IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

דיון - מספר מסילות של 12V, בעד ונגד

שלום לכולם, אני פותח את הפוסט הזה בהמשך לדיון שהיה לי עם חבר לפורום הפוסט מוקדש לו קודם כל חשוב ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-01-09, 19:55   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ברירת מחדל דיון - מספר מסילות של 12V, בעד ונגד

שלום לכולם,
אני פותח את הפוסט הזה בהמשך לדיון שהיה לי עם חבר לפורום הפוסט מוקדש לו

קודם כל חשוב להבין כי רוב הגדול של ספקי הכוח אשר מפוצלים למספר מסילות, הם בעצם ספקים בעלי מסילה אחת בלבד המופצלת למספר יציאות שונות.

ספקי כוח בעלי מספר מסילות טהור הינם נדירים בשוק ויקרים משמעותית מהספקים שאנחנו מכירים, מדובר בספקי כוח מעל 1000W.
לדוגמא:
Enermax Galaxy,
Topower/Tagan Dual Engine,
Thermaltake Tough Power 1000W & 1200W.

מצד שני יש מספר ספקים אשר מכילים שתי מסילות אשר מנותבים ליציאה אחת בלבד.
לדוגמא:
PC Power & Cooling Turbo Cool 1000W

למה בעצם להשתמש בפיצול יציאות?
בטיחות! מאותה הסיבה שיש לכם בבית מספר מפסקים בארון חשמל.
המטרה הינה לחסום את הזרם על כל יציאה שלא תעבור את הגבול המותר ותגרום נזק ליחידה.

האם נכונה השמועה כי פיצול מסילות גורם ליציאות יותר נקיות מרעשים והפרעות?
לא נמצא שום בסיס לטענה שיווקית זו, זה נשמע יותר טוב מאשר לשווק ספק עם סיכוי קטן יותר להתלקחות ושריפה.
כאמור לרובם יש מסילה אחת מפוצלת ואין שום פילטרים נוספים על היחידה

למה יש הטוענים כי מסילה אחת עדיפה יותר?
מכיוון שבעבר שוחררו לשוק מספר ספקי כוח בעלי 4 מסילות של 12V שבאופן תיאורתי היו אמורים לספק זרם גבוהה יותר ופישלו. אותם חברות יצרו את הספקים האלו על הגדרות של ספקי שרתים ולא ספקים המיועדים לגיימינג. הם ביססו את כל חיבורי ה PCIE על יציאה אחת בודדת, מה שגרם מהר מאוד לנפילה של הספק.
הספקים של "היום" מתוכננים בצורה כזאת כאשר לכל חיבור PCIE יש יציאה משלו וספקי הכוח מסוגלים לתת הרבה יותר ממה שכרטיס המסך דורש.
למעשה בימים אלו ממשק SLI של NVIDIA כבר דורש מסילה נפרדת בספק המיועדת לכרטיסי ה PCIE בלבד.

אז בעצם מהם החסרונות בשימוש בספק עם מסילות מפוצלות?

אין שום חסרונות.

שורה תחתונה
ב 99% מהמקרים של דיונים בין "האם מסילה אחת או יותר" הינם ויכוחי סרק. רק מי שמעמיד מפלצת אכזרית בתוך המארז שלו צריך לשים לב לנושא.

דבר המחבר:
האמת שהתחלתי לאסוף חומר אשר יאשר את מה שלמדתי במשך השנים ואז קפץ לי המאמר הזה אשר פותר את הבעיה לכל החלוקים שביניכם ואותו בעצם תימצתתי כאן.
למי שלא מכיר עדיין את האתר, זהו אתר מספר 1 בכל הקשור לספקי כוח.
יש עוד הרבה מה לקרוא בקישור הזה ואני ממליץ מאוד לכל מי שיש אפשרות לקרוא אנגלית לקרוא וללמוד. (אני צברתי את רוב הידע שלי בספקי כוח באתר הזה )

בהצלחה
Single vs. Multiple +12V rails: The splitting of the +12V rail - jonnyGURU Forums
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא