IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

חויית מימוש אחריות אצל SKYPC

נראה שגם החברים מסקיי פיסי לא סותרים את החוק שמימוש אחריות\אחריות בארץ שווה ל@@@ הגעתי להם עם המחשב שמשום מה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-12-08, 17:46   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken
ברירת מחדל חויית מימוש אחריות אצל SKYPC

נראה שגם החברים מסקיי פיסי לא סותרים את החוק שמימוש אחריות\אחריות בארץ שווה ל@@@
הגעתי להם עם המחשב שמשום מה ביום בהיר אחד החליט להתקלקל ומסתבר שארבעת הסטיקים של הזכרונות נהרסו. מילא אם היה איזה מאורע אבל לא.. כלום. OC בסיסי ביותר מ 1000 ל 1066 שרץ קרוב לחצי שנה ביום בהיר אחד ארבעת הסטיקים קפוט. בנוסף כאשר מעלים את המחשב הוא רושם בבקר של הרייד שיש בעיה עם אחד ההארדיסקים ברייד. אליאור הנחמד אמר לי שזה בעיה לוגית הגיוני כי המחשב הצליח לעלות עם הבעיה אך הבעיה של הזכרונות היא היותר מוזרה. וגם התשובה שלהם\שלו. לטענתו לא מייצרים כבר את הזכרון שלי ואין לו אפשרות להחליף לסטיקים אחרים מאותה תוצרת זה מילא. אבל הוא מוכן לתת לי במקום 2 סטיקים (כי לעבוד עם 4 זה לא רציני) מיותר לציין שהם סטיקים שעולים 320 שקל בעוד שאני קניתי את שלי לפני 4 חודשים ב1400 שקל ל4 סטיקים. ככה שהטענה שלו לירידת מחירים היא מגוחת מה שעוד יותר מגוחך הוא שהוא אמר לי שאני צריך לחכות חודש עד שהם יישלחו את הזכרונות לסופר טאלנט ושיש מצב שאני לא אהייה מרוצה ממה שאני אקבל במקום. אמרתי לו שזה לא נראה לי הגיוני ושיביא לי תחליפי עד שיגיעו בחזרה אלה שהוא שלח. עכשיו אני שואל אתכם. נראה לכם הגיוני להציע למישהו את הקיט הכי זול כתחליף בעוד שהוא קנה את אחד הקיטים הכי יקרים ולתרץ את זה בשווה ערך וירידת מחיר הרי מבחינת נתונים שווה ערך הם שווים כי 1000MHZ ו 5-5-5-15 זה אותם נתונים
אבל ברור שהונדה 1600 מוציאה יותר כוח סוס מאשר אוטוביאנקי 1600. פשוט חוצה שאני צריך ללכת ביום ראשון להתווכח על מה שמגיע לי באופן טבעי. הבושה הגדולה היא שהוא אמר אין בעיה אם אתה רוצה לחכות תחכה חודש (מה שלא הגיוני בעליל בעולם המחשבים) ואז נביא לך מה שנקבל ואם אתה רוצה בנתיים את החדשים תשלם עליהים ותקבל אחכ זיכוי.
סליחה?! למה שאני אשלם על משהו שמגיע לי ואתם לא יכולים לספק ולעמוד בתנאי האחריות שלכם. חוצפנים הרי ברור שהם יקבלו זכרונות יותר טובים במימוש האחריות שלהם ויימכרו אותם אח"כ במחיר נורמלי ולא 320.

בקיצור עוד ראיה לכך שאחרוית בארץ שווה ל@@@. עוד ראייה שסקיי פיסי הם לא תלית שכולה תכלת. אני לא מבין מה הרעיון לתת אחריות ואחכ לשלם על מה שמגיע לך. אז אם היה מתקלקל כל המחשב הייתי קונה חדש ומחכה חודש שהחלקים יגיעו? פשוט חוצפה!!!

המשך לנושא זה ביום ראשון.
ישן 13-12-08, 18:31   #2 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של Lior.T

שלח הודעה דרך MSN אל Lior.T

לא כל החנויות בארץ נותנות אחריות מסריחה, אז אל תגיד "כולם" .
מקווה שהבעיה תיפתר, בהצלחה. . .

HTC Desire Bravo SLCD S-OFF - ROM: 2.2 FroYo SENSE LeeDrOiD V2.3d (NextRom 1.7.1 HEBREW RTL) - KERNEL: couttstech 2.6.37 OC 1190Mhz@875MV - THEME: smooth sense 1.0
Lior.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-12-08, 19:37   #3 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של chicipici

הוא לא אמר כולם !

במקרה היתה לי תקלה דומה השבוע, עשיתי RESTART והמחשב לא עלה יותר.
אחרי שביצעתי בדיקה מקיפה, מסתבר שאחד משני הזכרונות GSKILL HZ מת ומונע מהמחשב לעלות ל POST אפילו... והזכרון השני מוציא שגיאות.

התקשרתי ל SKYPC וקיבלתי הסבר דומה - תביא, נשלח ליבואן ואם אתה רוצה זכרון חלופי, תצטרך לשלם עליו בתור פקדון - אבל תקבל את הכסף/כ.אשראי חזרה כשתחזיר אותו, לאחר קבלת התשובה מהיבואן.

נסעתי אליהם ביום שישי, נתתי את הזכרונות הדפוקים וקיבלתי במקום זוג HZ אחרים שנאמר לי שהגיעו מהיבואן לאחר בדיקה והם תקינים. בנוסף שאלתי אם הם עברו גם בדיקה במעבדה של SKY ונאמר לי שכן.

לקחתי, התקנתי ובנתיים הכל תקין.

בהצלחה...

CM590|S12II620w|GA-X38-DQ6|Q6600 G0|TRU120E|MUSHKIN REDLINE 1000MHZ DDR2 2GBx2
GIGABYTE GTX460 1GB|Hitachi 7K2000x2|WD640AAKSx2|LG H62N|Dell U2412M|Logitech Media|MX518 1800DPI

נערך לאחרונה על ידי chicipici, 13-12-08 בשעה 19:48.
chicipici לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-12-08, 20:28   #4 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אני חייב לתת פה את דעתי-
אנשים צריכים להפסיק לחשוב שאם הם שילמו על מוצר X שקלים לפני שנה, הוא עדיין שווה אותו דבר והם אמורים לקבל משהו זהה לו מבחינת ערך כספי.
מישהו מכם פעם טרח לקרוא את חוזה האחריות בחנות שהוא קונה בה?
שימו לב טוב טוב- מבטיחים לכם במסגרת האחריות את אותו מוצר, או מוצר זהה מבחינת הרמה התפעולית והאיכות שלו, לא מבחינת הערך הכספי שלו ביחס למה ששילמתם.
מן הסתם, אם קנית לדוגמה קורסאייר, מן הראוי שתקבל משהו מחברה ברמה דומה, ולא סתם לדוגמה איזה "CEON" כמו שאוהבים לדחוף באייבורי
אבל בשורה התחתונה:
קנית זכרונות בנפח X במהירות Y ובתזמונים Z? אתה תקבל זכרונות X במהירות Y בתזמונים Z, זה הכל.

התבכיינות על חברה שונה או משהו כזה זה פיגור, וגם ההשוואה שלך לנפח מנוע לא נכונה-
זכרונות של supertalent 1000mhz 5-5-5-15 יתנו ביצועים לחלוטין לזכרונות עם אותם נתונים של OCZ, קורסאייר, GSKILL וכו'. בחלק מהמקרים אלו אפילו אותם צ'יפים.
אם מישהו רוצה להתלונן, שקודם יבדוק שיש לו בסיס לתלונה, לא סתם יש חוזה אחריות. תקראו אותו.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-12-08, 20:33   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG

^^ מה שאתה אומר בעצם זה שאם קנית IPOD והוא התקלקל החנות שממנו קנית יכולה לתת לך כל MP4 דומה, לכולם יהיה מסך באותו גודל, יכול להיות אותו צבע, הכל ניראה אותו דבר, אבל מה שחשוב זה מה שבפנים וזה מה שקשור לזכרונות, אם הוא קנה זכרון עם צ'יפ מסויים הגיוני לגמרי לדרוש זיכרון עם צ'יפ זהה ולא אחד ג'נרי יחסית אליו. מה עוד שהחנות תעשה קופה עליו בגלל שהזכרון שהם ישלחו למלויי אחריות הם יקבלו אחד שמשתווה לו ואז ימכרו אותו ביוקר.

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-12-08, 21:11   #6 (קישור ישיר)
IO v.i.p

סמל האישי של The Byter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אני חייב לתת פה את דעתי-
אנשים צריכים להפסיק לחשוב שאם הם שילמו על מוצר X שקלים לפני שנה, הוא עדיין שווה אותו דבר והם אמורים לקבל משהו זהה לו מבחינת ערך כספי.
שימו לב טוב טוב- מבטיחים לכם במסגרת האחריות את אותו מוצר, או מוצר זהה מבחינת הרמה התפעולית והאיכות שלו, לא מבחינת הערך הכספי שלו ביחס למה ששילמתם.
מן הסתם, אם קנית לדוגמה קורסאייר, מן הראוי שתקבל משהו מחברה ברמה דומה, ולא סתם לדוגמה איזה "CEON" כמו שאוהבים לדחוף באייבורי
אבל בשורה התחתונה:
קנית זכרונות בנפח X במהירות Y ובתזמונים Z? אתה תקבל זכרונות X במהירות Y בתזמונים Z, זה הכל.

התבכיינות על חברה שונה או משהו כזה זה פיגור, וגם ההשוואה שלך לנפח מנוע לא נכונה-
זכרונות של supertalent 1000mhz 5-5-5-15 יתנו ביצועים לחלוטין לזכרונות עם אותם נתונים של OCZ, קורסאייר, GSKILL וכו'. בחלק מהמקרים אלו אפילו אותם צ'יפים.
אם מישהו רוצה להתלונן, שקודם יבדוק שיש לו בסיס לתלונה, לא סתם יש חוזה אחריות. תקראו אותו.
אמת ויציב.

אורן - אני לא מבין על מה אתה מתלונן - מה היית רוצה שנציע לך ?

Mazda Miata 1997 - Custom Turbo - 15psi boost
The Byter לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 14-12-08, 1:50   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אני חייב לתת פה את דעתי-
אבל בשורה התחתונה:

סבבה אבל חבל שזה לא היה לפני שנה וחבל שעד לא מזמן נמכרו זכרונות Mushkin 4-4-4-12 800mhz במחיר של בדיוק שליש מהזכרונות שלי כלומר 500 בעוד ששלי עלו 1400 אין לי ספק שהיה ירידת מחירים אבל אני קניתי זכרונות OC לביצועים ולא זכרונות ג'נריים. אז סבבה אם הם טוענים לאותם ביצועים אז שייעלו על 1200MHZ יודעים מה נהייה יותר פיירים. אם אתה הולכים לפי הנייר אני קניתי זכרונות 5-5-5-15 1000MHZ שמדורגים בתדר 2.2 אז בבקשה שייביאו לי כאלה שמדורגים בתדר הזה ולא 2.1. אני קניתי זכרונות שמגיעים עם D9 אפילו הנחות ביותר מהחבר'ה האלה אבל לא צ'יפ סטנדרטי. אני מתרגז על העיקרון שאני צריך להוציא עוד כסף כבייכול כדי לממש את האחריות שמגיעה לי. אפרופו אייפוד זה דוגמא טובה זה כמו לקנות אייפוד ואז אח"כ מביאים לך נגן של TEAC עם אותן תכונות. אני לא מצפה לקבל זכרונות ב 1400 שקל אבל לפחות ב800 או זכרונות שמסוגלים לאותם ביצועים. בכל מקרה הכל ייסגר מחר. נראה לי שאני אקח משהו זמני עד שייגיע הזכרונות מסופר טאלנט נשים תזכורת בסלולרי לחודש כי לפי הזכרון שלי להתקשר להזכיר בדברים כאלה זה הדבר האחרון שמעניין אותם

נערך לאחרונה על ידי sunken, 14-12-08 בשעה 9:07.
sunken לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-12-08, 2:32   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

רק שאלה אחת, כשביקשת את הזכרונות החילופיים, התשלום עליהם הוא סוג של פיקדון שאותו יחזירו לך כספית או בצורת זיכוי?
כי אם זה כספית אז אני לא רואה מה הבעיה.
m1ke לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-12-08, 2:50   #9 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sunken צפה בהודעה
סבבה אבל חבל שזה לא היה לפני שנה וחבל שעד לא מזמן נמכרו זכרונות Mushkin 4-4-4-12 800mhzz במחיר של בדיוק חצי מהזכרונות שלי כלומר 800 בעוד ששלי עלו 1400 אין לי ספק שהיה ירידת מחירים אבל אני קניתי זכרונות OC ולא זכרונות ג'נריים. בבקשה אם הם טוענים לאותם ביצועים אז שייעלו על 1200MHZ יודעים מה נהייה יותר פיירים. אם אתה הולכים לפי הנייר אני קניתי זכרונות 5-5-5-15 1000MHZ שמדורגים בתדר 2.2 אז בבקשה שייביאו לי כאלה שמדורגים בתדר הזה. אני קניתי זכרונות שמגיעים עם D9 אפילו הנחות ביותר מהחבר'ה האלה אבל לא צ'יפ סטנדרטי. אני מתרגז על העיקרון שאני צריך להוציא עוד כסף כבייכול כדי לממש את האחריות שמגיעה לי. אפרופו אייפוד זה דוגמא טובה זה כמו לקנות אייפוד ואז אח"כ מביאים לך נגן של TEAC עם אותן תכונות. אני לא מצפה לקבל זכרונות ב 1400 שקל אבל לפחות ב800 או זכרונות שמסוגלים לאותם ביצועים. בכל מקרה הכל ייסגר מחר.
אתה מוכן לכתוב מה קנית ומה רוצים להציע לך?
ושוב, ההשוואה של אייפוד/נגן של TEAC לזכרונות מסוג X ומסוג Y לא פרופורציונלית.
אוברקלוקינג היא פעולה לא טבעית, שבה אתה משנה את תדר המפעל של הזכרונות. אף אחד לא יכול להתחייב לך לכלום בעניין הזה- יכול מאוד להיות שקיט אחד יגיע לתוצאה מסוימת, וקיט אחר מאותו פס הייצור יגיע להרבה פחות.

המחיר ששילמת על הזכרונות לא רלוונטי בגרוש: בשנה האחרונה מחירי הזכרונות צנחו ב 60% בערך.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 14-12-08, 3:28   #10 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של LiavZ

קרה לי מקרה דומה
מתו לי HK 1066 D9 , שלחתי לחנות ( לא SKY וגם לא משנה איזה )
אמרו לי שלא מייצרים יותר תדגם הזה ואם אני מעוניין ב 1066 PI שעולה בדיוק חצי .
שלי עלה 700 ה PI 350 משהו כזה כמובן לא D9 .
התעקשתי לקבל את מה שקניתי שלחו ליבואן וקיבלתי HK חדשים ! אומנם אחרי חודש .
אבל מבחינת ביצועים הם טובים יותר מהקודמים :P
ישן 14-12-08, 11:45   #11 (קישור ישיר)
S&M
IO Admin

סמל האישי של S&M

א. כמו שאמרו לפניי - הציעו לך מוצר זהה כמעט לחלוטין - החברה במקרה הזה לא משחקת פה
תפקיד (הדוגמה של ה IPOD ונגן MP4 ג'נרי לא מתאימה בכלל במקרה הזה ...), וכמובן ירידת
המחירים בתחום הזכרונות הייתה מטורפת בחצי שנה-שנה האחרונה.

ב. לבקש מוצר אחר ושהחנות תבקש תמורתו פיקדון - הגיוני - אני מקצין אמנם - אבל תאר לעצמך שבחרה בחו"ל יתגלה כי נגרם נזק פיזי כלשהו לזכרון - החנות צריכה לרדוף אחרייך ?

ג. הטענה שלך -

אני קניתי זכרונות 5-5-5-15 1000MHZ שמדורגים בתדר 2.2 אז בבקשה שייביאו לי כאלה שמדורגים בתדר הזה ולא 2.1.

עובדת לרעתך - קנית זכרונות שצריכים מתח יותר גבוהה למהירות מסויימת , מציעים לך זכרונות
מתקדמים יותר , ואתה לא רוצה אותם , אלא זכרונות שעובדים במתח גבוהה יותר ?

ד. לגבי ההחלפה מול SUPER TALENT וזמן ההחלפה - אם זה זמן ההחלפה שהחברה
הצהירה עליו (SKYPC) , והציעו לך מוצר אחר בינתיים - אין הרבה מה להתלונן ...

Lenovo X201 | Core i5 520M | 4GB DDR3 | OCZ VERTEX LE 100GB | Ultrabase + DVD/RW
S&M לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-08, 3:49   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

קצת באיחור. אך בכל זאת לאחר כמה בירורים עם החבר'ה בסקיי פיסי הדברים הובהרו לי והבנתי שלמעשה הם יצאו איתי יותר מבסדר.
כבייכול הויכוח נוצר עקב זה שהשקעתי 1400 שקלים וקיבלתי זכרונות ששווים 330.
כנראה שלא הערכתי נכון את ירידת המחירים ואכן הייתה ירדה די מאסיבית. ההתעקשות הייתה על קבלה של מוצר שווה ערך כי הצ'יפים בשלי היו אמורים להיות D9. שורה תחתונה מה שלא הבנתי זה למה אני צריך לשלם כדי לממש אחריות. החבר'ה הסבירו לי שלפעמים נגרם נזק פיזי למוצר באחריות ואז למעשה אין אחריות והם נדפקים עם מוצר שהביאו באופן זמני והפך קבוע אצל הלקוח למרות שללקוח לא מגיע שום דבר כי הוא הרס את המוצר. סה"כ יש באמת דברים שלא ניתן לדעת לפני ואכן שחשבתי על זה יותר הבנתי שהרבה חנויות בכלל לא היו מתעסקות עם זה והיו אומרות טוב עשית OC אז אין לך אחריות ביי... וסקיי פיסי לא מתנערים מאחריות אלא להפך הם מנסים לעזור כמה שיותר והציעו לי הרבה אופציות חלופיות מה שנקרא נפנים משורת הדין.
ישן 17-12-08, 11:12   #13 (קישור ישיר)
IO Rookie

במקרה הזה ל-sunken היה מספיק כבוד עצמי לקום ולהודות בטעות.
השאלה כמה עוד מקרים כאלה של אנשים שלא מקבלים מה שהם רוצים כי הם ממציאים תנאים של תעודות אחריות ואז רצים לפורומים ומפרסמים כמה גרועה חנות X וכמה מימוש האחריות שלה שקרי וכו' וכו'.
m1ke לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-08, 15:20   #14 (קישור ישיר)
oR.
IO Pro

סמל האישי של oR.

לא הבנתי מה הבעיה?
פשוט מביאים לך זיכרונות חילופיים עד שהמקוריים יגיעו מהמפעל..
אני מאמין שגם אם היה זיכרונות כמו שלך במלאי אז הייתה גם מקבל אותם אבל כנראה שאין אז הם מביאים לך אחרים חילופיים בפחות או יותר אותה רמת ביצועים (בסטוק)
ואם תקבל זיכרונות פחות איכותיים אחרי שתמתין חודש זה כבר באמת יהיה חוצפה כי סופרטלנט מתחייבים לאחריות לכל החיים
ישן 17-12-08, 15:25   #15 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

1- היצרן לא תמיד מחזיר אותו דבר.
2- משלוח ליצרן ולחכות שישלח חזרה זה דבר שעשוי לקחת חודש וחצי, החנויות בארץ בד"כ מתחייבות לטפל בזה תוך 14 ימי עסקים, ואם יפעלו בדרך הזו- יחטפו המון צעקות שלא בצדק ("למה לוקח כ"כ הרבה זמן בלה בלה בלה")
בישראל אין תרבות צריכה, זה למה קשה לטפל בבעיות של אנשים. האנשים לא מבינים שמי שקובע בסופו של דבר את טיב השירות זה הם, לא החנות-
אם הייתה פה תרבות צריכה, לחנויות לא היה קשה לטפל באנשים, וככה כולם היו מקבלים שירות נפלא.
אבל בגלל שללקוח הישראלי יש נטיה לצעוק ולנסות "לצאת גבר" ו "לדפוק את המערכת" בכל מקרה, מה שקורה הוא שנציגי השירות (ולא משנה באיזה תחום) יוצאים מרוטי עצבים ולא מרוכזים, וכאן מתחילה הבעיה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא