IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

OC ראשון, מחפש כמה הסברים

שלום לכולם! אני מתכנן לעשות בקרוב את ה-OC הראשון שלי לאחר שקראתי כמה וכמה מדריכים והבנתי איך כל המערכת הזו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-07-08, 1:37   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

ברירת מחדל OC ראשון, מחפש כמה הסברים

שלום לכולם!
אני מתכנן לעשות בקרוב את ה-OC הראשון שלי לאחר שקראתי כמה וכמה מדריכים והבנתי איך כל המערכת הזו עובדת, לא לפני שאני יברר פה כמה נקודות שאני צריך להבהיר לעצמי:
יש לי את הלוח אם X48 של Gigabyte, הייתי שמח לדעת איך אני מגיע לאפשרות שם שמהירות הזיכרון תיהיה אוטומטית עם ה-FSB, אני מקווה שהבנתם אותי, כאילו שהם יהיו 1:1 מבלי שאני יצתרך לכוון אותם ידנית אלא אוטומטית, איפה נמצאת האפשרות?

ודבר שני, המעבד שלי הוא Q9450 + קירור של Thermalright השאלה שלי זה מה הטמפרטורות הסבירות למעבד כזה וללוח אם כמו שלי (X48), מאיזה טמפרטורות אסור לי לחרוג?
וגם הייתי שמח להתייעץ איתכם בכמה לעלות ה-FSB בתחשב בזה שכשקניתי את המחשב (לפני שבוע וחצי בערך) עשו לי OC בחנות והמעבד הגיע ל-3.2MHz ול-50 מעלות במצב מנוחה, בטח אתם שואלים את עצמכם מה קרה ל-OC הקודם? אז ככה, העברתי מהמחשב הישן לחדש (הנוכחי) את ההארד דיסק והוא כנראה לא הצליח להחזיק מעמד, והוא גרם לקריסות במחשב, היום החלפתי הארד דיסק וזה אומר פירמוט, ולכן אין OC, עכשיו בטח הבנתם.

תודה רבה ואשמח לעזרה, תתחשבו במתחילים .
עודד.
Odedk לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-08, 1:40   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

תוריד את התוכנה http://www.cpuid.com/cpuz.php
ותראה על כמה התדר של המעבד שלך

נערך לאחרונה על ידי SAAAAA, 21-07-08 בשעה 1:49.
SAAAAA לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-08, 4:01   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

טוב אז ככה:
core speed: 2000 MHz
Bus: 333.3 MHz
FSB: 1333.3 MHz

ואם תוכל לענות לי על השאלות כמו איך אני משנה את העניין הזה עם הזיכרון מידני לאוטומטי, וגם על כמה בערך אתם ממליצים שאני יעלה.

תודה רבה!

עריכה:
שמתי לב לעוד משהו, כשהסתובבתי קצת בין הדיונים בפורום כדי לחפש מערכות כמו שלי וההתמודדות עם OC אצלם, הופתעתי לגלות שהמכפלה של כל האנשים שראיתי שיש להם Q9450 היא X8 והמכפלה שלי היא X6, למה זה?

ועוד משהו, ראיתי שבמקרים מסויימים, או אפילו ברב המקרים, צריך לשחק עם המתחים למעבד ולזכרונות, העניין הוא שאני לא מודע לקנה המידה של המתחים של הרכיבים שלי, לא מודע לכמה זה הרבה וכמה זה מעט ובכמה צריך לעלות מתח במקרה מסויים לבאס מסויים.

תודה!

נערך לאחרונה על ידי Odedk, 21-07-08 בשעה 4:53.
ישן 21-07-08, 6:49   #4 (קישור ישיר)
IO Member

יש פונקציה שנקראית "SpeedStep" שכנראה זה מה שפועל לך ברגע שמעבד לא במאמץ הוא מוריד מכפלה לחסוך בחשמל.

אין צורך לבטל זאת במידה ואתה רוצה עיין בביוס ובדוק היכן זה מופיע לך שמה .
WD 160GB
*Windows VISTA 64BIT SP1
Ofir1988 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-08, 11:42   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

סבבה אחי, תודה.
אני רוצה להתחיל אוטוטו את התהליך לכן אני זקוק לתשובות בנוגע למה ששאלתי קודם ועוד לא עניתם לי,
1. איך נקראת האפשרות בביוס של לוחות גיגהבייט לשינוי הזיכרון לפעילות ברטיו 1:1?

2. וגם ראיתי שבמקרים מסויימים, או אפילו ברב המקרים, צריך לשחק עם המתחים למעבד ולזכרונות, העניין הוא שאני לא מודע לקנה המידה של המתחים של הרכיבים שלי, לא מודע לכמה זה הרבה וכמה זה מעט ובכמה צריך לעלות מתח במקרה מסויים לבאס מסויים.
ישן 21-07-08, 13:11   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

מה שם הלוח המדיוק ?
SAAAAA לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 21-07-08, 13:25   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

X48-DS4
ישן 21-07-08, 14:41   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

טוב בגלל שאני מרגיש שאני לא מתקדם לשום מקום בנתיים החלטתי לפנות לביוס בעצמי, נעזרתי במדריך של MIGHT (דרך אגב תודה רבה אחלה מדריך) וביטלתי את כל האופציות שלא צריך, ועכשיו התחלתי לשחק עם הבאס, ויש לי שאלה כזו, כשאני משנה את הקטגוריה של System Memory Multiplier (SPD) ואת הבאס בהתאמה, משתנה המספר הימני ב-Memory Frenquency והשמאלי נשאר אותו דבר כל הזמן.

השאלה שלי היא אם המספר השמאלי (הלא משתנה) הוא 800 לימני (המשתנה) אסור לחרוג מה-800?

הייתי שמח להסבר קצרצר ומובן על הקטע הזה.
תודה!
ישן 21-07-08, 14:54   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Raphsody

אני לא מבין גדול בעניין, אבל אם אתה משתמש בשני ערוצי הזכרון, אתה צריך ששניהם יהיו באותו תדירות, אחרת הם יפעלו בתדירות הנמוכה יותר מביניהם.
זה כמו שאתה שם בערוץ אחד DDR2 667 ובשני DDR2 800. שניהם יפעלו כDDR2 667.
Raphsody לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-08, 14:59   #10 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אני ממש מציע לך לכנס לביוס ולהתחיל לנסות, הידע התיאורתית צריך להיות ממש מינימלי, פעם
או פעמיים של ניסיון יעזרו לך כך, ויהיה הרבה יותר פשוט.

אתה לא רואה יחס בלוח שלך לדעתי כמו בכל הלוחות היום, אתה קובע את מהירות הזיכרון, וזה בעצם היחס שיש לך.

קצת לא הבנתי את מה ששאלת ואני פחות מכיר את הלוחות של גיגה בייט, אבל העיקרון זהה
בכל הלוחות, יש 2 אפשריות, מהירות באס אותה אתה קובע, מ 266 נניח ומעלה.
ואפשרות לקבוע את מהירות הזיכרון, שזה בעצם היחס, אותו אי אפשר לקבוע לכל ערך שתרצה
אלה כאחד מאפשריות שמוצגות שם, תוכל לנסות את זה , להעלות את המחשב ולראות ב CPU-Z
מה מהירות הזיכרון ומה מהירות הבאס.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Raphsody צפה בהודעה
אני לא מבין גדול בעניין, אבל אם אתה משתמש בשני ערוצי הזכרון, אתה צריך ששניהם יהיו באותו תדירות, אחרת הם יפעלו בתדירות הנמוכה יותר מביניהם.
זה כמו שאתה שם בערוץ אחד DDR2 667 ובשני DDR2 800. שניהם יפעלו כDDR2 667.
תיקון כי המשפט לא מדוייק , ויכול להטעות לא מעט אנשים:
אתה לא חייב ש 2 הזיכרונות מקוטלגים באותו מהירות , במקרה הזה מהירות הנמוכה תשלוט כברירת מחדל, עד שתחליט לקבוע אותה ידנית.
מבחינת הגדרות הלוח: לא תוכל להגדיר כל סטיק או סטיקים של זיכרונות במהירות אחרת.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-08, 15:16   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

תראה קופ, אני פשוט לא יודע על מה לשים את ה-System memory multiplier, יודע מה אני יביא לפה תמונות להמחשה בלבד:

אוקיי הנה תמונה שנלקחה מהמדריך של MIGHT אתה רואה את הערך System memory multiplier (SPD) ? כשאני משנה שם את המספרים (נגיד מ-2.00A ל-3.00B לא שאני יודע מה זה אומר) משתנה המספר הימני יותר בערך התחתון Memory Frenqeuency והמספר השמאלי נשאר קבוע, עכשיו השאלה שלי מאד פשוטה והיא כזו, המספר השמאלי אצלי הוא 800 (במקרה שלנו הוא 1066 אבל אצלי הוא 800), תאורטית אסור שהמספר הימני (משתנה כשמשנים את הבאס ואת ה-,SPD בתמונה הוא 888) יהיה גבוה יותר מהמספר השמאלי?

הקפצה..
זה הדבר היחיד שאני צריך לדעת כי אני לא יודע בדיוק מה זה אומר, עשו טובה, תגידו לי אם מותר שהמספר הימני יחרוג מהשמאלי או אסור ומה המספר הימני מייצג בדיוק לעומת המספר השמאלי.

תודה רבה!

נ.ב
המספרים שאני מדבר עליהם הם הערכים של ה-memory frenquency, חוץ מזה אשמח לדעת מה זה ה-system memory multiplier כאילו מה זה מייצג, ותנסו להסביר לי את זה הכי פשוט שאפשר.

תודה!

טוב אני רוצה לסדר את השאלות כמו שצריך ושיהיה לכם נוח להבין ולענות לי, אס ככה:
1. ראו את התמונה ששמתי למעלה, תסתכלו על הערך Memory Frequency, המספר הימני משתנה עם הגדלת הבאס ושינוי ה-System Memory Multiplier (SPD) עכשיו השאלה שלי אם למספר הימני מותר לחרוג מכמות המספר השמאלי, או לא? נורא פשוט.
כי הבעיה היא שהעלתי את הבאס ל-400 ואם אני עובד ביחס של 1:1 אז אני על 800MHz בזיכרון, וזה כביכול ההספק המלא שלהם וככה שאם אני לא יכול לחרוג מה-800MHz זה אומר שאני לא יכול להעלות יותר את הבאס ואז אני נמצא על הגבול, השאלה שלי זה אם מותר לחרוג? ואם כן בכמה מותר לי לחרוג עם זכרונות כמו שלי? ואם אני חורג, בשביל למנוע קריסה אני צריך להעלות את המתח של הזכרונות?
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - זיכרונות למחשב - זיכרון Mushkin DDR2 4096MB (2048MBx2) 800Mhz CL 5-5-5-12 EM

2. הדבר הבא לא נמצא בתמונה שהעלתי מהמדריך של MIGHT (ושוב תודה) והשאלה מופנית למי שמכיר לוחות ג'יגהבייט, יש את האפשרות DDR2 Overvoltage control שם אני על +0.30V, האם אני צריך לשים יותר\פחות? ואם התשובה לסעיף 1 היא שאני כן יכול לחרוג, בכמה לעלות את המתח על כל חריגה?

תודה ובבקשה תענו לי זה חשוב, אני תקוע עם ה-OC הזה כל היום ואני כבר מת להתחיל אבל לא לפני שאני יידע את התשובות לשאלות האלה, זה נראה לי לא רציני להתחיל וסתם לחרטת שם דברים.

תודה ומקווה שהפעם הבנתם.
ישן 22-07-08, 2:46   #12 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

טוב די ארוך (אחידתי לך את הטראדים).

1. בעיקרון חשבתי שזה הבאס, אני לא רוצה להטעות אותך, התשובה די פשוטה,
תן פוסט ב 333 נניח, ותבדוק ב CPU-Z על איזה מהירות עובדים הזיכרונות.
בקשר ליחסים, בהחלט הבנת נכון, וכן מותר לך לחרוג מבאס של 400mhz, זה נקרא OC.
ואין הגבלה, אם תגזים, הלוח לא יעלה, הוא אמור לזהות את זה אחרי פעם או פעמים של ניסיונות
ולאפס את הביוס אוטומטית. קורה.

שים לב כמה מתח אתה נותן לזיכרוןף בעיקרון על תיזמונים של 5-5-5 מגיע גם ל 1000mhz.

2. ה Overvoltage מגדיר את המתח לזיכרון, תמיד עדיף לכנס בביוס למוניטור ולראות כמה
הזיכרון מקבל, לדעתי 0.3 זה 2.1, אבל תבדוק את זה שם.
בגדול לא מומלץ לעבוד עם זיכרונות מעל 2.2~2.15 לעבודה 24/7.

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
ישן 22-07-08, 2:54   #13 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

אוקי אז בוא תראה מה עשיתי, בנתיים התחלתי בלהעלות את הבאס ל-400 (אני מזכיר מעבד Q9450) שמתי את ה-SPD על 2.00 וזה אומר שהזיכרון עובד על 800MHz, בנתיים לא העלתי שום מתחים ה-DDR2 Overvotage נשאר +0.30 המעבד היה על המתח סטוק שלו.

הרצתי את המערכת על S&M וזה קרס, יש לך רעיון למה?
ישן 22-07-08, 3:02   #14 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Odedk צפה בהודעה
המעבד היה על המתח סטוק שלו.
כנראה זו הסיבה, תן לו עוד מתח, כמה שצריך.
הגבלה במתח של המעבד תלויה רק בטמפרטורות, בתור התחלה אתה יכול לתת לו גם 1.45v
ואם צריך להמשיך להעלות משם, גם ל 1.55v נניח.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
ישן 22-07-08, 3:06   #15 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Odedk

מה הטמפרטורות הסבירות למעבד הזה?
בזמן מנוחה וגם בזמן מאמץ.
מה המקסימום שאסור לי לעבור אותו?

תודה!
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא