולחשמל בפרט.
אל תעשה את הטעות שאני עשיתי, בחרתי במקום פיזיקה היסטוריה מוגבר, כי גם אני לא הייתי מודע אז לחשיבות של הפיזיקה למקצועות ההנדסה.
כתוצאה מזה בזמן הצבא הייתי צריך להשלים שנה שלמה פיזיקה לבד, תוסיף לזה את המסגרת של הצבא שהופך את זה לכמעט בלתי אפשרי...

אני לא יודע בקשר לאונברסטאות אחרות, אבל אצלנו בטכניון אתה יכול להתקבל בלי פיזיקה, בתנאי כמובן שהציון קבלה (אצלנו זה נקרא "ציון סכם") שלך מספיק גבוה.
אך בכל זאת בשלב מסוים תצטרך להשלים את הידע החסר בפיזיקה, לא באמצעות בגרות אלה קורסי רענון בפיזיקה בקיץ שלפני התחלת השנת הלימודים או אחרי סיומה ותאמין לי הדבר האחרון שאתה רוצה אחרי שנה כזאת מתישה זה ללמוד עוד פיזיקה בקיץ במקום לנוח או לעבוד..

נכון שמתחילים לחזור פה ושם על החומר בהתחלת הלימודים, אבל אם אתה בא בלי ידע מוקדם בפיזיקה תתקשה להבין על מה מדובר שם.
זה כמו להתחיל ללמוד חקירת משוואות בלי ידע בלוח הכפל...

אתה נשמע כמו בחור רציני שיש לו ראש על הכתפיים, פיזיקה תיכונית אינו מקצוע קשה בכלל, הוא בעיקר עניין של הבנה איך דברים מתרחשים (איך כדור נופל לקרקע וכו') וזהו, הוא כמעט ולא דורש ידע חישובי, הידע ה"מתקדם ביותר" שתצטרך לדעת ממתמטיקה זה איך לפתור משוואה ריבועית (אולי פה ושם קצת נגזרות ואינטגרלים אבל ברמה ממש בסיסית).
מה גם שעל 5 יח"ל פיזיקה אתה מקבל את הבונוס הכי גבוה לציון קבלה שלך כמו למתמטיקה, ככה שאתה "נהנה פה משני העולמות", גם ידע מוקדם וגם מקפיץ בהרבה את הממצוע שלך.

אל תשכח שחשמל הינו תת-תחום בתוך הפיזיקה!
אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור.

נערך לאחרונה על ידי DR-EVIL, 17-06-08 בשעה 2:02.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-06-08, 1:59   #10 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של boxerown

כן אני יודע שחשמל הוא תת תחום זה בעצם השאלון הראשון בפיזיקה בבגרות.
בעיקרון אני מפחד אתה יודע למה?
בגלל מתמטיקה :@!
לא הולך לי שם הוכחות של הנדסה וכאלה פשוט לא הולך :(
בוא נאמר במתכונת שהייתה היה חלק ראשון אחד אלגברה ואחד סדרות בחלק שני היה 2 הנדסה והסתברות אחד עכשיו בחלק הראשון אתה צריך לבחור אחד ובחלק השני שניים מפה נובע שחייב לבחור הנדסה :@
בחלק הראשון הוצאתי הכל בחלק השני בהסתברות הוצאתי הכל ובהנדסה תנחש כמה?!
10 ושליש נקודות.
מה אני עושה?
האם למישהו הייתה את הבעייה והוא בכל זאת הצליח להתמודד איתה?
תודה :]

ישן 17-06-08, 2:31   #11 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של LoMpEx`

אל תכניס לאצמך לראש שאתה - לא תצליח וכ'ו ...
תתאמץ , תשתדל ובסוף אתה תצליח.
אלגברה פשוט בא לך בטוב ולא צריך הרבה לשבור את הראש ,
אבל הנדסה שזה ההוכחות המעצבנות האלו שגם אני לומד [כיתה ט']
זה באמת יותר קשה.
תמיד אפשר לקחת איזה מורה פרטי במיקרה הכי גרוע ולשבת איתו ,
למרות שאני את הכסף הייתי מביא למחשב שלי ולא למורה D:
ישן 17-06-08, 3:13   #12 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של jenia90

שלח הודעה דרך ICQ אל jenia90 שלח הודעה דרך MSN אל jenia90 שלח הודעה דרך SKype אל jenia90

עזוב אותך מתכונות! הכל יהיה טוב! גם אצלי זה ככה בהמלך השנה אני מקבל ציונים כמו 60-80 ואולי גם נכשלים ובבגרות אני מוציא 90+
העיקר שתלמד טוב לפני הבגרויות ותפתור כמה שיותר תרגילים (קשה באימונים, קל בקרב)
ועצה שלי אם אתה רוצה ללכת ללמוד מקצוע כמו הנדסת חשמל אז אל תפרוש מפיזיקה הרי אם אתה מקבל ציון מעל 80 סופי אז יש לך בונוס של 25 נקודות באונ' ככה שיהיה לך יותר קל להתקבל.
אותו הדבר לגבי מתמטיקה אם אתה עושה 5 יח"ל אתה מקבל בונוס של 25 נקודות.
אז אם אתה רוצה ללמוד באוניברסיטה תתחיל לחרוש ותעשה פסיכומטרי (ואל תעשה טעות כמוני ותזלזל בקורס, תעשה כל מה שאומרים לך שם ותחרוש הרבה על הדרכים שלהם)
HDD: WD1001FALS + WD1600AAJS + 2xWD5000AAKS + WD 2TB Studio Edition
Cooling: Custom built water cooling | TG: Zalman ZM-STG1
PSU: Seasonic M12D-750W

jenia90 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא