IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

איך מונעים ממישהו לעשות GHOST\CLONE לדיסק קשיח

ציטוט: פורסם במקור על ידי tamos' ואם אני לא עושה boot דרך הדיסק יש יל גישה לקבצים? ואז...תעתיק את MY ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-08-08, 10:17   #16 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tamos' צפה בהודעה
ואם אני לא עושה boot דרך הדיסק יש יל גישה לקבצים?
ואז...תעתיק את MY PICTURES?
תעשה EXPORT לכל ספריית ה REGISTRY?
מה אז תעשה...
(ראה מודעה קודמת)
צפיד לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-08, 17:21   #17 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

ידידי על מה קיבעת בסוף את הגנה של התוכנה?
איזו חומרה היא מזהה ? מספר סיריאלי של מעבד ? ואם מכבים את זה ב BIOS מה קורה?

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-08, 2:34   #18 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צפיד צפה בהודעה
אולי לא הבנת(כנראה עוד לא...)
אין לי בעיה אם העתקת קבצים מסויימת,אבל שכפול המערכת הוא לא אפשרי.
אני אחזור שוב- קינפוג מערכת ההפעלה יחד עם עוד כמה תוכנות וOS עצמה הם הדברים החשובים.אם יעתיקו קבצים מבחוץ זה לא ייתן כלום.
אם אתה גר באיזור הצפון אתה מוזמן לנסות למצוא את התוכנה והקבצים-בוא נגדיר זמן סביר אם אתה כל כך מלא בבטחון...
זה משהו אחר לגמרי, הפתרון שלך מונע אך ורק BOOT מהדיסק ולא העתקת קבצים ממנו, שעד כמה שאני הבנתי זה לא מה שפותח השרור (אלכס) שאל.
ואני יודע בדיוק מה עשית, תן לי לנחש: שמת את התוכנה שלך ב Bootsector במקום ההתוכנה שאמורה לטעון את מערכת ההפעלה ואז ב BOOT היא בודקת אם הדיסק הנוכחי הוא המקורי (ע"פ פרמטר כלשהוא, לא חסרים כאלה) ואם לא היא מוחקת את המידע הרלוונטי.
אם הכל תקין היא ממשיכה לטעון את מערכת הפעלה המותקנת.
אין שום קובץ "כביכול" על הדיסק וזה שקוף למשתמש מכיוון והבדיקה היא קצרה ופשוטה.

אכן פיתרון יעיל אך משרת את המטרה שהזכרת בלבד ולא נותן פיתרון כולל שמונע העתקה של מידע (כלשהוא) מהדיסק.

תקן אותי אם אני טועה.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

נערך לאחרונה על ידי The-Fox, 19-08-08 בשעה 3:06.
The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-08, 21:42   #19 (קישור ישיר)
IO Pro

בפתרון שלו חייבת להיות הצמדה לרכיב כולשהו בעל מספר סיריאלי אחרת נגיד יש 10 מחשבים עם אותה החומרה בדיוק אבל לכל דיסק,מעבד וכדומה הרי יש מספר סידורי אחר או לא יודע (רשום איפשהו שבוע הייצור או משהו כזה? ) לכן שאלתי למה הוא הצמיד את זיהוי המחשב.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 19-08-08, 22:17   #20 (קישור ישיר)
IO Member

the fox,

בוא נגיד שזה מקום טרוייאלי ,אבל תחשוב אם קיים מערך דומה בכל מיני מקומות ולפי ההימור שלך כנראה אתה מבין בכמה עוד מקומות זה יכול להופיע.
אז תחשוב שמעל כל הקבצים האלה קיימת תוכנה מנטרת שעולה באופן די רנדומלי ודוגמת עם הקבצים קיימים,במידה ולא..אני משער שהבנת.
לשאלת הפתרון- כן,אני לא חושב שקיימת הגנה מלבד פיזית להעתקת קבצים מכונן לכונן בצורה של 100% אבל מניעת CLONE למערכת קייימת היא אפשרית.
הפתרון שפותח הוא פתרון שלא גזל הרבה זמן אבל בנינו...
גם טובי המשתמשים כאן לא יעלו על המערך הגנה הזה.

אני יכול לתת מספר שימושים אפשריים:
מעולם עריכת הוידאו- יש אנשים שעומלים קשות על התקנת מערכת הפעלה וכל הרכיבים וקינפוג הכרטיסים RENDERING ועוד ועוד..
יש איזושהו אבסורד שאנשים בונים נשענים על מפרט אחד שמוכתב ע"י אופנת "המבינים" שכולם הולכים וקונים אותה חומרה כמעט בדיוק.
אותו טכנאי מסכן שעבד וקיבל 800 שקל על התקנת מערכת כזאת רוצה להגן על הדברים שלו..שגם החבר של החבר לא ישכפל ..
יש עוד מספיק דוגמאת לצורך בדבר כזה.
אגב בעקבות ההודעה שאכן הצלחנו לבנות דבר כזה יש התעניינות לא קטנה מצד טכנאים מתקינים למיניהם..
צפיד לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-08, 23:33   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

אהמ, יש הנחה לעולים חדשים ?
אמרתי לך לפני שזה יהיה START UP לייצר דבר כזה. זכות הקניין הרוחני ידידי

קישור פירסומי
ישן 19-08-08, 23:53   #22 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צפיד צפה בהודעה

לשאלת הפתרון- כן,אני לא חושב שקיימת הגנה מלבד פיזית להעתקת קבצים מכונן לכונן בצורה של 100% אבל מניעת CLONE למערכת קייימת היא אפשרית.
הפתרון שפותח הוא פתרון שלא גזל הרבה זמן אבל בנינו...
גם טובי המשתמשים כאן לא יעלו על המערך הגנה הזה.
לדעתי כן קיים כזה פתרון.
והוא הצפנה על הדיסק ע"י חומרה ייעודית על בסיס מפתח פיזי, משהו בצורה של Disk On Key כאשר מחברים את הפלאג הזה המידע מוצפן/מפוענח בעת קריאה/כתיבה לדיסק ובסיום העבודה אותו משתמש לוקח את ה KEY הזה איתו.
וככה אם מישהו ינסה להעתיק משהו מהמחשב, לעשות Clone/Image או אפילו לגנוב את הדיסק המקורי או את כל המערכת, זה לא יעזור לו.
הוא יוכל לנסות לפרוץ את זה, אבל הצפנות של 128 ביט (אפשר יותר/פחות) לוקחות לא מעט זמן לפריצה מה שהופך את התהליך לסיוט ארוך שאני מניח שרוב האנשים יוותרו עליו.

צפיד,
בסה"כ הפתרון שלך די טוב למטרתו, למרות שאם מישהו יצר IMAGE של המערכת אז אל תשכח שהוא יוכל לשחזר את המערכת שוב ושוב אינסוף פעמים ואם הוא יקלוט את הקטע של ההגנה בסוף הוא יוכל לדרוס את ה Bootsector וככה לעקוף את ההגנה הזאת.

עכשיו שאני חושב על זה ניתן להחליף את ה NTLDR המקורי של הווינדוס וככה על פניו הכל נראה רגיל רק שבמקום NTLDR יש שם תוכנת הגנה.
זה גם לא רחוק מהפתרון הקודם שהזכרתי.

נ.ב.
אני די בטוח שהיו פעם ווירוסים שעבדו על אותו עיקרון רק שמטרתם הייתה לבצע נזק במערכת.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא