IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

יש פה חבר'ה שמבינים בוירטואליזציה בשוק ה IT (התקנת מספר מחשבים וירטואליים על מחשב אחד פיזי) ?

חבר שואל ואני מעביר אליכם המומחים 1) איזה מפרט של מחשב עליו לקנות כדי להיות מסוגל להפעיל לפחות 4 מכונות ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-09-08, 17:37   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky
ברירת מחדל יש פה חבר'ה שמבינים בוירטואליזציה בשוק ה IT (התקנת מספר מחשבים וירטואליים על מחשב אחד פיזי) ?

חבר שואל ואני מעביר אליכם המומחים

1) איזה מפרט של מחשב עליו לקנות כדי להיות מסוגל להפעיל לפחות 4 מכונות וירטואליות על מחשב אחד ?

2) באיזה מוצר וירטואליזציה עדיף להשתמש HYPER-V של MICROSOFT או VMWARE או משהו אחר בכלל ?

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 28-09-08 בשעה 17:46.
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-09-08, 18:02   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של tr3x

שלח הודעה דרך MSN אל tr3x

אני עבדתי בעבר עם VMWARE והייתי מאוד מרוצה.
כל הפעולות נעשו בצורה נסיונית בלבד (בכדי לבדוק מערכת הפעלה,ללמד את עצמי כיצד להתקין מערכת,עבודה עם כוננים ועוד').
כל מערכת שאתה מתקין על התחנה הוירטואלית שלך דורש ממך כמות מסויימת מזכרון הראם שלך.
עכשיו,הכל תלוי איזה מערכות הוא הולך להריץ,האם הוא הולך להריץ בהם תוכנות כבדות שדורשות המון זכרון וכו'.
לדוגמה מערכת הפעלה ויסטה דורשת 1.5 ג'יגה רק כדי לפעול בצורה תקינה (ואטית להחריד). כך שהוא יצתרך להזרים לתחנה הוירטואלית קצת יותר ראם. (הכל ניתן לקנפג בזמן התקנת התחנה הוירטואלית ב VMWARE).

כמובן שמעבד חזק של ארבע ליבות ועוד איך יקל על הדבר (תסתכל במפרט שלי ותבין למה המערכות רצו לאט להחריד)
בהצלחה.

Rig: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHZ | Gigabyte GA-EP45-UD3R | Corsair DDR2 8192MB 800MHz CL5 | GIGABYTE GeForce GTX260 896MB DDR3 | WD 1000GB + WD 640GB + WD 320GB | ANTEC P182 | CORSAIR 750W TX | ASUS 2014L1T | LG 24" W2452T | Windows 7 Ultimate 64-bit

נערך לאחרונה על ידי tr3x, 28-09-08 בשעה 21:51.
tr3x לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-09-08, 18:08   #3 (קישור ישיר)
IO Master

קודם כל אין ספק ש- ESX עדיף בהרבה בחינות מה- HYPER-V של מיקרוסופט.
HYPER-V עד כמה שידוע לי מוצע בצורה חינמית בגרסה המלאה לעומת ESX שלאחרונה גם לו יש גרסא אחת חינמית אך מאוד מוגבלת. לעומת הגרסא המלאה שלו שהיא פשוט מצויינת ושולטת בשוק.
(ESX זה מוצר של VMWARE).

חשוב לציין שזה כבר נתון לשיקול של חבר שלך, כי יש הבדל בין תוכנות כמו VMWARE WORKSTATION לדוגמא לבין VMWARE ESX.
Hyper-V או ESX, היתם תוכנות לארגונים גדולים שיודעות להריץ מספר רב של שרתים וירטואליים במקביל. היתרון שלהם שהתוכנות הנ"ל לא רצות מעל למערכת הפעלה רגילה אלא משתמשות במערכת הפעלה ייעודית "רזה". דבר המאפשר להם ביצועים טובים יותר.

לגבי המפרט, הכל תלוי מה הוא הולך להתקין, אילו מערכות הפעלה, מה הוא הולך להריץ במערכות הפעלה הללו, באיזה תדירות...
לדעתי זה יהיה לא מקצועי לזרוק סתם מפרט מבלי להסתכל על המקרה לגופו. כמובן שכמה זיכרון יותר בריא במיוחד שמדובר בוירטואליזציה.
אם זה למטרות "אימון" וכאלה אז בין 4 ל- 8 GB יהיה אידאלי. אם זה שרת שהולך לשבת בארגון ממש ולהחליף שרתים כאלו ואחרים 24/7 בצורה אמיתית אז צריך לבחון לעומק איזה אפליקציות הולכות לשבת ולהתאים את המפרט בהתאם...

אגב, אני במפרט שבחתימה מריץ Vmware Workstation עם סרבר 2008, ווינדוס ויסטה, וווינדוס XP, ג'יגה, ג'יגה, וחצי ג'יגה, ועובד מצויין. אבל אני לא מריץ שום אפליקציות ברקע של השרתים אלא זה רק למטרות תירגול.
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-09-08, 19:06   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

שי מה הצורך שלך לתרגל את שלושת המערכות ששמת על הוירטואליזציה ואיך אתה מקשר בין כל זה, מגדיר את כרטיס הרשת של המחשב שיעבוד עם שלושת מערכות ההפעלה וזה כאילו מחשב רגיל לחלוטין ? אני רוצה ללמוד כי אני כרגע מחפש עבודה כמנהל רשת וזה ההתחלה שאני אצטרך ללמוד.
אני גם רוצה לתרגל אצלי על מחשבי הצנוע אז לינקים למוצר מומלץ יתקבלו בברכה.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 28-09-08, 19:07   #5 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

אני השתמשתי בvm,‎ ‎‏ כרגע עםvirtualbox.‎. אלכס אני הייתי ממליץ למפרט מרובע ליבות. 4 גיגה זכרון ו4 קשיחים נפרדים
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-09-08, 21:29   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
חבר שואל ואני מעביר אליכם המומחים

1) איזה מפרט של מחשב עליו לקנות כדי להיות מסוגל להפעיל לפחות 4 מכונות וירטואליות על מחשב אחד ?

2) באיזה מוצר וירטואליזציה עדיף להשתמש HYPER-V של MICROSOFT או VMWARE או משהו אחר בכלל ?
חשבתי שאתה עובד בתחום כך שאתה יודע את הדברים האלו אבל אוקיי..

1. תלוי על כמה זיכרון ומהירות הוא רוצה להריץ כל אחד מהמחשבים הוירטואלים, בתוכנות מסויימות כמו Virtual Pc החינמתי של מיקרוסופט (שאגב לדעתי מצויינת) אתה יכול להגדיר בכמה כמות זיכרון אתה רוצה להשתמש.. כך שזה תלוי, אם הוא רוצה להריץ את כולם במהירות גבוהה מאוד אז כמובן שעדיף מחשב עם כמה שיותר זיכרון.

2. אני לא מכיר הרבה אבל יודע שיש הרבה תוכנות, אבל אני לא רואה סיבה אחרת מלא להשתמש ב Virtual PC החינמית של מיקרוסופט, לדעתי היא תעשה מעולה את העבודה ולא צריך משהו יותר מזה.

מקווה שעזרתי, שנה טובה

~ Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome ! ~

ציטוט:
פסדר כל ה MTV שיט הזה זה סתם בשביל צ'ילינג שלא באמת אכפת לך מהמילים ואם אתה מנסה לתרגם מה אתה שומע אתה מתפדח מעצמך כמה שזה מטומטם אבל זה אחלה צ'יל - tr3x

OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 28-09-08, 22:49   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

אורן עבדתי כשנתיים במוקד ה HELP DESK של חברת COMVERSE.
הורדתי את החתימה כי עזבתי לפני כמה שבועות אחרי שלא היה תקן פנוי בכל EDS (חברת האאוטסורסינג שמנהלת את יחידת המחשוב של COMVERSE ועוד הרבה חברות בישראל)ןאי אפשר היה להתקדם.

עכשיו אני מחפש משרה במחלקת SYSTEM כמנהל רשת. טפו טפו טפו עברתי כבר 4 ראיונות לחברה אחת ואני מקווה שאני מוציא רישיון עוד שבועיים והם מקבלים אותי כמנהל רשת זוטר ומשם אלוהים גדול. אם לא אז לא נמצא חברה אחרת ואז אני באמת אוכל לייעץ פה עם ניסיון כבר של SYSTEM.. אבל, פרה פרה

אגב אולי מישהו יכול לעזור עם עבודה חברים ? קו"ח מוכנים למשלוח.

ישן 28-09-08, 23:11   #8 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
אני השתמשתי בvm,‎ ‎‏ כרגע עםvirtualbox.‎. אלכס אני הייתי ממליץ למפרט מרובע ליבות. 4 גיגה זכרון ו4 קשיחים נפרדים
כנ"ל. זה גם תלוי כמה יישומים הולכים לפעול על כל VM. יש מקרים שאפילו 4GB לא יספיקו...
ישן 29-09-08, 0:32   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Keman

אצלינו מריצים את הוירטואליות על XEN. וזה מותקן על בלייד.
שני QUAD XEONים עם 16 גיגה זכרון עושים עבודה יפה.
Keman לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-09-08, 1:17   #10 (קישור ישיר)
IO Master

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
שי מה הצורך שלך לתרגל את שלושת המערכות ששמת על הוירטואליזציה ואיך אתה מקשר בין כל זה, מגדיר את כרטיס הרשת של המחשב שיעבוד עם שלושת מערכות ההפעלה וזה כאילו מחשב רגיל לחלוטין ? אני רוצה ללמוד כי אני כרגע מחפש עבודה כמנהל רשת וזה ההתחלה שאני אצטרך ללמוד.
אני גם רוצה לתרגל אצלי על מחשבי הצנוע אז לינקים למוצר מומלץ יתקבלו בברכה.
הצורך שלי הינו למטרות תרגול כמו שאמרתי, אני לומד MCITP ENTERPRISE וזה חלק חיוני מאוד מהלימודים.
אומנם המבחנים עצמם בסופו של יום יהו על סרבר 2008 וויסטה אבל אני מתרגל גם סרבר 2003 ואקס פי לקבל ניסיון, כמה שיותר הרי זה מבורך!

ספציפית לתרגולים שלי אני מגדיר את אותו כרטיס הרשת לכל המכונות הוירטואליות ועובד במצב של LAN בלבד, משמע לא "יוצא" החוצה לאינטרנט, אין לי בזה צורך. אפשר להגדיר מה שתרצה איך שתרצה.

לתרגול על המחשב שלך המוצר הכי טוב שתוכל למצוא יהיה Vmware Workstation בגרסא האחרונה (6.5), ניתן לרכישה בחנויות המובחרות

VMware Workstation, Virtual Machine, Multiple Operating Systems, Windows and Linux - VMware

אני אישית לא סובל VPC...!
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
ישן 30-09-08, 12:34   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shay צפה בהודעה
הצורך שלי הינו למטרות תרגול כמו שאמרתי, אני לומד MCITP ENTERPRISE וזה חלק חיוני מאוד מהלימודים.
אומנם המבחנים עצמם בסופו של יום יהו על סרבר 2008 וויסטה אבל אני מתרגל גם סרבר 2003 ואקס פי לקבל ניסיון, כמה שיותר הרי זה מבורך!

ספציפית לתרגולים שלי אני מגדיר את אותו כרטיס הרשת לכל המכונות הוירטואליות ועובד במצב של LAN בלבד, משמע לא "יוצא" החוצה לאינטרנט, אין לי בזה צורך. אפשר להגדיר מה שתרצה איך שתרצה.

לתרגול על המחשב שלך המוצר הכי טוב שתוכל למצוא יהיה Vmware Workstation בגרסא האחרונה (6.5), ניתן לרכישה בחנויות המובחרות

VMware Workstation, Virtual Machine, Multiple Operating Systems, Windows and Linux - VMware

אני אישית לא סובל VPC...!
נגיד ואתה רוצה לצאת לאינטרנט עם כל המחשבים הוירטואליים איך זה הולך ?
כל מחשב מקבל אייפי חדש?
SAAAAA לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-09-08, 13:17   #12 (קישור ישיר)
IO Master

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SAAAAA צפה בהודעה
נגיד ואתה רוצה לצאת לאינטרנט עם כל המחשבים הוירטואליים איך זה הולך ?
כל מחשב מקבל אייפי חדש?
לא, כתובת האייפי החיצונית אשר תקבל תיהייה זהה בכל מחשב וירטואלי.
לעומת זאת הכתובות הפנימיות יהו שונות בהתאם ל- Subnet שתקבע וכו', יש גם אפשרות ליצור Vlans ועוד... כל זה ב- Vmware, לא סגור על VPC, יותר מידי מצומצם באפשרויות.
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא