IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

התלבטות בין כמה מגרסאות ה-512MB של כרטיס המסך HD4850 שנמצאות בפנדה

ראשית, אני מתנצל שאני פותח אשכול נוסף בנושא, למרות ששאלתי על כך בנושא אחר. כפי שרשום בכותרת, ההתלבטות שלי היא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-10-08, 13:12   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל התלבטות בין כמה מגרסאות ה-512MB של כרטיס המסך HD4850 שנמצאות בפנדה

ראשית, אני מתנצל שאני פותח אשכול נוסף בנושא, למרות ששאלתי על כך בנושא אחר. כפי שרשום בכותרת, ההתלבטות שלי היא בין כמה מגרסאות ה-512MB של כרטיס המסך HD4850 שנמצאות בפנדה. הנה כל גרסאות ה-512MB של הכרטיס הנמצאות בפנדה: http://www.pandas.co.il/advanced_search_result.php?keywords=4850%20512&pag e=1&sort=5a.

מצד אחד, יש את גרסת ה-PowerColor, שהיא הזולה ביותר [830 ש"ח]. לפי TechPowerUp, הוא הכרטיס השקט ביותר במצב מנוחה [20dbA], וגם במצב פעילות אי-אפשר להגיד שהוא רועש כ"כ [31.9dbA]. מנגד, הטמפרטורות שלו במצב מנוחה ובמצב פעילות די גבוהות [73.5 ו-95.5 מעלות בהתאמה]. השאלה היא אם הטמפרטורה תפריע לי או תפגע בכרטיס עצמו ובאורך חייו.

מצד שני, יש את גרסת ה-Gigabyte, שעולה 125 ש"ח יותר [955 ש"ח], אך מכילה מאוורר של זלמן. לא הצלחתי למצוא מידע רב לגבי הכרטיס, כך שאין לי מושג מה מידת הרעש שלו, אבל הטמפרטורה שלו בטוח יותר נמוכה מזו של PowerColor. השאלה היא האם הכרטיס שווה את 125 השקלים הנוספים האלה בשביל קירור טוב יותר, אך ככל הנראה הרעש יהיה גדול יותר והביצועים לא ישתנו.

מצד שלישי, יש את גרסת ה-Toxic של Sapphire, שעולה 220 ש"ח יותר [1,050 ש"ח]. לפי TechPowerUp, הכרטיס די רועש [36.4dbA גם במצב מנוחה וגם במצב פעילות]. מנגד, הטמפרטורות שלו במצב מנוחה ובמצב פעילות די נמוכות [כ-50 מעלות וכ-80 מעלות בהתאמה], והוא מספק כ-5% ביצועים יותר מהכרטיס של PowerColor. השאלה היא האם שווה להשקיע עוד 220 ש"ח בשביל טמפרטורה נמוכה יותר ובשביל תוספת ביצועים כמעט לא מורגשת, אך לקבל חור במוח מהרעש [36 דציבלים זה הרבה?].

מצד רביעי, יש עוד כמה כרטיסים ברשימה שהבאתי בהתחלה שיכולים להוות אופציה, אבל בעיקרון שלושת הכרטיסים הנ"ל הם ההתלבטות שלי כרגע. כמובן שאם לדעתם ברשימה ההתחלתית יש כרטיס שיותר נראה לכם, תוכלו להציע אותו.

אשמח אם תעזרו לי, ותלוו את דעתכם בהסברים. תודה רבה.
6th Finger לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-08, 13:32   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

אם אני לא טועה ל-Power Color יש גרסה מומהרת - PCS+ שעולה בסביבות ה-900 ש"ח, לך עליה או על ה-Sonic של Palit
Avi952 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-08, 13:32   #3 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

טוב נעשה סדר, כי זה נראה הרבה יותר מסובך ממה שזה.

1. כל הכרטיסים עם הקירור המקורי.
2. הכרטיסים עם הקירור היחודי.

את ההבדלים כבר ציינת פחות או יותר, אבל הבחירה די פשוטה, אם אתה לא חושב שהטמפרטורות
יציקו לך בעין (אין בעיה עם הטמפרטורה של הכרטיס) אז הייתי הולך על הכרטיס הכי זול, של POWER COLOR או GAINWARD.

אם הטמפרטורה כן חשובה שלך, הייתי הולך על הכרטיס של גיגה בייט שמגיע עם הקירור של ZALMAN, תוספת של 100 שקל.

הקירור המקורי "מספיק" ולא יותר, ולכן כל שידרוג ביחידת בקירור משמעותי ברמות גבוההות מאוד
ויכול להגיע ל 50 אחוזים, וזה בעיקרון יותר ממספיק, גם ברגע שיש קירור משופר והטמפרטורה
של הכרטיס יורדת, עוצמת הרעש תרד איתה באופן משמעותי.

לא הייתי מוסיף כסף לכרטיס של ASUS של TOXIC, במחיר הזה אפשר לקנות את הכרטיס הכי
זול ולהוסיף יחידת קירור באופן עצמי.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-08, 14:16   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

אפשר לקנות ב FOXPC של CONNECT3D, את ה HD4850 עם AC COOLER ב-870 ש"ח, מאוד משתלם.
maxim880 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-08, 20:14   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

לכל אלה שהציעו כרטיסים שונים מאלה שנמצאים ברשימה, זה לא רלוונטי. אני קונה מחשב שלם בפנדה, ולא רוצה להתעסק בקנייה של כל רכיב בחנות שונה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
את ההבדלים כבר ציינת פחות או יותר, אבל הבחירה די פשוטה, אם אתה לא חושב שהטמפרטורות יציקו לך בעין (אין בעיה עם הטמפרטורה של הכרטיס) אז הייתי הולך על הכרטיס הכי זול, של POWER COLOR או GAINWARD.

אם הטמפרטורה כן חשובה לך, הייתי הולך על הכרטיס של גיגה בייט שמגיע עם הקירור של ZALMAN, תוספת של 100 שקל.
למה הטמפרטורה צריכה בכלל להוות לי מדד? הרי אם כרטיס המסך עומד בטמפרטורות האלה, אז מה זה משנה? אשמח לשמוע את הסיבה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
הקירור המקורי "מספיק" ולא יותר, ולכן כל שידרוג ביחידת בקירור משמעותי ברמות גבוהות מאוד ויכול להגיע ל 50 אחוזים, וזה בעיקרון יותר ממספיק, גם ברגע שיש קירור משופר והטמפרטורה של הכרטיס יורדת, עוצמת הרעש תרד איתה באופן משמעותי.
ההיגיון שלי אומר לי שככל שהקירור טוב יותר, הוא בא על חשבון השקט. הרי כך המאוורר צריך לפעול יותר מהר, ויוצר רעש יותר חזק. לא כך?
6th Finger לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-08, 20:20   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

^^
אז זהו שלא, כל עוד הכרטיס פועל בטמפרטורה שבה הוא לא ייפגם, אי אפשר להחשיב את החום כבעיה, במקרה שלנו - עד 125 מעלות
Avi952 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא