IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

באינטל נפרדים מחוטי החשמל

ציטוט: פורסם במקור על ידי the crazy boy איך לעזעזעל אפשר להעביר חשמל באוויר? למי שלא יודע ההתנגדות של האוויר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-09-08, 17:38   #16 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the crazy boy צפה בהודעה
איך לעזעזעל אפשר להעביר חשמל באוויר?
למי שלא יודע ההתנגדות של האוויר לחשמל היא 10000 וולט לסמטימטר....
(זאת אומרת שאם חוט יהיה קרוע ויהיה מרחק של סמנטימטר ויזום בו 10000 וולט החשמל יעביר רגיל....)
עשית קצת סלט אחי..
התנגדות חשמלית נמדדת ביחידה שנקראת אוהם והסימן שלה הוא אומגה (אם יצא לך לראות נתונים מאחורי רמקולים)
ברמת העיקרון לאוויר לא ניתן למדוד התנגדות כי למעשה היא אינסופית.
מתח לא זורם אלא "נופל",(וולט). מה שזורם זה הזרם (אמפר)

המדען טסלה,זכה לכבוד שיחידת הצפיפות (ההשראה ) המגנטית נקראה על שמו,הצפיפות המגנטית מתקבלת כשמחלקים את השטף המגנטי (wb) במטר מרובע.

מי שמתעניין בטסלה והטכנולוגיה שהוא פיתח עם "החשמל האלחוטי", אני ממליץ לו לראות את הסרט "היוקרה" עם יו ג'קמן וכריסטיאן בייל.
טסלה מופיע שם בקטנה וגם הפיתוח הספציפי הזה (סרט לא רע לטעמי..)

בקשר למתח חילופין, אכן המתח רשת שיש לנו בשקעים הוא רק מתח חילופין (AC)
וכמעט כל מכשיר חשמלי מיישר אותו למתח ישר (DC)
הסיבה לשימוש במתח חילופין היא בין היתר בגלל ההתנגדות של חוטי החשמל בדרך מהתחנת כוח ,תחנות הממסר ואלינו לבית.
(אני אחרי שנה ראשונה בחשמל במכללה...)
king a לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-08, 17:57   #17 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי king a צפה בהודעה
עשית קצת סלט אחי..
התנגדות חשמלית נמדדת ביחידה שנקראת אוהם והסימן שלה הוא אומגה (אם יצא לך לראות נתונים מאחורי רמקולים)
דווקא מה שמופיע מאחורי רמקולים זה impedance שזה עכבה ולא התנגדות.
עכבה היא התנגדות שתלויה בתדר ובעוד כמה פרמטרים, התנגדות, Resistence, לא תלויה בתדר, התנגדות זה פרמטר שרלוונטי לזרם ישר, DC.
אימפדנס רלוונטי לזרם חילופין, AC, כמו ברמקולים שבו הזרם שמגיע לרמקול הוא זרם חילופי.

לגבי הברק, זה לא מדוייק מה שאתה אומר, ברק אומנם נחשב מבודד (לא מוליך) עקב התנגדותו הכמעט אינסופית אבל כמו ש the crazy boy אמר, עובדה שהאלקטרונים מהברק מצליחים לעבור באוויר עקב המתח המטורף והגבוהה מאד של הברק, לכן ההתנגדות של האוויר לא אינסופית (אם כי גבוהה מאד) וגם ניתנת למדידה.

פרט לזה נתת הסבר יפה על זרם/מתח ולמה הזרם מגיע אלינו ב AC בזמן שכל מכשיר חשמלי עובד ב DC.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-08, 18:12   #18 (קישור ישיר)
IO Folding Team

ציטוט:
עשית קצת סלט אחי..
מתח לא זורם אלא "נופל",(וולט). מה שזורם זה הזרם (אמפר)

המדען טסלה,זכה לכבוד שיחידת הצפיפות (ההשראה ) המגנטית נקראה על שמו,הצפיפות המגנטית מתקבלת כשמחלקים את השטף המגנטי (wb) במטר מרובע.

מי שמתעניין בטסלה והטכנולוגיה שהוא פיתח עם "החשמל האלחוטי", אני ממליץ לו לראות את הסרט "היוקרה" עם יו ג'קמן וכריסטיאן בייל.
טסלה מופיע שם בקטנה וגם הפיתוח הספציפי הזה (סרט לא רע לטעמי..)

בקשר למתח חילופין, אכן המתח רשת שיש לנו בשקעים הוא רק מתח חילופין (AC)
וכמעט כל מכשיר חשמלי מיישר אותו למתח ישר (DC)
הסיבה לשימוש במתח חילופין היא בין היתר בגלל ההתנגדות של חוטי החשמל בדרך מהתחנת כוח ,תחנות הממסר ואלינו לבית.
(אני אחרי שנה ראשונה בחשמל במכללה...)
אני לומד אלקטרוניקה ככה שאני מכיר את כל הדברים שאמרת...

מה שאמרתי זה לפי מה שראיתי בטלויזיה.
באוויר כן עובר חשמל...
(אם לא איך ברקים עוברים באוויר?)
ומה שאמרתי זה פשוט אם בכבל יעבור 10KV והוא יהיה קרוע, ויהיה מרחק של סנטימטר בין הכבלים הקרועים אז המתח יעבור בסבבה שלו בלי שום בעייה חח

^^ תודה לרוניז על חתימה למעלה! ^^

עיבוד מידע משותף - עוד לא הצטרפת?!
the crazy boy לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-08, 18:18   #19 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DR-EVIL צפה בהודעה
אכן טסלה נחשב לאחד המדענים הגדולים של המאה הקודמת, בשורה הראשונה עם איינשטיין (ואני לא מגזים) ואם זאת גם נחשב לאחד הפחות מוערכים בהיסטוריה.
הוא המציא והחשב על כל היסודות הפיזיקליים והחשמליים שמשתמשים בהם כיום כמו הטלפון (לא מרקוני המציא אותו!) ,שדות מגנטיים, ראדרים, גנרטורים שנאים, לייזרים והכי חשוב, AC-מתח חילופין, FFS תארו לעצמכם איפה היינו היום ללא גילוי מתח החילופין?!?

הסיבה לחוסר הערכה כלפיו היא העובדה שהוא היה מהגר עני מאירופה ולא יכל היה לממן את המחקרים של עצמו, לכן מתוך חוסר ברירה הוא עבד תחת אדיסון (כן כן אותו אדיסון) שלקח קרדיט על רוב נכבד מהמצאות של טסלה.
מאמר מצוין של את"א על האיש והאגדה: ?ž?ž?¦?™?� ?”?—?œ?•?ž?•?×
וגם בזכות כמה המצאות מטורפות לגמרי שכללו קרן מוות ומכשיר רעידות אדמה נייד...
ישן 04-09-08, 19:15   #20 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
דווקא מה שמופיע מאחורי רמקולים זה impedance שזה עכבה ולא התנגדות.
עכבה היא התנגדות שתלויה בתדר ובעוד כמה פרמטרים, התנגדות, Resistence, לא תלויה בתדר, התנגדות זה פרמטר שרלוונטי לזרם ישר, DC.
אימפדנס רלוונטי לזרם חילופין, AC, כמו ברמקולים שבו הזרם שמגיע לרמקול הוא זרם חילופי.

לגבי הברק, זה לא מדוייק מה שאתה אומר, ברק אומנם נחשב מבודד (לא מוליך) עקב התנגדותו הכמעט אינסופית אבל כמו ש the crazy boy אמר, עובדה שהאלקטרונים מהברק מצליחים לעבור באוויר עקב המתח המטורף והגבוהה מאד של הברק, לכן ההתנגדות של האוויר לא אינסופית (אם כי גבוהה מאד) וגם ניתנת למדידה.

פרט לזה נתת הסבר יפה על זרם/מתח ולמה הזרם מגיע אלינו ב AC בזמן שכל מכשיר חשמלי עובד ב DC.
אני מודע לעכבות והתנגדויות... עכבה(Z) מיוצגת בערך מרוכב, מורכבת מהתנגדות של נגד (R) ומהיגב של סליל או קבל (XL,XC בערכים מדומים)הכוונה שלי הייתה רק לסמל של האומגה שמופיע מאחורי הרמקולים... בכל מקרה גם התנגדות וגם עכבה נמדוד באומים, בעכבה נוסיף גם זווית אם קיימת.

בקשר לברק, אני לא ציינתי את הברק כי הוא מקרה קיצוני ביותר של העברת זרם דרך האוויר ורק בגלל הפרש הפוטנציאלים המטורף שנוצר בין העננים לנקודה הגבוהה על האדמה במקום פגיעתו,
הרבה יותר מ10000 וולט,למעשה יותר מג'יגה וולט. דרך אגב הרעש כתוצאה מהברק(הרעם),הוא פשוט שריפה של האוויר ע"י החום המטורף שנוצר מהברק עצמו.
אין לי מושג אם הברק עצמו נחשב מבודד , כי למעשה ברק הוא תופעה שנמשכת רגע קצר וקשה לקבוע אם יש לו התנגדות (לאויר בטוח יש).

"Crazy Boy", אם ראית בטלויזיה אז כנראה שזה נכון ולא התווכחתי על זה רק תיקנתי בנוגע ליחידות המדידה של התנגדות,מתח וזרם.

"The Fox" ,מדידה של התנגדות ע"י מכשיר ,מתבצעת ע"י חילוק המתח בזרם, עד כמה שידוע לי.
כלומר, אם נמדוד נגד, המכשיר מדידה יזרים כמות קטנה של זרם דרכו ,ויחלק את המתח הנמוך שהוא מפיל על הנגד (מהסוללה הפנימית שלו) בזרם שהוא ימדוד.

אין לי מושג אם יש דרך כלשהי למדוד את ההתנגדות באוויר(כנראה שואפת לאינסוף) אבל מן הסתם עם מתח מטורף וטווח קצר הזרם יצליח לעבור דרכו.
ישן 04-09-08, 19:38   #21 (קישור ישיר)
IO Folding Team

אם בא לך לדעת בברק יש בין 20 ל100 מיליון וולט...

ואפשר גם לחשב, נגיד ברק של 100 מיליון, חלקי 10000 שווה:
10000, משמע הוא מגיע למרחק של 10 קילומטר... -> ברק כזה מגיע לאדמה.

בקשר ליחידות, הם דיברו ביחידות האלה ולכן אמרתי את היחידות האלה...
נ.ב
הסברת באמת יפה את כל עיניין היחידות

^^ תודה לרוניז על חתימה למעלה! ^^

עיבוד מידע משותף - עוד לא הצטרפת?!
the crazy boy לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 04-09-08, 19:59   #22 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
"The Fox" ,מדידה של התנגדות ע"י מכשיר ,מתבצעת ע"י חילוק המתח בזרם, עד כמה שידוע לי.
כלומר, אם נמדוד נגד, המכשיר מדידה יזרים כמות קטנה של זרם דרכו ,ויחלק את המתח הנמוך שהוא מפיל על הנגד (מהסוללה הפנימית שלו) בזרם שהוא ימדוד.

אין לי מושג אם יש דרך כלשהי למדוד את ההתנגדות באוויר(כנראה שואפת לאינסוף) אבל מן הסתם עם מתח מטורף וטווח קצר הזרם יצליח לעבור דרכו.
נתת את התשובה בעצמך.
אם במדידת התנגדות של נגד, מעבירים זרם נמוך ומתח נמוך ומודדים את המתח ואז מחשבים את ההתנגדות אז במקרה של אוויר פשוט צריך להעביר זרם במתח גבוהה מאד (כזה שיאפשר מעבר זרם) ולמדוד ואז ניתן לחשב את ההתנגדות.
לא בדיוק מסוג הדברים שאתה עושה בשיעורי חשמל של ילדים בכיתה ז' אבל זה אפשרי
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled

ישן 04-09-08, 20:00   #23 (קישור ישיר)
IO Rookie

"Crazy Boy"
נראה לי שקצת נסחפנו מהאשכול אבל בכל מקרה..
אוקיי, בברק יש עשרות עד מאות מגה-וולטים.

הברק פוגע באדמה בכל מקרה. הרי ברק זה למעשה פריקה של מטען חשמלי עצום שהצטבר כתוצאה מחיכוך של טיפות שקופאות בתוך ענן, כתוצאה מהחיכוך, אלקטרונים משתחררים ונאגרים עד למצב שבו הם נפרקים על האדמה במקום שהכי "נוח" להם והוא המקום הכי גבוה בסביבה.
אם אין מגע עם האדמה - אין ברק, כי אין למטען החשמלי אפשרות לפרוק את עצמו.

אם אומרים שלברק יש עוצמה של 100 מיליון וולט,הכוונה היא שההפרש פוטנציאלים בין הענן שמכיל את המטען ובין האדמה יש מתח של 100 מיליון וולט אבל לא זורם ביניהם זרם עד לפריקה של המטען-הברק עצמו.

"The Fox",
לא יודע אם יצא לך פעם למדוד זרם דרך נגד או כל דבר מוחשי אחר, אבל כדי למדוד זרם , מכשיר המדידה חייב להתחבר בטור למה שאתה רוצה למדוד.
אם מצאת שיטה לחבר רב-מודד כזה או אחר בטור לאוויר, אני אשמח אם תראה לי איך.

נערך לאחרונה על ידי king a, 04-09-08 בשעה 20:10.
ישן 04-09-08, 20:03   #24 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

זה ברור שלא זורם זרם עד רגע הפריקה.
למעשה ברק זה כמו קבל.
הזרם נאגר במקום מסויים (בעננים) ואז נפרק במכה אחת לכדור הארץ.
מה שמעניין זה מה גורם להפרש פוטנציאלים כזה מטורף ?

ד"א, ממה שאני הבנתי הזרם בברק לא גבוהה במיוחד אך בגלל שהמתח עצום כל כך זה גורם להספק מטורף שכמובן יטגן כל דבר חי ולא ישאיר ממנו הרבה

ישן 04-09-08, 20:11   #25 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

אללה! הדיבורים האלה מזכירים לי את קורסי פיסיקה 2ממ' ותה"ה הידועים לשמצה- מקסוול, טבנין ונורטון, טורי פוריה, ברוך השם מאחורינו כבר...
בקשר לנושא שלכם, צריך לזכור בממלכה הזאת חוקי התרמודינמיקה שולטים ביד רמה.
אבל חבר'ה... די נסחפתם מנושא האשכול, אתם לא חושבים?
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-08, 20:14   #26 (קישור ישיר)
IO Rookie

^^
תחשוב שבאדמה הפוטנציאל הוא אפס...
והמטען שמצטבר בענן הוא עצום וככה נוצר ההפרש הגדול.
ישן 04-09-08, 20:16   #27 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DR-EVIL צפה בהודעה
אללה! הדיבורים האלה מזכירים לי את קורסי פיסיקה 2ממ' ותה"ה הידועים לשמצה- מקסוול, טבנין ונורטון, טורי פוריה, ברוך השם מאחורינו כבר...
בקשר לנושא שלכם, צריך לזכור בממלכה הזאת חוקי התרמודינמיקה שולטים ביד רמה.
אבל חבר'ה... די נסחפתם מנושא האשכול, אתם לא חושבים?
טבנין ונורטון חח חזק!
המרצה הייתה מתגאה בי עכשיו חחח!

*עריכה*
סליחה על הדאבל
ישן 04-09-08, 20:16   #28 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
"Crazy Boy"
"The Fox",
לא יודע אם יצא לך פעם למדוד זרם דרך נגד או כל דבר מוחשי אחר, אבל כדי למדוד זרם , מכשיר המדידה חייב להתחבר בטור למה שאתה רוצה למדוד.
אם מצאת שיטה לחבר רב-מודד כזה או אחר בטור לאוויר, אני אשמח אם תראה לי איך.
האמת שבאמת קצת נסחפנו מהדיון המקורי

נסכם את זה בזה שכן מדדתי זרם ואני יודע שצריך לחבר בתור להבדיל ממדידת מתח שנעשית במקביל.
וזה לא כזה קשה כשחושבים על זה.
אתה לוקח אוויר וסוגר אותו בתוך כלי אטום הרמטי עם כלי מדידה ומעביר בו זרם.
כמות האוויר נשארת קבועה ומבודדת וככה ניתן לחשב את ההתנגדות לנפח/מסה.

ישן 04-09-08, 20:24   #29 (קישור ישיר)
IO Rookie

^^
חופשי נסחפנו
אבל במקום לסגור אוויר בכלי הרמטי , אפשר פשוט למדוד את הזרם בהמשך החוט או הכבל הקרוע ותקבל את התוצאה...
ישן 04-09-08, 20:29   #30 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

^^
KING, אתה סטודנט לחשמל?
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא