IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

עצות להתחלת OC למעבד + תמונות טמפ' וכ'ו..

היי, קניתי מחשב חדש, ואני רוצה לעשות OC למעבד, קראתי המון מדריכים כולל את זה שמפורסם כאן, ואני חושב שאני ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-10-08, 21:24   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Acejin

ברירת מחדל עצות להתחלת OC למעבד + תמונות טמפ' וכ'ו..

היי,

קניתי מחשב חדש, ואני רוצה לעשות OC למעבד, קראתי המון מדריכים כולל את זה שמפורסם כאן, ואני חושב שאני מספיק מוכן כדי להתחיל במלאכה =]

קודם כל, יש לי כמה שאלות:
1. ברגע שאני מעלה את המתח של המעבד, אוטומטית הטמפ' עולות?
2. יש אפשרות לעשות OC ללא עליה במתח של המעבד ולהישאר עם אותן טמפ'?
3. לפי הטמפ' של המעבד שלי, יש מצב שאני אוכל להגיע ל- 3.00MHZ, ולשמור על טמפ' סבירות שלא יסכנו את המעבד?
4. אמרו לי שהלוח אם שיש לי אולי יגביל אותי, רציתי לדעת אם זה נכון, ואם כן.. אז האם אני אוכל בכל זאת להגיע ל- 3.00MHZ, זה הלוח:
ABIT IP35-E

טמפרטורות מעבד:

תמונה מהביוס על הנתונים הנוכחיים: בכמה כדאי לי להעלות בשביל ההתחלה?

אלו הזכרונות שלי: (אמרו לי שהם טובים ל-OC)
G.skill DDR2 4096MB 800MHZ PI Black Dual Chanel CL4-4-4-12

עכשיו בקשר למשהו אחר, OC לכרטיס מסך.
אני חושב שיש לי טמפ' די נמוכות, ואני רוצה לעשות OC קטן לכרטיס מסך - HD4850.
שאלה קטנה לפני האוברקלוק - באיזו תוכנה כדאי לי להשתמש:
RivaTuner או ATI Tool?
טמפרטורות כרטיס מסך: (במאמץ הכי הרבה שהגעתי היה ל-42 מעלות אחרי שעתיים של משחק ב-COD4).

אני מודע לזה שחפרתי לכם הרבה, מצטער על זה ;)
לקח לי זמן לחסוך כסף בשביל לקנות את המחשב, ואני לא רוצה לעשות טעויות שיעלו לי ביוקר =]
תודה לכם,
סופ"ש נעים.
Acejin לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-08, 21:43   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של doronkdoron

דבר ראשון, יש לי גם את הלוח שלך, הוא מצויין ל OC, אני הגעתי איתו עד באס 465 ואני מנסה עוד קצת להמשיך (כי אני בטוח שאחרים הגיעו ליותר), יש לוחות יותר טובים ל OC, אבל הלוח הזה ייתן לך תוצאה מאוד יפה- אם אתה אומר שכבר קראת מדריכים ואתה מוכן, תעשה לבד את החשבון לאיזה תדר מעבד תגיע עם באס כזה ותראה שזה מאוד גבוה (הרבה יותר מה 3GHZ שאמרת שאתה שואף אליהם).
לא ציינת איזה קירור יש לך, אבל אם לא הצטיידת בקירור איכותי למעבד, אתה תעצר בגלל הטמפרטורות לפני שהלוח יגביל אותך, וחבל (שזה יהיה לפי מה ששמעתי באיזור ה 3.5GHZ).
העלאה במתח נועדה לייצוב, כאשר בדקת וראית שהמערכת אינה יציבה. בדרך כלל מעלים באס בקפיצות של 10 וכאשר מגיעים לתדר בו אין יציבות, אז מעלים מתחים. אז לשאלתך, אכן אפשר להגיע ל OCבלי העלאת מתח למעבד, אבל סתם תעצר בשלב מוקדם יותר. וכן, העלאת מתח מעלה טמפרטורות מיידית, ויש לעקוב אחריהן בזמן מאמץ.
אגב, גם הזכרונות שלך טובים מאוד ל OC. בקיצור מערכת עם פוטנציאל מעולה, בתנאי שיש לך קירור טוב למעבד.
מקווה שעזרתי, ב OC לכרטיס מסך עדיין לא התנסיתי
ישן 24-10-08, 23:20   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Acejin

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doronkdoron צפה בהודעה
דבר ראשון, יש לי גם את הלוח שלך, הוא מצויין ל OC, אני הגעתי איתו עד באס 465 ואני מנסה עוד קצת להמשיך (כי אני בטוח שאחרים הגיעו ליותר), יש לוחות יותר טובים ל OC, אבל הלוח הזה ייתן לך תוצאה מאוד יפה- אם אתה אומר שכבר קראת מדריכים ואתה מוכן, תעשה לבד את החשבון לאיזה תדר מעבד תגיע עם באס כזה ותראה שזה מאוד גבוה (הרבה יותר מה 3GHZ שאמרת שאתה שואף אליהם).
לא ציינת איזה קירור יש לך, אבל אם לא הצטיידת בקירור איכותי למעבד, אתה תעצר בגלל הטמפרטורות לפני שהלוח יגביל אותך, וחבל (שזה יהיה לפי מה ששמעתי באיזור ה 3.5GHZ).
העלאה במתח נועדה לייצוב, כאשר בדקת וראית שהמערכת אינה יציבה. בדרך כלל מעלים באס בקפיצות של 10 וכאשר מגיעים לתדר בו אין יציבות, אז מעלים מתחים. אז לשאלתך, אכן אפשר להגיע ל OCבלי העלאת מתח למעבד, אבל סתם תעצר בשלב מוקדם יותר. וכן, העלאת מתח מעלה טמפרטורות מיידית, ויש לעקוב אחריהן בזמן מאמץ.
אגב, גם הזכרונות שלך טובים מאוד ל OC. בקיצור מערכת עם פוטנציאל מעולה, בתנאי שיש לך קירור טוב למעבד.
מקווה שעזרתי, ב OC לכרטיס מסך עדיין לא התנסיתי
האמת שאין לי קירור למעבד, אבל יש לי מארז ממש מאוורר - CM590 עם 6 מאווררים, או שזה לא כ"כ משנה.
ד"א, זה נכון שהלוח מוגבל ל- FSB של 355MHz? כי אם כן, אז לא נראה לי שיהיה אפשר להגיע ל- 3.5MHz.. או שאני טועה?

תודה.
Acejin לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-08, 23:28   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

הלוח לא מוגבל.
הוא נעצר מתישהו שזה אתה כבר תגלה בסוף ה OC.
הוא יכול להגיע גם ל500 ויכול גם לעצר ב450 כמו שקרה לדורון..
תתחיל בלהעלות את המעבד למתח 1.125 ואחר כך להעלות את התדר שלו בקפיצות של 5-10
לבדוק יציבות ב ORTHOS, ולהמשיך להעלות עוד תדר.
תעלה כל פעם תתדר ותבדוק יציבות, ברגע שהוא לא יהיה יציב תעלה לו עוד קצת מתח ותמשיך.
ברגע שהוא שוב לא יהיה יציב יכול להיות שתצטרך להלעות מתח לNB או לזכרונות.
אז תעלה קצת לזכרונות וקצת ל NB ותמשיך...
תעדכן בתוצאות.

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-10-08, 0:04   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של doronkdoron

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DJ.R צפה בהודעה
הלוח לא מוגבל.
הוא נעצר מתישהו שזה אתה כבר תגלה בסוף ה OC.
הוא יכול להגיע גם ל500 ויכול גם לעצר ב450 כמו שקרה לדורון..
תתחיל בלהעלות את המעבד למתח 1.125 ואחר כך להעלות את התדר שלו בקפיצות של 5-10
לבדוק יציבות ב ORTHOS, ולהמשיך להעלות עוד תדר.
תעלה כל פעם תתדר ותבדוק יציבות, ברגע שהוא לא יהיה יציב תעלה לו עוד קצת מתח ותמשיך.
ברגע שהוא שוב לא יהיה יציב יכול להיות שתצטרך להלעות מתח לNB או לזכרונות.
אז תעלה קצת לזכרונות וקצת ל NB ותמשיך...
תעדכן בתוצאות.
462, בשביל הפרוטוקול

Acejin זה שהמארז מאוורר זה טוב וקצת עוזר, אבל הדבר הקריטי והחשוב לגבי המעבד הוא גוף קירור למעבד (אחד סביר עולה 100-200 ש"ח). ופספסת את מה שכתבתי: אני הגעתי לבאס 462 אז איך אתה אומר שהלוח מוגבל לבאס 350?
כמו שאמרתי לך, אחלה פוטנציאל- אם יהיה לך קירור טוב יש מצב שתגיע גם ל4.5GHZ (אבל אף פעם אי אפשר להבטיח דברים כאלה בוודאות). אם אתה מרגיש שיש לך מספיק ידע, תתחיל עם הקירור סטוק ונראה עד לאן תגיע ואז נהיה חכמים יותר, ועוד משהו, נראה לי שכדי להגיע יותר רחוק עם המעבד שלך אתה משנה את המכפלה מ 9 ל 9.5 באותו מסך של ה SOFTMENU.
בהצלחה!

נערך לאחרונה על ידי doronkdoron, 25-10-08 בשעה 0:13.
doronkdoron לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא