IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מסכים ותצוגה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מסכים ותצוגה עומדים לקנות מסך חדש ? טלוויזיה חדשה ? פלמה או LCD ? פאנלים , בהירות , ניגודיות , זמן תגובה ועוד - זה המקום

ציוד היקפי : מסכים ותצוגה

זקוקה המלצה למסך 22", תקציב: 2K. תודה מראש לעוזרים : )

ציטוט: פורסם במקור על ידי DJ103 עדכונים לבינתיים; לאחר אופיס דיפו, הייתי גם בסניף של KSP, די התאכזבתי מהם... כי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-07-08, 18:36   #16 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DJ103 צפה בהודעה
עדכונים לבינתיים;
לאחר אופיס דיפו, הייתי גם בסניף של KSP, די התאכזבתי מהם... כי היה להם בלחץ 2 מסכי 22" בתצוגה שלהם. בכל אופן, ב-2 התצוגות ראיתי את ה-2253 של סאמסונג מול ה-226 של LG וזה די בלבל אותי, כי בתצוגה הראשונה ה-LG היה נראה יותר חד מהסאמסונג. אך בתצוגה השנייה בדיוק להיפך. כך שאני באמת מבולבל ואני כבר לא יודע איזה מסך כדאי לי לקנות.
בנוסף לכך, יש לי מכרה גרפיקאית, שהיא אמרה לי שהיא משתמשת ב226BW בתור מסך לעריכת וידאו, והוא מאוד טוב לה. אך הבנתי שיש קצת בעיה עם מסך זה עקב הגרלת הפנאלים, דבר אשר מוביל אותי לשאלה הבאה;
האם הפאנל של 2253 הוא גם מוגרל כמו הפאנל של ה-226? או שהינו רק פאנל מסוג S? אם כן, למה אנשים כ"כ נלחמים להשיג את ה-226 בפאנל S, ולא קונים פשוט את ה-2253?

ofir;
תקציב: 2K.
שימושים: 20% סרטים, 15% תיכנות, 45% גלישה + צי'טוט, 20% משחקים כבדים.

pinkgreen;
יש לך נסיון עם המסך הזה או שתה מכיר מישהו עם נסיון?

לסיכום, אני ממש לא יודע כבר על איזה מסך ללכת... במפרטים הכל נראה יופי, ניגודיות, זמן תגובה והכל... אך במציאות כל מסך באיכות אחרת. והבעיה, שבכל חנות זה נראה אחרת... יש פה אולי חבר'ה שיכולים להמליץ לי על המסך שהם משתמשים בו כרגע ולהגיד לי שהמסך שלהם מציג איכות טובה, חדה וברורה?

תודה מראש לכולכם. : )
תראה, אתה לא יודע באילו הגדרות הם משתמשים גם במחשב וגם במסך עצמו, מה הם מציגים, איך זה מחובר וכו' וכו'.

לדעתי, אם אתה יכול לקבוע עם מישהו שיש לו מסך כזה או אחר זה יהיה עדיף, כך שתוכל גם לשחק עם ההגדרות, ולראות מה הגבולות של המסך.
אפילו המספרים של ניגודיות ומהירות לא אומרים הרבה, משום שאם תקרא בחוברות של החברות, תגלה שכל חברה "מודדת" את העניין בצורה לאו דוקא זהה.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-08, 19:29   #17 (קישור ישיר)
IO Rookie

שוב, תודה רבה על התגובות.
אז לסיכום ביניים, לדעתכם המסכים של DELL במקרה שלי עדיפים על כל שאר המתחרים והדגם המומלץ הינו; 2208WFP. הבנתי נכון? הן מבחינת איכות, חדות, כיול צבעים מהקופסא, ניגודות, וכו'?
אגב, ראיתי תגובה על ה-2208WFP אשר אומרת שיש בו חיסרון מבחינת גודל מכלול הצבעים אשר תרווה יותר את הצבעים. מה דבר זה אומר בעצם?

אז לסיכום, האם כדאי לי יותר ללכת לכיוון הזה של DELL ולרדת מהרעיון של ה-T220/2253BW של סאמסונג?

eddr666;
אתה צודק, אך הבעיה שבקושי שיש לי חברים שמחזיקים מסכי 22", אך אני אברר יותר את הנושא לעומק.

"OFIR אני יודע ומכיר את ענין הפאנלים כבר הרבה זמן
ראיתי 228WFP וראיתי 2208WFP ואין מה להשוות.
זה ששניהם TN לא אומר ששניהם יהיו אותו דבר
גם לTN יש סוגים ויש איכויות."
מסכים לגמרי. אחרת, אם כל מסכי ה-TN היו אותו דבר, לא היינו יושבים ובוחרים פה מסך, כי כולם היו זהים...
DJ103 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-08, 19:31   #18 (קישור ישיר)
IO Pro

Liquid-Love, לTN אין בשום פנים ואופן סוגים כמו שיש לפאנל VA לדוגמא (וגם IPS).
לדוגמא S-PVA וMVA.

ישנם 2 פרמטרים שיכולים להשפיע על איכות המסך של 2 מסכים שונים מבוססים פאנל זהה (במקרה שלנו TN):
האחד, איכות הבנייה של המסך החברה, כדי להקצין את ההבדלים ראה ערך "איזו" לעומת "פרו ויו". מסך 22'' מבוסס פאנל TN של איזו עולה כפול ויותר ממסך מקביל של החברה שציינתי לדוגמה.
השני, מכלול הצבעים - סטנדרטי או מורחב של המסך. ולעניות דעתי (טרם בדקתי), המכלול שונה בE228WFP ובE2208WFP. אך זכור, מכלול צבעים מורחב (המראה צבעים "חיים" יותר), לא בהכרח אומר שהוא טוב ממכלול צבעים סטנדרטי ולרוב הוא פחות עדיף ממנו.

לסיכומו של עניין, אולי ה2208WFP טוב יותר מה228WFP, אך אין זה אומר שהוא משתלם ממנו מכיוון שהוא יקר ממנו .

DJ103, הגבת בזמן שלי +-, התשובה שלי אליך היא התשובה למעלה שנתתי ל Liquid-Love .
ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-08, 19:41   #19 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

תראה לי איפה כתבתי שיש לTN סוגים כמו שיש לVA או IPS?
כתבתי שיש גם לTN סוגים ואכויות
זה תלוי במי שמייצר את הפאנל
קח לדוגמא את ה226BW
כולם רדפו אחרי גרסאת הS
אבל מה זה משנה? גם S וגם C וגם A כולם TN!
אבל זה לא בדיוק אותו TN ופה השוני
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-08, 20:07   #20 (קישור ישיר)
IO Rookie

שניכם צודקים בעיקרון, יש הבדלים בבנייה של המסך, וגם הפאנל, נכון שכולם TN, אך TN של כל מיני חברות, ויש שוני מן הסתם.
מישהו אבל יכול להגיד לי בוודאות שה-DELL הנ"ל הינו יותר טוב ממסכי הסאמסונג שהזכרתי(2253,T220)?

תודה מראש. : )
ישן 04-07-08, 20:08   #21 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

לDOCTOR ICE יש את ה2208WFP חכה לתגובה שלו
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 05-07-08, 0:54   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

בגדול ה2253/2243 והדל זהים +-, יש הבדלים מינורים.

אם אין באפשרותך לללכת ולראות את המסכים (ונדמה לי שאמרתי לך שיש באופיס דיפו, באג אולי ופנדה מחשבים) לך על מה שנראה לך מבחינת עיצוב/ביקורות ברשת.

אם את שואלת אותי, שאלה קשה אבל הייתי הולך על הדל. אבל שוב, קשה לי להשקיע 1800 ש"ח על מסך מבוסס פאנל TN (למרות היותו 22'') שיש את הסמסונגים ב1400 ש"ח +- ואת תקבלי +- אותם ביצועים - אותה תמורה.
לשיקולך.

אני עדיין לא מבין למה לא ללכת על ה2007WFP או הL2000CP ששניהם מבוססים פאנל S-IPS, שמרבית השימושים שלך הם "משרדיים" ולא סרטים/משחקים.
ישן 05-07-08, 23:13   #23 (קישור ישיר)
IO Rookie

ofir;
באמת הלכתי לאופיס דיפו ו-KSP, אך היה שם לתצוגה רק את המסכים של LG וסאמסונג, אני אנסה באמת אולי ללכת לבאג, ולראות אם אוכל למצוא שם לתצוגה גם את המסך של DELL.
בעיקרון אתה צודק, אני יכול גם לקנות אחד ממסכי ה-20" אך עם פאנל איכותי במחיר זה, אך עקב קניית מחשב חדש, אני רוצה גם שדרוג מבחינת גודל המסך.

Liquid-Love;
נחכה. אולי הוא יוכל לתת לנו חוות דעת בנושא.

תודה על כל התגובות בינתיים. : )
ישן 06-07-08, 1:09   #24 (קישור ישיר)
IO Rookie

Ok, לאחר הרבה התלבטויות, החלטתי שכנראה אני אקנה את ה-T220 של סאמסונג. דיברתי עם אחד ממשתמשי הפורום פה והוא המליץ לי נורא בחום על המסך.
שאלתי האחרונה בנושא זה;
האם מישהו יכול לתת לי מקור מהימן אשר מבטיח שהפאנל אשר מתקבל עם ה-T220 הוא הינו של סאמסונג ושבמסך זה אין הגרלת פאנלים?

תודה מראש. : )

עריכה;
בדקתי את הנושא, ובאמת יש הגרלת פאנלים במסך זה(T220)
ע"פ פוסט זה;
T220 - well again they did it ! - panel lottory ! :( - Overclockers UK Forums
שאלתי היא;
האם יש דרך לדעת בוודעות שאני קונה את המסך על פאנל S?

נערך לאחרונה על ידי DJ103, 06-07-08 בשעה 2:23.
ישן 11-07-08, 0:51   #25 (קישור ישיר)
IO Rookie

Ok, החלטתי להעלות קצת את התקציב למסך ורכשתי את ה2408 של DELL, 24" בלי TN, בלי שטויות. אני מחכה בציפייה להגעה שלו.
בכל מקרה, תודה רבה לכולכם על העזרה : )
ישן 11-07-08, 0:57   #26 (קישור ישיר)
IO Pro

מהלך נבון.

אתה לא תתחרט, כל רגע עם המסך הזה אתה תברך (העיניים שלך יקרינו מרוב אושר תיהיה בטוח).

תתחדש.
ישן 23-07-08, 15:42   #27 (קישור ישיר)
IO Member

מסך טוב, תתחדש ותהנה.
וכן בתור אחד שעבר מTN לS-IPS יש הבדל, והוא לא מזערי.
Quantom לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא