IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

עזרה בבחירת מספר רכיבים המיועדים לOC

שלום לחברי הפורום, אני חדש כאן באתר. אני שם את הנושא הזה כאן ולא בפורום מפרטים בשל הנטיה המובהקת לOC. ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-10-08, 5:21   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל עזרה בבחירת מספר רכיבים המיועדים לOC

שלום לחברי הפורום, אני חדש כאן באתר.
אני שם את הנושא הזה כאן ולא בפורום מפרטים בשל הנטיה המובהקת לOC.

אני מתכוון לקנות מערכת חדשה ויש לי התלבטות בין מספר רכיבים חיוניים.
תחילה המעבד, בהתחלה חשבתי ללכת על הE5200, הבנתי שהוא מגיע ל3.6-3.7 בממוצע על אוויר איכותי. לאחר מכן נתקלתי בE7200, הוא גם עם יותר קאש וגם עם באס יותר גדול, הבנתי שאיתו כבר יותר קל להגיע ל3.9-4.0 ואפילו יותר.
על מה אתם ממליצים?איזה מהם?

מבחינת לוח בהתחלה הלכתי לכיוון של הasus p5q pro ואז היות ורציתי לקנות את הIFX14 הלכתי לכיוון של הasus p5q deluxe שיש לו יותר מרווח בין הזכרונות לסוקט בנוסף למערכת קירור צ'יפסט ומוספטים מקיפה יותר מהפרו.
עכשיו בניסיון לחסוך כסף אני שוב פוזל לכיוון הפרו, אבל לדלוקס יש מערכת מתחים יציבה יותר, קירור טוב יותר ומרווח זכרונות מעבד גדול יותר - אבל יקר יותר.
על מה כדאי לי ללכת?אני מניח שזה מושפע ישירות מהמעבד שאותו אני אבחר, שכן הE7200 ינצל טוב יותר את הזכרונות שאני רוצה וידרוש באס גבוהה יותר.

בקשר לקירור למעבד אחרי המון המון המון המון ביקורות, בין היתר בפורום החלטתי שאני הולך על הtrue120 , כדאי להשקיע על הטרו בלאק?חוץ מתופסן נוסף למאורר אין לו עוד יתרון נסתר נכון?

שאר הרכיבים החשובים:
‏2x2GB OCZ Reaper HPC Edition Dual Channel‎ DDRII 1066 (לכן חשוב מרווח זכרונות מעבד, הם מגיעים עם היטסינק והיטפייפ לקירור)
‏Antec Twelve Hundred
‏MODU82+ 525W

אם כי זה לא נראה על פני השטח אני חושב הרבה על העתיד ומנסה לחסוך כמה שיותר.
הכוונה היא לקנות רכיבי בסיס עקריים איכותיים ובעתיד הלא רחוק לשדרג למשהו טוב יותר, לדוגמא למעבד מרובע חזק שעד אז כבר יהיה זול יותר בגלל הנהלם..
במארז אני מאוהב (אתם מכירים את זה שאתם מסתכלים על מוצר, ואז רואים אחד יותר יקר ב150 שקל ומתאהבים?ואז רואים עוד אחד יקר יותר בעוד 200 שקל ואז שרופים עליו אז אי אפשר לוותר?אז משהו כזה) למרות שאני חובב מודינג, המארז הזה פשוט בנוי מעולה, ענק, מאורר היטב בלשון המעטה ובעל כל החיוניים.

מצטער על החפירה ותודה רבה על העזרה.
CrashZone לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 11:17   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

היי, ברוך הבא, זה לא בדיוק מפרט אלה התייעצות לגבי לוח ומעבד

בקשר למעבדים: ה E5200 מגיע עם באס נמוך יותר אבל מכפלה גבוהה יותר, ה E7200 עם מכפלה
נמוכה יותר, אבל יותר זיכרון קאש, לדעתי שתיהם יגיעו למספרים שכתבת די בקלות (למרות שזה גם תלוי במזל),
אבל מבין ה 2 המעבדים הייתי הולך על ה 7200, זיכרון הקאש ניצח, מה גם שהלוחות שכתבת עושים
באסים יפים מאוד בלי הרבה בעיות.

בקשר ללוחות: אם אתה הולך על E5200 אתה צריך מהירות באס נמוכה מאוד לאוברקלוקינג, במקרה
שאתה הולך על E7200 אז באס של 450-480 יהיה מעל ומעבר לדרישות שלך, וכל P45 אמורים
לעשות את זה, גם ה p5q deluxe וגם ה p5q pro, ההבדלים הם בפיטשרים (תוספות) ובמחיר,
וזה כבר שיקולך, אגב אתה לא צריך מהירות באס גבוהה כדי לנצל את הזיכרון, בשביל זה יש יחסים.

בקשר לקירור: ללא כל ספק - מאוורר אחד יספיק, התוספת של מאוורר נוסף לא תיתן דבר למעבד
שלך שגם ככה קריר, בטח שלא משהו באוברקלוקינג, תוספת מאווררים לא תמיד עוזרת, היא כן
רק למעבדים עם פליטת שיא, ברוב המקרים ההבדלים שוליים וזה לא משהו שאמור לשפר לך את
האוברקלוקינג, חוץ מזה - אם תרצה ביום מן הימים, תמיד אפשר להוסיף.

בקשר להערות: תחום החומרה בעייתי מאוד, עוד שבועיים כמו שרשמת הרבה דברים יכולים להשתנו, בעייתי.
אם אהבת מארז והוא בתקציב שלך - לך עליו.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 11:28   #3 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

לפי מה שהבנתי הE5200 וה E7200 מגיעים ל4GHZ בקלות (יחסית)...
אני בטוח שאם המערכת שאתה עומד לקנות לא תיהיה בעיה להגיע ליותר מזה...

אני ממליץ לך לקחת את הE7200 כי הוא חזק יותר מהE5200 וזו לא תיהיה בעיה להגיע לבאסים גבוהים אם הלוחות שציינתה...
למרות שאני היתי מציא לך לקחת את הלוח הזה- סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - לוחות אם למעבדי Intel - לוח אם DFI LANParty DK P45-T2RS Plus
הוא פשוט מעולה לOC!

אגב למה אתה צריך ספק מודולרי?(סתם שאלה...)
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 12:16   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה לשניכם על התגובות ועל שטרחתם לקרוא!
קופרה, אני מבין שאין צורך בטרו בלאק, הרי הוא מגיע עם אופציה לשתי מאוררים ומשחה מעט יותר טובה (על זה נפתח דיון כבר בזמנו).

באונטי האנטר, אני לוקח ספק מודולארי היות והספקים היום מגיעים עם המון המון כבלים וחיבורים, זאת תוספת כסף מעטה לשיפור זרימת אוויר ואסטטיקה...אני יכול באותה מידה לקחת את הפרו ולחסוך כמה עשרות שקלים בקושי.
השאלה האמיתי האם הספק הזה יחזיק?
e7200 בOC כבד
+
7-8 מאוררי 120 + מאורר 300 + שתי קטודות (יש אותם כבר)
+
2XSeaGate 500GB
120GB backup
+
צורב
+
hd4850 בOC

ואם כן, האם זה יספיק למערך של שני כרטיסים כאלה?

בקשר ללוח אם, קראתי דיון כאן באתר שאומר שהאסוס עדיף, בנוסף חיפשתי ברשת וקראתי עליו ביקורות, הוא קלוקר מעולה.
הוא זול יותר(90 שקל), אולי באמת כדאי ללכת עליו?אפשר עוד דעות?
אם כי למהירויות באס שהוא מגיע אני לא אגיע עם המעבדים האלה, בספק אם במעבדים הבאים.
ואסוס מעט נוח יותר לOC בשל האפשרות שמירה וכו'
ישן 28-10-08, 12:51   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CrashZone צפה בהודעה
תודה רבה לשניכם על התגובות ועל שטרחתם לקרוא!
קופרה, אני מבין שאין צורך בטרו בלאק, הרי הוא מגיע עם אופציה לשתי מאוררים ומשחה מעט יותר טובה (על זה נפתח דיון כבר בזמנו).

באונטי האנטר, אני לוקח ספק מודולארי היות והספקים היום מגיעים עם המון המון כבלים וחיבורים, זאת תוספת כסף מעטה לשיפור זרימת אוויר ואסטטיקה...אני יכול באותה מידה לקחת את הפרו ולחסוך כמה עשרות שקלים בקושי.
השאלה האמיתי האם הספק הזה יחזיק?
e7200 בOC כבד
+
7-8 מאוררי 120 + מאורר 300 + שתי קטודות (יש אותם כבר)
+
2XSeaGate 500GB
120GB backup
+
צורב
+
hd4850 בOC

ואם כן, האם זה יספיק למערך של שני כרטיסים כאלה?

בקשר ללוח אם, קראתי דיון כאן באתר שאומר שהאסוס עדיף, בנוסף חיפשתי ברשת וקראתי עליו ביקורות, הוא קלוקר מעולה.
הוא זול יותר(90 שקל), אולי באמת כדאי ללכת עליו?אפשר עוד דעות?
אם כי למהירויות באס שהוא מגיע אני לא אגיע עם המעבדים האלה, בספק אם במעבדים הבאים.
ואסוס מעט נוח יותר לOC בשל האפשרות שמירה וכו'
הספק יחזיק כרטיס אחד!, אבל שתי כרטיסים אני כמעט בטוח שלא...
אתה לא מעדיף לרדת טיפה במארז ולעלות למעבד E8400 שנחשב לאוברקלוקר מעולה וטוב מהE7200?
זה נראה לי טיפה בזבוז לקנות כזה לוח וכזה וקרור ומארז, ולקנות מעבד E7200 אשר נחשב MID END סביר ולא יותר מזה...
בכול אופן זו החלטה שלך,
בקשר ללוח, הDFI מגיע לבאס גבוה יותר ונחשב לאוברקלוקר טוב יותר!, אני לא יודע עד כמה הOC בASUS קל יותר או קשה יותר כי אין לי ניסיון בענין, אני מציא לך לקרוא ביקורות אל כל אחד מהלוחות האלה ולראות מה מתאים לך יותר...
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-08, 13:30   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

מה אתה הולך לתקוע 7 מאווררים במארז?? לא חבל על החשמל ))) מצחיק אתה.
ישן 28-10-08, 14:47   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

בעעע עבודה קשה להרכיב לעצמך מפרט...
ה1200 בא עם 3 מאוררי 120 מקדימה, 2 מאחורה, 300 למעלה, 120 בצד, 120 באמצע
אני בוחר בו על פני ה900 בגלל הפילטרי אוויר והגודל, שהוא גם יתרון וגם חסרון..
בכלל המארז יותר מלוטש מה900 , אני חושב שה1200 הוא אחד המארזים היותר טובים היום בשוק...

התחלתי ממפרט פשוט של 3K חח אני כבר שובר את הבנק עם 5K בלי מסך..
מעבדי אינטל‏ Price Units Total Core 2 Duo E8400, 1333Mhz, s775, 6MB 795 1 795 לוחות אם למעבדי אינטל‏ ASUS Price Units Total P5Q Deluxe s775 C2Q 1600Mhz, Intel P45, DDR2 1200, 2xPCI-E 2.0 860 1 860 זכרונות‏ DDR II 1066Mhz - Life Time Warranty Price Units Total 2x2GB OCZ Reaper HPC Edition Dual Channel 580 1 580 כרטיסי מסך‏ Sapphire Price Units Total HD 4850 512MB Toxic GDDR3 DX10.1 HDTV 2xDVI PCI-E 1070 1 1070 דיסקים קשיחים‏ Seagate Price Units Total 500GB 7200RPM, 32MB, SATA II 273 2 546 צורבים‏ Asus Price Units Total DRW-2014L1T DVD±R x20 LightScribe Black Sata 160 1 160 מארזים‏ Antec Price Units Total Antec Twelve Hundred Gamer Black (No PSU) 900 1 900 ספקי כוח‏ Enermax Price Units Total MODU82+ 525W Active PFC 12cm Fan 508 1 508
Total price 5419 ₪
for payments 12 X 493 ₪

את המסך את הטרו אני קונה ממקום אחר.
את הספק אחליף בעתיד כאשר אוסיף כרטיס מסך אם אבחר לעשות כן.
ואני עדיין חושב על הDFI...

לא כדאי לי כבר קוואד?נכון שהOC יהיה פחות גבוהה אבל 2MB יותר קאש ו4 ליבות, לא יתן לי ביצועים עדיפים?

זה לא נגמר, כל הזמן עוד 90 עוד 100 עוד 150 לרכיב כזה או אחר...
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא