IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

E6300 ניתן לעשות OC?

שלום, יש ברשותי Intel Core 2 Duo E6300 עם קירור stock ורציתי לדעת האם אני יכול לעשות לו OC וכיצד. ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-09-08, 15:18   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Razor

ברירת מחדל E6300 ניתן לעשות OC?

שלום, יש ברשותי Intel Core 2 Duo E6300 עם קירור stock ורציתי לדעת האם אני יכול לעשות לו OC וכיצד.

בנוסף יש לי שאלה קטנה הקשורה להמהרת המעבד: יש לי בBIOS אפשרות להאיץ כביכול את המעבד, ישנם מספר מצבים: RACE, SPORT, EXTREME וכו' וכאשר אני למשל מעלה רק למצב ספורט (שהוא הכי חלש מבין כל ההמהרות) ומאשר את ההגדרות בBIOS, המחשב כמובן עושה הפעלה מחדש אבל מיד לאחר תהליך הPOST הוא נכבה. ואז שאני מדליק אותו, הוא נדלק למספר שניות ושוב נכבה, ככה מספר פעמים ואני למעשה לא מצליח להעלות את הWIN לאחר שאני משנה שם את ההגדרות.
כדי לפתור את זה אני צריך מהר ללחוץ על DEL כדי להכנס לBIOS כמה שיותר מהר לפני שהוא יתכבה ולשנות שוב לרגיל, בלי המהרה.

אני קראתי את אחד המדריכים שהביאו כאן, הוא נותן שם מידע על OC וכיצד לעשות.
אני נכנסתי לBIOS (חסרות לי שם הרבה פונקציות, כנראה בגלל שהלוח אם כבר ישן: GIGABYTE GA-945P-S3 F1) והעלתי את ה הCPU Host Freq מ-266MHZ ל-300 MHZ. המכפלה היא 7 (אני לא רואה אפשרות שאפשר לשנו את זה בBIOS שלי, אולי עדכון יעזור), הזכרונות שלי הם 800MHZ אבל הלוח תומך ב667MHZ, בקיצור הבאתי את הזכרונות למצב שהם יעבדו על תדר של 680MHZ להתחלה, לא רציתי שהם יעבדו יותר ממה שהם צריכים, כמובן לפני כל זה ביטלתי את הפונקציות שלו צריכות להיות פועלות : C1RE, EIST וכל השאר.
לאחר מה שעשיתי כמובן ששמרתי והמחשב פשוט נכבה לאחר השמירה. כאשר ניסיתי להדליק אותו, הוא נדלק אבל נכבה, כך מספר פעמיים עד שהוא נדלק ועלה כמו שצריך. כשבדקתי בCPU Z, שום דבר לא השתנה, כאילו לא עשיתי כלום, למה זה? =/

תודה רבה לעוזרים!
ושבת שלום ומבורכת שתהיה לכם.
Razor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-08, 15:59   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

שבת שלום.

בהחלט אפשר לעשות אוברקלוניג, כנס לביוס ותלחץ שם ctrl+f1 , יפתחו לך אפשריות "נסתרות".
מה שאתה מתאר זה בעיות יציבות, הלוח שלך מזהה לבד שהוא לא הצליח להעלות, ומאפס את
הביוס בחזרה.

הייתי מציע להתחיל דווקא בקפיצות קטנות יותר, נניח לשים 275 אפילו, לראות שהכל תקין
ולבדוק מה קורה עם המערכת ב CPU-Z, תוכל לראות שם את מהירות הזיכרון, תיזמונים, מתחים וכו...

אם אתה נתקע, תן לנו את לשונים הזיכרונות והמעבד, ככה שיהיה לנו מושג מה עוצר אותך.

כמה דגשים בודדים שצריך לשים אליהם לב:
מהירות באס.
מתחים - זיכרון ומעבד.
מכפלה (לא חובה לשנות)
ותיזמונים.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-08, 17:21   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Razor

אוקיי, תודה רבה.
אני אעשה את מה שאמרת ואעדכן, אני פשוט פירמטתי עכשיו אז יש קצת עבודה חח.
יש לי גם את התוכנה של Gigabyte שגם דרכה אני יכול לעשות OC, כדאי להשתמש בה?

אין לי אפשרות להעלות את המכפלות, האפשרות פשוט לא מופיעה, כנראה המעבד לא תומך בזה כי בחוברת של הלוח אם רשום שהאפשרות קיימת במעבדים שתומכים.

אני אעלה ל-270 בהתחלה, נראה מה קורה באמת, מה גורם לאי יציבות המערכת.
איך מצלמים תמונת מסך של הBIOS?, אני רואה המון כאן שמים תמונת מסך של הBIOS שלהם.

ושאלה אחרונה שהכי מטרידה אותי כרגע, מאז שעשיתי את הOC והמערכת החזירה את עצמה למצב הקודם על מנת לעלות כמו שצריך, המחשב עובר את תהליך הPOST באופן חלק ומהרגע שהוא מעלה את הOS מהHDD זה פשוט לוקח משהו כמו 30 שניות עד הטעינה של המערכת הפעלה, דבר שהיה לוקח מספר שניות בודדות, יכול להיות שהOC עשה נזק מסויים?

עריכה: עשיתי OC ממש קטן כמו שאמרת והמערכת עובדת לי. הנה צילומי מסך מהCPU-Z כמו שביקשת:

נערך לאחרונה על ידי Razor, 19-09-08 בשעה 17:44.
Razor לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא