IOPanel

חזור   IOPanel > צרכנות ומסחר > דילים חמים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דילים חמים מצאתם מוצר במחיר מדהים ? מצאתם מוצר משתלם במיוחד ? מוצר חדש שרק הגיע לשווקים ? זה המקום לפרסם וגם למצוא את כל הדילים החמים והמשתלמים מרחבי הרשת.

צרכנות ומסחר : דילים חמים

מחירי ה-750GB של Seagate ברצפה!

כמובן, מחזורי הפיתוח אצל חברות ברמה של אינטל ארוכים מאד - הם מתחילים ברעיונות, ממשיכים במחקר, פיתוח ולבסוף ייצור. כל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-10-08, 2:35   #61 (קישור ישיר)
IO Rookie

כמובן, מחזורי הפיתוח אצל חברות ברמה של אינטל ארוכים מאד - הם מתחילים ברעיונות, ממשיכים במחקר, פיתוח ולבסוף ייצור. כל זה לוקח כמה שנים. אבל חשוב להדגיש שאינטל לא יודעים לייצר כיום את מה שיש להם על הנייר לעוד כמה שנים - זה דורש את כל התהליך.

בוודאי שסטינו מהנושא. בסך הכל ניסיתי להמחיש למה הטענות של AgentSmith ושל doscape (לפחות חלק מהן) מגוחכות.
Holy-Fire לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 13:26   #62 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

Holy-Fire צא מהסרט.
למה לאינטל לא לעבור ל22 ננומטר? נראה לך שהיא לא יכולה?
בטח שהיא יכולה, והיא גם עושה.. אם אינטל רוצה היום, בתוך שלוש שנים יש מעבדים של 15 ננומטר.
אבל קודם כדי להגיע ל45 ננומטר, למכור ולעשות כסף, ואז לרדת ל32 ננומטר ואז לעשות עוד כסף.. וככה להמשיך.
ואל תהיה ילד קטן ותידבק לדוגמא אחת.
רשת הדור הרביעי בסלולר כבר מוכנה לה ביפן.. אבל למה לא עוברים אליה? למה עוברים מהדור ה3 לדור 3 וחצי וממנו לדור 3.75? כדי לסחוט עוד כסף, כי דור 3.75 "הרבה" יותר מתקדם מ3.5 (הבדל מזערי במהירות האינטרנט סה"כ), ואנשים קונים את זה.
למה ספקיות האינטנרט לא מציעות אינטרט במהירות 10 מגה? אני מכיר מישהו שכבר יש לו.. כי יש לו קשרים מהמעלה הראשונה בבזק בינלאומי\בזק\YES. אתה יודע שקיים אינטרנט במהירות 1GB לשנייה היום בתנאי מעבדה? אז נכון, התשתית בארץ מוגבלת, אבל לחברות באירופה אין תשתיות דפוקות, אז הן מציעות 80MB לשניה. אין להן בעיה להציע גם 150MB.
ישן 03-10-08, 13:51   #63 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אתם סוטים מהנושא בצורה מטורפת, אני לא דיברתי על המעבדים (המעבדים יחסית מהירים ואין עם זה בעיה), בניגוד למעבדים, הרדיסקים מוגבלים בנפח בצורה מכוונת ואם חלקכם לא מבינים בשביל מה צריך נפחים גדולים, אולי אם הייתם מכניסים את כל המידע שלכם בו זמנית לכונן, הייתם מזהים את היתרון בזה שלא צריך כל הזמן לחפש דיסקים ולצרוב בשביל לפנות מקום (שגם ככה הDVD הזה לא אמין ועדין מדיי), מה שאני מנסה לומר זה - איך זה שהמעבדים פועלים פי 9 יותר מהר מבעבר ועשו 4 ליבות וכל השטויות האלה כשההרדיסקים נהיו גדולים רק פי 2.
אולי שכחתם כמה זמן החזיק ה 80GB ? מי שלא מבין איך חברות התקליטים קשורות לזה, מוזמן להפעיל קצת את המחשבה. (אני גם בטוח שהפלטות שנמצאות בכוננים מסוגלות לאחסון מידע פי כמה ממה שבאמת מאפשרים לנו. (כמו החסימות במעבדים מסויימים)
(עוד משהו, תחשבו כמה כסף עושים מפעלים ממכירה של מדיה לצריבה בעקבות זה שהכוננים הושארו קטנים, כמו מדפסות שנמכרות בזול והדיו עולה כמו חצי מדפסת ולעיתים כמו המדפסת)
מוצרים מתכלים משתלמים.
>>> ומספיק להיות תמימים ! מה יש לכם , תראו מה קורה בבורסה של ארה"ב, נראה לכם שזה לא מתוכנן? זה נועד לכסות חובות שלהם ולקחת את הכסף מהצרכנים בסופו של דבר.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 13:58   #64 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

אתם לא מבינים?
אינטל יכולה להמשיך למזער את המעבדים לחזק אותם והכל,למה להם לעשות את זה?
משחקים תוכנות וכאלה מתקדמים הרבה פחות מהחומרה,אינטל יכולה לבנות מעבד שיספיק לבן אדם ל10 שנים הבאות ויריץ כל מחשק על מקס',למה להם לעשות את זה?
שאף אחד לא יקנה מעבד ב10 שנים הבאות?הם מעדיפים למכור חומרה שעוד 3 שנים לא תיהיה שווה כלום
וככה להמשיך להרוויח כסף...
ישן 03-10-08, 14:09   #65 (קישור ישיר)
IO Rookie

AgentSmith:

בכוונה לא התייחסתי לחברות הסלולר והאינטרנט, מכיוון שבשבילן קהל היעד כן מורכב בעיקר מפראיירים, ואולי יש משהו במה שאתה אומר. וזה אולי גדול. המהירויות שאתה מדבר עליהן אפשריות עם סיבים אופטיים, לא עם קווי טלפון. אם אתה חושב שזה קל להקים רשת סיבים אופטיים שתגיע לכל בית בישראל, או להגיע למהירויות האלה עם קווי טלפון, כדאי שתצבוט את עצמך כי אתה חולם. גם לא מדובר רק בתשתית - השרתים של החברות צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם כל התעבורה, ותכנון שרת כזה מהווה קשיים אמיתיים.

הספקולציות שלך לגבי הקלות שבה אינטל יכולה ל"מזער כפי יכולתך" נטולות כל שחר ובסיס עובדתי או הגיוני. יותר סביר שהיעד של אינטל להגיע ל-16nm ב-2013 יתברר כלא מציאותי והם יאלצו לדחות אותו (התחזיות השמרניות יותר מדברות על 2018). אבל אם היית טורח מדי פעם לקרוא מידע אמיתי במקום להעלות השערות על דברים שלגביהם אין לך מושג, כבר היית יודע את זה.

נערך לאחרונה על ידי Holy-Fire, 03-10-08 בשעה 14:59.
ישן 03-10-08, 14:12   #66 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AgentSmith צפה בהודעה
Holy-Fire צא מהסרט.
למה לאינטל לא לעבור ל22 ננומטר? נראה לך שהיא לא יכולה?
בטח שהיא יכולה, והיא גם עושה.. אם אינטל רוצה היום, בתוך שלוש שנים יש מעבדים של 15 ננומטר.
אבל קודם כדי להגיע ל45 ננומטר, למכור ולעשות כסף, ואז לרדת ל32 ננומטר ואז לעשות עוד כסף.. וככה להמשיך.
ואל תהיה ילד קטן ותידבק לדוגמא אחת.
רשת הדור הרביעי בסלולר כבר מוכנה לה ביפן.. אבל למה לא עוברים אליה? למה עוברים מהדור ה3 לדור 3 וחצי וממנו לדור 3.75? כדי לסחוט עוד כסף, כי דור 3.75 "הרבה" יותר מתקדם מ3.5 (הבדל מזערי במהירות האינטרנט סה"כ), ואנשים קונים את זה.
למה ספקיות האינטנרט לא מציעות אינטרט במהירות 10 מגה? אני מכיר מישהו שכבר יש לו.. כי יש לו קשרים מהמעלה הראשונה בבזק בינלאומי\בזק\YES. אתה יודע שקיים אינטרנט במהירות 1GB לשנייה היום בתנאי מעבדה? אז נכון, התשתית בארץ מוגבלת, אבל לחברות באירופה אין תשתיות דפוקות, אז הן מציעות 80MB לשניה. אין להן בעיה להציע גם 150MB.
1) אינטל לא יכולה לעשות 15 נונומטר עד כמה שאני יודע יש הגבלה לא זוכר לאיזה מיספר.
זה היה 20 30 ומשהו לא זוכר, צריך לעבור למשהו אחר שהוא יהיה תחליף לפיסת הסיליקון.
בישביל שיוכלו לרדת.

2) ספקיות האינטרנט לא מציעות מעל ל-10 מגה לצרכן הפשוט, קודם כול כי אצל הוט אי אפשר יותר.
וכמובן אם הם לא רואים ביקוש וכדומה הם לא רוצים לבזבז עוד כסף.
ובאירופה ובכול החברות הם מספקות עד רוחב פס מסויים ולא רוחב פס מסויים שהם אומרים.
לדוגמא עד 5 מגה תיבדוק בחוזה, בחול לחבר שלי היה אינטרנט 20 מגה.
בוא נגיד שליפעמים הוא היה 2 מגה אז תפסיק להיתלונן.
שלא לדבר שיש שמה חסימת פורטים, ואם יש לך בעיה באינטרנט התמיכה היא לא משהו.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 03-10-08, 14:16   #67 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

HOLY-FIRE צודק, בעניין המזעור זה לא העניין רק בזה, אלא עלות המכונות (שחלקן מגיעות ל3 מיליארד דולר למכונה) שמייצרות את הרכיבים הממוזערים.
למשל בזיכרונות קינגסטון קונה מכונות הרכבה (לא ייצור) שעולות מעל מיליארד דולר למכונה, בגלל זה גם הזכרון שלהם איכותי לאורך זמן.
* יש גם תוספת עלות של ציפוי PCB (שכבות LAYERS), כל שכבה דורשת יותר זמן וכתוצאה מכך עלות הייצור גדלה.
ישן 03-10-08, 14:58   #68 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TrueLook צפה בהודעה
אתם לא מבינים?
אינטל יכולה להמשיך למזער את המעבדים לחזק אותם והכל,למה להם לעשות את זה?
משחקים תוכנות וכאלה מתקדמים הרבה פחות מהחומרה,אינטל יכולה לבנות מעבד שיספיק לבן אדם ל10 שנים הבאות ויריץ כל מחשק על מקס',למה להם לעשות את זה?
שאף אחד לא יקנה מעבד ב10 שנים הבאות?הם מעדיפים למכור חומרה שעוד 3 שנים לא תיהיה שווה כלום
וככה להמשיך להרוויח כסף...
אני אחזור ואומר שמחשבים לא קיימים רק בשביל משחקים, ושאינטל אמנם חברה ענקית, אבל בניגוד לבורא היא אינה מסוגלת לשנות את חוקי הטבע כאוות נפשה.
על עצמי אני אעיד שמטעמי נוחות אני מבצע את המחקר שלי מהמחשב האישי בבית, והוא מבוסס בעיקר על הרצת סימולציות ב-MATLAB. כדי לעשות זאת ביעילות אני זקוק למעבד חזק ככל שיכולים לתת לי - אם אינטל הייתה מסוגלת להוציא מעבד 10GHz הייתי מוכן לשלם עבורו הרבה מאד.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
אתם סוטים מהנושא בצורה מטורפת, אני לא דיברתי על המעבדים (המעבדים יחסית מהירים ואין עם זה בעיה), בניגוד למעבדים, הרדיסקים מוגבלים בנפח בצורה מכוונת ואם חלקכם לא מבינים בשביל מה צריך נפחים גדולים, אולי אם הייתם מכניסים את כל המידע שלכם בו זמנית לכונן, הייתם מזהים את היתרון בזה שלא צריך כל הזמן לחפש דיסקים ולצרוב בשביל לפנות מקום (שגם ככה הDVD הזה לא אמין ועדין מדיי), מה שאני מנסה לומר זה - איך זה שהמעבדים פועלים פי 9 יותר מהר מבעבר ועשו 4 ליבות וכל השטויות האלה כשההרדיסקים נהיו גדולים רק פי 2.
אולי שכחתם כמה זמן החזיק ה 80GB ? מי שלא מבין איך חברות התקליטים קשורות לזה, מוזמן להפעיל קצת את המחשבה. (אני גם בטוח שהפלטות שנמצאות בכוננים מסוגלות לאחסון מידע פי כמה ממה שבאמת מאפשרים לנו. (כמו החסימות במעבדים מסויימים)
(עוד משהו, תחשבו כמה כסף עושים מפעלים ממכירה של מדיה לצריבה בעקבות זה שהכוננים הושארו קטנים, כמו מדפסות שנמכרות בזול והדיו עולה כמו חצי מדפסת ולעיתים כמו המדפסת)
מוצרים מתכלים משתלמים.
>>> ומספיק להיות תמימים ! מה יש לכם , תראו מה קורה בבורסה של ארה"ב, נראה לכם שזה לא מתוכנן? זה נועד לכסות חובות שלהם ולקחת את הכסף מהצרכנים בסופו של דבר.
אני בטוח שכל מהנדס או מדען המעורב בתחום הדיסקים הקשיחים נעלב מהזלזול שלך במאמצים שלו לקדם את חזית הידע האנושי בתחום עד הקצה.

האינטרס של חברות מסוימות למנוע דיסקים קשיחים גדולים ברור (אם כי אני מפקפק במידה הכמותית שלו), אבל לא הבנתי מה הוא המנגנון שלטענתך הן משתמשות בו כדי לקדם את האינטרס הזה. הן משלמות לחברות האחסון כדי שלא יוציאו כוננים גדולים? אם הייתה חברת אחסון אחת או שניים אולי הייתי קונה את זה. אבל יש יותר, וכל אחת יכולה להחליט שהיא לא בעסק, להוציא כוננים גדולים וזולים ולהגדיל משמעותית את המכירות והרווחים. אני לא רואה איך הסידור הזה משתלם למישהו.

אל תשכח גם שנפח האחסון הוא הפרמטר שמתקדם הכי מהר בעולם החומרה. מזה זמן רב הנפח הטיפוסי לדיסק כמעט מוכפל כל שנה, שזה קצב מהיר יותר ממהירות המעבדים, נפח RAM או כל דבר אחר. ממש לא נראה שיש פה עיכוב מלאכותי. לא התעניינתי בחומרה בתקופת ה-80GB, אז אני אקח את המילה שלך לגביה - אולי באותה תקופה היתה איזושהי התערבות רגעית, אבל קשה להאמין שמדובר בתופעה רחבת היקף שמתקיימת גם היום.

אבל הכי חשוב - האם יש לך ראיה כלשהי שאכן הקנוניה שאתה מתאר אמיתית (ולא, "נו, ברור שהם עושים את זה" לא נחשב)?

נערך לאחרונה על ידי Holy-Fire, 06-10-08 בשעה 18:51.
ישן 03-10-08, 15:49   #69 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני לא מבין למה יש אנשים שהם בעד הלוקשים שמוכרים להם, עם כל הכבוד למדענים (הם ממש לא קשורים לנושא השיווק), מדובר בתופעה של -> למכור הרבה -> לקנות פחות (פחות מכונות ייצור חדישות), אם הנפח קטן אז בטח תצטרך 2 כוננים ויותר (כן נכנסים גם הוואטים של הספק כח למחזור המכירות), ואם כבר מדברים על המדענים הנחמדים האלה אז שידחפו את החיבור SATA המאפן שלהם לתחת כי הוא עדין מדיי ונוטה להשבר ולא אמין באליל. (לעומת הIDE), בכל מקרה מה קשה להם לבנות חיבור נורמלי (עגול רצוי) בדומה לחיבור COAX שיהיה גם אמין וגם נח.
אם שכחת מדענים הוציאו הרבה זבל (כמו בפנטיום 2 - המעבד העומד כמו כרטיס ונאלצו לחזור לשיטה הקודמת SOCKET), זה לא עניין של מדע ידידי, אלא של כסף וטמטום.
ישן 03-10-08, 16:35   #70 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
אני לא מבין למה יש אנשים שהם בעד הלוקשים שמוכרים להם, עם כל הכבוד למדענים (הם ממש לא קשורים לנושא השיווק), מדובר בתופעה של -> למכור הרבה -> לקנות פחות (פחות מכונות ייצור חדישות), אם הנפח קטן אז בטח תצטרך 2 כוננים ויותר (כן נכנסים גם הוואטים של הספק כח למחזור המכירות), ואם כבר מדברים על המדענים הנחמדים האלה אז שידחפו את החיבור SATA המאפן שלהם לתחת כי הוא עדין מדיי ונוטה להשבר ולא אמין באליל. (לעומת הIDE), בכל מקרה מה קשה להם לבנות חיבור נורמלי (עגול רצוי) בדומה לחיבור COAX שיהיה גם אמין וגם נח.
אם שכחת מדענים הוציאו הרבה זבל (כמו בפנטיום 2 - המעבד העומד כמו כרטיס ונאלצו לחזור לשיטה הקודמת SOCKET), זה לא עניין של מדע ידידי, אלא של כסף וטמטום.
אתה ממשיך להציג תיאוריות קונספירציה ללא ראיות.

המדענים לא קשורים לשיווק, אבל הם אלה שדואגים לכך שיהיה מה לשווק.

בדיוק, היצרנים רוצים לחסוך ברכישת מכונות (קרי: יש קושי טכנולוגי בתכנון מכונות שמסוגלות לייצר כוננים מתוחכמים, ולכן הן יקרות) ולהגדיל את המכירות. מה שיפה בקפיטליזם זה שכשיש תחרות, כל חברה תעשה כל שביכולתה כדי להציע מוצרים טובים יותר וזולים יותר, ובכך לזכות בנתח שוק על חשבון המתחרים. אלא אם כן, כמובן, אתה טוען שיש איזה תיאום מחירים מטורף בין כל יצרניות פתרונות האחסון בעולם, ושאף אחד חוץ ממך לא עלה על זה ופתח בהליכים משפטיים.

הוואטים של הספק כח... נו באמת. אתה חושב שגם חברות הספקים שותפות בעניין כדי שתצרוך עוד 5W? כלל הזהב של הקנוניות - ככל שיש יותר מעורבים, הסיכוי שמשהו ישתבש גדל. אף אדם \ ארגון שפוי לא יצרף או יצטרף לקנוניה מבלי שיהיה לו רווח משמעותי מהעניין.

המחברים הפיזיים של SATA קשורים יותר להנדסה מאשר למדע. אני מסכים שיש מקום לשיפור, אבל לא ברור לי מה התיאוריה שלך הפעם (הם בכוונה עשו את המחבר שביר כדי שתקנה יותר כבלים?). מה שברור הוא שזה מה שיצא כתוצאה מהפשרה בין עלות הייצור, הביצועים, נוחות ההרכבה והיכולת של עשרות יצרנים לעמוד בתקן.

ההערה לגבי פנטיום 2 מחזקת עוד יותר את הטענה שלי. לתכנן טכנולוגיה מתוחכמת זה קשה, מנסים כל מיני דברים ולא תמיד הכל מצליח כמו שקיוו.

כבר הסכמנו מזמן שכסף הוא הגורם המרכזי בכל הסיפור. בכל הנוגע לטמטום - כשאתה תעמוד בראש חברה המגלגלת 38 מיליארד דולר בשנה תהיה לך זכות לבקר את ההחלטות שנעשות. עד אז, תיאלץ לקבל את העובדה שהחברות עושות את ההחלטות הטובות ביותר כדי למקסם את הרווחים, ושזה שאתה כצרכן לא תמיד נהנה מכך לא אומר שהכל קנוניה אחת גדולה.

אתה חושב שתמימות היא לא לקנות את תיאוריות הקונספירציה, אבל זה בדיוק להיפך. תמימות היא למצוץ מהאצבע כל מיני טענות חסרות שחר הנמצאות בסתירה מוחלטת לאיך שהעולם עובד באמת.

נערך לאחרונה על ידי Holy-Fire, 03-10-08 בשעה 16:49.
ישן 03-10-08, 22:13   #71 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DJ.R צפה בהודעה
לי היה את הכונן הזה בידיוק ה750GB של סיגייט והוא נידפק אחרי שבוע ולקח איתו 300GB סדרות.

---

MEIR, נגיד אני רוצה מערך עם נפח אחסון גדול יותר ממה שיש לי עכשיו (1.4TIB)
אז במקום לקחת את ה640 של סמסונג הייתי לוקח 4 או 5 של ה750GB של סיגייט כי הם הכי משתלמים
לא הבנתי מה אתה אומר בתגובה
פשוט מאוד, אם אתה רוצה RAID שיכלול בו גיבוי עם הרבה מאוד נפח אחסון - ה750GB הזה מתאים

והוא אולי לא הכי אמין מהכוננים שיש היום אבל זה לא הופך אותו ללא אמין שיתקלקל לכם אחרי שבוע.
כנראה שלא התעסקת הרבה עם NASים או שרתי אחסון. שרת אחסון/NAS משמע:
-לוח אם
-מעבד
-ספק
-בקר RAID (החלק הכי יקר בדרך כלל)
נניח ובבקר יש מקום לארבעה כוננים. אם תקנה כוננים של 0.5TB , תקבל סה"כ קצת פחות מ2TB מקום אחסון. מה יקרה כשתצטרך עוד ? לא תוכל להחליף כונן באחד בנפח גדול יותר, נכון ? במקרה כזה פשוט תצטרך לקנות שרת/NAS חדש לגמרי, מה שיגרור הוצאה כבדה יותר מקניית כוננים גדולים מלכתחילה.
ישן 03-10-08, 22:15   #72 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

כשארצה עוד אני פשוט אוסיף עוד מאותו דגם וסדרה והבקר יחשב לבד את הכונן ויכניס אותו לRAID
וככה אקבל עוד מקום ללא שום NAS

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-08, 3:04   #73 (קישור ישיר)
IO Networking

לא הבנת כלום. ומה יקרה כשנגמרים החיבורים על הבקר ?
ישן 04-10-08, 3:08   #74 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

בסדר אבל מזה קשור ?

אני בסך הכל אמרתי שהכונן הזה מתאים לRAID עם ביצועים והרבה נפח, ובמיוחד זול .
וטארד הזה הפף לדיון על הכונן... אני אומר שזה כונן מעולה שנותן תמורה מצוינת לכסף .

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-08, 10:52   #75 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

הכל בסדר אנשים?

אין הגעתם מדיל על HDD לארכיטקטורות המעבדים של אינטל? יש פורומים יעודיים לנושאים האלה.
אם אין לכם מה להוסיף על הדיל או על נושא הדיל הספציפי, בבקשה לא להספים את הדיון.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא