IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > משחקים וקונסולות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

משחקים וקונסולות משחקים , משחקים ברשת , המלצות למשחקים , פתרון תקלות , עזרה במשחקים , שרתי משחקים , ביקורות ומדריכים. קונסולות כדוגמת פלייסטיישן , XBOX ועוד...

דבר חופשי : משחקים וקונסולות

משחקים שתומכים במרובעי ליבה

VanHalen ידידי, הנה חומר למחשבה דווקא מצד השני. הרי ידוע וזה בהחלט לא סוד גדול שמשחקים מחשב מגלגלים מיליארדי דולרים, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-09-08, 16:50   #16 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

VanHalen ידידי, הנה חומר למחשבה דווקא מצד השני.
הרי ידוע וזה בהחלט לא סוד גדול שמשחקים מחשב מגלגלים מיליארדי דולרים, ולא רק ממכירות אלה
גם מהמעגל השני שחלק ניכר ממנו זה החומרה, או בקיצור - משחקי מחשב חזקים גורמים למשתמשים
להחליף רכיבים במחשב, או את כל המחשב כולו, 2 דוגמאות טובות לסיפור הזה הם קריסיס כמובן
ודום 3 שמרגע שיצאו שוק החומרה טס כלפי מעלה בשידרוגים.

עוד סוד, שאני בטוח שאני לא מחדש לך הוא שיצרניות החומרה כן משתתפות בפיתוח המשחקים,
בצורה ברורה אפשר לראות שם את NVIDIA, ATI ו INTEL, ואם נחשוב שהם שם סתם בשביל
הכיף, הרי שנטעה בגדול, יש להם אינטרסים כלכליים חשובים ורצון להטמיע את הטכנולוגיות
החדשות במנועים הגראפים, והנה קריסיס כבר תומך או מנצל ארבעה ליבות, ולדעתי רוב המשחקים
בעתיד יעברו לניצול של ארבעה ליבות, טוב או לא טוב, נשפוט ביום מן הימים, אבל זה חלק
מהתקדמות הטכנולוגית, בדיוק כמו שעברנו מליבה אחת לשניים, כך נעבור משניים לשלוש וכו...
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-08, 18:15   #17 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי VanHalen צפה בהודעה
בו אני אנסה להסביר לך על רגל אחת למה זה לא קורה.
סיבה עיקרית אם יש לך מנוע טוב שעושה את העבודה, אין שום סיבה לסרבל אותו.

מעבר לכך, כאשר אתה כותב אפליקציה מרובת תהליכים היא הופכת להיות פחות יציבה והרבה יותר מורכבת. למה?
זה לא כזה פשוט כמו שאתה חושב, שכל פעולה תתבצע על מעבד אחר.
נניח ואתה נמצא עכשיו בסצינה כלשהיא במשחק. אם כל תהליך ירוץ בנפרד ללא סנכרון אתה יכול להגיע למצב אבסורדי בשניות. תחשוב שהסאונד חייב להיות מסונכרן עם התגובות שלך ושל הסביבה. תחשוב שכל דמות על המסך צריכה להיות מסונכרנת אחת עם השנייה.
חייב להיות מנגנון מאוד רציני שמסנכרן את כל העסק המורכב הזה.
ברגע שאתה כותב קוד מקבילי. אתה שולח את אותו קוד מקבילי לרוץ מבלי לדעת מה יהיה סדר הפעולות שלו ביחס לקוד הראשי ואין לך שום שליטה עליו (יש לך רק נקודות סנכרון שתכננת מראש).
תחשוב רגע שאתה עומד עם רובה מול שחקן של המחשב. נניח שאותו שחקן של המחשב יושב לצורך העניין על ליבה אחרת בתהליך מקבילי. נניח שאתה תוקע שתי יריות וזז הצידה. התהליך המקבילי צריך להתאים את עצמו לתגבות שלך. אבל בגלל שהתהליכים רצים במקביל, רק מערכת ההפעלה מחליטה את סדר הפעולות מבלי שיהיה לך(המתכנת) שליטה על זה. אם מערכת ההפעלה החליטה קודם כל לתת לך לירות ואז השחקן השני קיבל את התגובה שלך והחליט לירות בך בחזרה. אבל בגלל שאתה כבר זזת מהמקום השחקן השני עדיין לא קיבל את הפעולה הזאת והוא חושב שאתה עדיין נמצא במקום והוא ממשיך לירות על מטרה שלא קיימת.
ואז אתה תבוא ותגיד "בונה איזה מנוע דפוק, הבינה המלאכותית שלו שווה לתחת".

זרקתי לך פה סתם איזה דוגמא למחשבה. תכנות מקבילי זה עסק מאוד מורכב. יש מקומות מאוד מסויימים שמתאימים לתכנות מקבילי ויש מקומות שזה פשוט לא יעבוד.

אם ככה אז בניית מנוע משחק שמנצל 2-3-4 ליבות הוא דבר כמעט בלתי אפשרי.. כי על מנת לפתח מנוע שכזה דרוש המון זמן וכסף על מנת להגיע לתוצאה הדרושה שבמקרה הכי גרוע גם לא יעבוד טוב כי תיהיה בעיית סינכרון... אז... מה שCRYTECK מנסה למכור לנו שהמשחקים שלה תומחים ב-4 ליבות זה בולשיט! כי כמו שהבנתי אפילו 2 ליבות המשחק לא מנצל.
V.Card: Sapphier 7970 3GB
Monitor: Samsung 27' 1080P
SSD: Samsung 840 PRO 512GB
HDD1: WD 3TB Green
HDDX2 160GB VelociRaptor 10000RPM

Tablet: Nexus 7 32GB 3G @ CM11
Phone: Samsung Note 3 @ CM11
Vidati לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-08, 18:28   #18 (קישור ישיר)
IO Games

סמל האישי של TOMER.G

שלח הודעה דרך MSN אל TOMER.G

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vidati צפה בהודעה
אם ככה אז בניית מנוע משחק שמנצל 2-3-4 ליבות הוא דבר כמעט בלתי אפשרי.. כי על מנת לפתח מנוע שכזה דרוש המון זמן וכסף על מנת להגיע לתוצאה הדרושה שבמקרה הכי גרוע גם לא יעבוד טוב כי תיהיה בעיית סינכרון... אז... מה שCRYTECK מנסה למכור לנו שהמשחקים שלה תומחים ב-4 ליבות זה בולשיט! כי כמו שהבנתי אפילו 2 ליבות המשחק לא מנצל.
זה בדיוק מה שיצא לי לקרוא במאמר מסוים שטוען שניסיון ליצור משחק שתומך בריבוי ליבות\מעבדים, מצריך המון כסף וזמן.
לגבי הזמן, התהליך עלול להתארך פי 2. אז חברות מעדיפות לתת למשחקים תמיכה חלקית, או לא לתת בכלל.
זו הנחה נכונה בהחלט.

TOMER.G לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-08, 18:45   #19 (קישור ישיר)
IO Member

טוב זה לא הפעם הראשונה שהצרכן נדפק...
חבל הייתי בטוח שהתמיכה ב-4 ליבות תכנס מהר, לעזעזל חשבתי שיש תמיכה ב-2 אבל גם לא ממש נכון...

מאוכזב מהשוק אבל ככה זה.

דרך אגב יש לנו מחשב מאוד דומה... אתה מרגיש מנוצל בגלל הQ6600? אני ככה ככה קצת חבל לי על הכסף אבל אני את השיפור שלי משיג בתוכנות גרפיקה, הייתי מצפה למצוא את השיפור לא רק בתחום הזה אלה גם במשחקים..
V.Card: Sapphier 7970 3GB
Monitor: Samsung 27' 1080P
SSD: Samsung 840 PRO 512GB
HDD1: WD 3TB Green
HDDX2 160GB VelociRaptor 10000RPM

Tablet: Nexus 7 32GB 3G @ CM11
Phone: Samsung Note 3 @ CM11
Vidati לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-09-08, 18:51   #20 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TOMER.G צפה בהודעה
זה בדיוק מה שיצא לי לקרוא במאמר מסוים שטוען שניסיון ליצור משחק שתומך בריבוי ליבות\מעבדים, מצריך המון כסף וזמן.
לגבי הזמן, התהליך עלול להתארך פי 2. אז חברות מעדיפות לתת למשחקים תמיכה חלקית, או לא לתת בכלל.
זו הנחה נכונה בהחלט.
אז אם יתחילו לצאת משחקים כאלה מתי זה יהיה בערך?
כי כמו שאני רואה את השוק
במקום לקנות עכשיו Q9550 ב1500 שקל
אני יקנה E8500 ב930 שקל ועוד שנה-שנה וחצי אני יוכל לקנות את הQ9550 ב700-900 במיוחד אחרי הI7

תאמת לא ממש חובה בשבילי לשחק משחק על הכל HIGH אני רוצה מעבד שמשחק שיצא בעוד שנה+- יעבוד אצלו לפחות על LOW
E8500 על 4.3GHZ+- יוכל לספק אותי?
TrueLook לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-09-08, 19:23   #21 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של GOLAN-GB

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TrueLook צפה בהודעה
אז אם יתחילו לצאת משחקים כאלה מתי זה יהיה בערך?
כי כמו שאני רואה את השוק
במקום לקנות עכשיו Q9550 ב1500 שקל
אני יקנה E8500 ב930 שקל ועוד שנה-שנה וחצי אני יוכל לקנות את הQ9550 ב700-900 במיוחד אחרי הI7

תאמת לא ממש חובה בשבילי לשחק משחק על הכל HIGH אני רוצה מעבד שמשחק שיצא בעוד שנה+- יעבוד אצלו לפחות על LOW
E8500 על 4.3GHZ+- יוכל לספק אותי?
אז תקנה E2180 או E5200 עם OC ל3.5 שיספיק לך לכל דבר ובטח לשנה הקרובה כמו שאתה אומר
ואז גם תוכל לקנות את הQ9550 ב700-900 שקל כמו שאתה אומר וגם לא בזבזת הרבה כסף על מעבד זמני (+אחרי שתעבור שנה תוכל לקבל יותר אינדיקציה לגבי התמיכה בריבוי ליבות)
AMD 270X 2GB OC
8GB 1600MH
ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfasi צפה בהודעה
תודה אחי אני מבין.
כן אני רוצה לקנות את OC וגם שים FPS. אני צריך לבקש את זה מהחנות או שאני הולך עם מה שאתה אומר לי וזה כבר יהיה עם המחשב בפנוכו? .
GOLAN-GB לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא