IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

זקוק להמלצות ועצות לשדרוג המערכת

אז ככה, יש לי את המחשב שנה וחודש ובזמן האחרון משחקים ותוכנות קורסים לי מאותן סיבות של APP. ERROR, בדקתי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-07-08, 3:39   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של GeFiLTe

ברירת מחדל זקוק להמלצות ועצות לשדרוג המערכת

אז ככה,
יש לי את המחשב שנה וחודש ובזמן האחרון משחקים ותוכנות קורסים לי מאותן סיבות של APP. ERROR, בדקתי ומצאתי שאין זו בעיקרה בעיה תוכנתית שכן לדוג', כל משחק שאני שם לו AA כלשהו, אפילו X4, אקראית המשחק יקרוס לי. תוכנות עדיין לא עליתי על הבעיה אבל בכל אופן אני משער שהבעיה תוכנית ופרמוט יעזור.
אוסיף ואומר גם שהמחשב מחמם לי את החדר כמו סאונה גם שלכאורה בבדיקות טמפ' (ATI TOOL,SPEEDFAN וEVEREST) מציגות טמפ' סבירות לעונה. החום הזה הפך בלתי נסבל ומה גם שהוא מורגש גם כאשר מופעל מיזוג ומאוורר תקרה.
חשוב לציין שאין ברצוני לעשות OC משמעותי אם בכלל.

נתחיל בזכרון:
הזכרונות שלי לא רעים, להיפך הם היחידים שהציגו עמידות ויציבות לאורך כל השנה.
פשוט חשבתי להפוך את זה לסטנדט ולהוסיף 2 סטיקים שיהיו לי 4GB סה"כ.

הרדיסק:
-לא רלוונטי כ"כ ,אבל אזדקק לעצה להעביר את הנתונים מדיסק ה250GB, לפני שאני מפרמט אותו, להרדיסק חדש בן 500GGB(בו תותקן מערכת הפעלה החדשה, שאינה XP32 המותקנת כעת על ה250)
בכל אופן, כעת אנו מדברים חומרתית ולא "רוחנית".

קירור, פה מגיעה הדילמה הגדולה,
לפני שאתחיל לשטוח את רעיונותי לפתרון קירור אבקש מכם להעיף מבט על מאפייני לוח הM שבמחשב שלי.
השאלה המתבקשת היא האם יש מספיק חיבורים למאווררי הקירור, הן של המעבד והן של הכרטיס מסך?
חשבתי על קירור TR DuOrb VGA COOLER לכרטיס המסך שלי, לאור העובדה שרעש לא כ"כ מפריע לי ולאור העובדה שקראתי כל מיני ביקורות חביבות עליו וכן עצם היותו זול יחסית חשבתי ללכת עליו.
למעבד חשבתי על קירור NINJA SCYTHE MINI, כן, ראיתי שיצאה גרסא חדשה אבל לא מצאתי יותר מדי הבדלים משמעותיים.

ספק:
לא יודע יותר מדי עליו אני אפוף סימני שאלה לגבי עתידו בנבחרת רכיבי המערכת.

לסיום, מערכת הפעלה- מה אני אגיד מה אני אומר אני מרגיש שאם אני אגיד שWINXP היא מערכת הפעלה גרועה שלא הפסיקה לאכזב אותי מרגע יציאתה, טכנו-מנים עוד עלולים להשליך עלי סטוק היטסינקים מאלומיניום ולגרום לי לארטיפקטים בראש. לצערי זו המציאות, אני חושב שהגיע זמני לעבור למערכת הפעלה גרועה אחרת,ל VISTAx64. כמו שמשפט סיני, שהוא בעצם חיקוי מקור של משפט קוריאני, אומר: "כשאתה דורך על חרא יבש, הוא לא כבר לא יתאים עצמו לנעל לעומת חרא טרי שלא רק ידבק לך לנעל, גם יצור תבנית מדוייקת של הנעל יותר מהחרא היבש.

:My Current System:
I7 4790 3.6GHz+Arctic Freezer I11| Assrock H97M Pro4 2x8GB PC3 15k RAM| Gigabyte R290 Factory OC GPU|1xSATA2 1TB| 1XSATA3 TB HD|SSD Crucial MX100 256GB|Seasonic 650W Gold Certified PSU|Nanoxia Deep Silence 1 case
GeFiLTe לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-08, 9:51   #2 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

לגבי משחקים:
נסה לעדכן דריוורים של הכרטיס מסך או משהו...
קירור תמעבד:
אם יש לך כסף ואתה לא רוצה לרחם עליו אז קח את הTT V1 אם לא אז קח את הנינג'ה פלוס...
קרור למעבד Thermaltake V1
₪239
כמות:1
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - פתרונות קרור ומודינג - קרור למעבד Thermaltake V1

קרור למעבד Scythe Ninja Plus Rev. B
₪211
כמות:1
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - פתרונות קרור ומודינג - קרור למעבד Scythe Ninja Plus Rev. B
סה"כ מחיר לכל המוצרים:211₪
המפרט הורכב באתר:סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל

אחלה של קירורים...
אם אתה חושש לגבי מקום אז אל תחשוב אפילו על ה BIG taiphoon או איך שלא רושמים את זה...
זכרון:
אני לא מאמין שהוא יוצא ללך מהמשחקים בגלל זכרון אז זה לא זה...
בכל זאת איזה דגם של זכרון יש לך?
אני לא אומר "לך ופרמט"
אבל זה יכולה להיות אחלה אופצייה...
דרך להעביר את המידע:
נסה לשיםאת הארד דיסק החדש כבר במחשב שלך עם השני ותעביר קבצים (נראה לי קצת פרימיטיבי אבל זה מה שעולה לי בראש המאת)...
tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-07-08, 0:25   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של GeFiLTe

ברירת מחדל מתחבט בין שדרוגים שונים למחשב.

הנה המפרט שלי:
מעבד:E6600לוח אם:GIGABYTE 965P-DS3 rev 3.3זיכרונות:G.SKILL 1024MBX2DDR2 800 CL4-4-3-5 6400CL4D 2GBHKכרטיס מסך:LEADTEK WINFAST GeForce 8800GTS TDH 640MBספק כח:ENERMAX LIBERTY 400Wאחסון:WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM WD2500AAKSמערכת קול:ATP3 2.1מארז:ENERMAX CHAKRA ECA3052 MID TOWER CASE +25cm FAN

לפני שאני שוטח את האפשרויות אבקש להתייחס לפרטים כמו, מקום במארז, תאימות ללוח M, חיבורים וכדו':

להלן האפשרויות (תקציב בשיטת יחס עלות תועלת כאשר אין בבקשה לחרוג מ2K-NIS):

אופציה א':
כ. מסך:
Sapphire Radeon 4850 512MB DDR3 TOXIC Retail 1102₪
זכרונות:
G.Skill 2GB DDR2-800 DualKit (2x1GB) CL4-4-3-5 2GBHK 387₪
קירור למעבד:
Thermaltake V1 238₪
הרדיסק:
WD 250GB SATA II 16MB AAKS 256₪
סה"כ: 1983₪

אופציה ב':
זכרונות:
G.Skill 2GB DDR2-800 DualKit (2x1GB) CL4-4-3-5 2GBHK 387₪
קירור למעבד:
Thermaltake V1 238₪
קירור לכ.מסך:
Thermalright HR-03 Plus 8800GTS/GTX 274₪
הרדיסק:
Seagate 500GB Sata II 32MB 355₪
סה"כ:
1254₪

אופציה ג' (תוספת לאופציה ב'):
להעיף את הלוח M ולשים אחד נורמלי במקומו.

אופציה ד':
למכור בכלל את המחשב לעשות מנוי למועדון כי ממילא העולם יושמד בקרוב.

I7 4790 3.6GHz+Arctic Freezer I11| Assrock H97M Pro4 2x8GB PC3 15k RAM| Gigabyte R290 Factory OC GPU|1xSATA2 1TB| 1XSATA3 TB HD|SSD Crucial MX100 256GB|Seasonic 650W Gold Certified PSU|Nanoxia Deep Silence 1 case

נערך לאחרונה על ידי GeFiLTe, 27-07-08 בשעה 0:32.
ישן 27-07-08, 0:33   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של PsyMaster

אופציה א' טובה, תוכל לעבוד בRAID.
רק, הכרטיס מסך שבחרת סתם יקר, אין צורך בקירור כזה למרות שהכרטיס מאוד חם.
יש פתרון ממש פשוט בשבילו בפורום, חיפוש קל יקח אותך אליו.

בהפרש תוכל להחליף הארדיסק ל500GB, מצד שני - RAID לא יהיה.

עריכה -
אוחד עם השרשור הקודם.

+ המחיר של הזכרונות די יקר, אמנם הם די טובים ב- OC, אם זה התכנון שלך ולא מפריע לך מבחינת תקציב,
אז זה יהיה מצוין [קיט זהה] .
+ אשמח אם תציין תקציב שיבהיר יותר את העניינים.

נערך לאחרונה על ידי PsyMaster, 27-07-08 בשעה 0:42.
PsyMaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-07-08, 1:19   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של GeFiLTe

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PsyMaster צפה בהודעה
אופציה א' טובה, תוכל לעבוד בRAID.
רק, הכרטיס מסך שבחרת סתם יקר, אין צורך בקירור כזה למרות שהכרטיס מאוד חם.
יש פתרון ממש פשוט בשבילו בפורום, חיפוש קל יקח אותך אליו.

בהפרש תוכל להחליף הארדיסק ל500GB, מצד שני - RAID לא יהיה.

עריכה -
אוחד עם השרשור הקודם.

+ המחיר של הזכרונות די יקר, אמנם הם די טובים ב- OC, אם זה התכנון שלך ולא מפריע לך מבחינת תקציב,
אז זה יהיה מצוין [קיט זהה] .
+ אשמח אם תציין תקציב שיבהיר יותר את העניינים.
1. אני לא מוותר על ה HK הם פשוט מצויינים!,חוצ"מ אני מעדיף לבחור זכרונות מנסיון שלי.
2. לגבי תקציב אני לא כ"כ סגור על עצמי כי יש לי את הכסף השאלה היא האם כדאי ל"שרוף" סכום גדול שלבסוף יתברר כלא משתלם.
3. לגבי הכ.מסך, מחד גיסא ראיתי את 9800GTX+, נראה לא רע בכלל ונותן פייט ל4850. מאידך גיסא, כמדומני יש כבר הכרזה על הדור חדש של כ.המסך ולפי ה"תאוריה" כרטיסי מסך אמורים ל"הספיק" לשנתיים.
4.אני לא חושב שהזכרתי את העניין אבל יש לי מאוורר GLACIALTECH 120mm מחובר מאחורה, יחד עם קירור HR03 לכרטיס מסך אני חושב שתהיה סרקולציה לא רעה בכל הנוגע לקירור הגוף.
5. קראתי קצת על RAID, מעולם לא התנסיתי וגם אני לא סגור אם הבנתי מה המאמרים עליו אומרים.

ישן 29-07-08, 0:36   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

שני הכרטיסים בעיקרון שווים בביצועים פעם האחד עוקף ופעם השני.
ולכן לך על ה-4850 כי הוא זול יותר.
Avi952 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא