IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

עזרה ב HTPC

שלום לכולם איני יודע אם זה הפורום הנכון,אם לא אז תעבירו את זה. ברצוני לחבר את המחשב שברשותי למסך lcd ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-04-07, 13:19   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל עזרה ב HTPC

שלום לכולם

איני יודע אם זה הפורום הנכון,אם לא אז תעבירו את זה.

ברצוני לחבר את המחשב שברשותי למסך lcd -טלוויזיה
כיצד אני משתמש במחשב הזה עבור קולנוע ביתי[מדיה סנטר]
מה אני צריך לרכוש בנוסף למפרט שיש לי כרגע?
אני רק חייב לציין שהמחשב בחדר, והקולנוע הביתי בסלון.
רק אל תגידו לי לרכוש מחשב נוסף לסלון עבור מדיה סנטר,מפני שאני יודע זאת.
אני פשוט רוצה שהמחשב יוכל תפקד בנוסף כמדיה סנטר.
האם זה אפשרי ? וכיצד?

תודה מראש

שמוליק
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC
shshmul לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 14:15   #2 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

המחשב יכול לשמש כמדיה סנטר , זה יהיה רק די מסורבל.

הפתרונות שעומדים לפניך - כבל לחיבור המסך מכרטיס המסך למסך ה LCD , אני מניח שלא תרצה לראות כבלים רצים בכל הבית.

פתרונות אלחוטיים להעברת אודיו/וידאו מהמחשב שלך לטלוויזיה בסלון , פתרונות די יקרים , שאני לא ראיתי עוד ביקורות איך הם עובדים וכמה הם כדאיים.

לגבי השימוש עצמו - אם תשתמש במחשב להקרנת סרט בסלון , מן הסתם לא תוכל להשתמש בו לשימושים אחרים , אתה לוקח את זה בחשבון , כלומר - בעת השימוש כ HTPC המחשב יעבוד רק כ HTPC.

ניתן להתקין 2 מערכות הפעלה על המחשב , מדיה סנטר כמערכת משנית ואז לעלות איתה כשאתה רוצה להשתמש במחשב כ HTPC.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 15:55   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי S&M צפה בהודעה
המחשב יכול לשמש כמדיה סנטר , זה יהיה רק די מסורבל.

הפתרונות שעומדים לפניך - כבל לחיבור המסך מכרטיס המסך למסך ה LCD , אני מניח שלא תרצה לראות כבלים רצים בכל הבית. יש כבלי וידאו אודיו שיוצאים מהמחשב.אחד למסך ואחד מחובר לרסיבר שברשותי. האם זה כל מה שצריך? אין צורך בחומרה נוספת?

פתרונות אלחוטיים להעברת אודיו/וידאו מהמחשב שלך לטלוויזיה בסלון , פתרונות די יקרים , שאני לא ראיתי עוד ביקורות איך הם עובדים וכמה הם כדאיים. החיבורים אצלי הם קוויים בלבד, יש קיר משותף לסלון והחדר כך שהכבלים עוברים דרך הקיר בצורה סמויה ואסטתית.

לגבי השימוש עצמו - אם תשתמש במחשב להקרנת סרט בסלון , מן הסתם לא תוכל להשתמש בו לשימושים אחרים , אתה לוקח את זה בחשבון , כלומר - בעת השימוש כ HTPC המחשב יעבוד רק כ HTPC. ברור מאליו

ניתן להתקין 2 מערכות הפעלה על המחשב , כיצד עושים זאת? מדיה סנטר כמערכת משנית ואז לעלות איתה כשאתה רוצה להשתמש במחשב כ HTPC.
תודה מראש
שמוליק
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC
ישן 23-04-07, 16:01   #4 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

מבחינת כבלים - כן - אחד להעביר אודיו, אחד להעביר תמונה , אם יש לך מסך LCD , מן הסתם יש לו גם כניסת DVI , ככה שאתה יכול להשתמש בה להעביר את התמונה , זו גם יציאה איכותית יותר.

איך מתקינים 2 מערכות הפעלה על המחשב ?

בעקרון צריך להשתמש ב 2 מחיצות נפרדות , מתקינים מערכת הפעלה ראשונה , אחרי שהיא עובדת והכל תקין, מכניסים את דיסק ההתקנה של המערכת השניה (MEDIA CENTER במקרה הזה) מתחילים התקנה , ובוחרים להתקין במחיצה השניה , ממשיכים התקנה רגיל , ובסיום ההתקנה, כשמערכת ההפעלה עולה - תהיה לך אפשרות לבחור בין 2 מערכות ההפעלה השונות.

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 22:43   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של un|que

שלח הודעה דרך MSN אל un|que

אין צורך בשתי מערכות הפעלה נפרדות, Windows Vista רוקדת על שתי החתונות עם אופציית מדיה סנטר מובנת. המחשב שלך גם לא יתקשה להריץ אותה.

פתרונות אלחוטיים להעברת מדיה מאוד לא איכותיים, אני לא ממליץ.
un|que לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 22:53   #6 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

שלח הודעה דרך MSN אל MarioMan

Vista Media Center כמו כל אפליקציה מבוססת DirectX לא יכולה לעבוד בשולחן עבודה מורחב.

המשמעות של זה היא שכשאתה מעוניין להשתמש במחשב בתור HTPC אתה צריך להגדיר את המסך LCD בסלון כשולחן העבודה הראשי. הדבר לא בעייתי כל כך וניתן לעשות את זה בצורה נוחה מאד, בצורה של Hot key, בעזרת התוכנה Powerstrip.

קח בחשבון שאתה גם צריך איזו שהיא יחידת שליטה (שלט או מקלדת ועכבר) - יש כמה שלטי RF נחמדים בשוק.

לגבי חיווטים - הכי טוב יהיה כמובן לחבר את המסך דיגיטלית (DVI\HDMI - מה שיש במסך). הבעייה היא שהתקן עצמו מוגדר כ-5 מטר, ומעבר לזה צריך כבל טוב, אחרת תתקבל תמונה אשר אי אפשר יהיה לצפות בה (או שלא תתקבל כלל תמונה). כשעוברים את ה-15 מטר העסק נהיה יקר ביותר, מכוון שיש צורך באחד מהפתרונות האלה:

1. כבל DVI\HDMI מבוסס סיב אופטי
2. חיבור שני כבלי DVI\HDMI ע"י repeater (אקטיבי)
3. העברת DVI\HDMI ע"י כבלי CAT5

לגבי אודיו - לא חושב שתהיה בעיה להעביר כבל קואקסיאלי למרחקים גדולים, כל עוד שמדובר בכבל תקני.

בהצלחה.
MarioMan לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 23-04-07, 23:01   #7 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי אפשרות להתקין ויסטה אולטימט,אך לאור הביקורות ה"צוננות" שויסטה קיבלה,אין לי מושג איך הויסטה תעבוד עם תוכנות שונות מעבר ל"מדיה סנטר",כלומר האם ויסטה תעבוד בתאום מלא ובתמיכה מלאה לתוכנות שונות שקיימות כרגע במחשב?!
איני דוגל בפתרונות אלחוטיים[הכבלים שלי הם איכותיים -LEXUS,MONSTER CABLE ]

למריומן
אתה צודק במאה אחוז. המרחק אצלי הוא 3 מטר כי קיר הפרדה בלבד מפריד בין המחשב לסלון
המקלדת+עכבר שלי אלחוטיים,אפשרות אחרת שלי היא לרכוש שלט אוניברסלי איכותי[pronto]
ולגבי הגדrת שולחן עבודה שרשמת לעיל: להגדיר רק בזמן מעבר ל-htpc?
ולגבי יישום מחשב רגיל אני משנה את ההגדרה של שולחן עבודה ראשי שוב למסך המחשב? [מקשי קיצור?]

תודה מראש
BFG GTX260
ANTEC P182
SEASONIC X-750
INTEL X25-M 160GB
DELL 2407WFP-HC

נערך לאחרונה על ידי shshmul, 23-04-07 בשעה 23:09.
ישן 23-04-07, 23:21   #8 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

שלח הודעה דרך MSN אל MarioMan

יש לי נסיון לא קטן עם הפרונטו (TSU7000 / RU980, זה בעצם אותו דגם רק בגרסאות לשווקים שונים, ההבדל הוא בקודים שכל אחד מגיע איתם). השלט הזה פשוט אגדה ומומלץ מאד. מה שכן, הוא שלט לומד, לא "שלט מתממשק", ז"א שאתה צריך שיהיה לך שלט למחשב כדי ללמד את הפרונטו אותו - לא בעיה גדולה.

לגבי שולחן עבודה ראשי\משני - הבנת נכון. לסדר מקש קיצור זה ממש שטויות ועניין של שני רגעים.
MarioMan לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא