IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > יומני פרוייקטים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

יומני פרוייקטים ניהול ומעקב אחרי פרוייקטים מיוחדים ושונים

אוברקלוקינג וקירור : יומני פרוייקטים

Worklog - Lian Li G70 WC edition | עדכון בדף מס' 4

ציטוט: פורסם במקור על ידי alex.turovsky עומר, נדהמתי לראות את הפרוייקט היפה שלך. נדהמתי עוד יותר שכיסית אותו בחומר מבודד ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-09-08, 21:38   #31 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
עומר, נדהמתי לראות את הפרוייקט היפה שלך.
נדהמתי עוד יותר שכיסית אותו בחומר מבודד רעש והשארת את כל הצד השמאלי פתוח. שזה כמו כוסות רוח למת.
ולמה כזאת חומרה ישנה בכזה מארז יפה ? פשוט חבל. הייתי קורא לפרוייקט שלך "בחזרה לעתיד".
על איזה צד שמאלי אתה מדבר ?

לגבי החומרה, תיכננתי לשדרג לא מזמן אבל החלטתי שעדיף יהיה לחכות לנהלם ולכן המצב הוא כזה.
אבל המארז והמערכת קירור לא הולכים לשום מקום, וכשיצא ה i7 היא תעשה צדק עם המארז והמערכת קירור מים.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-09-08, 21:43   #32 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Tiburon

שלח הודעה דרך MSN אל Tiburon

בל ככל הנראה הI7 לא יתאים לFUZION
Tiburon לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-09-08, 21:55   #33 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

כרגע עוד לא דובר על שום בלוק שיתמוך ב i7 אז ככה שאין הרבה מה לעשות.
ואני מאמין שהוא יביא איתו סט של בלוקים חדשים גם עקב העובדה שהשטח שלו גדול יותר מה שיגרום ליצרניות לתכנן מחדש בלוקים ע"מ לנצל את השטח המוגדל.

בכל מקרה בלוק זה לא כזה נורא להחליף, בלוק טוב עולה 60$ +-, לא יהרוג אותי.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled

ישן 15-09-08, 16:22   #34 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של NarKo

שלח הודעה דרך MSN אל NarKo

נשמע לי רעיון לא רע לנסות את המערכת קודם על חומרה שמתכוונים גם ככה להחליף. חוץ מזה, אם אתה מגיע לטמפ' טובות עם האופטרון, לא יהיו לך שום בעיות עם מעבדים חדשים יותר. זה מעבד די חם אם אני זוכר נכון.

Software is like sex, it's better free

Asus Z77 Maximus V gen| i7 3770K || Sumsung 30NM 2X4GB || Radeon HD7950 || OCZ vertex 4 + sumsung 2TB || Corsair AX750 || Corsair Obsidian 800D || DELL 2007WFP || water cooling: cooming soon
NarKo לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-09-08, 17:16   #35 (קישור ישיר)
IO Networking

עבודה נקיה ויפה - מארז לתפארת!!!
ישן 15-09-08, 17:32   #36 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NarKo צפה בהודעה
נשמע לי רעיון לא רע לנסות את המערכת קודם על חומרה שמתכוונים גם ככה להחליף. חוץ מזה, אם אתה מגיע לטמפ' טובות עם האופטרון, לא יהיו לך שום בעיות עם מעבדים חדשים יותר. זה מעבד די חם אם אני זוכר נכון.
די חם ?
הדבר הזה תנור רציני.
שתבין שעל אוויר עם הקירור הכי טוב שהיה בזמנו, TR Ultra 120 הגעתי ב 2600Mhz ל 70 מעלות והמחשב היה נכבה, יותר מזה לא הצלחתי להגיע.
על מים אני על 3 Ghz יציב וטמפ' של 30-35 מעלות.

קישור פירסומי
ישן 15-09-08, 18:08   #37 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
על אוויר עם הקירור הכי טוב שהיה בזמנו, TR Ultra 120 הגעתי ב 2600Mhz ל 70 מעלות והמחשב היה נכבה, יותר מזה לא הצלחתי להגיע.
על מים אני על 3 Ghz יציב וטמפ' של 30-35 מעלות.

איזה הבדל !
מטורף ! הקירור מים שלך טוב מאוד לפי מה שאתה מספר ...
כמה עלה הכל הכל הכל כולל הכל+מכס משלוח ?

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-09-08, 18:31   #38 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

כן, רק חסר לי למדוד את טמפ' החדר מבחוץ למארז ואת טמפ' המים בloop ואז אני אוכל לדעת כמה הדלתא (הפרש) ולקבל סדר גודל של יעילות/ביצועים.
בקרוב אני אוסיף חיישן טמפ' למים שיתחבר למיכל ו Probe למדידת טמפ' יש לי מהבקר שליטה של ה kaze Master.
שיעור מעבדה, איזה כיף

DJ.R, מחירים אתה יכול לראות בלינקים ששמתי לכל חלק שהזמנתי.
המשלוח למארז היה כ 160$, ושאר המשלוחים נעו סביב 70-100$ כאשר סה"כ היו 3 חבילות.
על חלקי מחשב אין מכס, רק מע"מ שהוא 15.5%.

ישן 15-09-08, 21:01   #39 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

כמה כל זה יצא לך בויזה בש"ח לאחר החישוב ?

אגב לא הבנתי איך ב70 מעלות המחשב נכבה לך. אני עם מה שהגעתי אליו יכול להיות גם על 80-90 מעלות במאמץ וזה לא מזיז לחיה.

צד שמאלי זה החלון. בעצם לא עשית כלום עם ציפית אותו בקיט השקתה ואח"כ השארת חצי מארז לא מכוסה.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-09-08, 21:25   #40 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

^^
אתה ראית שהוא לא ציפה ?
כי אם הוא לא הראה זה לא אומר שהוא לא ציפה, יכול להיות שהוא שם שם ולא ראיתה .
ואולי המארז יושב בצד השני ולא בצד שמאל .
רק המשלוחים עלו יקר... תאמר לנו חישבו בש''ח כולל הכל, ותראה גם אחר כך אם זה באמת שווה כל הענייו.

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-09-08, 22:30   #41 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
כמה כל זה יצא לך בויזה בש"ח לאחר החישוב ?

אגב לא הבנתי איך ב70 מעלות המחשב נכבה לך. אני עם מה שהגעתי אליו יכול להיות גם על 80-90 מעלות במאמץ וזה לא מזיז לחיה.

צד שמאלי זה החלון. בעצם לא עשית כלום עם ציפית אותו בקיט השקתה ואח"כ השארת חצי מארז לא מכוסה.
לגבי ה 70 מעלות, זה הגנה של הלוח, והעדפתי שזה ישאר שם כי ה 70 מעלות האלו עוד לא היו ב Full Load של 2 הליבות אז תחשוב מה היה קורה מבחינת טמפ' אז.

לגבי הדלת, כמה שאני אוהב לצטט את עצמי

ציטוט:
כמה דברים לסיום:
...יש לי עוד לדפן את הדלתות: הקדמית והאחורית, נקווה שזה יעזור להוריד קצת רעש בצורה מורגשת.
בקיצור, סבלנות וגם קצת קריאה בין השורות לא יזיקו
השבוע יהיה דיפון מסיבי לדלת האחורית (הפתעה קטנה) ודיפון למה שאפשר בדלת הקדמית, שזה לא הרבה בגלל החלון הגדול.

בסה"כ המחשב די שקט בהתחשב בכמות המאוררים שיש בו.
מה שהכי מרעיש זה המאוררים של הרדיאטור וזה בעיה ידועה איתם ולכן הם יוחלפו לYate Leon D12SL שהם ממש טובים לרדיאטור, שלא כמו ה Kaze Jyune.

אלכס, להגיד שלא עשיתי כלום אם לא דיפנתי את הדלות זה טעות ושפוט לא נכון.
הרעש מהמארז נפלט בצורה היקפית ולא רק מכיוון הדלת הקדמית והאחורית.
ולכן כל מקום שיכול לבלוע/לבטל/להסיט את הרעש הוא חיוני, זה לא שחור ולבן כמו שאתה מתאר את זה.
אני לא אכנס כאן לדיון ארוך וטכני של גלי קול, טווח וכל הבלגאן הזה, כי ממש לא בא לי עכשיו.

ישן 16-09-08, 2:13   #42 (קישור ישיר)
IO Pro

אין צורך להיכנס לחפירות טכנולוגיות. היגיון פשוט, שמיעה פשוטה עם ובלי זה כל מה שצריך.
ציפיתי מספיק מארזים בשביל שגם ברגע שתפתח דלת של P180 כאשר שאר המארז מכוסה בחומר כבר תשמע רעש נוראי של שני 4870. אם אתה לאעושה מזה קופסה סגורה ומשותקת כמו P182 רק עם קיט השקטה, אתה כן משקיט איזה חלק שלא משנה כרגע כי זה שולי, אבל זה לא שווה קנייה של כזה קיט בשביל להשאיר חלון אדיר פתוח במארז. פסיכולוגית זה כן עוזר

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 16-09-08, 10:32   #43 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

תזכיר לי עם איזה קיטים בדיוק השתמשת להשקיט מארזים ?
ולהשקיט P180 זה לא חוכמה גדולה.
הוא מארז שקט גם ככה כי הוא כולל חומרי Damping קשיחים בדלתות שלו והוא די עבה ומסיבי יחסית לגודלו "הקטן".

בכל מקרה יש רק 2 חומרים שהייתי חושב עליהם בכלל בשביל להשקיט מארז והם: AcoustiPack ו Dynamat אם אתה מכיר.

אתמול בערב דיפנתי את הדלת הקידמית והאחורית (שמאלית/ימנית).
אני אעלה תמונות היום בערב כי אתמול כבר היה מאוחר כשסיימתי עם זה.

כמו שאמרתי, עיקר הרעש אצלי היה ונשאר המאוררים מהרדיאטור וכמו שאתה מבין זה לא יעזור גם אם אני אשים קירות מבטון בדלתות הרעש ימשיך להגיע מלמעלה בצורה די חופשית.
הרעש נובע מזה שהמאוררים שיושבים על הרדיאטור לא מתאימים לו והם יוצרים רעש לוואי, כי בסה"כ הם מאוררים שקטים מאד.
לכן אני אחליף בקרוב את המאווררים ל YL D12SL ואולי גם נוסיף מאווררי דמה ביניהם לרדיאטור שאמורים לשפר את הזרימה ולהוריד את הרעש.

ישן 16-09-08, 13:54   #44 (קישור ישיר)
IO Pro

יכול להיות שלא קראת את אנציקלופדיית המארזים שלי ? תקרא אותה שנייה את הנספח רעש בסוף.
למאוררים תוכל לקנות פתרון זול בדמות גומיות.
קיטי השקטה אני מכיר ואתה אחרי שתקרא אולי תכיר עוד כמה.

ניסיתי להביא לארץ את NEXUS כי יש להם קיט השקטה טוב עןם שני חומרים, חומר עם מסה כבדה וחומר עם מסה קלה בדיוק כמו שצריך וכל זה ב50$ דרך חנות כולשהי אבל כרגע אין להם זמן להתעסק בעוד ייבוא אז הפרוייקט נעצר.
החומר הכי טוב זה מה שתראה בכתבה שלי אבל אינו מיוצר לידיים פרטיות, הבאתי שם את הטכנולוגיות שלו.

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 16-09-08 בשעה 18:22.
ישן 16-09-08, 15:12   #45 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

עברתי שם, לא מלהיב במיוחד, אני מכיר שם את כל החומרים כמעט ה TT וה Akasa לא ראויים להתייחסות כי הם פשוט בדיחה עלובה ולא יעזרו בכלום.
אבל אני שאלתי באיזה חומרים אתה השתמשת ולא מה מופיע אצלך באנציקלופדיה.

וכנראה שאתה בעצמך לא קורא את מה שאתה מפרסם.
ה Dipology הזה לא כזה מלהיב כמו שאתה חושב.
אם היית בודק עליו קצת היית מגלה שהוא משקיט ע"י המרה של הרעש/וויברציות לאנרגיה טרמית.
כלומר, הופך רעש/וויברציות לחום.
עכשיו בוא נחשוב רגע... אתה רוצה דבר שהופך משהו לחום בתוך המחשב שלך ? לא נראה לי.

גומיות למאוררים ? אתה צוחק נכון ?
יש לי כבר גומיות כאלה למאוררים והם ממש לא יפתרו את הבעיה כי הבעיה היא בשילוב של הרדיאטור והמאווררים.
הרעש לא נובע מווברציות והוא גם לא נובע מRPM גבוהה וגם לא נובע מהמון אוויר שנדחף.
הכיוון/זווית של האוויר שיוצא מהמאוורר יוצר רעש לוואי בפגיעה של הסנפירים הקטנים של הרדיאטור ולכן רק מאוררים שמתאימים לרדיאטורים כמו ה YL D12SL, Scythe S-FLEX יתאימו ולא ירעישו.
תסתכל בביקורת הזאת שמראה מדידות של המאוררים עם ובלי רדיאטור ותראה איך פתאום המאוררים מתנהגים אחרת לגמרי מבחינת CFM ורעש.
לצערי הרב קראתי את הביקורת הזאת אחרי שקניתי את המאוררים

הקיט הזה של Nexus נראה נחמד אבל הביקורות בצ'כית והגרפים הנחמדים של החברה (שמי מאמין לגרפים ונתוני יצרן שלא ניתנים למדידה בקלות) לא משכנעים אותי.

אני החלטתי לקנות את את הקיט הזה של Acoustipack רק אחרי שראיתי סקירה של Mike מ SPCR שהיא הסקירה הכי מקצועית שראיתי על מוצר בסגנון ובכלל הוא ידוע כאלוף בתחום ההשקטה.
את הסקירה אתה מוזמן לקרוא כאן.
בנוסף השתמשתי ב Dynamat לדלת האחורית מסיבות אסטטיות כי הוא חומר מצויין בסה"כ.
לא שיש לך מושג כי בטוח בחיים לא ראית אותו במציאות.

נערך לאחרונה על ידי The-Fox, 16-09-08 בשעה 15:27.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא