IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

איך להיזהר מטכנאי מחשבים לא מקצועיים

הייתי עכשיו אצל חבר וכשעלינו אליו ראינו בתיבה איזו פרסומת צהובה קטנה שנראית כמו כרטיס ביקור. היה עליה פרסום "טכנאי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-10-08, 19:31   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky
ברירת מחדל איך להיזהר מטכנאי מחשבים לא מקצועיים

הייתי עכשיו אצל חבר וכשעלינו אליו ראינו בתיבה איזו פרסומת צהובה קטנה שנראית כמו כרטיס ביקור.
היה עליה פרסום "טכנאי מחשבים...מחירים הכי זולים... בלה בלה"
נכנסנו לאתר שהיה רשום על הפרסומת וגילינו מחירים זולים ברמה שלא קיימים בתחום:
בדיקה בבית הלקוח ₪50
פירמוט המחשב (מחיקת מערכת ההפעלה)+התקנת מערכת הפעלה מיקרוסופט חלונות₪99
התקנת תוכנת אנטי וירוס₪30
הרכבת זיכרון₪60
הרכבת כרטיס קול/כרטיס גרפי+התקנה₪60
הרכבת דיסק קשיח₪70
הרכבת צורב./כונן דיסקטים (1.44)₪40
הרכבת מודם/כרטיס רשת+התקנה₪40
הרכבת ספק כוח₪60
הרכבת לוח אם₪100
הרכבת מאורר למעבד₪40

חבר שלי התקשר לדעת אולי מדובר בילד קטן שעושה כסף מהצד אבל ענה לו גבר בוגר (שמעתי את כל השיחה בספיקר) שכששאלנו למה הוא כל כך זול ענה אה,אה שמע אני זול כי אני זול. חברי שאל אותו אם יש לו רקע מקצועי כולשהו בנושא והגבר ענה לו "כן יש לי הסמכות מקצועיות ואה, כן עשיתי כמה קורסים". חברי שאל איזה קורסים בדיוק ואיך הוא יכול לדעת שהוא באמת טכנאי מוסמך עם כאלה מחירים לא הגיוניים והבחור גימגם משהו ופשוט ניתק את השיחה. הוא לא ענה בחצי השעה הקרובה גם בטלפון השני שפורסם.
אני מזהיר אתכם. המחירים למעלה אינם מחירי טכנאים. אף טכנאי מקצועי לא יגיע לשום בית תמורת 50 שקל ובטח שלא ייקח כאלה סכומים מצחיקים על החלפת חלקים.

אלה מחירים נפוצים של טכנאי מחשב:
"המקצוענים": מחירון המקצוענים - תיקון מחשב, מעבדת תיקונים, טכנאי מחשבים
"יצאת גדול": פורטל בעלי מקצוע ועסקים - יצאת גדול

סיכום:
אם משהו מגעגע כמו ברווז ונראה כמו ברווז - זה ברווז.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 28-10-08 בשעה 3:10.
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 19:39   #2 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אלכס, אתה אמור לדעת טוב מאוד שהסמכות לא שוות כלום במדינה הזו. בתכל'ס, מה שקובע זה נסיון.
מבחינת "טכנאי"- כל ילד בן 14 שיודע להרכיב מחשב היום או לחבר כבל קורא לעצמו "טכנאי". ככה זה X:
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 20:12   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אלכס, אתה אמור לדעת טוב מאוד שהסמכות לא שוות כלום במדינה הזו.
אוי כמה שאתה טועה. אני כרגע מחפש עבודה ואני יכול להגיד לך מניסיון אישי מה קורה ברגע זה בשוק. הייתי אולי ב20 ראיונות.
לחצי הראשון לא היו לוקחים אותי אם לא היו לי הסמכות ב CV ואמרו לי את זה
לחצי השני לא נדרשו הסמכות גבוהות לכן זה היה בונוס שהתקדמו איתי בכלל מעבר לראיון ראשון.

בקשר לילד - כמו שכתבתי, ציפינו לשמוע איזה ילד קטן אבל ענה גבר.
יש אנשים שאתה שומע בקול שלהם שאין להם מקצועיות גם אם זה מאחורי המסך בפורום או בטלפון.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
ישן 27-10-08, 20:53   #4 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

עבדתי כבר ב 2 חנויות כטכנאי, וזה בלי שום הסמכה. אם אתה מחפש עבודה בהייטק, הלפדסק כלשהו, או להיות אדמין רשתות- רק אז הסמכות שוות.
נטו, כטכנאי בשוק החופשי, הסמכה לא שווה כלום.

נ.ב- בזמן העבודה שלי, לא נכנס מחשב שיצא לא מתוקן, ככה שחוסר ההסמכה לא בדיוק פגע באמינות או מקצועיות של החנות.
בתכל'ס, יש לי MCDST שעשיתי דרך פרויקט בגרוש כלשהו, התעודה זרוקה אי שם במגירה אפלה, אף אחד לא שאל אותי לגביה ולא הזכיר משהו דומה אפילו.
מזל שלא שילמתי על קורס או משהו כזה, כי אז באמת הייתי מתבאס.
אתה לא יודע איזה אנשים יוצאים מקורסים של ג'ון ברייס עם הסמכה- אבל בלי ידע בגרוש.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 21:13   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
עבדתי כבר ב 2 חנויות כטכנאי, וזה בלי שום הסמכה. אם אתה מחפש עבודה בהייטק, הלפדסק כלשהו, או להיות אדמין רשתות- רק אז הסמכות שוות.
זה בדיוק מה שעשיתי ומחפש עבודה להתקדם בזה. עבדתי בהלפ-דסק ב COMVERSE שנתיים, עכשיו מחפש תפקיד משהו עם סיסטם>אח"כ עוזר מנהל רשת>מנהל רשת>בכיר(או ראש צוות).

ציטוט:
נטו, כטכנאי בשוק החופשי, הסמכה לא שווה כלום.

נ.ב- בזמן העבודה שלי, לא נכנס מחשב שיצא לא מתוקן, ככה שחוסר ההסמכה לא בדיוק פגע באמינות או מקצועיות של החנות.
בתכל'ס, יש לי MCDST שעשיתי דרך פרויקט בגרוש כלשהו, התעודה זרוקה אי שם במגירה אפלה, אף אחד לא שאל אותי לגביה ולא הזכיר משהו דומה אפילו.
מזל שלא שילמתי על קורס או משהו כזה, כי אז באמת הייתי מתבאס.
אתה לא יודע איזה אנשים יוצאים מקורסים של ג'ון ברייס עם הסמכה- אבל בלי ידע בגרוש.
MCDST זה קורס שבכלל לא קשור לטכנאים. אם עשית 'MCDST משולב קורס טכנאי PC אז זה משהו אחר".
אתה צודק. ראיתי את החברה שהגיעו יחד איתי לקורס טכנאים לפני שנתיים למכללת היי-טק. חצי מהם לא ניגשו לטכנאים והחצי השני עבר אותם רק אחרי כמה חדושים אחרי סיום הקורס עקב "זריקת ***. אני אהבתי את החומר,הייתי עוזר מדריך וסיימתי עם תעודת מצטיין קורס. עשיתי סבב טלפונים לפני כמה שבועות, רק 5 מצאו עבודה כולשהי בתחום ההלפ דסק והשאר פרשו.

אז כן, מי שלא אוהב את החומר וזורק, סופו שלא יתקדם בתחום ובאמת יבזבז 10-12 אלף שקל מחירו של קורס משולב שכזה - לריק.

ישן 27-10-08, 21:27   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של S-man

אני מכיר טכנאי מהעיר שלי אחלה בחור הוא עובד בתעשייה אוירית איפה שאמא שלי עובדת הוא היה מתקן לי את המחשב כל הזמן עד לפני שנתיים בערך שהייתי צריך והיה מפרט לי היה לוקח לי כל הזמן 30 שקל... אם הייתי צריך פירמוט או משו הוא ידע מה הוא עושה לא סתם... לא קשור למחירים רואים על הפנים של הבנאדם אם מוסמך או לא ואם זה אחד שסתם מחפש לעשות כסף...
בימנו לא צריך טכנאי אפשר לעשות הכל לבד הכל אפשר ללמוד דרך האינטרנט גם אם זה מישהו ממש אהבל שלא יודע להרכיב חלק בתוך המחשב,חסר סירטונים ביוטוב שמראים איך =\?
לפרמט זה עוד יותר משחק ילדים יש מדריכים ברשת מסתובבים מלא...
בכל אופן מה המסקנה? אל תזמינו טכנאי אם זה משהו שאתם יכולים ללמוד לעשות לבד D:
S-man לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 27-10-08, 21:48   #7 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של Lior.T

שלח הודעה דרך MSN אל Lior.T

עוד מזמינים היום טכנאים הביתה?
המידע כל כך נגיש היום לכל אחד, אני בטוח שלכל אחד יש מישהו מכיר חבר\מישפחה שבד"כ קוראים לו שיש תקלה
בכל מיקרה, שלא יעבדו עליכם...

HTC Desire Bravo SLCD S-OFF - ROM: 2.2 FroYo SENSE LeeDrOiD V2.3d (NextRom 1.7.1 HEBREW RTL) - KERNEL: couttstech 2.6.37 OC 1190Mhz@875MV - THEME: smooth sense 1.0
Lior.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 22:31   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מחירים לא קשור לטכנאי האפר או לא.
יש טכנאים לא האפרים בכלל שלוקחים 500 שקל על התקנה של ווינדוס ואופיס ומסוגלים להתקין לא ברשיון.
בסופו של דבר בנאדם שלא מבין לא יכול לדעת. (נקודה)
ישן 27-10-08, 23:26   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

עדיין מזמינים טכנאי? אני מעדיף להשאיר את המחשב בחנות שקניתי אותו בה(במקרה שלי FOXPC) ושיעשו לי כל מה שצריך, אם צריך.
maxim880 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 23:52   #10 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

תאכלס מי מזמין היום טכנאים לבית? תביאו לי אני זול!!
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-08, 23:59   #11 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

אני מרגיש שאנחנו חיים בעידן שכל ילדון מחשיב את עצמו לגאון מחשבים שאין כמוהו,מה שאני יודע שתמיד בסביבה שלי אף אחד לא צריך טכנאי,מה קורה "בחוץ" אני לא ממש יודע.
תאמינו או לא כדאי להיות טכנאי מסמכים וסמכויות לא ממש חיוניים בארצנו.
ישן 28-10-08, 1:58   #12 (קישור ישיר)
IO Master

להגיד שהסמכות לא שוות זה טעות,
להגיד שהסמכות זה הכל, זו גם טעות.

שילוב של ניסיון וידע מעשי ביחד עם ההסמכות, זה לא טעות... כי בתכלס אלו שיש להם הסמכות על הנייר ובפועל לא יודעים כלום, לא שווים גם כלום.
לגבי הדיון, אי אפשר לקבוע לפי מחיר אם בן אדם הוא מבין עיניין או לא, יכול להיות אחד שרק בתחילת דרכו, עם ידע רב - לוקח מחירים זולים כדי להשיג לעצמו לקוחות, ולבנות לעצמו שם טוב... זה אומר שהוא גרוע? ממש לא...
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 2:30   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

לא אמרתי שמישהו זול = על הפנים.
מישהו זול שמגמגם בטלפון על שאלות פשוטות של מה הניסיון שלו "אהה כן, עשיתי כל מיני קורסים אה כן... יש לי ניסיון של שנים ומנתק כשאין לו עוד מה להגיד" ולוקח 50 שקל אין דבר כזה, אלא אם כן נפלתם על מישהו פילנטרופ בדם ואתם יודעים שאין ארוחות חינם. זה כל מה שרציתי להגיד.
ילדים בדר"כ לוקחים סכומים כאלה וזה בסדר או מתחילים צעירים וזה לא היה כך אז סתם רציתי להראות למה לשים לב בשיחה עם מפרסמים למיניהם.
הרי מישהו שיש לו ניסיון ומקצועיות היה עונה ישר בביטחון ושמח להראות שהוא אמין וכדאי להזמין אותו.

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 28-10-08 בשעה 2:45.
ישן 28-10-08, 3:23   #14 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
הרי מישהו שיש לו ניסיון ומקצועיות היה עונה ישר בביטחון ושמח להראות שהוא אמין וכדאי להזמין אותו.
להפך.. אנשים כאלו יכולים להיות רמאים עם יכולת שקר מעולה מה שאומר שאם תזמין אחד כזה לבית תצא בנזק יקר לא משנה כמה זול הוא

מה שכן אני לא רואה סיבה לקחת יותר מזה על הרכבת חלקים.. אמנם כן זה די זול אבל מה זה להרכיב ספק? 5 דקות גג כולל סידור חוטים
מה זה להרכיב קירור למעבד? אם זה המקורי כולה למקם אותו ולסגור ארבע קליפסים? גם 5 דקות
וככה זה לגבי כל חלק שכתוב שם.. חצי שעה - שעה ואתה מרכיב מחשב קומפלט ומספיק לאכול ולשתות תוך כדי
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 3:42   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

שמע אני מעדיף שהבן אדם ישקר לי מאשר להרגיש חוסר ביטחון.
זה כמו שאתה שולח קורות חיים ומתקשרת המגייסת ועושה לך ראיון טלפוני מקדים מחכה לראות אם אתה שווה זמן ראיון שני בחברה בכלל. לא מזמינים לראיון המשך אנשים חסרי ביטחון שלא יכולים לדבר בביטחון ולהסביר בדיוק מה עשו בעבודתם הקודמת והם שוןמעים משפטים כמו "אנחנו נשמור את קורות החיים שלך ונפנה אלייך באם תיפתחנה עמדות מתאימותע בורך" ובעצם מעיפים אותם במילים יפות. ע"י שאלות נוקבות למעשה אתה עושה ראיון למישהו שאתה עומד לשלם לו בדיוק כמו חברה מסויימת. בקול שלו למעשה אתה מזהה מי עומד מולך.

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא