IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

בקר SATA ל- RAID 5 טוב

אז FOX מה אתה ממליץ לי ? ולא ענית לי על זה: ציטוט: ולמה זה: - לא מספיק טוב ? ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-09-08, 13:59   #46 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

אז FOX מה אתה ממליץ לי ?
ולא ענית לי על זה:

ציטוט:
ולמה זה: - לא מספיק טוב ?
http://www.pandas.co.il/product_info...ducts_id=18799

אח שלי נסע לחו'ל, יש אפשרות שהוא יביא לי בקר, רק אין לי מושג איזה .
ונגיד ואני קונה את זה:
http://www.plonter.com/detailz.tmpl?...&affiliate=zap
מה יהיה ההבדל בין זה לבקר איכותי יותר ב1000ש''ח+ ?
במה זה יהיה מורגש ?

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-09-08, 14:35   #47 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

איך ה WIN שלך מגיע תוך 15 שניות לDESKTOP אני לא יודע. על כונן SSD זה לוקח 35 שניות וזה עוד אחרי התקנת OS בלי תוכנות ברקע

אתה אומר בעצם שRAID שהוא לא RAID 0 (או ש RAID 0 כלול בו)מהיר מכונן RAPTOR, שהיה לי וגם לא היה מגיע למהירויות כאלה, מהיר מכונן SSD, מהיר מ RAID 0 ובכלל.

אתה תסלח לי אבל כנראה אני ואתה עבדנו על מערכים שונים, כי אותי מעניין רק העברת מידע בין DISK אחד לשני וזה לא מערך שעליו משחקים או עושים שטויות אחרות, רק מגבים אליו מידע.

גם אם זו אפליקציה כמו ERP מ8000 משתמשים כמוש היה אצלנו בקומברס, זה עדיין קורא וכותב ולא מגיע לביצועים התיאורטיים המטורפים האלה שDJ.R הראה בתוכנות.

יודע מה לא משנה, תגיד לו כבר איזה דגמים לקנות ושיהיה בריא. רונאל, מה אתה מצפה, הרי ברור ש1K זה משהו אחר כמו שאמרתי אני ויעקב ושועל.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-09-08, 15:08   #48 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DJ.R צפה בהודעה
אז FOX מה אתה ממליץ לי ?
ולא ענית לי על זה:

הבקר הראשון שהראת מפנדה לא מתאים בכלל כי הוא בעל חיבור PCI-X שאין לך על הלוח.
PCI-X זה חיבור (שהיה) שמיועד לשרתים, שבא לתת פיתרון לכרטיסים שדרשו תעבורת נתונים גדולה יותר ממה שחריצי PCI 32/64Bit ביט נתנו.
בשנים האחרונות יצא ה PCI-E תודה לאל ומאז החיבורים האלו די נזנחו גם מצד יצרניות לוחות האם וגם מצד יצרניות של כרטיסי הרחבה, ניתן לראות את זה במיוחד בבקרי RAID בהם כל חברה שמכבדת את עצמה היום מוציאה בקר אך ורק בממשק PCI-E.

מבחינת הבקר השני, עיקר ההבדלים יהיהו בביצועים ובעומס שהבקר יצור על המעבד.
זמני קריאה ובמיוחד כתיבה אם מדובר ב RAID-5 אז אין אפס, כמה שהבקר שלך יותר חזק ככה אתה תהיה מסוגל להגיע לגבול התאורטי של הדיסקים שלך.
בנוסף לזה יש עניין של פיצ'רים ותמיכה שסביר להניח לא יהיה טוב כמו בבקר שעולה 300$.
אם זה הרחבת מערך, בניה מחדש של מערך ודברים בסגנון שיכולים להיות מועילים מאד מעת לעת.

בכל מקרה אם אתה יכול להביא בקר מחו"ל אז מומלץ Perc 5i מיד שניה שאפשר להשיג בכ $150$ ככה או אם אתה רוצה משהו חדש אז ההמלצה שלי היא על ARC-1212 Areca שאני אישית מאד התרשמתי ממנו ומבחינת ביצועים הוא מס' 1 בקטגוריה שלו.
מחירו נע בחו"ל לחדש ב 350-400$ שזה לא זול אבל על איכות משלמים.

אם אתה הולך עם RAID0 אז מיותר להשקיע בבקר רציני כמו ה Areca, אפשר לקחת משהו פשוט, FakeRaid שיעשה את העבודה בצורה יחסית דומה לבקר יקר ורציני.
אם אתה מתכנן לעשות RAID5 והביצועים חשובים לך אז אין פתרונות קסם, צריך בקר חזק ומהיר שמבוסס על מעבד ייעודי (אינטל IOP או RISC/PPC) עם זיכרון ראם Dedicated בנפח של 128-256MB.

אלכס,
האמת שאני בעצמי לא יודע איך זה עולה כל כך מהר, אבל החומרה שלי לא מהמטורפות, אופטרון 170 עם 2 GB RAM.
האמת שזה התחיל להיות כזה מהיר אחרי שהתאפס לי הביוס לפני כמה ימים, אולי יש שם איזה הגדרה שעוזרת לווינדוס לעלות מהר.

וכן, RAID0 של כונן מודרני מהשנה האחרונה ב RAID0 מהיר בקצב קריאה/כתיבה שלו מכל RAPTOR, גם ה Velociraptor.
מהיר מכונן SSD זה תלוי בכמות הכוננים, המערך שלי שכולל 2 כוננים לא מהיר מכונני SSD המהירים ביותר שיש שמגיעים לכ 170 MB/s בקריאה אבל בכתיבה הוא כן יותר מהיר כי שם כונני ה SSD עושים כ 100-110 MB/s (שוב, המהירם מביניהם).

זה שאותך מעניין רק העתקה בין כונן אחד לשני זה הכל טוב ויפה (למרות שבפועל זה לא בדיוק מה שבדקת) אבל זה לא מה שפותח השרשור צריך/רוצה אז אני לא מבין למה אתה חוזר לעניין הזה כל פעם.
ואם מעניין אותך רק העתקה מדיסק אחד לשני אז כשאתה עושה את הבדיקה שלך תעתיק את הקובץ לכונן אחר (פיזי), שיהיה מהיר לפחות כמו הכונן שאותו אתה בודק ע"מ לא ליצור הגבלה.
תשתמש תמיד באותו קובץ ותיקח את המדידות שלך באותה צור כל פעם, וכמובן רצוי לחזור על הבדיקה פעמיים-שלוש ולעשות ממוצע למנוע/למזער אי דיוקים של מדידה ע"י אדם.

לאפליקציות ERP ו DBים גדולים מרובי משתמשים מהירות העברה/קריאה/כתיבה היא פאקטור פחות משמעותי.
כי שם יש הרבה קריאות שהן בעלות נפח קטן וגם נוצרים תורים ארוכים של בקשות שמצריכות מהבקר/ניהול נכון של תור.
לכן מה שמשחק שם בעיקר זה זמן גישה שלצערנו שום בקר/מערך RAID לא יכול להוריד, שם ד"א ההיתרון הענק של כונני SSD, RAPTOR וכונני SAS/SCSI מהירים של 10K/15K RPM בתצורה של 2.5".
בכל מקרה זה לא קשור לנושא השרשור אז אל תערב את זה.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

נערך לאחרונה על ידי The-Fox, 14-09-08 בשעה 15:16.
The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-09-08, 15:15   #49 (קישור ישיר)
IO Pro

רונאל עכשיו מחפש את החתול ברחבי הבית לעשות TRADE IN לבקר RAID
*החתול של רונאל, אם אתה קורא את זה - תברח !

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 14-09-08, 17:34   #50 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

בשביל רייד 0 אני אשתמש בלוח כי אני אקח שני כוננים פשוטים ויהיה לי מקום בבקר של GB .
בקשר לרייד 5 אם אני אקח - אני לא חושב שזה מצדיק את זה שהמחיר של הבקרים עולה פי כמה
על בקר פשוט, בסך הכל זה עוד תכונות וביצועים גבוהים יותר, ומה שאני מחפש זה בקר שלא יגביל
את הרייד 5 הנוכחי, כרגע הרייד 5 נותן 150-250MB ? אז אני רוצה לעשות מערך שיעשה ככה .
אז THE FOX אתה ממליץ לי להשאיר את הראפטור למערכת הפעלה או רייד 0\5 למערכת הפעלה?

ובקשר לעומס מהבקר על המעבד, בכמה מדובר ובאיזה מצבים ?
זה משפיע ? (ויש כבר בקר על שמעמיס על המעבד אז 2 כבר יפריעו בהבדל מורגש ?
מעבד עם 4 ליבות יעזור בעניין הזה שהריידים יקחו מ2 ליבות וכל השאר יקחו מ2 ליבות ?

ישן 14-09-08, 17:46   #51 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
בשביל רייד 0 אני אשתמש בלוח כי אני אקח שני כוננים פשוטים ויהיה לי מקום בבקר של GB .
בקשר לרייד 5 אם אני אקח - אני לא חושב שזה מצדיק את זה שהמחיר של הבקרים עולה פי כמה
על בקר פשוט, בסך הכל זה עוד תכונות וביצועים גבוהים יותר, ומה שאני מחפש זה בקר שלא יגביל
את הרייד 5 הנוכחי, כרגע הרייד 5 נותן 150-250MB ? אז אני רוצה לעשות מערך שיעשה ככה .
אז THE FOX אתה ממליץ לי להשאיר את הראפטור למערכת הפעלה או רייד 0\5 למערכת הפעלה?

ובקשר לעומס מהבקר על המעבד, בכמה מדובר ובאיזה מצבים ?
זה משפיע ? (ויש כבר בקר על שמעמיס על המעבד אז 2 כבר יפריעו בהבדל מורגש ?
מעבד עם 4 ליבות יעזור בעניין הזה שהריידים יקחו מ2 ליבות וכל השאר יקחו מ2 ליבות ?
אתה מדבר פה על סוג של פשרה אם אני מבין נכון.
ולכן זה תלוי בשימוש שלך, מה אתה מחפש ? לשם מה המהירות ?
אם אין משהו ספציפי אז הייתי שם את המערכת הפעלה על המערך RAID 0/5 הזה ומנצל את המהירות הגבוהה שלו וככה נהנה ממערכת מהירה משמעותית.

לגבי הבקרים של RAID 5, כמו שאמרתי אם אתה תרצה את ההביצועים שלא יגבילו אותך אז תצתרך בקר חזק, ואני לא הייתי מזלזל בפיצ'רים האלה כי כבר נתקלת במצב שהיית צריך אחד כזה.
כמו הגדלה של מערך, אתה זוכר כמה זמן שברת על זה את הראש ?
תחשוב שאתה יכול לתקוע עוד כונן ואחרי 20-30 דקות להמשיך לעבוד עליו אחרי שהמערך נבנה מחדש.

מבחינת מעבד, מערך של RAID0 יכול להגיע לכ 7% CPU, ב RAID 5 אני מאמין שזה עובר את ה 10% בכתיבה, בקריאה זה גם היהי לא מעט.
תבדוק בעצמך כמה זה יוצא על המערך הקיים.
אני לא יודע אם ההבדל מורגש כשיש ל Quad Core כי גם ככה שום דבר היום לא מנצל 4 ליבות פרט לתוכנות גרפיקה מקצועיות ומקודדים/מפענחים.
מה שאומר שכנראה תמיד יש לך משאבי מעבד לא מנוצלים.
מבחינת חלוקה לליבות זה שקוף לך, (למרות שניתן לקבוע Affinity ב Task manager), יש מנגון במערכת ההפעלה שמבקר את העומס ומחלק בקשות/פעולות/ת'ראדים לליבות.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled

קישור פירסומי
ישן 14-09-08, 17:54   #52 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
אתה מדבר פה על סוג של פשרה אם אני מבין נכון. בדיוק
אני רוצה להגיע לפשרה שאקבל ביצועים פחות טובים וללא הפיצ'רים ולקבל את המערך בזול יותר .
לגבי הוספת דיסק קשיח נוסף אני לא אצטרך .

ציטוט:
(למרות שניתן לקבוע Affinity ב Task manager), יש מנגון במערכת ההפעלה שמבקר את העומס ומחלק בקשות/פעולות/ת'ראדים לליבות.
מזאת אומרת ? אני אוכל להגיע ש2 ליבות יעבדו אך ורק לרייד ועוד 2 לכל שאר המערכת ?

הדרישות שלי זה שהכל יפעל מהר כולל העברה מכונן 1(פיזי) לכונן שני (פיזי)
ואם הרייד 5 שיש לי כרגע נותן ביצועים של 150-250MB אז אני לא צריך יותר מזה .

אז לפי מה שאני מבין אתה אומר שרייד 0\5 טוב של 2-3 כוננים עדיף מראפטור למערכת הפעלה?

ישן 14-09-08, 18:23   #53 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

במקרה שלך Affinity לא יעזור כי Affinity ניתן לקבוע רק ל Process(ים) ספציפי(ם).
אבל סתם לידע כללי תלך ל Task Manager, בטאב של ה Processes, תלחץ לחצן ימני על איזהשהוא Process ותלחץ באופציה התחתונה של "...Set Affinity". ושם ניתן להגדיר על איזה מעבדים הפרוסס הזה יכול לרוץ.

לשאלתך על הראפטור, כן, מערך של 2 כוננים טובים כמו ה סמסונג F1 עדיף אפילו על ה VelociRaptor החדש של WD, שלא נדבר על 3 כוננים של סמסונג שבכלל יגיעו לביצועים של פי 2.

לצורך השוואה.
ה VR החדש של WD מגיע למהירות כתיבה/קריאה מקסימלית של 120 MB/s ו ממוצעת של 100 MB/s.
אצלי עם 2 הסמסונגים ב RAID0 אני מקבל 160 MB/s במקס' ו 130 MB/s בממוצע.
עם 3 כוננים אפשר להגיע כבר למהירות ממוצעת של כ 200 MB/s ו ובמקס' לאזור ה 240 MB/s.
שזה טוב בערך פי 2 מ VelociRaptor, עולה פחות (1100Vs. 1500 ש"ח) ונותן פי 6.4 נפח איחסון.

אומנם זמן הגישה ב VR טוב משמעותית, 8.5ms בפועל לעומת כ 12.5ms בסמסונג אבל לזמני העתקה זה פחות משפיע אלה אם כן אתה מעתיק הרבה מאד קבצים קטנים שגורמים לדיסק כל פעם לחפש קובץ על הדיסק.

המלצה שלי, תמכור את ה Raptor ותביא במקום 2-3 כוננים של סמסונג F1, גודל לפי בחירתך, 320, 640 או 1TB.
RAID0, תעשה Ghost וגיבוי לפי הצורך ושלום על ישראל.

טיסה נעימה

ישן 14-09-08, 19:14   #54 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

אבל דבר אחד שכחת בכל העניין הזה, והוא הRAID 0 שאתה מדבר עליו כרגע .
אם אני עושה רייד0 אני מסתכן במידע .
מזה Ghost

הביצועים של ה320GB של סמסונג\WD הם כמו של ה640GB סמסונג\WD ?
ומה עדיף סמסונג או WD ? לשניהם יש 320GB על פלטה וגם 640 על שני פלטות .

רייד 0 מוריד את זמני הגישה MS ?
בין 12MS ל9MS יש הבדל מורגש ?

ואם אני אעשה רייד 5 של 3 כוננים שוב נכנס כאן הבקר כי אין לי מספיק חריצי SATA על הלוח בשביל עוד 3 כוננים
יש אפשרות לחבר לבקר של GB ושל INTEL ולקבל רייד משניהם ?

ותודה רבה על כל התגובות

ישן 14-09-08, 20:14   #55 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
אבל דבר אחד שכחת בכל העניין הזה, והוא הRAID 0 שאתה מדבר עליו כרגע .
אם אני עושה רייד0 אני מסתכן במידע .
מזה Ghost
מכיוון וזה מידע של מערכת הפעלה, שניתן לשחזור יחסית בקלות אז מה שאתה עלול לאבד הוא יחסית קטן.
Ghost היא תוכנה שעושה Image של המחיצה/כונן שלך וכותבת אותו לקובץ.
זה דומה מאד ל Image של דיסק, בפורמט ISO אני בטוח שאתה מכיר.
בזמן תקלה/אובדן מידע של המערכת הפעלה ניתן לשחזר את ה image שיצרת בעבר בתוך דקות ספורות לכונן החדש וככה לקבל שוב את המערכת הפעלה/תוכנות/הגדרות וכו בזמן מועט ובלי הרבה התערבות מהמשתמש (אתה מעלה את התוכנה, בוחר "לשפוך" את ה image ומחכה שזה יסיים).

לדעתי זה עדיף על להכנס לעוד הרפתקה והוצאות נוספות של בקר ל RAID5 וכו.

ציטוט:

הביצועים של ה320GB של סמסונג\WD הם כמו של ה640GB סמסונג\WD ?
ומה עדיף סמסונג או WD ? לשניהם יש 320GB על פלטה וגם 640 על שני פלטות .
הדגמים החדשים של WD דומים מאד בביצועים שלהם ל Samsung F1 אני הייתי לקוח את הזול מביניהם.
אין הבדל בביצועים בין ה 320/640GB גם בסמסונג וגם ב WD.
פשוט ל 320GB יש פלטה מגנטית אחת ול 640GB שתי פלטות מגנטיות.

ציטוט:
רייד 0 מוריד את זמני הגישה MS ?
בין 12MS ל9MS יש הבדל מורגש ?
לא, אף RAID לא יכול להוריד זמני גישה פחות ממה שהדיסק מסוגל פיזית, זאת אחת המגבלות שלו באופן עקרוני, בלי קשר לאימפלמנטציה של הבקר.

ההפרש בזמני גישה רלוונטי בעיקר בשימוש מרובה משתמשים, כגון שרתים, DBים ובכלל פעולות שדורשות הרבה גישה לדיסק עם תעבורה נמוכה של נתונים בכל גישה.
הדבר היחדי שדומה ואני יכול לחשוב עליו למשתמש ביתי הוא העתקה של הרבה קבצים קטנים.
פרט לזה למשתמש הביתי ההפרש לא גדול ולדעתי מהירות הכתיבה/קריאה העדיפה הרבה יותר ממפצה על זה.

ציטוט:
ואם אני אעשה רייד 5 של 3 כוננים שוב נכנס כאן הבקר כי אין לי מספיק חריצי SATA על הלוח בשביל עוד 3 כוננים
יש אפשרות לחבר לבקר של GB ושל INTEL ולקבל רייד משניהם ?
לא !

ציטוט:
ותודה רבה על כל התגובות
מי שלא שואל, לא יודע

ישן 14-09-08, 20:49   #56 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
אצלי עם 2 הסמסונגים ב RAID0 אני מקבל 160 MB/s במקס' ו 130 MB/s בממוצע.
עם 3 כוננים אפשר להגיע כבר למהירות ממוצעת של כ 200 MB/s ו ובמקס' לאזור ה 240 MB/s.
אני לא מבין מאיפה התוצאות האלה. זה תוצאה של RAID 1 שלי כרגע על RAMPAGE.

אני מבין מילא RAID0 ואחרים שמכילים אותו הם RAIDים מהירים, אבל RAIDים עם PARITY ? אין שום דבר מהיר בהם.

ישן 14-09-08, 20:57   #57 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

אלכס ! תפסיק להשוות בין כונן יחיד או רייד 1 שזה ביצועים דומים למערך רייד משולש או מרובע כמו שלי
ובגלל שיש לי 4 כוננים אני מקבל X4 בביצועים !
אז זה הגיוני מאוד, תראה ביקורות באינטרנט שכונן יחיד כמו שלי נותן בערך 70MB לשניה בקריאה
תכפיל ב4 - כמה יוצא ? 280 שזה בערך המהירות שאני מקבל (קצת פחות)
זה מאוד פשוט .

טוב אני חושב שדבר אחרון שאני צריך לשאול זה:
מה יותר אמין ה320 עם פלטה אחת של WD
או
ה320 עם פלטה אחת של SAMSUNG ?

בסופו של הטארד אני הולך עם החלטה של:
למכור את הראפטור וה 320GB שיש לי כרגע ולקנות שני 320GB ולעשות מהם רייד 0
בבקר של GB שיש בו שני חריצים , והכוננים יהיו למערכת הפעלה ומשחקים .

ישן 14-09-08, 21:31   #58 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
אני לא מבין מאיפה התוצאות האלה. זה תוצאה של RAID 1 שלי כרגע על RAMPAGE.

אני מבין מילא RAID0 ואחרים שמכילים אותו הם RAIDים מהירים, אבל RAIDים עם PARITY ? אין שום דבר מהיר בהם.

תגיד לי אלכס, שאלה שאולי שכחתי לשאול:
אתה יודע מה זה RAID ואת רמות ה RAIDים השונות ?

כי לפי התגובות שלך עושה רושם שממש לא.

DJ.R
מבחינת אמינות אני לא רואה העדפה לכאן או לכאן, לא שמעתי/נתקלתי בבעיות אמינות מהסדרה של WD ו/או סמסונג.
הייתי הולך על מה שיותר זול מבין ה 2.

ישן 14-09-08, 21:59   #59 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

ולגבי כמות הרעש ?
ראיתי שבחו''ל הכוננים עולים מאוד זול יחסית לכוננים שבארז שגם זולים אבל בחו''ל זה בכלל זול...
אז אולי אני אקנה את זה מחו''ל .

מה לגבי כמות הרעש בין שניהם ?, מה רועש יותר מבין שניהם ?

יש אפשרות לעשות מערך של הכונן 320GB שיש לי כרגע שהוא עם 2 פלטות של WD
ולהוסיף לו עוד 320GB מהגירסא החדשה עם הפלטה אחת ?
(יחסוך לי למכור את שלי ולקנות חדש...)

וסתם לדעת, :
ה RAID 5 שלי נותן קריאה של 150-250MB שזה הרבה יותר טוב מכונן אחד, לגבי מהירות הכתיבה היא גם משופרת בערך ל 150-200MB ?
או שרק מהירות הקריאה משתפרת ברייד 5 ?

ישן 15-09-08, 14:18   #60 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

מבחינת רעש הם די קרובים, שניהם דיסקים שקטים מאד, יש סקירה על שניהם ב SPCR שמתארת את הרעש ווהוויברציות של הכוננים.

תסתכל בטבלה הזאת שבה רואים ש 2 הכוננים מומלצים רק שה WD יוצר קצת פחות וויברציות, שניהם רועשים מבחינת דציבלים באותה מידה.
אין הרבה הבדל ביניהם מבחינת רעש, שניהם טובים מהבחינה הזאת.

לגבי הדיסק שכבר יש לך של ה 320GB.
אני לא הייתי עושה את זה כי הוא איטי יותר ולכן יאיט לך את המערך מכיוון ובמזן שכונן אחר יסיים לכתוב כבר הוא עוד יכתוב ולכן די גורם לעיקוב והורדה בביצועים.
מומלץ מאד ברייד להשתמש בכוננים מאותה חברה ואותו דגם או לפחות עם ביצועים זהים ככל האפשר.

לגבי ה RAID5.
בעיקרון גם מהירות הקריאה וגם מהירות הכתיבה משתפרות ב RAID5.
פשוט בכתיבה הבקר צריך לחשב ולשמור את ה Parity שזאת משימה כבדה יחסית וגם מצריכה לכתוב יותר מידע ממה שיש בפועל וזה גורע מהביצועים בצורה ברורה.
בקריאה לא משתמשים ב Parity ולכן זה מקל על הבקר מבחינת כמות מידע שהוא צריך לקרוא וגם מבחינת חישובים רבים שהוא לא צריך לעשות ולכן המהירות בקריאה גבוהה יותר מבכתיבה בדרך כלל, ההפרש תלוי בבקר והיכולות שלו.

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא