IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

Enermax Pro 82+ 525W vs Corsair CMPSU 550VXEU

ציטוט: פורסם במקור על ידי amirn יש לי את המודו 525 - לדעתי שווה את ה100 ש"ח כי הוא מגיע ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-08-08, 10:43   #31 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Keman

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amirn צפה בהודעה
יש לי את המודו 525 - לדעתי שווה את ה100 ש"ח כי הוא מגיע עם די הרבה חיבורים שתופסים מקום במארז ועשויים לחסום זרימת אוויר.
לי יש מארז לא גדול, ולכן מודולרי היה מאוד חשוב, ועשה את בניית המחשב וסידור החוטים יותר פשוט.
מסכים.
אם המארז לא גדול - ספק מודולרי זה כמו תרופה למחלה, זה נוח וטוב.
אצלי הולך להיות טמפסט. המארז די גדול וגם הספק בו נמצא למטה, אז אני בסוף ההרכבה פשוט קושר את הכבלים למטה בצורה מסודרת וזהו.
Keman לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 11:02   #32 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

לגבי השטות שריבוי מסילות זה משהו טוב יותר ממסילה אחת. יש כאלה שאומרים שזה יותר בטיחותי ושאר ירקות.
- לא נכון. שתי החברות הגדולות בעולם לספקים PC POWER & COOLING ו CORSAIR אינן מייצרות כמעט ספקים עם מסילה אחת וזה למה

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+אם זה היה כל כך חשוב לבטיחות היו ממציאים את זה מזמן.

בסדרת ה HX יש שני RAILים בגלל שהם הוציאו אותה לכסות על הגימיקים האלה שייצאו באותה תקופה מאותם היצרנים בשביל להישאר "קוליים" ולפזר חול בעיניים בסדרת הספקים הראשונה שלהם (סדרת ה HX הייתה הסדרה הראשונה שיצאה ל CORSAIR).

לאחר מכן, כשכל הבלגאן סביב ריבוי מסילות נרגע הם הוציאו את סדרת ה VXעדיין עם RAIL 1.
לאחר מכן בסדרת העל שלהם, ה TX הם עדיין יצאו ב RAIL 1 של 12.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++

Power Supply Myths Exposed!

8. ARE MULTIPLE 12-VOLT RAILS BETTER THAN A SINGLE 12-VOLT RAIL?
With all the hype about multiple 12-volt rails (ads claim that two rails is better than one, five is better than four, etc.), you'd think it was a better design. Unfortunately, it's not!

Here are the facts: A large, single 12-volt rail (without a 240VA limit) can transfer 100% of the 12-volt output from the PSU to the computer, while a multi-rail 12-volt design has distribution losses of up to 30% of the power supply's rating. Those losses occur because power literally gets "trapped" on under-utilized rails. For example, if the 12-volt rail that powers the CPU is rated for 17 amps and the CPU only uses 7A, the remaining 10A is unusable, since it is isolated from the rest of the system.

Since the maximum current from any one 12-volt rail of a multiple-rail PSU is limited to 20 amps (240VA / 12 volts = 20 amps), PCs with high-performance components that draw over 20 amps from the same rail are subject to over-current shutdowns. With power requirements for multiple processors and graphics cards continuing to grow, the multiple-rail design, with its 240VA limit per rail, is basically obsolete.

The design is favored by major processor and graphics companies, complies with EPS12V specs (the 240VA limit is not a requirement) and is approved by all major safety agencies such as UL and TUV.3

ועוד משהו. פה יש חפירה לפנים לגבי כל הנושא.
http://www.playtool.com/pages/psumultirail/multirails.html[

סיכום:

Assuming that two PSUs have the same total 12 volt capacity, you're better off getting a single 12 volt rail PSU than a multi 12 rail PSU. The current limiters in the multi 12 rail PSUs apparently don't really improve safety but they can make your life miserable when building a high-powered computer. The single 12 volt rail PSUs cause less problems. Unfortunately, most PSUs with lots of 12 volt capacity are marketed as multi 12 rail PSUs even when they are actually single 12 rail PSUs. Intel's page can help identify PSUs which don't have the 240VA limit. Hopefully, in the future this whole daliance with 20 amp current limits will just disappear and 12 volt life will be simple again. But as for now, your best option is to try to find a PSU without current limiters if you intend to build a high-powered computer. If you can't avoid current limiters then be prepared to do some rail balancing.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 11:32   #33 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

אלכס, מי דיבר על בטיחות בכלל ?
אם כבר דובר על יציבות מהסיבה שכשיש רכיב בעל צריכה גדולה שמשתנה אז זה יכול ליצור חוסר יציבות על ה Rail של ה 12V מה שמשפיע מן הסתם על כל הרכיבים שמחוברים לאותו Rail.

ואני דווקא כן רואה בזה יתרון מסויים לפחות בתאוריה, והמספרים שהבאת כאן לא הגיוניים בפועל כי עובדה שהספקים הטובים האלו שומרים על לנצילות של 80-85% ויותר, אז איך יכול להיות שיש מצבים בהם 30% מההספק של ה 12V "הולך לאיבוד" ?!?
אני גם נגד כללי אצבע כאלו כי הנצילות והיעילות של מנגון חשמלי כזה תלוי באימפלמטנציה של הספק מן הסתם !
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

נערך לאחרונה על ידי The-Fox, 03-08-08 בשעה 11:52.
The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 12:07   #34 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

שמע הבאתי הסברים ויש סיבות לחברות האלה לעבוד ולא להיכנס עם הראש בקיר ולחבור לשאר הגימיקיאניות ולייצר מסילות ושאר ירקות.
לי יש TX 750W.
אתה יודע הרי איזה מחשב יש לי. המעבד Q9450 בOC מעבר ל QX9770 ככה שזה אולי בין המחשבים החזקים בעולם (מבחינת כח מעבד ו שני כ.מסך זוללי חשמל).
הTX הזה זה הדבר הכי טוב שקרה למחשב שלי
- הוא לא מודולרי
- הוא עם מסילה אחת
אז לא משנה כמה גימיקים ימציאו, תמיד מי שהיה טוב יישאר טוב עקב איכות רכיבים ושאר ירקות.

זה סתם כהערת אגב, לא משהו נגד מה שאמרת.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 03-08-08 בשעה 12:14.
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-08, 12:29   #35 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של zeevkat

תודה חברים, אני היום הולך להזמין אותו !
zeevkat לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא