IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

פניה חוזרת בנושא בעיית raid

אני פונה שוב (והפעם בפורום המתאים ..) בנושא זה שלצערי לא נפתר למרות כל העצות שאני מעריך על כך שהתקבלו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-08-08, 22:30   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל פניה חוזרת בנושא בעיית raid

אני פונה שוב (והפעם בפורום המתאים ..) בנושא זה שלצערי לא נפתר למרות כל העצות שאני מעריך על כך שהתקבלו באשכול הקודם:
עזרה בבדיקת עבודה ב- raid
הפניה השנייה היא כתוצאה מבדייקה נוספת שעשיתי ממנה עולה חשד שכנראה המחשב שלי אינו עובד ברייד 1,
אחת ההצעות ההגיוניות שקיבלתי באשכול הקודם הייתה לבדוק מה נפח הדיסקים שלי(בעיקרון יש שניים של 160 גיגה שעבדו עד כה ברייד 1 בוודאות)כרגע נספו לי (בנוסף ל C , D שהיו כל הזמן ) שתי מחיצות שלא היו קודם - E , F ,מה שמביא אותי להסיק שזה לא ברייד 1 וגם כי החלוקה בתוך המחיצות האחרונות, מבחינת נפח תפוס ופנוי, אינה זהה לשתי הראשונות, כלומר נשאר המידע שהיה ובימים המעטים שאני עובד לאחר התיקון התווספו כל מיני דברים,
בהמשך לאמור באשכול הקודם ועל פי מה שקראתי בהוראות הלוח הדרך לבדוק ולשנות זאת היא להיכנס לתפריט הרייד על ידי הקשה של ctrl + i בשלב עליית המחשב, דבר שאצלי משום מה לא מגיב, למרות שניסיתי גם עם שתי מקלדות נוספות כפי שהוצע לי,
האם למישהו יש רעיון איך לפתור זאת, אולי יש קומבינציה אחרת של הקשה במקלדות שונות?
או כל רעיון אחר יוערך,
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-08, 21:39   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

rock היקר.

1) לזהות בוודאות אם אתה עובד במערך הרייד

אין קשר לכמות המחיצות שנוספו לך על הדיסיקים הקשיחים, הבדיקה הנכונה היא
היא לזהות מה הנפח הכולל שקיים אצלך במחשב כמו שנאמר בטראד הקודם שפתחת, כדי לעשות
את זה: לך disk manager שהוא נמצא תחת control-panel > administrator toold > computer manager
הצעות נוספות נמצאות בטראד הקודם שפתחת.

לאחר שזיהית בוודאות שאתה עובד במערך הרייד

קשה מאוד לנחש איזה לוח אם יש לך מפה, ובטח איזה בקר נמצא עליו ואם הוא מובנה - או לא.
אמור להיות כתוב לך במהלך הפוסט (המסך השחור לאחר שמדליקים את המחשב) מקטע שבו המערכת
מזהה את הדיסקים הקשיחים ומבקשת ללחוץ על צירוף מקשים מסויים כדי להכנס לביוס של הרייד,
וזה לא תמיד ctrl+s לכן מיותר להחליף מקלדות, ועדיף וקל יותר לכנס לאתר של הלוח האם שלך
ולבדוק במדריך של הלוח מה הצירוף הכניסה למערך.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-08, 22:07   #3 (קישור ישיר)
IO Member

כפי שכבר נאמר בדקתי ב- disc management
ומה שמופיע שם זה שתי שורות האחת נקראית דיסק 0 המחולק ל סי ו די והשניה דיסק 1 המחולק לאי ו אף,
כל אחד מהדיסקים מציין נפח השווה ערך ל160 גיגה, ב c רשום page file ו ב - e רשום system, בכל 4 המחיצות רשום healthy
הלוח הוא abit as8 והבקר הוא מובנה, כאמור בדקתי כבר באתר הוראות לוח האם ושם רשום ctrl+i ,במהלך הפוסט רשום רק del לכניסה לביוס וalt+ f2 לכניסה ל- awdflash וזהו,
המקום שאני מצליח להיכנס אליו הוא בביוס ושם רשום באחד המקומות :
onchip sata-ide
sata raid rom-enabled
onchip sata - auto
sata1 -ide - master
sata 2- ide - slave
בבדיקת הנפחים ב- my computor אין זהות בחלוקה של נפח פנוי לתפוס בין המחיצות, דבר שקודם כן היה,
מכל הנ"ל עולה ההשערה שאני כרגע לא נמצא בכלל בשום סוג של רייד אלא שני דיסקים שמחוברים יחד, הבעיה היא ששינוי למצב רייד עלול למחוק לי את כל המידע(כפי שגם אתה ציינת בטראד הקודם)
האם לאור המידע הנ"ל יש לך רעיון לכיוון בדיקה נוסף או שעלי לוותר ולפנות לטכנאי?
ישן 02-08-08, 22:27   #4 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אין צורך לבדוק את זה בשנית.
אם המצב שאתה מתאר נכון ואתה רואה 2 כוננים ב COMUTER MANAGER אז אתה לא עובד במערך RAID כל שהוא.

כשעובדים ברייד, 0 או 1 רואים את הנפח על דיסק בודד, כך ברייד 0 היית רואה דיסק פיזי אחד
בנפח של 320gb, ואילו ברייד 1 היית רואה דיסק אחד בודד בנפח של 160gb.

אגב זה גם מסביר את זה שצרוף המקשים לא עובד אצלך, ומכאן שסביר להניח שאתה לא רואה
את אותה הודעה המבקשת ללחוץ על צירוף מקשים שיביא אותך לאפשריות הבקר, כיוון שהבקר
לא מאופשר בביוס.

אם כך, אתה לא עובד ברייד אלה בצורה רגילה, וזה דבר סטנדרטי לרוב המשתמשים היום.

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
ישן 02-08-08, 22:37   #5 (קישור ישיר)
IO Member

כן, זה כנאה מה שקורה, העניין הוא שאני רוצה בכל מאודי לעבוד ברייד 1,כבר קרו לי לא מעט מקרים של נפילת דיסקים וגיבוי המידע (צילומים וקטעי וידאו וכדו' שלא ניתנים לשיחזור בשום דרך )זה דבר שלא תמיד יוצא לעשות בזמן אמיתי,
מחיבור כל נתונים הנ"ל כנראה שבביוס הלוח בקר הרייד מוגדר כמנוטרל,ראיתי בביוס מקום בו ניתן אולי לשנות זאת, הציעו לי לעשות זאת ואז כנראה תופיע ההודעה בפוסט,
השאלה אם זה פוגע במידע וכן נאמר לי שאם הגדירו אחרת את מע' ההפעלה היא עלולה לא לעלות במצב רייד,
האם תוכל להתיחס לכך?
ישן 02-08-08, 22:43   #6 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

חשוב לפני הכל לדעת את משמעות העבודה במערך רייד 1.
רייד 1 משמש לשרידות ולא לגיבוי, כך לדוגמא: אם תמחק נניח סירטון מסויים - הוא ימחק בשתי הכוננים,
יש פיתרונות אחרים לגיבוי, כמו דיסק קשיח חיצוני לדוגמא.
לעומת זאת, במידה ואחד מהכוננים יהרס (פיזית) המידע יקרא מהדיסק התקין ותמשיך לעבוד רגיל (עד שתחליף את הדיסק הפגום).

עבודה עם בקר הרייד תמחק את כל המידע הנמצא על הדיסיקים הקשיחים.
ברגע שתכנס להגדרות הבקר, ותגדיר רייד על הדיסיקים - כל המידע שעליהם לא יהיה זמין.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
קישור פירסומי
ישן 02-08-08, 22:57   #7 (קישור ישיר)
IO Member

אני מבין זאת אך זה לא בהכרח סותר- שרידות/גיבוי, כי אם הלך דיסק אחד עדיין כל המידע מגובה בשני, והסבירות כי ילכו שניהם בו זמנית כידוע נמוכה מאד,
יחד עם זאת אני מודה כי המטרה העיקרית שלי בעבודת רייד 1 היא גיבוי המידע, כמובן שזה גם יתרון בכך שאתה יכול להמשיך לעבוד כאשר דיסק אחד נפגע,
האם אתה רואה דווקא יתרון לגיבוי מידע בדיסק חיצוני?, אני מבין שזה אומר כל הזמן להעתיק אליו, עבודה שאין לך במצב רייד 1,
אגב במצב הזה שלי שהוא לא בשום סוג של רייד כיצד זה בוחר לאיזה דיסק להפנות , חומר חדש , תוכנות וכדו' ?
ישן 02-08-08, 23:12   #8 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

קשה להגדיר יתרון, השאלה מה אתה צריך, כל אחד עושה עבודה שונה אך דומה.
רייד 1 יעזור לך אם יקרוס דיסק אחד פיזית.
כונן חיצוני יעזור לך לגבות מידע ודברים על מקום אחר ונפרד מהכוננים הראשים.

גיבוי מידע - כונן חיצוני או כונן נפרד, ראה תגובה קודמת שלי.

במצב הנוכחי שלך, זה תלוי הרבה במזל, נוהגים לכתוב מידע על הדיסק שעליו לא יושבת מערכת
ההפעלה, מתוך מחשבה שהוא "יחזיק" יותר זמן שכן הוא עובד פחות ומכאן פחות רגיש לתקלות.
אבל שוב , אין בזה חובה, והכל מזל, לצערי אין דרך לחזות תקלות.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
ישן 02-08-08, 23:25   #9 (קישור ישיר)
IO Member

אבל במקרה שלי מערכת ההפעלה יושבת בשני הדיסקים! כי זה מה שנשאר ממצב הרייד 1 שהיה עד לפני ימים, זה מחזק את הצורך שלי לעשות תיקון של המצב ולא להישאר כפי שזה כעת, כי כרגע זה בלאגן שלם, המידע ישב אצלי על d והתכניות על c (כמובן במקביל בשני הדיסקים )היום מה שהיה לפני השינוי נשאר בשני הדיסקים וחומר חדש לא ברור לאן ילך
ישן 03-08-08, 0:10   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

תצרוב את הדברים החשובים שלך על 2-3 דיסקים DVD
תפרמט הכל ותעשה רייד חדש איזה שאתה רוצה 1או 0 אני הייתי מוסיף עוד אחד ולוקח רייד 5.

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 0:20   #11 (קישור ישיר)
IO Member

זה קצת יותר מ2-3 דיסקים די וי די לגיבוי אבל זה הדבר הראשון שעשיתי ואני כבר בדרך לסיים זאת,
למרות שיש גם אפשרות להעתיק את אחד משני הדיסקים לדיסק חיצוני ואז להגדיר רייד 1 (שימחוק כנראה את כל המידע על שניהם ) אז להעתיק חזרה לאחר שהוגדר ובכך לא יהיה צורך לפרמט ולהעלות מחדש את כל התוכנות שיש לי, לא ?
אגב מה נותן רייד 5?
ראיתי אגב שאתה יושב על סט רציני של דיסקים וגם כל השאר, הצרכים שלי מתונים יותר.
ישן 03-08-08, 0:29   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

רייד 5 נותן לך גם גיבוי וגם מהירות והפסד מקום קטן מרייד 1, ככה שאתה מקבל חצי רייד 0 חצי רייד 1
אתה מחבר 3 של 160GB ומקבל 320GB מגובים ומהירים, במידה ו"נדפק" כונן אחד מהשלוש אתה מחליף אותו וכל המידע משוחזר לשלישי בחזרה ואתה לא מאבד מידע, לי יש 4כוננים של 500GB ברייד 5 ואני מקבל 1.5TB מהירים ומגובים.
הצרכים שלי בעיקר זה משחקים וסרטים (HD)

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 0:51   #13 (קישור ישיר)
IO Member

הבנתי, זה נשמע טוב,
או קי מחר אדבר עם הטכנאי (לצערי אין לי את הידע לפרמט וכו' )ונראה איך אתקדם משם, אנסה לבדוק אם הוא יכול להעתיק הכל עם מע' ההפעלה והתוכנות לדיסק חיצוני ואז להגדיר את הרייד הנדרש ולהעתיק שוב חזרה,

אם במנואל של הלוח שלי רשום שבקר הרייד (מובנה בלוח ) תומך ברייד 0 וברייד 1 (לא מוזכר משהו נוסף ) , זה אומר בוודאות שאין לי אפשרות לבצע רייד 5 , אלא אם ארכיב בקר מיוחד לכך?
ישן 04-08-08, 22:27   #14 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

[quote=rock;184246
אם במנואל של הלוח שלי רשום שבקר הרייד (מובנה בלוח ) תומך ברייד 0 וברייד 1 (לא מוזכר משהו נוסף ) , זה אומר בוודאות שאין לי אפשרות לבצע רייד 5 , אלא אם ארכיב בקר מיוחד לכך?[/quote]

אכן, הבקר שעל הלוח שלך לא תומך רייד 5.
ובכלל, בקר רייד 5 חומרתי (מתבסס רק על בקר) ממוצע עולה יותר מלוח אם.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
ישן 05-08-08, 1:14   #15 (קישור ישיר)
IO Member

פשוט הרעיון של dj.r לעיל פיתה אותי אך המידע שלך עזר לי להחליט, נראה לי שרייד 1 הוא הדבר שמתאים לי כרגע,
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא