IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מפרט פשוט 1K-1.5K, שימוש ביתי משרדי.

שלום חבר'ה! אז ככה, בשעה טובה ומוצלחת, סוף סוף שבק חיים המחשב הישן (אתם לא מתארים עד כמה..) שלנו בבית.. ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-12-08, 23:12   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של אריסטו

ברירת מחדל מפרט פשוט 1K-1.5K, שימוש ביתי משרדי.

שלום חבר'ה!

אז ככה, בשעה טובה ומוצלחת, סוף סוף שבק חיים המחשב הישן (אתם לא מתארים עד כמה..) שלנו בבית.. והגיע הזמן להתחדש.

שימושים מרכזיים:
מי שמשתמש במחשב הכי הרבה מבחינת הכמות הם הוריי שיחיו, מה שאומר שהשימושים הם:
1. קריאת אימיילים {כולל מצגות power-point }
2. גלישה באינטרנט
3. שימוש באופיס

יענו, לא משהו מסובך בשביל מחשב עתיק אפילו.

משתמשי המשנה הם אני ואחיי, אני אתמקד בי כי אני מנצל את מירב התפוקה שאפשר לסחוט מהמחשב, או במילים אחרות- המשימות הכי קשות שהמחשב יאלץ להתמודד עמם:

4. סרטים
5. עריכת מוזיקה (לא משהו מורכב, בעיקר חיתוך קבצים ע"י audacity למי שמכיר. עשיתי את זה על הענתיקה וזה עבד, זה רק שאלה כמה זמן לוקח לו להעלות/לשמור קובץ)
6. mmo rpg ומשחקי אסטרטגיה ברשת (במידה ולא אהיה יותר מדי lagger)

התקציב, נכתב בכותרת.

הערה חשובה- הורי אינם מאלו שמשדרגים כל כמה זמן, לכן השאיפה היא להשיג את המקסימום שיחזיק לאורך זמן, ללא השענות על שדרוג עתידי.

מסתבר שאנו הולכים להזמין את המחשב מאיבורי (לכל מי שיש משהו להגיד בנושא, שיעצור בעצמו, או שיפנה בפרטי אלי, ואני אסביר לו למה אין לנו בעיה איתם, ולהיפך).
עברתי על ההצעה שלהם הזו-
http://www.ivory.co.il/product.asp?p...1296&CatCode=3

וזה נראה לי הכיוון הכללי, עם מספר שיפוצים.

נלך הפוך: זה המפרט שהרכבתי, אצרף הערה בצד כל רכיב-

מעבד AMD Athlon 64 X2 5400 Box
₪428
מעבד, אני מחפש כמה שיותר מתקדם, דחפתי מה שנראה לי הגיוני בתקציב, אבל טיפה יותר, טיפה פחות לא נראה לי קריטי.
לוח אם GIGABYTE GA-MA78GM-S2H
₪462
אני לא הכי מבין בלוחות אם, ממה שזכור לי מפעם שעברתי עליהם, זה היה נראה לי מוצלח. חשוב לציין שהכרטיס מסך כנראה יהיה מובנה.
כונן קשיח Seagate ST3500320AS 500GB SATA2 32MB
₪294
האמת, אפשר קצת פחות ג"ב, אבל ממש מושך אותי ה32 זיכרון נדיף, שחבר טוב (מהפורום) אמר פעם שזה הבדל ממש משמעותי.
זיכרון Mushkin DDR2 2048MB (1024MBx2) 800Mhz CL 4-4-4-12 ES
₪200
צריך להסביר? דרוש 2GB, החברה טובה. יותר מזה זה נחמד אך מעלה במחיר.. ואני מתכנן להשאר עם הXP.
צורב LG GSA-GH22L X22 SATA DVD
₪154
מישהו מוכן להסביר לי למה אין להם באתר יותר פיוניר רגיל? ההעדפה שלי היא פיוניר, למרות שזה לא הכי משנה..
מארז כולל ספק JSP-TECH H-550D-F25 400W ומאוורר 25ס"מ
₪308
מודה, אינני מבין במארזים/ספקים. הוא היה נראה לי יפה, וזכור לי שפעם הוא הומלץ במפרטים דלי תקציב. בתכלס, מבחינת מארז, אנחנו יכולים להשאר עם הישן (הוא נראה לי בסדר, איני יודע מה הדגם, ואני לא ליד כדי לברר..) מה שאומר רק להחליף ספק, אבל זה קצת סיבוך, להביא להם שיתקינו בישן וכו'.
סה"כ מחיר לכל המוצרים:1846₪
המפרט הורכב באתר:http://www.skypc.co.il

עכשיו, עשיתי חשבון על המפרט שיש באיבורי הנ"ל, וזה יצא בערך כך:
1100 מחיר בסיס
+70 שדרוג לכונן קשיח
+200 שדרוג ללוח אם (ע"פ ההפרשים בסקאיפיסי פחות או יותר)
+100 שדרוג לזיכרון (כנ"ל, הוספתי 15 לקינגסטון ע"פ מה שכתוב בהצעה של איבורי, ואז השוויתי לקינגסטון בסקיפיסי, והוספתי 100 למושקין)
+200 למארז וספק (הערכה גסה שלי, שמה שהם מציעים שווה כ100 ש"ח, אז להוסיף עוד 200 בשביל המארז שרציתי)
סה"כ: 1670 בערך. אני מניח שנוכל להשיג אף בפחות.
{אני מסתפק לגבי ההצעה שלהם להוסיף כרטיס מסך, הHD מפתה משהו.. השאלה היא כמה זה הכרחי לסרטים, ובעיקר למשחקי רשת- שאני לא ממש מתמיד בלשחק אותם.. מדי כמה זמן אני נכנס לאטרף, עד שאני ממצה את זה ושוכח מזה להרבה זמן..}

טוב, אז אחרי המגילה הארוכה- אני מבקש את חוות דעתכם המלומדה לגבי הרכיבים ששמתי במפרט מskypc, או לחילופין, המלצות למארז+ספק תקציבי, לוח אם טוב ויעיל.
ובכלל הערות והמלצות יתקבלו בברכה,
תודה מראש!

נערך לאחרונה על ידי אריסטו, 07-12-08 בשעה 23:36. סיבה: חכו רגע, נלחץ לי בטעות האנטר..- זהו סיימתי לערוך!
אריסטו לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 21:40   #2 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של אריסטו

מה כלום??!?!?

אין לכם מה להגיד???
ישן 08-12-08, 21:49   #3 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של LoMpEx`

שלח הודעה דרך ICQ אל LoMpEx`

אני לא חושב שיש ממש מה להוסיף .
הבנת לבד שלקחת מ Ivory במקרה הזה יהיה באמת חסכוני ונכון ביותר.
מקס' ביצועים למקס' עלות .
לא נשאר לי להגיד דבר חוץ מתתחדש !
LoMpEx` לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 22:14   #4 (קישור ישיר)
IO Member

פשוט תיקח את המפרט של אייבורי ותוסיף 1GB זיכרון, אין טעם לשפר להוסיף שום דבר אחר
vadim לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 22:31   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

לא מסכים.

קודם כל, אייבורי לא רעים בכלל עם המפרטים המוכנים שלהם, אבל אתה לא יכול לעשות את החשבון שעשית לגבי כמה הם מוסיפים, משום שהם לא מתחמרים כל חלק באותה צורה.
זה יותר זול משום שהם מוזילים לך דברים מסויימים בצורה מסויימת.

בכל אופן, דוקא ב 1500 ש"ח יש לך דברים יותר טובים.
הלוח שלקחת הוא לוח יקר. יש דברים טובים גם בפחות, ובכלל, למרות שהשבב הגרפי שיש עליו הוא די טוב, עדיף לך ללכת על לוח אם זול משמעותית + כרטיס מסך.

יותר מזה, גם SkyPC עושים מערכות מחשב מוכנות וזולות בדומה לאייבורי ומתחרים בהם די טוב:
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - מערכות מחשבים Intel - מחשב משרדי מעבד Intel E5200 2.5GHz הכולל 1GB זיכרון וצורב DVD

לא ראיתי משהו של אייבורי שיותר מפתה מזה במחירים האלה.
תוסיף שם 1GB זכרון. ועדיין יהיו לך 350 ש"ח לכרטיס מסך. אתה יכול גם לרכוש יד שניה.
לחילופין, אתה יכול לשדרג ספק/מארז.

כדאי מאוד.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 22:41   #6 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

דווקא זה נראה לי יותר מפתה מהמפרט מסקאי- Ivory Computers Ltd.
והוא יכול להוסיף עוד 1GB זכרון בתוספת קטנה (לא עובר את ה100 שקל)
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 08-12-08, 22:42   #7 (קישור ישיר)
IO Member

אם כבר הייתי הולך על זה:
Ivory Computers Ltd.

+ שידרוג מעבד לE5200 ב60ש"ח
+ שדרוג דיסק קשיח ל 320GB ב40ש"ח
+ אם אתה שוקל להוסיף בעתיד כרטיס מסך שדרוג ספק ל450W ב55ש"ח (יספיק בכיף לכרטיס כמו HD4670).

סה"כ ייצא לך 1220ש"ח למחשב שיספיק לצרכים שלך (עם אופציה למשחקים סבירים אם תוסיף כרטיס מסך בכ450 ש"ח HD4670)
yoscam לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 22:47   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

Bounty, גם לSkyPC יש הצעה דומה עם E7XXX ונראה לי גם יותר זולה (נראה לי שהם העתיקו את המפרטים של אייבורי פחות או יותר האמת -).

אני פשוט לא חושב שזה שווה לו. הוא אומר שהוא לא ישדרג בזמן הקרוב כמעט בכלל - אז שילך על E5200 שהוא די טוב, ויוסיף כרטיס מסך ככה גם יוכל לשחק.
ל yoscam, המפרטים האלה כמעט אותו הדבר, ואני חושב שכדאי לו קודם לבדוק את המחירים בשני המקומות עם כרטיס המסך שהוא רוצה ואז להחליט
ישן 08-12-08, 22:57   #9 (קישור ישיר)
IO Member

ההצעה Bounty_Hunter גם טובה. אבל אני לא חושב שברמת תקציב הזו שווה להשקיע כ300 ש"ח (210 ש"ח + עלות של עוד ג'יגה זכרון) בשביל להחליף E5200 לE7300 (זה מה שיוצא כשמשווים את ההצעות).
ישן 08-12-08, 23:05   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של tamos'

לדעתי הוא צריך ללכת על AMD, AMD זה השוק שלהם, השוק הנמוך+
אתה תקבל הרבה יותר מAMD לעומת INTEL
tamos' לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-08, 23:17   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

tamos', זה נכון כשאתה מדבר על הרכבה ידנית חלק-חלק של המערכת, אבל החוקים משתנים כשיש לך מערכות מורכבות ומוזלות.
ישן 09-12-08, 1:02   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של אריסטו

חברים, קודם כל תודה רבה!.

שנית, בלבלתם אותי.. אפשר לומר אפילו כהוגן... ואני אפרט:

א. נראה שיש כאן ויכוח האם בכלל ללכת על מפרט מבוסס AMD או INTEL. אני חשבתי כמו tamos, שבשוק הנמוך המקסימום שאפיק הוא מAMD. [בנוסף יש לי חיבה לאנדרדוגים.. אבל זה רק טעם משנה..]. (ישנו עוד ענין, שדוקא נותן עדיפות לאינטל, והוא צריכת החשמל, שככל שזכור לי מעבדי אינטל מובילים בתחום הזה, וקורה לא מעט שהמחשב אצלנו דולק ברציפות לאורך זמן, אז זה שיקול בטווח הארוך. אפשר לומר שזה שיקול שלישי-שני לעומת הנ"ל)

ב. לא ממש התייחסתם למארז+ספק, שהוא עקב אכילס ידוע במפרטים מוכנים (לפחות ממה שידוע לי אצל איבורי, שעד כה לא הייתה לי אישית בעיה עמם, אבל איני רוצה לקחת סיכון.)
למשל eddr666 אם תוכל לפרט לאיזה מארז+ספק לשדרג אני אשמח.

ג. אגב eddr666 אם תוכל לפרט לגבי לוחות אם, מה לדעתך מתאים יותר לנידון. מה גם קח בחשבון שהעדפה הרשמית היא מאיץ גרפי מובנה, ורק אם משתלם, ולא מהווה חריגה משמעותית, ובכלל, צריך לשאול האם יש צורך בגלל מיעוט השימוש בו (משחקים אני כמעט לא משחק כמו שציינתי, רק סרטים זה יחסית בשימוש..)

ד. קיצור, מישהו יכול לסכם לי את ההצעות כאן, קצת הסתבכתי...

* עוד הערה, eddr666, אמרת שבגלל שלא מתוכנן עדכון אז עדיף מעבד פחות מתקדם, ולא ממש הבנתי למה, אם כבר הפוך. ואם זה בגלל שזה בשביל לצרף כ. מסך, אז צריך להתחשב במה שכתבתי בסעיף ג', שזה שדרוג כמעט ולא הכרחי מבחינתי (אלא אם כן אני טועה בחישוב..).

נערך לאחרונה על ידי אריסטו, 09-12-08 בשעה 1:10.
ישן 09-12-08, 1:28   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

אתה צודק - באמת צריך להבין מה רצית קודם. חשבתי שרצית משחקים רציניים יותר מהדברים הכי פשוטים, ולכן אמרתי שעדיף לוותר קצת במעבד ולשלם על כרטיס מסך. אחרי שהבהרת את מה שאתה רוצה - מובנה יספיק. גם לסרטים "HD חלקי" יפסיקו המובנים הפשוטים יותר.

לגבי AMD נגד אינטל - כרגיל, זה אף פעם לא קבוע. אם לחנות מסויימת יש דיל טוב, אז ככה זה. אתה לא קונה תחושת בטן, אתה קונה מה שנכון בשבילך לקנות.

בקיצור, בשביל השימושים שלך, לוח אם פשוט ואמין ומעבד פשוט יספיקו להרבה מאוד זמן (במיוחד אם החזקתם עד עכשיו עם משהו פשוט).
אישית, יש לי מחשב חלש יותר ממה שאתה עומד לקנות ואני מתכנת ורואה סרטים והכל עם הBoinc ברקע שמריץ את המעבד.

רק משחקים ותוכנות כבדות גרפית הן מה שצריך להדאיג אותך, והבהרת שאין בעיה כזו, אז כל מחשב פשוט יספיק.
לגבי מארז וספק, עדיף להוסיף עוד קצת בשביל לקבל משהו שהוא לפחות אמין (אם לא שקט או חסכני במיוחד). העניין הוא שכשאתה מתחיל לשחק במפרטים המוכנים של החנויות, המחירים קופצים, כי הן בונות על מפרט מסויים כדי להוזיל עלויות.

מפרט כזה ייתן לך כל מה שאתה רוצה (אפשר להוסיף עוד קצת ללוח אם עם מובנה חזק יותר/להוסיף עוד למארז/ספק/רמקולים):
מעבד AMD Athlon 64 X2 5200 Box
₪371
כמות:1
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - מעבדי AMD - מעבד AMD Athlon 64 X2 5200 Box

לוח אם GIGABYTE GA-MA69VM-S2
₪282
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - לוחות אם למעבדי AMD - לוח אם GIGABYTE GA-MA69VM-S2

כונן קשיח Western Digital WD2500AAKS 250GB SATA2 16MB
₪245
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - דיסקים קשיחים - כונן קשיח Western Digital WD2500AAKS 250GB SATA2 16MB

זיכרון G.Skill DDR2 1024MB 800MHz CL 5-5-5-15 NY
₪72
כמות:2
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - זיכרונות למחשב - זיכרון G.Skill DDR2 1024MB 800MHz CL 5-5-5-15 NY

צורב ASUS DRW-2014L1 X20 DVD
₪159
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - כוננים אופטיים - צורב ASUS DRW-2014L1 X20 DVD

מארז כולל ספק HEC 6T10 300W
₪252
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - מארזים - מארז כולל ספק HEC 6T10 300W

הרכבת מערכת מחשב + בדיקה
₪79
סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל - שרותי מעבדה - הרכבת מערכת מחשב + בדיקה

סה"כ מחיר לכל המוצרים:1532₪
המפרט הורכב באתר:סקאי פי.סי חנות המחשבים המקצועית בישראל

אתה יכול לחסוף 100-200 ש"ח וללכת על המפרטים המוכנים של אייבורי או SkyPC
ישן 09-12-08, 7:44   #14 (קישור ישיר)
IO Member

המפרט שהמלצתי IVORY
Ivory Computers Ltd.

+ השינויים שהמלצתי

פירוט:
מעבד E5200
לוח אם P5KPLCM G31
דיסק קשיח 320GB
זיכרון Kingston/Ceon 2048MB (2GB) DDR II 800MHz
צורב LG/NEC X22 SATA
מארז גנרי
ספק EZCOOL 450W 12CM FAN
מקלדת + עכבר + רמקולים

כל זה ב1220 ש"ח

כמה הערות:
הספק כמובן לא מדהים, אבל אני מכיר מישהו עם מפרט דומה +HD3850 עם ספק של EZCOOL 300W, כך שאין מה לדאוג + מגיע עם 3 שנות אחריות.
מארז גנרי קטן, השאלה אם אתה צריך יותר מזה?

eddr666, בהשוואה למפרט שנתת לדעתי הצעה זו כוללת שדרוג ב:
מעבד (E5200 יותר מהיר מ5200 x2)
זכרון 2GB לעומת 1GB
ספק 450W עם 3שנות אחריות.
כל זה ב310 ש"ח יותר זול.
חסרון יחיד הוא המארז (אפשר לשדרג אפילו לCM590 אם רוצים ועדיין ישאר עודף).
ישן 09-12-08, 13:40   #15 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של אריסטו

תודה רבה.

אני אתמצת את שאלותי שטרם הוכרעו אצלי:
בעצם יוצא שהשאלה האם AMD או INTEL, מתמצה בשאלה האם המפרט המוכן על בסיס א.מ.ד. עדיף מהמוכן על בסיס אינטל. ואם להיות ממוקד עוד יותר, ההשוואה היא בעצם בין המעבד+לוח, לעומת ההפרש במחיר [=האם ההפרש במחיר מצדיק את הביצועים, או שכבר עדיף לשדרג את הרכיבים הנ"ל במפרט השני בסכום ההפרש].

המתמודדים הם:

1. AM2 5200X2 Dual Core
GAM61PME-S2

2. E5200
P5KPLCM G31
יקר ב- 25 ש"ח מהצעה 1

3. Intel® Core™ 2 Duo E7300 2.66GHz
P5KPLCM G31 או GA-G31M-S2L
יקר ב- 275 ש"ח מההצעה ה1, וב250 ש"ח מההצעה השניה.

לאור זאת השאלה היא האם הפער מצדיק את זה, הרי בסכום הזה ניתן לשדרג את המעבד/לוח אם במפרט הזול יותר. עוד שאלה זה במידה ואתם חושבים שהמפרט של AMD עדיף בתוספת שידרוג, השאלה כמובן היא מה לשדרג- את המעבד? את הלוח? את שניהם? ולמה בדיוק?.

שאלה שניה היא שאלת המארז+ספק. מה שחשוב מבחינתי הוא האמינות, כפי שנאמר, מערכת זו אמורה להחזיק לאורך שנים, והדרישות ממנה ברוב הזמן אינן גבוהות. עוד גורם זה הצריכה- אם השקעה כיום בספק תביא לצריכה נמוכה, אני חושב שזה משתלם לנו בטווח הארוך. המערכת עצמה לא תשתנה להערכתי, מקסימום נוסיף כ. מסך פשוט (ראה להלן), ואולי גם עוד זיכרון.

שאלה שלישית- האם התוספת שהם מציעים:
ציטוט:
שדרוג לכרטיס מסך PCIe nVIDIA GeForce 8400GS 512MB
או לכרטיס מסך ATI HD3450 512MB רק 155 ש"ח
שווה מבחינתי? (לאור הצרכים שתוארו בתחילת האשכול), זה יתרום? זה כרטיס מספיק טוב כדי להיות שווה ערך (במשוואה צורך-ביצועים-מחיר) ?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא