IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > תוכנה ומערכות הפעלה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תוכנה ומערכות הפעלה תוכנות , יישומים, מערכות הפעלה , המלצות לפני קניה , מדריכים , כלים מומלצים ותמיכה טכנית.

דבר חופשי : תוכנה ומערכות הפעלה

Vista Home Premium OEM באמת מונע שידרוגי חומרה ?

נניח שאני קונה את המערכת הפעלה נ"ל ובעוד חודשיים אני משדרג שילוש (לוח/מעבד/זיכרון) ממה שהבנתי שדרוג "רכיבים מרכזיים" לא יתן ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-01-09, 14:22   #1 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ברירת מחדל Vista Home Premium OEM באמת מונע שידרוגי חומרה ?

נניח שאני קונה את המערכת הפעלה נ"ל ובעוד חודשיים אני משדרג שילוש (לוח/מעבד/זיכרון)
ממה שהבנתי שדרוג "רכיבים מרכזיים" לא יתן לי אפשרות להתקין וינדוס מחדש..
הם הדבר נכון ?
מישהו יודע מה נכלל תחת "רכיבים מרכזיים" ?
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-09, 15:04   #2 (קישור ישיר)
IO Member

שלח הודעה דרך MSN אל Maizena

הבעיה תיהייה באקטיבציה ולא בהתקנה.
זה אומר שתוכל להתקין אבל התוכנה לא תסכים לעשות אקטיבציה דרך האינטרנט -מצב זה יחייב אותך לצלצל למרכז התמיכה של מיקרוסופט (בישראל) ולבצע אקטיבציה טלפונית.
אם הם כבר עברו לשיטת אקטיבציה ע"י מענה קולי אוטומטי אז לא תהייה בעיה בכלל.
אם עדיין עונה מוקדן, תצטרך רק להסביר לו למה אתה לא יכול לעשות אקטיבציה (הוא רוצה לשמוע ששידרגת) אתה רק תדאג להיות תמים ולהגיד שבסך הכל התקנת מחדש ולא שינית חומרה.

בקיצור, יש פתרון.

Maizena לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-09, 15:59   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של GOLAN-GB

למה לעזעזל אסור לנו לשדרג את המחשב????!!!!
AMD 270X 2GB OC
8GB 1600MH
ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfasi צפה בהודעה
תודה אחי אני מבין.
כן אני רוצה לקנות את OC וגם שים FPS. אני צריך לבקש את זה מהחנות או שאני הולך עם מה שאתה אומר לי וזה כבר יהיה עם המחשב בפנוכו? .
GOLAN-GB לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-09, 16:03   #4 (קישור ישיר)
IO Member

מותר.
אין לי כח לחפור פה... פשוט יש למיקרוסופט הסבר לזה, והוא דיי הגיוני כשאתה מוכן להגדיל ראש ולחשוב עליו.

ישן 15-01-09, 18:03   #5 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Maizena צפה בהודעה
אם עדיין עונה מוקדן, תצטרך רק להסביר לו למה אתה לא יכול לעשות אקטיבציה (הוא רוצה לשמוע ששידרגת) אתה רק תדאג להיות תמים ולהגיד שבסך הכל התקנת מחדש ולא שינית חומרה.
בקיצור, יש פתרון.
כלומר בשורה התחתונה הם באמת מונעים שידרוג במערכות OEM ואני צריך לשקר כדי לנצל דבר שקניתי בצורה חוקית.
כל הכבוד MS, זה בידיוק הדרך לשכנע אנשים לקנות מוצרים שלכם..

Maizena אני אשמח אם תוכל לענות לי על השאלה השניה, מה נחשבים חלקים מרכזיים מבחינתם ?

תוכל לקשר אותי להסבר של MS ?
ישן 15-01-09, 18:47   #6 (קישור ישיר)
Vmod Master

סמל האישי של DOCTOR ICE

הם עושים את זה כדי שלכל מחשב יהיה רישיון משל עצמו.
ולכן אם תקנה בעתיד מחשב חדש ותרצה לזרוק את הישן - לא תוכל להעביר ממנו את הרישיון אלא
תצטרך לקנות רישיון חדש .

לצערנו זה פועל קצת נגדנו , כי אין הגיון בזה שקנית את התוכנה פעם אחת ושלא תוכל להשתמש בה בעתיד במחשב אחר - במידה והמחשב הקודם כבר ישן .
ישן 15-01-09, 19:27   #7 (קישור ישיר)
IO Member

אני אפרט קצת,

ההגיון שאני מדבר עליו הוא כזה:
לכל מערכת הפעלה (וגם למרבית התוכנות) של מיקרוסופט יש מספר דרכי רישוי.
למשל, לגרסאת windows xp pro ישנן גרסאות OEM, VLK, MSDN ואני חושב שיש עוד אני פשוט לא זוכר עכשיו.

מה אומרות הגרסאות;
OEM - זוהי שיטת רישוי המותאמת למחשב אחד בלבד.
VLK - זוהי שיטת רישוי לפי מספר מחשבים (כלומר, אם יש לך 10 מחשבים בבית אז אתה קורה רשיון ל10 מחשבים, במידה ומחשב הלך והחלפת -הרשיון עדיין תקף על 10) -בדרך כלל נמכר לחברות.
MSDN - זוהי שיטת רישוי למפתחים בסביבת מיקרוסופט, מותר להתקין אך ורק למפתחים. בשביל לקבל חבילת MSDN הכוללת את כל התוכנות שאי פעם יצאו למיקרוסופט ואת כל הבטאות שעוד יצאו יש לשלם מחיר של כמה אלפי דולרים בשנה. -גם רשיון זה נמכר בדרך כלל בחברות.

ההגיון אומר, אם בחרת לקנות OEM (שזהו פתרון רישוי למחשב בודד) תוכל להתקין אותו רק על המחשב המיועד.
אם אתה רוצה את אותו הרשיון למחשב הנוכחי וגם לזה שתקנה אחרי שזה ילך לעולמו, קנה VLK.

הדברים שרשמתי אינם מדוייקים ב100% ויתכן כי יש טעויות קלות בניסוח שלי -אבל זה הרעיון.

דעתי האישית: מיקרוסופט צריכים לחלק בחינם את מוצרי המשרד שלה ללקוחות הביתיים בכדי שילמדו אותם ויתרגלו אליהם ובכך יצרו לעצמם יותר קהל אוהדים. בצורה כזו כולם יאהבו ויתרגלו למיקרוסופט ובאירגונים יהייה קשה להרגיל את העובדים לפתרונות מוצרים אחרים.
הרי שהרווח הגדול של הרישוי במיקרוסופט הוא לא מהלקוחות הביתיים, אלה מהלקוחות העסקיים.
סתם לדוגמא, אירגון עם שרחת AD, שרת EXCHANGE ו100 משתמשים עם XP, משלם לפחות 40 אלף דולר על רשיונות (וזה תלוי בהסכם כי יש רשוי ליסינג או רישוי מלא וכדומה).

בקיצור, מספיק עם החפירות -צלצל, יעשו לך את האקטיבציה בטלפון.

ולשאלה של RTR, רשיון OEM הוא למחשב בודד, תגדיר מחשב... אנו המבינים במחשבים יודעים שמחשב הוא לא "מחשב" אלה רשימת רכיבים ההופכת אותו למחשב -לצורך העניין, לוח אם, מעבד וזיכרון הם הליבה של המחשב ולכן שינוי שלהם הוא בעצם דיי זהה להחלפת המחשב.
לדעתי אם רק תשדרג זכרון ותחליף מעבד, אני לא חושב שתיהייה לך בעיה עם האקטיבציה בכלל.
-לא אני קבעתי את השילוש, ככה שאם משהו שכתבתי מעלה כעס, נא לא לפרוק עלי

מקווה שהצלחתי לעזור להבין את כל זה קצת.

ישן 15-01-09, 19:42   #8 (קישור ישיר)
IO Member

ובתוספת לתגובה הקודמת: (ישירות מאחות של גוגל, ויקי-פדיה)
Retail

Retail licenses, those purchased from a retail store in full packaging, are of two sub-types: "Upgrade" and "Full Purchase Product", often abbreviated by Microsoft as FPP. FPP licenses are transferable from one computer to another, provided the previous installation is removed from the old computer. Although upgrade licenses are also transferable, a user must have a previous version of Windows even on the new computer to which they are moving the installation. Retail licenses include installation support for end-users, provided directly by Microsoft.

[edit] Volume License

A Volume License is the license given to a software version sold to businesses under a direct purchase agreement with Microsoft, and is sold as an upgrade license only, meaning that a previous license must be available for each new volume license. Volume license versions of Windows XP use a Volume License Key (VLK) which is a product key that does not require Windows Product Activation. The term "Volume License Key" refers to the ability to use one product key for multiple systems, depending on the type of agreement. Since Windows XP Volume License versions do not require product activation, this led to leaked copies of VLK media and product keys from businesses leading to piracy of Windows XP which quickly spread across the internet upon early release. Beginning with Service Pack 1, Microsoft's active attempts to search out and blacklist known pirated VLK product keys became well known due to the inability to install the service pack on a system with one of the blacklisted keys. Later, this led to the Windows Genuine Advantage program.

[edit] Original Equipment Manufacturer (OEM)

Original Equipment Manufacturer (OEM) licenses are pre-installed on, and sold with, pre-assembled computers from system manufacturers. There are two types of OEM product types: those used for "Direct OEMs" (major name brands that buy through a direct contract with Microsoft and produce and brand their own media from a Microsoft "Gold Master Copy" by using an Authorized Microsoft Duplication Partner), and those used for "System Builders" (local computer shops that buy generic, unbranded kits through Authorized Microsoft Distributors). Direct OEM product keys will often not activate with System Builder installation media because Direct OEMs are now required by Microsoft to pre-activate their copies in the factory using their own internal mechanism before delivery to the customer. It is recommended that System Builders also pre-activate their systems before delivery, but this is not mandatory.
OEM installations can be customized using the Microsoft OEM Preinstallation Kit with branding, logos, additional applications, optional services, alternate applications for certain Windows components, Internet Explorer links, and various other customizations. All OEM customers must include support and contact information for the initial installation of Windows because it is the responsibility for the OEM to support the Windows installation, and is not provided by Microsoft to the end-user. Direct OEMs must create their own media, but have the option of creating their own custom recovery solution, which may or may not be similar to a generic installation. OEMs may provide a recovery partition on the hard drive as the custom recovery solution rather than providing disc-based media with the computer.
Some end-users have found this to be a troublesome option, because in the event of an out-of-warranty hard drive failure, they may not have access to reinstall Windows on a new hard drive. System Builders are not allowed the option to create a custom recovery CD/DVD media. The only deliverable media available for a System Builder to give to the end-user is the unbranded OEM System Builder hologram media kit. Because of this, when end-users reformat their hard drives and re-install from the installation media, they lose all the custom branding and support information that the System Builder would have included.
As a supplemental recovery method to a CD/DVD-based installation, a System Builder may employ a fully customized recovery solution on the hard drive. Whether utilizing a recovery partition or not, a System Builder must still include the original generic OEM System Builder hologram CD/DVD media kit. OEM licenses are not transferable from one computer to another. Every computer sold/resold with an OEM license must include all of the original installation media or recovery solution, documentation, Certificate of Authenticity, and product key sticker with the sale. Microsoft requires that all OEM system manufacturers include as part of the configuration the Windows Out-of-Box Experience (OOBE), which is the initial setup wizard encountered the first time Windows boots-up. It is also required that Value-Added Resellers (VAR's), retailers, and general resellers not tamper with the OEM's customized OOBE mechanism unless under permission by the OEM, and it is a recommended configuration for systems that are privately resold so that a customer will have a like-new computer experience upon first boot-up.
OEM licenses are to be installed by professional system manufacturers only. Under Microsoft's OEM License Agreement, they are not to be sold to end-users under any circumstance, and are to be pre-installed on a computer using the OEM Preinstallation Kit (OPK) before shipment to the customer, and must include at the very least the manufacturer's support contact information. They are therefore designed for installation only on a single computer and are not transferable, even if the original computer is no longer in use. This is not usually an issue for users who purchase new computer systems because most pre-assembled systems ship with a pre-installed operating system. There are few circumstances where Microsoft will allow the transfer of an OEM license from one non-functioning system to another, but the OEM System Builder License Agreement (SBLA), as well as the OEM End User License Agreement (EULA) do not contain any allowance for this, so it is entirely up to Microsoft's discretion, depending on the situation.[76]

ישן 15-01-09, 19:53   #9 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

כל הכבוד על איסוף המידע !
חלק היה ידוע חלק לא

אני יודע שלגירסת ה Retail אין את הבעיה הזו (לכן צייתי OEM) פשוט לא האמנתי שMS באמת עושים דבר כזה שמונע שידרוג/החלפת (אם מדברים תחלס, בלי התחקמויות) חומרה..

סתם שאלה שעלתה לי, נניח אני עם לוח X ומעבד Y התקנתי ווינדוס הכל טוב ויפה, יום בהיר אחד הלוח מת אין לחנות אותו לוח/מעבד נתנו לי לוח אחר.. ונניח שאני גם אומר את זה לנציג..
מה MS מצפים שאני יעשה ? יקנה שוב ? איזה טימטום.
ישן 15-01-09, 20:25   #10 (קישור ישיר)
IO Member

אני מאמין שלא יתווכחו איתך יותר מידי.
בדרך כלל ללקוחות ביתיים לא עושים צרות עם זה יותר מידי -אני מאמין שזה גם בגלל שהם מודעים לזה ש70% לא קונים את מערכת ההפעלה ופשוט מתקינים לא חוקי, אז עדיף לשמר את הלקוחות שכן בחרו לקנות ולא למרמר אותם.

ישן 15-01-09, 20:45   #11 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אני מקווה..
בכל מיקרה ניראה שהוינדוס יגיע כחודש ליפני השילוש, אני חושב שיהיה עדיף להמתין חודש ולא לבדוק כמה אינטל ישראל לא רוצים למרמר לקוחות..
הלאה כבר ניראה כמה זמן מערכת I7 תחזיק אצלי

Maizena תודה רבה
ישן 15-01-09, 20:50   #12 (קישור ישיר)
IO Member

בכיף...

אני צריך קצת יותר זמן פנוי בשביל לתת קצת יותר מעצמי

ישן 15-01-09, 20:58   #13 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

ביררתי את העיניין הזה לפני שקניתי את הויסטה, ואני מחליף לא מעט חומרה.
היום, זה הולך ככה:

גרסאות ה OEM - אתה יכול להחליף כל חומרה, כולל מעבד, לא צריך אקטבציה.
שמחליפים לוח אם, צריך לעשות אקטביציה, ושהיא נערכת רק על ידי הטלפון.
גרסאת הרטייל - אותו עיקרון, אפשר לעשות אקטיביציה דרך הרשת.

אין הגבלה על מספר האקטבציות, כל עוד הם מותקנות על מספר המחשבים שברישיון שלך.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-09, 21:05   #14 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

כלומר הרכיב העיקרי מבחינתם הוא לוח אם וגם כשמחליפם אותו אין להם בעיה עם זה רק צריך לאשר ?

קופ' אתה בטח עשיתה את זה כמה פעמים, הם לא עושים עם זה בעיה ?
להתקין על הקיים ולא לחכות חודש ?
ישן 15-01-09, 21:16   #15 (קישור ישיר)
IO Member

קופרה צודק.

העניין הוא: "תגדיר מחשב" -כשאומרים שזה רשיון למחשב אחד בלבד... (כמו שכתבתי בהתחלה)

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא