IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > יומני פרוייקטים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

יומני פרוייקטים ניהול ומעקב אחרי פרוייקטים מיוחדים ושונים

אוברקלוקינג וקירור : יומני פרוייקטים

Worklog - Lian Li G70 WC edition | עדכון בדף מס' 4

ציטוט: פורסם במקור על ידי alex.turovsky 1. למה אתה לא רוצה לשים את זה בין מאורר הרדיאטור לרדיאטור עצמו ? ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-09-08, 14:49   #61 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
1. למה אתה לא רוצה לשים את זה בין מאורר הרדיאטור לרדיאטור עצמו ? ככה לא תצטרך להחליף מאוררים ולא יהיה מגע בין הרדיאטור למאווררים. אם המאוררים עצמם ממש רועשים (אני הרי לא שם להבין איזה סוג של רעש אתה שומע) אז באמת אין מה לעשות.

2. נכון, זה כל העניין. בחרת להשאיר חלון, לא היה צורך בכל הדיפון מלתחילה. מארז מושקט הוא מארז:
א- בלי חלון ועשוי מחומרים מושקטים שזה רק ANTEC P180\182\183\190\193
ב- עם חלון או בלי חלון אבל מכוסה בחומר דיפון איכותי כגון שלך בכל הצדדים של המארז
ANTEC P180, יש סיבה שאין גרסה שלו עם חלון, כי אז כל הפרסום שלהם ילך לטימיון כי יצחקו עליהם. "מה אתם מפרסמים שהמארז שקט ויש חלון ענקי בלי שום חומרים משקיטים עליו.

יפה איך שעשית את כל העבודה. אני אומר רק שזה רק יפה, כי זה לא אפקטיבי. נכון לומר גם "למה לא נכסה את כל המכונית בחומר השקטה אלא רק את הדלתות,גג,חלק תחתון וכדומה ? בגלל שזה קצת יפריע לבטיחות אם נכסה את החלונות. במקרה שלך אתה אוהב להסתכל על המארז ולתוכו, אתה מקריב את כל רעיון ההשקטה.
זה הכל ידידי.
1. הסברתי לך כבר שיש לי גומיות כאלה והבעיה היא לא בוויברציות, אבל אתה כנראה לא קורא את ההסברים שלי או שאתה לא מבין אותם.
הבעיה היא בזווית של האוויר שיוצא מהמאוורר בשילוב עם הרדיאטור שיוצר את הרעש.

2. שוב, אתה מתווכח פה וקובע "עובדות" על דברים שאתה לא מבין בהם וחבל.
בפעם המיליון ! רעש מתפזר בצורה היקפית ולכן הוא נבלע/מתבטל/מתפזר בכל מיני מקומות כשיש דיפון ולא רק דרך הדלתות.

אבל אתה כמובן חכם גדול ויודע יותר טוב ממני למרות שאני זה שיושב ליד המארז ושומע מאיפה מגיע הרעש ולא אתה
ואם אתה חושב שכל הדיפון הזה לא אפקטיבי אתה טועה נקודה.

ה P18X/P19X הם לא המארזים היחידים שיכולים להיות שקטים, צא מזה.
אין בהם שום קסם ושום תכונות סגולה מיוחדות שאתה לא יכול לעשות בעצמך.
מבחינת בידוד רעש יש שם בדיוק 2 דברים שעוזרים להם להיות קצת יותר שקטים:
1. חומר קשיח של בידוד אקוסטי בדלתות (ובדלתות בלבד).
2. גומיות לדיסקים הקשיחים להורדת וויברציות.
וזהו !
כמו שאתה מבין כל אחד יכול להוסיף את זה בעצמו בלי יותר מידי בעיה.
בנוסף לזה, ניתן לדפן עוד הרבה חלקים במארז שב ANTEC לא מכוסים ולכן גם ל יםANTEC יש מה להשתפר והם לא מושלמים.

אז תעשה לשנינו טובה, תלך לקרוא קצת מידע על: מה זה קול, גלים, תדרים, טווח, איך עובד ביטול רעשים+וויברציות ואז תחזור לדבר איתי כי מדבריך זה ברור לי שאתה לא בקיא בכל הנושאים האלו וזה פשוט שיח חירשים.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-09-08, 14:50   #62 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של chicipici

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
טוב, אתמול בערב דיפנתי את 2 הדלתות הנוספות, למרות כל המדידות, חישובים ונסיון לאופטימיזציה של החומר, סיימתי אותו עד תום, בסוף הגעתי למצב שאני מדביק חתיכות בגודל של בולים ומנסה לסגור עוד ס"מ או 2.

אז מה היה לנו כאן ?
בא לעזרתנו חבר בשם Dynamat ש נשאר לי עוד מלפני כמה חודשים ולא השתמשתי בו בסוף (וטוב שכך).

קצת התאכזבתי לגלות שבפנים יש חומר שמספיק בקושי לכסות 1/2 דלת אחת !
אבל סה"כ מוצר מעולה, הוא קשיח יחסית, אך בעל גמישות מסויימת, המשקל שלו גבוהה מאד ובסיום התהליך הדלת נהייתה מסיבית בצורה ברורה לעומת הקלילות של האלומיניום לבד.

טוב, הנה עוד קצת תמונות של החומר מרחוק:

תקריב:

ועכשיו לעבודה.
מתחילים בדלת הקדמית/שמאלית, זאת עם החלון.
הבעיה העיקרית היא שמרוב חלון לא נשאר הרבה מקום לדפן את המארז, אבל כל חתיכה חשובה אז נדביק איפה שאפשר.

שוב שיעור מלאכה לילדים, והנה התוצאה לדלת הקדמית/שמאלית:

עכשיו הגיע תורה של הדלת האחורת/ימנית.
כאן כבר החומר לא הספיק לי ונעזרתי ב KIT של ה Dynamat שהראתי מקודם.

זהו לבנתיים, תוספת נחמדה מאד של שקט אך עדיין נשאר הרעש מהמאווררים העליונים שיושבים על הרדיאטור וכרגע ניתן לאמר בשקט (תרתי משמע) שזאת נקודת התורפה האחרונה במארז מבחינת רעש.
בעתיד המאוררים הנוכחיים יוחלפו ל D12SL YL וזה אמור להפחית את הרעש לוואי בצורה ניכרת.

יש עוד כמה דברים בתוכנית ואני אעדכן כשיגיע הזמן.
לפי התמונות בדף הראשון המאווררים שלך עובדים ב PULL - מנסים למשוך את האוויר דרך הרדיאטור. מדוע לא חיברת אותם הפוך ב PUSH - שידחפו את האוויר דרך הרדיאטור ?
לדעתי זה יהיה יעיל ושקט יותר, תנסה...

CM590|S12II620w|GA-X38-DQ6|Q6600 G0|TRU120E|MUSHKIN REDLINE 1000MHZ DDR2 2GBx2
GIGABYTE GTX460 1GB|Hitachi 7K2000x2|WD640AAKSx2|LG H62N|Dell U2412M|Logitech Media|MX518 1800DPI
chicipici לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-09-08, 14:59   #63 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

chicipici, אני אסתכל על התמונות שוב כי יכול להיות שבשביל התמונה סתם שמתי אותם.
בעיקרן כרגע הם יושבים בצורה שהם מושכים אוויר מבחוץ למארז ודוחפיף אותו לכיוון הרדיאטור פנימה על מנת לנצל את האוויר הקר מבחוץ למארז ולא להשתמש באוויר החם שנמצא בתוך המארז.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled

ישן 17-09-08, 15:36   #64 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

בנושא זווית המאווררים. שקלת לארגן duct? הצורה הכי פשוטה לזה היא לקחת גוף של מאוורר נוסף
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-09-08, 15:38   #65 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

כן, המאווררים החדשים יכללו Duct על מנת לשפר זרימת אוויר והורדה של רעש.

ישן 17-09-08, 15:40   #66 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

הרגשתך משתפרת עם הגדלת הפונטים?

אני לא אמרתי ולו לרגע שרעש "יוצא רק דרך הדלתות".
מה שכן אמרתי הוא שאם יש לך קופסה ובה מקור רעש, השארת צד שלם שלה לא מכוסה (עזוב את רסיסי הדיפון מסביב לחלון, זה כלום לעומת הגודל שלו) זה כמו כוסות רוח למת. עדיין יישמע רעש מאותו שטח פנים ענקי לא מדופן. זה אני לא אומר לך לכסות את החלון כי ברור שאתה אישית בחרת בזה, אבל כשאתה מרים את הקול בגלל הדבר הכי פשוט להבנה וראייה זה מיותר (ואני אף פעם לא חופר על חוקי פיזיקה וכל התיאוריה כי בפרקטיקה זה עובד גם במראה עיניים). לא חייבים ללבוש חלוק בשביל להיות רופא. חייבים ללמוד אבל לא לעשות מזה רעש וצלצולים. אם פציינט מרגיש כאב והרופא אומר לו "התורה הרפואית אומרת שרק נדמה לך שכואב לך אתה טועה" זה מטעה.

לא משנה, רצית יופי, קיבלת יופי. אמרתי לך כל הכבוד. הקפדה על עבודה נקייה ומסודרת וכדומה.

בסופו של דבר גם אם תכסה בחומר השקטה את כל הרדיאטור, רעש המאוררים יישמע דרך החלון שאינו חוסם רעש (אלא אם כן היה חלון כפול או עבה או משהו כזה אבל זה כבר לא לשוק המחשבים. דוגמה: בג'יפ סופה צבאי גם החלונות ממוגנים עם זכוכית בעובי של כזכור לי 2 ס"מ ולא רק פלטות מיגון קרמיות בגוף הג'יפ. מה יעזור שהג'יפ יהיה ממוגן וירו על תוך החלונות? ). אם לך זה מספיק, הרי זה משובח אבל לדעתי האישית - כשמשקיעים חצי אלף שקל בחומר השקטה, עושים את זה עד הסוף ובלי שום חלון.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 17-09-08, 16:02   #67 (קישור ישיר)
IO Networking

אלכס, אתה לא יכול להקביל ירי לתוך חלון לאקוסטיקה. דרך החשיבה שלך לא נכונה. רעש לא בורח דרך סדקים, הוא מתפזר בצורה שווה ולכן כמו שאמרו קודם כל דיפון יעזור.
ישן 17-09-08, 16:05   #68 (קישור ישיר)
IO Pro

נו מה יהיה ?
איפה כתבתי שזה לא יעזור, איפה ?
אמרתי שזה חבל להשאיר אחרי כל המאמץ שהוא השקיע את כל החלון פתוח. והדוגמה של הג'יפ, זה לא בשביל אקוסטיקה מול בליסטיקה, זה בשביל להראות שמתכננים השקיעו במכלול צדדי וחלקי הג'יפ בשביל להגן עליו ולא רק בגוף הג'יפ, ופה לדעתי, אני אישית אמרתי שהוא היה כדאי לו להשקיע גם בחלון ולדפן אותו כדי להגן על עצמו מרעש לחלוטין. חוץ מהעניין של לטפל במאווררים הסוררים שלו של הרדיאטור

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 17-09-08, 16:33   #69 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

אני לא מנסה לשפר את ההרגשה שלי, אני מנסה לראות אם יש לך בעיה בראיה או בהבנה ואני חושב שקיבלתי את התשובה שלי.

בכל אופן אם הדבר הזה כל כך פשוט להבנה אז כנראה שלא הבנת אותו נכון.
ותהיה בטוח ששום דבר לא כל כך פשוט כמו שהוא נראה ואין סוף לעומקם של דברים ואם אתה חושב שהמראה עיניים שלך מספיק אז אתה טועה.

ותפסיק להביא אנלוגיות לא קשורות של מיגון ירי ורופאים.

ציטוט:
נו מה יהיה ?
איפה כתבתי שזה לא יעזור, איפה ?
טוב, כולם יודעים לספור ?

1.
ציטוט:
נדהמתי עוד יותר שכיסית אותו בחומר מבודד רעש והשארת את כל הצד השמאלי פתוח. שזה כמו כוסות רוח למת.
2.
ציטוט:
בעצם לא עשית כלום עם ציפית אותו בקיט השקתה ואח"כ השארת חצי מארז לא מכוסה.
3.
ציטוט:
זה לא משנה מה הוא ישים במארז יעקב, יש פה פגם בסיסי בפרוייקט שהוא משאיר חלון ענקי פתוח בלי דיפון של חומר השקטה. אבל פאנל שלם ועוד בדלת ענקית של המארז שלו זה כמו לדפן סתם ליופי.
4.
ציטוט:
יפה איך שעשית את כל העבודה. אני אומר רק שזה רק יפה, כי זה לא אפקטיבי.
5.
ציטוט:
מה שכן אמרתי הוא שאם יש לך קופסה ובה מקור רעש, השארת צד שלם שלה לא מכוסה (עזוב את רסיסי הדיפון מסביב לחלון, זה כלום לעומת הגודל שלו) זה כמו כוסות רוח למת. עדיין יישמע רעש מאותו שטח פנים ענקי לא מדופן.
בקיצור, תשים לב מה אתה רושם...

נערך לאחרונה על ידי The-Fox, 17-09-08 בשעה 16:48.
ישן 17-09-08, 16:42   #70 (קישור ישיר)
IO Pro

1. דבר אליי. רוצה לדבר לאחרים, דבר לאחרים.
2. עזוב, אין טעם. יש לך פרוייקט מאוד יפה ! לא אהבת את דעתי, לא קרה כלום.
שיהיה לך יום נעים

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 04-11-08 בשעה 17:30.
ישן 17-09-08, 16:49   #71 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

אלכס, אני רוצה שאתה תלמד אותי, אתה יודע הכי טוב בעולם ואין לי ספק בכך.

ישן 17-09-08, 23:01   #72 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של chicipici

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The-Fox צפה בהודעה
chicipici, אני אסתכל על התמונות שוב כי יכול להיות שבשביל התמונה סתם שמתי אותם.
בעיקרן כרגע הם יושבים בצורה שהם מושכים אוויר מבחוץ למארז ודוחפיף אותו לכיוון הרדיאטור פנימה על מנת לנצל את האוויר הקר מבחוץ למארז ולא להשתמש באוויר החם שנמצא בתוך המארז.
אני התכוונתי לתמונה הזו:

CM590|S12II620w|GA-X38-DQ6|Q6600 G0|TRU120E|MUSHKIN REDLINE 1000MHZ DDR2 2GBx2
GIGABYTE GTX460 1GB|Hitachi 7K2000x2|WD640AAKSx2|LG H62N|Dell U2412M|Logitech Media|MX518 1800DPI
chicipici לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-08, 23:27   #73 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

לפי התמונה זה באמת כמו שאמרת, העניין הוא שהם לא מותקנים ככה בפועל, זה היה רק לצורך התמונה
אבל יפה על חדות ההבחנה

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא