IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

סוף סוף נגמרה האבטלה, התקבלתי לעבודה וממשיך את דרכי בעולם ה IT

חלק I: המסע לבחירת מקום עבודה חדש טוב את הראשונה מכיר בערך כל העולם שמתעסק באבטחת מידע. את השנייה מכיר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-01-09, 0:53   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky
ברירת מחדל סוף סוף נגמרה האבטלה, התקבלתי לעבודה וממשיך את דרכי בעולם ה IT

חלק I: המסע לבחירת מקום עבודה חדש

טוב את הראשונה מכיר בערך כל העולם שמתעסק באבטחת מידע.
את השנייה מכיר כל מי שמתעסק בחברות הסלולר במערכות ההפעלה של מכשירים ניידים.

אז זאת הדילמה ה "קטנה" שלי:

Red Bend Mobile Phone Software OTA Updating
רד בנד היא הספקית המובילה בעולם בשוק ניהול תוכנה לטלפונים סלולריים ועדכון טלפונים סלולריים מרחוק (FOTA).

Check Point - Firewall, Virtual Private Networks (VPN), Network Security, Endpoint Security, Data Security, Security Management and Pointsec Data Encryption
צ'ק פוינט היא בערך החברה הגדולה בעולם לאבטחת מידע באינטרנט המייצרת Firewalls, ואמצעי הגנה נוספים נגד כל איום אפשרי ברשת.

אני לא אגיד באיזה תפקיד בדיוק או מה התנאים לי כי אסור לי, אבל אני רוצה לשאול משהו לגבי החברות באופן כללי.

הבעייה היא שכבר כמה אנשים אמרו לי שבגלל שזו חברת ענק, מתייחסים שמה לעובדים כמובן מאליו וכבורג במערכת ולא באמת מסתכלים עלייך כאינדיבידואל או מכירים אותך בדרגות הגבוהות ביותר. משהו נוסף הוא שיש להם מדיניות שלא נותנים רכב חברה גם כשמתקדמים.
אבל לכו תדעו, אנשים מדברים אז אני שואל פה משהו מעבר לשמועות.

רד בנד

כאן ניתן לקרוא מהי החברה

וזה הסבר על טכנולוגיית עדכון המכשירים שלה: Red Bend Mobile Phone Software OTA Updating

לפי מה שראיתי בראיון היא חברה קטנה יחסית של 100 איש בישראל, עם מרכזים בכמה יבשות עיקריות: אסיה(יפן,קוריאה,סין) המזרח התיכון(ישראל), אירופה(לונדון) ואמריקה(ארה"ב).

ממה שראיתי, זה ממש משפחה. כולם מכירים את כולם, היחס הוא אישי, אין פלצנות ניהולית אין דרגים, אין בירוקרטיה, כל בקשה עוברת תוך שנייה למי שצריך ולא מחכה לאינספור אישורים ודרגי ביניים כמו שחוויתי ב COMVERSE.

מי שעבד בחברות הנ"ל או בכללי יכול לספר לי על הבדל בעבודה בין חברות גדולות לקטנות וחויית העבודה במקום כזה, מוזמן לפנק במידע מועיל.

מי שיש לו חברים/עובד בתוך צ'ק פוינט מוזמן לשתף, כי זה תכלס הכי חשוב לי.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

חלק II: דרך חדשה.

בשעה טובה חתמתי היום חוזה מול חברת רד בנד *כאן ניתן לקרוא מהי החברה.

תפקידי הקודם:
מה שעשיתי עכשיו שנתיים זה לטחון את התחת במשמרות בוקר 7-16, ערב 14-חצות ולילה 23-09 בתמיכה לקוחות גלובאלית דרך חברת EDS בחברת COMVERSE. שזה אומר פשוט השתלטות על המון מחשבים מרחבי העולם ופתרון בעיות כל, ואני מתכוון כל מה שקשור ויכול השתבש בתחנות קצה (סתם מחשב של עובד כולשהו בחברה שאינו שרת WIN 2003 או UNIX/LINUX9).

מה זה אומר ? בעיות עם מערכת ההפעלה, כל מיני שגיאות, התקנות של מיליון תוכנות, וירוסים,אופיס 2003, אופיס 2007 ככה בקטנה, בעיות של חיבור המחשב מהבית לחברה, שרתי טרמינל, חיבורי VPN, שרתי מדפסות, התחברות אליהם, התקנות BDD שזה התקנה של מערכת הפעלה מכרטיס הרשת ב BOOT ועוד מלא דברים. ממש סיירת מטכ"ל דיגיטלית היינו. 15 איש על 43 ארצות ו8000 משתמשים.

תפקידי החדש:
עכשיו מה שאני סוף סוף בע"ה השם אתחיל לעשות בהצלחה זה מצד אחד תמיכה במשתמשים אבל ככה בודדים פה ושם רק בתוך חברה אחת, רק בתוך קומה אחת בבניין אחד ורק אישית, יענו לא מאחורי טלפון אלא ללכת לאיזו מזכירה ולפנק אותנ בפתרון בעייה כולשהי של משהו עכבר שלא עובד או איזו מערכת שלא עובדת לה.

תוך כדי אני אתחיל ללמוד לנהל את הרשת הבין משרדית (לחברה רשת החולשת על כמה יבשות ובכל יבשת משרד המחובר לDOMAIN אחד (דומיין זה מערכת ניהול מחשבים ומשתמשים בה כל אחד מהמחשבים שייך לרשת ניהול מרכזית אחד שנקראת בשם כולשהו, לדוגמה alex.iopanel.net. סוג החיבור המרוכז הזה נקרא DOMAIN). בהתחלה בקטנה ללמוד כל מיני מערכות שרתים, מערכות גיבוי מידע, אבטחת מידע, ניהול משתמשים וכדומה

זה מה שאני באמת רוצה וחיפשתי בערך 4 חודשים. והעיקר - לעבוד אחד מול המנהל שלי בלי צוות חופר מסביבי, בלי בירוקרטיה על הראש ועשר דרגות ניהול(כמו שהיה לי ב COMVERSE). זה רק אני והמנהל שלי(מנהל הרשת של החברה) מול המנהל הטכנולוגי והוא כבר עובד עם המנכ"ל ככה שאם צריך ציוד כולשהו, מילה אחת וזה ישר עובר להחלטה לחיוב או לשלילה.

ככה שלמי ששואל את עצמו האם שווה לעשות הסמכות וללמוד ולשפר את עצמו בכל תחום הקשור במחשב ? כן זה שווה וכן אתם יכולים. אין בי שום דבר מיוחד. סה"כ אני חופר פה ושם ואוהס ללמוד לבד ועשיתי את הדרך הנכונה למי שלא היה בצבא כבר מנהל רשת או קשור לתחום ועשה קורס בבסמ"ח (בית הספר למקצועות המחשב בבסיס השלישות ברמת גן) והדרך היא:
1) מוקד תמיכה כולשהו (יכול להיות של ספקית אינטרנט או של חברת היי-טק כולשהי או סתם מוקד תמיכה במשהו טכני. בעיקר שיהיה טכני ורצוי מאוד מאוד עם נגיעה ברשתות
2) קידוםאו שינוי חברה אם מתפלצנים עליכם ולא נותנים להתקדם*/אין תקן למשרת מנהל רשת זוטר/עוזר מנהל רשת כמו שזאת שאני התקדמתי אליה כרגע. שימו לב ! תתקדמו ממשרת המוקד שתהיו בה רק אחרי בערך שנה-שנתיים אחרת זה גרוע ביותר לקורות החיים שלכם (תצפו ישר למשפטים ממגייסות פטטנציאליות בחברות אחרות בהמשך הדרך כמו "מדוע אתה משנה עבודות כל הזמן? אינך מסוגל להחזיק משרה לאורך זמן?). זה לא טוב ואחרי 32 ראיונות שעברתי ב4 חודשים האחרונים תסמכו עליי שבמוקד שווה להישאר בערך שנה וחצי כדי שיחשבו עליכם בחברה אחרת כמועמד ראוי למשרת רשתות רצינית שלא יחשבו שתברחו להם אחריש נה וייקחו מישהו אחר).
3) משרה של מנהל רשת בכיר
4) איש STORAGE (אחראי על גיבויים) / איש אבטחת מידע / ראש צוות SYSTEM / מלא תפקידי IT אחרים.

*נ.ב תודה על המברכים

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 11-01-09 בשעה 22:30.
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 1:00   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

קודם כל מזל טוב גבר.
תצליח ותהנה בעבודה החדשה.
אין לי ידע בתחום ולכן לא אייעץ לך, אני בטוח שתעשה את ההחלטה הנכונה בסופו של דבר.
אחרי שקראתי את המידע שהצגת כאן אני לא יכול שלא לא להמליץ לך על החברה השנייה "רדבנד".
ofir לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 1:06   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של MaDdogG

מכיר את החברת פלאפונים.
חברה מוכרת אבל לא הייתי ממליץ להתייעץ בפורומים בנוגע לקריירה שלך למשך השנים הבאות
בכל מקרה הייתי מציע לך את העבודה בחברת הפלאפונים כי גם לפי מה שכתבת לדעתי אתה נוטה יותר לכיוונה.
MSI X48C
4GBram OCZ
500GB Segate
MaDdogG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 1:17   #4 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

+1 לרד בנד
מזל טוב על העבודה אלכס, מי יתן וגם אני אמצע תעסוקה בקרוב (לפני שאני מאבד את השפיות שלי)
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 1:20   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Quntix

שלח הודעה דרך MSN אל Quntix

כמו שתיארת את זה, אתה רוצה לעבוד ברד בנד, אתה לא צריך לשכנע אותנו שהם יותר משלמים.
לך על זה. מזל טוב, בעזרת השם ועם קצת מזל בקרוב אצלי

Quntix לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 2:03   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaDdogG צפה בהודעה
לא הייתי ממליץ להתייעץ בפורומים בנוגע לקריירה שלך למשך השנים הבאות
אם היו לי חברים בפנים, מן הסתם שלא הייתי שואל.

חוץ מזה, זו בסה"כ עבודה, לא חתונה עם אשה שבאמת יכולה לקבוע גרלות. קח את זה בקלות

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
קישור פירסומי
ישן 09-01-09, 2:14   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של MaDdogG

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
אם היו לי חברים בפנים, מן הסתם שלא הייתי שואל.

חוץ מזה, זו בסה"כ עבודה, לא חתונה עם אשה שבאמת יכולה לקבוע גרלות. קח את זה בקלות
אני בוודאי שלוקח את זה בקלות אחרי הכל זאת הקריירה שלך לא שלי.
אבל בכל זאת אתה לא יכול לדעת אם מאחורי המשתמש שלי מסתתר בן 10 שחושב שרד בנד זה שם יפה ואדום או אדם גדול יותר אשר מבין בנוגע לעיסוק שכנראה יהיה שלך לשנים הבאות.
בכל מקרה לא רוצה לגרור את הדיון שלך לוויכוח, בהצלחה בכל דרך שתבחר ושתעשה הרבהכסף
MSI X48C
4GBram OCZ
500GB Segate
MaDdogG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 2:40   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

אני מכיר את האנשים פה, יודע למי מהם יש מילה

ישן 09-01-09, 2:47   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

תלך לחברה בה מוצע לך תפקיד עם פוטנציאל התקדמות יותר טוב.
כמה תופסים מהחברה או מה היא עושה לא באמת חשוב לך כאינדבידואל.
m1ke לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 4:29   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

אם תקרא שוב, כלל לא שאלתי את מה שאמרת.

אני שואל על היחסים בתוך החברה כלפי העובדים שלה ומבקש לשמוע אודות העבודה בחברה גדולה מול קטנה

ישן 09-01-09, 13:28   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

אלכס רד-בנד זה לא הלהקה של בובות מ-HOT!?
סתם...לפי מה שקראתי אתה באמת יותר מעוניין גם לעבוד שם מאשר צ'קפויינט שדרך אגב סבלו מלא בתקופה האחרונה מקיצוצים והפסדים.
אז בסופו של דבר זאת החלטה שלך , לך עם מה שמאתגר ומעניין אותך יותר.
במקרה הזה נראה כאילו אתה באמת נוטה יותר לחברה האדומים.
דרך אגב התעסקת פעם עם טלפוניה? לך על משהו חדש...
בהצלחה במה שלא תבחר אני יודע שאתה מחפש כבר די הרבה זמן.
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 14:12   #12 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של tamos'

לא יודע, לא מבין בזה כל כך
אבל מה שאני קצת יותר מבין תעשה מה שיותר כיף לך לעשות. התפקידים שונים לפי מה שהבנתי
בכל זאת אם אתה הולך למשהו שלא מעניין אותך אתה סוג של "תסבול" שם.
tamos' לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 14:39   #13 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של Lior.T

שלח הודעה דרך MSN אל Lior.T

רק אתה יכול להחליט, שיהיה בהצלחה בכל מה שתיבחר

HTC Desire Bravo SLCD S-OFF - ROM: 2.2 FroYo SENSE LeeDrOiD V2.3d (NextRom 1.7.1 HEBREW RTL) - KERNEL: couttstech 2.6.37 OC 1190Mhz@875MV - THEME: smooth sense 1.0
Lior.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-09, 14:57   #14 (קישור ישיר)
IO Master

סחטיין!
ולא משנה עד כמה זוטר התפקיד שקיבלת - בחברות כאלה התנאים ההתחלתיים אומנם לא יהו בשמיים אני משער, כי יש להם X כמוך ולא תלויים בך כמו מאשר במידה והיית בארגון פרטי, אבל היכולת להתקדם בחברות כאלו היא עצומה וזה מה שחשוב! בהצלחה.
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-09, 1:30   #15 (קישור ישיר)
T_K
IO Rookie

סמל האישי של T_K

צ'ק פוינט חברה מצויינת.

אבל אם לא יודעים מה התפקיד