IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > רשתות ותקשורת
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

רשתות ותקשורת כאן תמצאו תשובה לכל שאלה בנושא רשת אלחוטית , רשת קווית , הגדרת ראוטר , נתב , שיתוף בין מחשבים , בעיות גלישה באינטרנט , חבילות גלישה וספקיות אינטרנט

ציוד היקפי : רשתות ותקשורת

מחפש יעוץ להמשך בניית הרשת הביתית שלי (קניית רואטר + סוויץ' 1GB ) עד 1500 ש"ח

הובכן ההורים בנו בית חדש ולפי הייעוץ שלי החשמלאי ניתב לנו שקעי תקשורת בצינורות נפרדים מהחשמל. ניתבתי כבר לכל חדר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-06-08, 0:32   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

ברירת מחדל מחפש יעוץ להמשך בניית הרשת הביתית שלי (קניית רואטר + סוויץ' 1GB ) עד 1500 ש"ח

הובכן ההורים בנו בית חדש ולפי הייעוץ שלי החשמלאי ניתב לנו שקעי תקשורת בצינורות נפרדים מהחשמל.
ניתבתי כבר לכל חדר כבל CAT 7 הרעיון הוא בניית רשת ביתית של 16 פורטים במהירות של 1GB.

כל הכבלים מרוכזים למקום אחד + שקע טלפון + כבלים למודם.

אני מעוניין לקנות ארון תקשורת שיכיל את כל העסק אני מדבר על הארון מברזל לשים מגשר בין הסוויץ' והכבלים שיהיה מסודר + חיבור לאינטרנט.

השאלה שלי איזה סוייץ' של 1GB של 16 פורטים אתם ממליצים לי לקנות + איזה ראוטר אשמח אם לראוטר או לסוויץ' יהיו אפשרויות של ניהול כתובות
אייפי לכל MAC והגבלת רוחב פס אינטרנט לכל מחשב ספציפית ועוד (שמח ללמוד דברים חדשים).
לא מעוניין ברואטר אלחוטי אבל אם ישנו רואטר אלחוטי אשר עולה בכל פרמטר על כל ראוטר אחר חוטי אין לי בעיה עם אלחוטי משאיר את ההחלטה אליכם.
השאלה מה עדיף לנהל את הרשת דרך הראוטר או הסוויץ' ?
ולמי שתוהה למה 16 פורטים מדבור ב 4 מחשבים + עוד כמה מוצרי חשמל שמשתמשים באינטרנט אז ישנו צורך אמיתי ב 16 פורטים לסוויץ'.
אגב אם יש לכם גם המלצה למגשר אשמח לשמוע גם אם תהיה דרישה לחריגה בתקציב אנא אל תרתעו מלהמליץ על מגשר.

תודה לכל מי שינסה לעזור לי.

As-21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-08, 1:31   #2 (קישור ישיר)
IO Networking

בחירה נבונה. יש לי שאלה - איך הלחצת את הכבלים ? בRJ45 או GG45 ?
עוד אחת - מה התקציב שלך ? קח בחשבון שסוויץ' 16 פורט 1GB יעלה לך BIG BUCKS.
ארון תקשורת U8 אמור לעלות סביבות ה300 שקל, וזה גם לא בעיה להכין אחד אצל הרתך השכונתי - פשוט תן לו מידות.
Meir787 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-08, 16:52   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

לא קניתי עדיין ולא לחצתי קונקטורים לכבלים אם כי קניתי כבר שקעי (גביס) של RJ45 לחדרים.
ותאמת חידשת לי לגבי ה GG45 הבנתי שהוא לכבלים CAT 7 ונראה קצת שונה
השאלה היא האם הוא מתאים לכרטיסי רשת רגילים או שהוא מצריך שקעים מיוחדים?

יש חסרון בלחבר ב RJ45 מאשר GG45 יש הבדל משמעותי בינהם?

ידוע לי שהעלויות של סוויץ' 1GB לא יהיו זולים בגלל זה התקציב עומד על 1500 ש"ח לראוטר
+ סוויץ'.
הארון בטוח שקונים אותו אז לא הכנסתי אותו למסגרת התקציב.

תודה על תגובתך.

As-21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-08, 20:10   #4 (קישור ישיר)
IO Networking

אני מצטער ליידע אותך, אבל לעולם לא תמצא סוויץ' 16 פורטים 1GB ב1500 שקל. ואתה עוד רוצה לדחוף ראוטר בתקציב כזה ? אין סיכוי, מצטער. הייתי מציע לך לשלש את התקציב או לחשוב על סוויץ' 8 פורטים. אפשרות אחרת היא לקנות 2,3,8 כאלה גולדטופ מחשבים - רכזת 8 ערוצים 3Com® Office Connect Gigabit Switch 10/100/1000Mbps | 3C1670800 , (קח בחשבון שמכשירים כאלה הם לא rack mountable, ורוב הסיכויים שיעשו לך בלאגן לא קטן בארון אם יש לך מספר מכובד של כבלים מחוברים), או להסתפק בסוייץ' 16 פורט של 100/10, שהוא כן rack mountable .
GG45 מתחדש בעוד 2 פסי מידע בתחתית השקע, אבל משאיר את ה8 הקיימים באמצע, ככה שכבלים שמולחצים בRJ45 יתאימו לאותו השקע. החיבור תומך בעד 10GBPS. קח בחשבון שאתה יכול גם להלחיץ בCAT6 עם מחברי 8P8C ובכל זאת לקבל 10GBPS...
אגב, עוד טיפ קטן - תדאג ללפחות 2 מאוררים כמה שיותר גדולים (מומלץ 120 מ"מ ומעלה) שישאבו ויוציאו אוויר מתוך הrack.
Meir787 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא