IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

הצעת ייעול כללית לגיימרים - לא לקנות I7 ולא לבזבז כסף סתם

ההבדל הוא שבשנה הקרובה תאלץ לשדרג את המעבד כפול-הליבה, את לוח האם ואת הזכרונות. מה גם שכרטיס המסך לא מציע ...
נושא נעול

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-12-08, 18:40   #16 (קישור ישיר)
IO Member

ההבדל הוא שבשנה הקרובה תאלץ לשדרג את המעבד כפול-הליבה, את לוח האם ואת הזכרונות. מה גם שכרטיס המסך לא מציע ביצועים טובים ביחס למחירו.
בקיט של ה-i7, המעבד, לוח האם והזכרונות יספיקו גם לגיימר הכבד ביותר לשנים הקרובות. ובמילא, בן אדם עם כאלו תקציבים בוודאי ובוודאי שיכול לשדרג את כרטיס המסך שלו כל 9 חודשים, אפילו חצי שנה.

אני אישית קונה בקרוב מערכת i7 עם GTX260 55nm ואני מאמין שאהיה מרוצה מכל רגע. עוד יתרון של ה-i7 זה שלא צריך לוותר על לוח אם שתומך ב-CF מכיוון שאתה בוחר בכרטיס מסך של NVIDIA, וההפך. הלוח אם תומך בשתי הטכנולוגיות כך שלא צריך להתפשר בקטע הזה. אני מוצא את זה מאוד משתלם, מכיוון שרוב הלוחות היותר טובים ל-Duo ול-Quad הינם X48, מה שכעיקרון גורם לי לוותר על כרטיס המסך המשתלם ביותר בשבילי - ה-GTX260.
אחרי הכול, בסופו של דבר, בשביל מקסימום ביצועים, הכי טוב לקנות כרטיס מסך חזק ותוך שישה עד תשעה חודשים לקנות אחד זהה אך משומש, בשליש מחיר. עם הכרטיס הישן שלך והמשומש שתקנה תוכל ליצור מערך SLI או CF שיראה ביצועים מקסימלים לסכום שתשלם, לאורך זמן.
Virus לא מחובר  
ישן 12-12-08, 18:42   #17 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Virus צפה בהודעה
ההבדל הוא שבשנה הקרובה תאלץ לשדרג את המעבד כפול-הליבה, את לוח האם ואת הזכרונות. מה גם שכרטיס המסך לא מציע ביצועים טובים ביחס למחירו.
בקיט של ה-i7, המעבד, לוח האם והזכרונות יספיקו גם לגיימר הכבד ביותר לשנים הקרובות. ובמילא, בן אדם עם כאלו תקציבים בוודאי ובוודאי שיכול לשדרג את כרטיס המסך שלו כל 9 חודשים, אפילו חצי שנה.

אני אישית קונה בקרוב מערכת i7 עם GTX260 55nm ואני מאמין שאהיה מרוצה מכל רגע. עוד יתרון של ה-i7 זה שלא צריך לוותר על לוח אם שתומך ב-CF מכיוון שאתה בוחר בכרטיס מסך של NVIDIA, וההפך. הלוח אם תומך בשתי הטכנולוגיות כך שלא צריך להתפשר בקטע הזה. אני מוצא את זה מאוד משתלם, מכיוון שרוב הלוחות היותר טובים ל-Duo ול-Quad הינם X48, מה שכעיקרון גורם לי לוותר על כרטיס המסך המשתלם ביותר בשבילי - ה-GTX260.
אחרי הכול, בסופו של דבר, בשביל מקסימום ביצועים, הכי טוב לקנות כרטיס מסך חזק ותוך שישה עד תשעה חודשים לקנות אחד זהה אך משומש, בשליש מחיר. עם הכרטיס הישן שלך והמשומש שתקנה תוכל ליצור מערך SLI או CF שיראה ביצועים מקסימלים לסכום שתשלם, לאורך זמן.
משדרגים בדרך כלל כרטיס. לא מעבד,זיכרונות זה משפיע הרבה הרבה פחות.
liran315 לא מחובר  
ישן 12-12-08, 18:49   #18 (קישור ישיר)
IO Member

אבל אפליקציות יתחילו לתמוך בריבוי ליבות..
Virus לא מחובר  
ישן 12-12-08, 19:19   #19 (קישור ישיר)
IO Member

אנחנו מדברים על גיימרים פה. בדיוק כמו שאלכס אמר אנשים שצריך את זה קונים את זה לא גיימרים
liran315 לא מחובר  
ישן 12-12-08, 19:33   #20 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

כרגיל, הכל עניין של כסף.
מי שלחוץ לו מבחינה תקציבית, וה500 שקל הפרש האלה עלולים להשפיע לו על קניית המחשב בצורה דרסטית, ושימושיו במחשב הינם ממוצעים ומשחקי מחשב, הCORE 2 יספיק לחלוטין, אבל מי שיכול לתת את ה500 אקסטרה האלה בשביל לקבל את הI7, אני לא רואה סיבה למה לא לעשות את זה.
רק הכבדים מביננו מחליפים מחשב כל שנתיים. הרוב מחליף תוך 3-4 שנים לפחות ואף יותר.
ישן 12-12-08, 19:34   #21 (קישור ישיר)
IO Member

חכה שנתיים ומעבדי ה-i7 הנוכחיים יהיו כמו ה-Q6600 היום. רק שהמחירים גבוהים הרבה יותר. זוהי השקעה לטווח ארוך.. בסופו של דבר כולנו ניאלץ לשדרג ל-i7 ואי אפשר למנוע את זה. מי שיכול, שיקנה את השילוש כבר עכשיו.
Virus לא מחובר  
קישור פירסומי
ישן 12-12-08, 19:39   #22 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

אני מסכים חלקית עם אלכס.
היום אם קונים מחשב HIGH END עם תקציב גדול אין כמעט הפרש בין המערכות שמבוססות על I7 לאלו שמבוססות על הדור הקודם עם ה2/4 ליבות.

אבל בן אדם עם תקציב יותר מוגבל עדיף לו ללכת לדור הקודם ולהשקיע בכ.מסך ודברים אחרים.

בסופו של דבר הכל מבוסס על כסף.
אני זוכר השוואה בין מערכות מחשב במגזין MAXIMUM PC שאני קורא פה ושם.
השוו בין 7 מערכות מורכבות מחברות שונות במחיר של 2500$ מה שהכי הצחיק את העורך היה שמערכת שבה השקיעו יותר בכרטיס מסך ובאוברקלוק במעבד חלש הרגה כל מחשב אחר שבו השקיעו בזיכרון איכותי מעבד טוב יותר ועוד.

יש גם לציין משהו ששכחו.
אינטל הרי קצת "דפוקים" I7 מסתבר הוא מעבד HIGH END בלי קשר לדגם שלו. הם מוציאים בקרוב את הI5 שאמור לתת מענה לשוק הרחב, אבל גם פה הם הבריקו והמציאו סוקט חדש בשבילו (אני מודה לAMD על התמיכה לאחור של סדרת הAM בניגוד לסגנון החדש של אינטל)
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר  
ישן 12-12-08, 19:45   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
חכה שנתיים ומעבדי ה-i7 הנוכחיים יהיו כמו ה-Q6600 היום. רק שהמחירים גבוהים הרבה יותר. זוהי השקעה לטווח ארוך.. בסופו של דבר כולנו ניאלץ לשדרג ל-i7 ואי אפשר למנוע את זה. מי שיכול, שיקנה את השילוש כבר עכשיו.
חחחח עד שזה יקרה יש עוד הרבה זמן ואני בטוח שיהיו כבר מעבדים הרבה יותר טובים מI7 ,עד אז אני לא רואה כל סיבה לאלו שיש להם מעבד עם ארבע ליבות לקנות את I7 .
SAAAAA לא מחובר  
ישן 12-12-08, 19:52   #24 (קישור ישיר)
IO Member

על Q6600 אמרו שהוא השקעה חכמה לעתיד לא?
מה הוא נתן עד עכשיו? כלום סתם מגביל בOC,יקר,מצריח לוחות רציניים לOC.. ומה במשחקים הביצועים במשחקים זהים כמעט לE6600 וההבדל הקטן הוא בגלל הזיכרון קאש לא משהו אחר.
liran315 לא מחובר  
ישן 12-12-08, 19:57   #25 (קישור ישיר)
IO Member

סליחה? איפה אתה חי?
כל Q6600 עם קירור טוב נלקח ל-3.6GHZ כמו כלום. ברגע שיצא הוא היה ההשקעה הכי חכמה שיש.
ה-i7 משתלם פחות מכיוון שגם לוח האם והזכרונות שלו יותר יקרים, אבל בסופו של דבר, כשהוא ישתלט על השוק, לא תהיה ברירה להחליף גם לוח אם וזכרונות, מה שלא קורה עם הקוואד.
בכל מקרה זה וויכוח מת, זה כמו הוויכוח של E8400 נגד Q6600, רק שפה המעבד ה"מתקדם" יותר פונה לשוק הרבה יותר גבוה מה-Q6600.
Virus לא מחובר  
ישן 12-12-08, 20:06   #26 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Quntix

שלח הודעה דרך MSN אל Quntix

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
אני מסכים חלקית עם אלכס.
היום אם קונים מחשב HIGH END עם תקציב גדול אין כמעט הפרש בין המערכות שמבוססות על I7 לאלו שמבוססות על הדור הקודם עם ה2/4 ליבות.

אבל בן אדם עם תקציב יותר מוגבל עדיף לו ללכת לדור הקודם ולהשקיע בכ.מסך ודברים אחרים.

בסופו של דבר הכל מבוסס על כסף.
אני זוכר השוואה בין מערכות מחשב במגזין MAXIMUM PC שאני קורא פה ושם.
השוו בין 7 מערכות מורכבות מחברות שונות במחיר של 2500$ מה שהכי הצחיק את העורך היה שמערכת שבה השקיעו יותר בכרטיס מסך ובאוברקלוק במעבד חלש הרגה כל מחשב אחר שבו השקיעו בזיכרון איכותי מעבד טוב יותר ועוד.

יש גם לציין משהו ששכחו.
אינטל הרי קצת "דפוקים" I7 מסתבר הוא מעבד HIGH END בלי קשר לדגם שלו. הם מוציאים בקרוב את הI5 שאמור לתת מענה לשוק הרחב, אבל גם פה הם הבריקו והמציאו סוקט חדש בשבילו (אני מודה לAMD על התמיכה לאחור של סדרת הAM בניגוד לסגנון החדש של אינטל)
הוא בערך הראשון שנוגע פה בנקודה שהביאה לפתיחה של הנושא הזה.
למה לא הייתי קונה i7 בתקופה הזאת ?
אמנם זה דיי ידוע, אבל ההבדלים בין C2Q-D ולבין - i7 הם ממש לא אותם הבדלים שהיו בין סדרת הפנטיום לסדרת הCore2,
לפי דעתי, רק כשיש קפיצת מדרגה משמעותית כמו שהייתה,
ופה אני פונה לכל אלה שלא מרשים לעצמם להחליף מחשב כל שנה,
רק אז לעניות דעתי .. זה מצדיק איכשהו את ההוצאות הללו.

Quntix לא מחובר  
ישן 12-12-08, 20:14   #27 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
סליחה? איפה אתה חי?
כל Q6600 עם קירור טוב נלקח ל-3.6GHZ כמו כלום. ברגע שיצא הוא היה ההשקעה הכי חכמה שיש.
ה-i7 משתלם פחות מכיוון שגם לוח האם והזכרונות שלו יותר יקרים, אבל בסופו של דבר, כשהוא ישתלט על השוק, לא תהיה ברירה להחליף גם לוח אם וזכרונות, מה שלא קורה עם הקוואד.
בכל מקרה זה וויכוח מת, זה כמו הוויכוח של E8400 נגד Q6600, רק שפה המעבד ה"מתקדם" יותר פונה לשוק הרבה יותר גבוה מה-Q6600.
הE6600 עושים OC יותר טוב בלי קשר לאיך שQ6600 עושה OC. על Q6600 היו צריכים לשלם עוד כסף וזה היה סתם לא נתן כלום חבל על הכסף.
עזוב אין ויכוח על העניין הזה של 4 ליבות לגיימרים זה לא משתלם וזהו אין שום דבר להגיד.
liran315 לא מחובר  
ישן 12-12-08, 20:26   #28 (קישור ישיר)
IO Rookie

למי שיש כסף, הוא יכול לקנות מה שבא לו. הכל בשביל הנאתו האישית.
למי שמוגבל בתקציב ומרגיש כל שקל, עדיף ללכת על 775.
שילוש בסיסי של I7 עולה היום כ3500 ש"ח?
שילוש בסיסי של C2D עולה היום כ-2000 ש"ח? (P45)

לא בלתי אפשרי שבעוד שנתיים-שלוש יצאו מעבדים חדשים אשר לוחות האם הנוכחיים של X58 גם לא יסחבו ובעלי הI7 ירצו לשדרג שוב. ובעלי הC2D של היום ישדרגו ישר ללוחות ומעבדים אלה וישקיעו את ה1500 שקל שם במקום במערכת I7 של היום.

בסופו של דבר זה עניין של גישה. מי שרוצה את ה greatest & latest צריך לשלם הרבה כסף, והתמורה הכספית היא נמוכה יותר.
m1ke לא מחובר  
ישן 12-12-08, 20:31   #29 (קישור ישיר)
IO Member

אבל יש מקרים של אנשים שבכל מקרה לוקחים Q9550 עם איזה אסוס ריימפייג'.. מצטרפים לחבילה זכרונות איכותיים ובסופו של דבר מדובר בתוספת מזערית ביותר לתוספת עצומה בביצועים ופיצ'רים נוספים בלוח האם ובמעבד, הרבה מהם. ה-i7 משתלם להם, לא לאחרים שרוצים E8400. כפי שאמרתי, זה עניין של תקציב. בעבר ה-Q6600 עלה כל כך הרבה שלא הייתה סיבה לקנות אותו בעוד והיום ה-i7 עולים כל כך הרבה שאין סיבה לקנות אותם. מי שבכל מקרה מחפש כסף להשקיע במערכת (ראו את הט'ראד של אלכס מהחופש הגדול), ה-i7 אכן משתלם. עם הזמן התוספת לביצועים תראה, מכיוון שהשינוי בכמות הליבות אינו קיים. משחקים כבר החלו לתמוך ב-Q6600, משמע הם תומכים גם ב-i7.
Virus לא מחובר  
ישן 12-12-08, 20:36   #30 (קישור ישיר)
IO Member

איזה? זה שGTA בנוי דפוק לא אומר שהתחילו לנצל 4 ליבות.
liran315 לא מחובר  
נושא נעול

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא