IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > ביקורות משתמשים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ביקורות משתמשים ביקורות משתמשים לאחר קניה של מוצרים מעולם המחשבים , טכנולוגיה וגאדג'טים

IOPanel : ביקורות משתמשים

טכנולוגיית LightScribe

לרגל חגיגות 5 שנים להיווסדה של טכנולוגיית ה LightScribe, הגיע הזמן לכתבה רצינית בנושא. תהנו היסטוריה טכנולוגיית ה LightScribe הומצאה ...
Comment

קישור חוזר הגדרות ביקורת אפשרויות הצגת נושא
<!-- google_ad_section_start -->טכנולוגיית LightScribe<!-- google_ad_section_end -->
טכנולוגיית LightScribe
תוויות לייזר איכותיות להמונים
פורסם על ידי alex.turovsky
14-02-09
הודעה טכנולוגיית LightScribe

לרגל חגיגות 5 שנים להיווסדה של טכנולוגיית ה LightScribe, הגיע הזמן לכתבה רצינית בנושא. תהנו

היסטוריה

טכנולוגיית ה LightScribe הומצאה בשנת 2004 ע"י דאריל אנדרסון, עובד חברת HP, שחיפש דרך לצרוב תמונות על דיסקים בצורב הביתי שלו.
LightScribe כיום הינה חטיבה עסקית של חברת HP ודאריל אינו פעיל בה יותר (זכרו, בכל חוזה עבודה רציני ישנו סעיף קניין רוחני.
יש לכם רעיון/פטנט חדשני בעודכם עובדים בחברה כולשהי ? תפתחו אותו רק לאחר שעזבתם, אחרת הוא שייך לחברה !).

הטכנולוגייה המתחרה LabelFlash שהוצגה בדצמבר 2005 על יד חברת NEC (והייתה בעצמה גלגול של פטנט קודם של חברת Yamaha) ייצרה תוויות בצבע כחול בלבד.
התוויות הכחולות לא מצאו אהבה רבה בקרב בצרכנים וכיום נדיר למצוא צורבים כאלה בשוק פשוט.

בכך, יצאה LightScribe עם ידה על העליונה בשוק צריבת התוויות הביתיות וגירשה את LabelFlash משדה הקרב.

מה זה Lightscribe ?

LightScribe כשמה כן הוא (Light = אור ו Scribe = לחרוט) הינה דרך חדשה לגמרי לסמן בתווית את הדיסקים.
זוהי טכנולוגיה חדשנית אשר מוטמעת בתוך צורבים מיוחדים, מדיה מיוחדת, ודורשת תוכנה מיוחדת
לצרוב תוויות ישירות על גבי תקליטורים או תקליטורי DVD לא שום צורך בקניית חומרים מתכלים.
מאחר והתוויות צרובות בלייזר ואינן משתמשות בהדפסה עם דיו, הן חדות ולא סובלות מבלאי כולשהו
כגון: דהייה, קריעה או שינוי צבע לאחר זמן.

בתוויות שלך תוכל לבטא עצמך באופן חופשי, ליצור עיצובים ייחודיים משלך עם תמונות, טקסט, או
יצירות אמנות באמצעות התוכנה באתר הבית או להוריד מגוון רקעים מוכנים כרצונך.

שתי הדרכים הישנות לסימון דיסקים. טוש, או תווית מודפסת זה ממש פאסה.

איך זה עובד ?

לייזר בתוך הצורב התומך בטכנולוגיית ה LightScribe מרכז קרן אור דקה על ציפוי הצבע הצבעוני על גבי הדיסק .
ציפוי מיוחד זה קיים רק במדיות LightScribe מיוחדות.
האור מהלייזר גורם לשינוי כימי בציפוי הצבע על גבי הדיסק. בעזרת דיוק הלייזר, הופך ציפוי הצבע לטקסט ותמונות.

ישנם שלושה מצבי צריבת תוויות:
  • מצב מלא: אמנם מצב זה לוקח זמן רב יותר, אך במצב זה כל הדיסק מתמלא בתמונה.
  • מצב תוכן: מצב מיוחד ליצירת גבולות יצירתיים סביב מרכז הדיסק
  • מצב כותרת: מצב זה מצויין ליצירת כמות קטנה של טקסט או גרפיקה. זהו גם המצב המהיר ביותר.
צריבת התווית ב LightScribe מתבצעת במעגלים, ממרכז הדיסק והחוצה. צריבה של תמונות עם הקוטר הגדול ביותר תיקח את הזמן הרב ביותר.

מה צריך בשביל להתחיל ?

1. חומרה:

צורבים התומכים בטכולוגייה זו מאוד נפוצים כיום בישראל נפוצים וייתכן כי ממש ברגע זה במחשב
ממנו אתם כותבים יש צורב התומך ב LightScribe.
חברת HP כמייסדת הטכנולוגייה, חלוצה בהפצתה בשוק הפרטי וכיום רוב הצורבים במחשבים
הניידים של HP תומכים בטכנולוגייה זו.

על חלק מהמחשבים הניידים הדקים אין מקום על כונן הדיסקים לסמל LightScribe ועל כן תראו מדבקה זו במקום אחר

איך מזהים כונן תומך LightScribe ?

הצד חיצוני:
אם הסמל למעלה מופיע על הצורב שלכם, הוא תומך LightScribe. התמונה לקוחה מביקורת צורב ASUS 2014L1T.

הצד הפנימי:
ניתן לזהות כונני LightScribe במחשבים ניידים אם פותחים את הכונן ומוצאים בתוכו ראשי צריבה נוספים כגון אלו:

2. תוכנה:

א. הורדת מנהל ההתקן של Lightscribe : כעת משיש בידיכם את החומרה, אתם צריכים להתקין את רכיב התוכנה המקשר בין הטכנולוגייה בצורב לבין מערכת ההפעלה (תחשבו על ה LSS כמעין Driver).

בחרו את מערכת ההפעלה שלכם והורידו מכאן:
LightScribe System Software

ב. הורדת תוכנת עיצוב התוויות איתה תוכלו לעצב ולצרוב כל תווית העולה על רוחכם בקלות ביעילות:

תוכנת עיצוב התוויות
LightScribe - Downloads - Windows

גרסת בטא של תוכנת תוויות המאפשר להצביע על תיקייה עם שירים ולצרוב ישר את כל שמות השירים על הדיסק, או על כל הדיסק או על חצי הדיסק כאשר על החצי השני יש תמונה כולשהי
LightScribe - Pre-Release Software Evaluation

3. מדיה:

נתחיל מזה שכיום לא נמכרת בישראל מדיה צבעונית (צהוב,ירוק,אדום,כחול וירוק) אלא רק מדיה בצבע זהב. היבואנים השונים מוזמנים להרים את הכפפה !

כדי לצרוב תוויות Lightscribe, חייבים להשתמש במדיה התומכת בטכנולוגייה זו.
הדיסקים בדר"כ עולים כמה שקלים ליחידה וניתן למצוא אותם בכל חנות מחשבים שמכבדת את עצמה.

לדיסקים שני צדדים. הצד עם המידע והצד שעליו צורבים את התוית:

מחיר:
כיום ניתן למצוא בישראל דיסקי Lightscribe של מספר חברות:

* מחירים תמצאו כאן: דיסקים לצריבה - זאפ השוואת מחירים

Verbatim -מחיר של כ 5-7 ש"ח לדיסק - דיסקים איכותיים לכל דעה, עם ציפויים שונים נגד שריטות ולשמירת איכות החומר הצרוב עליהם. מומלצים לשמירת מידע יקר בעל ערך.

הדיסקים הבאים איכותיים פחות. הם אינם כוללים ציפויים מיוחדים (אך תמיד ניתן למצוא אנשים שנשבעים שהם עובדים להם גם אחרי 5 שנים). מומלץ לשמירת מידע זמני או שאינו בעל ערך סנטימנטלי (תמונות,זכרונות וכדומה).

Silver Line - מחיר של כ 3 ש"ח לדיסק

HP - מחיר של כ 3.5 ש"ח לדיסק.

Philips - מחיר של כ 3.5 ש"ח לדיסק.

איך צורבים תווית Lightscribe ?

פשוט וקל ! מורידים את תוכנת Lightscribe Simple Labeler נכנסים פנימה, עוקבים אחר הסרטון הבא, מכניסים את הדיסק הפוך לכונן וצורבים. רצוי פעמיים (ראו טיפים).

איך לצרוב תוית עם התוכנה החינמית Simple Template Labeler ?
http://download.lightscribe.com/ls/T...8x760_4FPS.wmv

טיפים לצריבה איכותית !
- הפיכת התמונה שלכם לנגטיב (המקשים CTRL+I בתוכנת הצייר לדוגמה) הינה בעלת השפעה דרמטית על התמונה המתקבלת לאחר הצריבה
- ככל שהקונטרסט של התמונה שלכם גבוה יותר, התוצאה תתקבל איכותית וכהה יותר.
- סרקו את התמונות שלכם באיכות הטובה ביותר. רזולוצייה גבוהה היא המפתח לתמונה חדה על גבי הדיסק
- בצעו אותה צריבה פעמיים ! אל תוציאו את הדיסק אחרי הפעם הראשונה. לחצו פעם שנייה בתוכנה על "צרוב" והכונן יצרוב שכבה נוספת מדוייקת פעם שנייה שתהפוך את התווית שלכם לכהה ויפה יותר.
- אתם יכולים להוסיף מידע לתוויות דיסקים שכבר צרבתם. פתחו שוב את תוכנת התוויות, כתבו במקום שנראה לכם ריק על הדיסק, הכניסו את הדיסק וצרבו. הכונן יסובב וימרכז לבד את הדיסק למיקומו הטבעי בעת הצריבה הראשונה ויצרוב המידע במדוייק.

הדגמה של צריבה רב פעמית (שימו לב, איכות הצריבה היא טרום 2008 באיכות הישנה).

סרטון הסבר כללי על הטכנולוגייה

LightScribe

עדכונים לטכנולוגיית ה LightScribe לאורך השנים:

עדכון איכות:
איכות הצריבה מתחלקת לשני קוי זמן. לפני ואחרי 2008. באוקטובר 2007, בוצע עדכון מאסיבי לLightscribe System Software וצריבות LightScribe קיבלו איכות יוצאת מן הכלל יחסית למה שהיה נהוג עד אז בשוק.
כיום, מי שעוקב אחרי הטיפים ויוצר תוויות עם קונטרסט עמוק , יקבל תמונות יפהפיות כמו שניתן לראות בסוף הכתבה. מי שינסה לחפף, יקבל איכויות פושרות. כמו בחיים, כל הטורח בערב שבת - אוכל בשבת.

עדכון מהירות והרחבת צבעים:
בתחילת 2008, הטכנולוגייה עברה לגרסה .

השיפור כלל שני נושאים עיקריים:
1) האצת ביצוע הצריבה
2) צריבה על דיסקים צבעוניים (שאינם נמכרים בארץ הקודש אך רצוי (ואף מומלץ!) להיות יהודי טוב ולהזמין רוכשים פטנציאליים להזמנה קבוצתית של דיסקים צבעוניים מאתרים בחוץ לארץ).

רעיונות נוספים לשימוש בטכנולוגייה
  • דיסק במקום כרטיס ביקור עם פרטי העסק שלכם וקטלוג מוצרים
  • דיסק עם תווית ותוכן מיוחד כמתנה לארועים כגון ימי הולדת, חתונות וכדומה...
  • דיסק מיוחד עם תוכנה כולשהיש אתם שומרים כגיבוי
  • דיסק מוזיקה מיוחד עם השירים הכי אהובים עליכם
  • דיסק צעצוע לילד שישחק איתו עם תמונות של בוב ספוג ושאר ירקות
  • לשים תמונות \של בני המשפחה על הדיסק ולתלות ברחבי הבית
  • יצירת דיסק DEMO של האמנות שלכם (ציור, מוזיקה, שירה, וידאו קליפים וכדומה) וחלוקתו למפיץ פוטנציאל
  • מגוון שימושים נוספים כיד הדימיון.
איך אתר LightScribe יעזור לכם בקלות ליצור תוויות מוכנות מ-ד-ה-י-מ-ו-ת ?

- היכנסו לגלרייה וראו כיצד קטגוריות שונות יתאימו לכם למצב הרוח או למטרה הנכספת של יצירת דיסק למטרה כולשהי: LightScribe - Ideas
- חתונות, טיולים, צילום, עסקים, מוזיקה ומתנות - לכל זה דאג כבר האתר עם עשרות דוגמאות מדהימות שרק מחכות שתצרבו אותן: LightScribe - Ideas
- רוצים ליצור תוויות מותאמת לטעמכם האישי עם תוכנות אחרות כמו Nero Cover Designer למשל הנכלת בחבילת Nero Burning Rom ? בבקשה: LightScribe - Ideas
- רוצים לעטוף את הדיסק שצרבתם בעטיפת מתנה אישית או עסקית מיוחדת ? גם את זה יצרו כבר עבורכם ותוכלו להתאים הכל לטעמכם האישי: LightScribe - Ideas

דוגמאות
לפני ואחרי

סיכום

טכנולוגיית ה LightScribe התבגרה ב5 השנים בהן היא קיימת. היא הפכה ממשהו שולי לדבר בוגר אשר יכול לשמש את קהל היעד שלה בהרבה תחומים בחיים.
בין אם זה אמן מתחיל, הצורב את יצירותיו על דיסקים עם פרטי הקשר איתו+תמונה שלו ומחלק אותם לאמרגנים ובין אם זה מישהו הרוצה לתת מתנה מקורית לחברה שלו ליום הולדת וצורב על דיסק את השירים האהובים עליה.
שימושים משרדיים יותר כוללים קניית דיסקים צבעוניים וצריבת חומר עליהם אשר אח"כ יקוטלג ע"פ צבעי הדיסקים. מידע של 2007 - אדום, מידע של 2008 - ירוק, מידע של 2009 - צהוב וכך הלאה.
טכנולוגייה זו אינה מחליפה צריבה מקצועית עם מגוון צבעים של מדפסות הצבע במפעלי יצרני הדיסקים שנמכרים בחנויות, אבל לצרכן הפרטי והעסקי, היא בהחלט נותנת מגוון יתרונות על פני המתחרים שיכולים למנף את חייו בצורה משמעותית.
קשקוש בטושים, הדפסת תוויות במדפסת והדבקה על פני הדיסק, הדפסה על פני הדיסק עצמו ושאר אמצעים פרימיטיביים, הם העבר. צריבה בלייזר היא העתיד והעתיד הזה כבר כאן בישראל.

אלכס טורובסקי. פברואר, 2009.
פורסם על ידי
סמל האישי של alex.turovsky
IO Pro
שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

על ידי cupra ב 15-02-09, 2:21

תודות על סקירת הטכנולוגיה, אני בטוח שזה יעזור ללא מעט משתמשים.
אני חושב שהייתי בעליו של הצורב הראשון שתמך בטכנולוגיה, הימהה F1.
לעיניין, אני אישית קצת התאכזבתי ממנה, יותר גימיק שיכול להיות יעיל במקרים מאוד מסויימים,
בכל אופן, טוב שיש אותו על הצורב .
על ידי NIRAN ב 15-02-09, 3:02

תודה רבה, אני ינסה את זה בהזדמנות עם הצורב שלי
על ידי WEREWOLF ב 15-02-09, 11:56

וואו באמת ניראה מרשים
ברגע שיהיה לי צורב תומך אני ינסה
תודה רבה :]
על ידי Juiced ב 15-02-09, 12:02

תודה אלכס על ההשקעה
על ידי ab_box ב 15-02-09, 14:40

אלצ'קו אחלה השקעה, אני בקרוב רוכש את הצורב של אסוס...
על ידי Lior.T ב 15-02-09, 16:13

מושקע, מקצועי ומקיף .
תודה רבה !
על ידי kibub ב 15-02-09, 17:29

אחלה אלקס אני כבר הרבה זמן משתמש ב LS על כל דיסק שאני צורב.
חידשתי לגביי זה שאפשר לצרוב שוב ושוב את אותה תמונה כדי שתהיה יותר מודגשת (בתנאי שלא מוציאים את הדיסק) אני ינסה את זה.
על ידי alex.turovsky ב 15-02-09, 18:55

יופי,אני שמח שהכתבה מצאה חן בעיניכם.

- רצוי לצרוב כל תוויות באשר היא פעמיים במצב BEST. לפעמים בפעם השלישית יש סטייה של חצי מילימטר בקרן לייזר ואז התווית מקבלת "צל".
עקב כך ובהתאם לזאת או שאתם עושים צריבה פעמיים של בדיוק אותה התמונה (פשוט לא להוציא את הדיסק בסוף הראשונה ולצרוב עוד פעם) או שאתם הולכים עד הסוף וצורבים משהו כמו 4-5 פעמים להדגשה מירבית כמו בדוגמה עם המספרים בכתבה.

שתפו אותנו בתוויות המקוריות ביותר שיצרתם

הנה עוד עבודה שלי מלפני חודשיים.

*זה נראה כאילו יש גרעיניות כי זה נסרק בסורק איכותי אז התמונה פשוט יותר מדיי חדה וקלטה את מבנה הדיסק המיקרוני. למעשה ניתן לראות כאן עד כמה השתפרה הטכנולוגייה לעומת האיכות טרום 2008 הזוועתית. עכשיו הכל חלק כמשי בהנחה שעוקבים אחר הטיפים שלי.

על ידי doscape ב 15-02-09, 19:01

היה שווה אם הדיסקים לא היו עולים כלכך יקר.
זה ישתלם רק אם המחירים יירדו בצורה דרסטית וההפרש יהיה פחות מ30% בין דיסקים רגילים.
על ידי ofir_91 ב 15-02-09, 19:03

תודה רבה אלכס, ביקורת מדהימה!!!

לדעתי הבעיה זה מחיר הדיסקים התומכים.
בכל זאת 60 שקל ל- 10 דיסקים זה יקר.
על ידי dany_74q ב 15-02-09, 19:09

אחלה ביקורת אלכס,פרטני מאוד
לפעמים לא הכי שימושי לדעתי,אבל טכנולוגיה נחמדה מאוד.
כמה זמן לוקח הדפס התמונה (בהנחה שאתה עושה את זה פעמיים)?
על ידי alex.turovsky ב 15-02-09, 20:00

צריבת שכבה אחת תיקח בין 15-20 דקות תלוי באיכות.
צריבה לדוגמה של עיגול טקסט על הדיסק (נגיד למעלה לכתוב Windows Vista ולמטה 2009 Backup) ייקח גם על איכות BEST 5 דקות בלבד.

אלה שמדברים על מחירים יקרים . . . לא באמת קראתם את הכתבה () או פספסתם ?

אלו דיסקים מצויינים שעולים גרושים להתאמן עליהם כמו שאני עשיתי בזמנו כשרק התחלתי עם זה. המחיר ממש מצחיק וזול יותר מדיסקים רגילים אפילו.

30 ש"ח לחבילה !
דיסק לצריבה Silver Line DVD+R 4.7GB X16 CAKE Lightscribe 10 יחידות בזאפ

ממליץ לקנות אותם בחום והם גם זמינים בכל הארץ עם סניפי אייבורי הפזורים בה, אין טוב מזה.

כשתצברו פז"מ על הטכנולוגייה אחרי כמה צריבות יפהפיות, תתקדמו ל VERBATIM
נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 15-02-09 בשעה 20:31.
על ידי Elio ב 15-02-09, 20:20

אלכס תודה על המאמר הנפלא!
מאוד מושקע ומאוד מובן!
בהחלט ברמה גבוהה!
יש לי צורב תומך אולי סוף סוף אני אשתמש בזה.
על ידי alex.turovsky ב 15-02-09, 21:34

אני מזכיר, הכל מונח לפניכם באתר של LightScribe, רק תבחרו מהגלריה הנכונה ותצרבו ע"פ הטיפים דרך LightScribe Simple Labeler.

איך אתר LightScribe יעזור לכם בקלות ליצור תוויות מוכנות מ-ד-ה-י-מ-ו-ת ?
- היכנסו לגלרייה וראו כיצד קטגוריות שונות יתאימו לכם למצב הרוח או למטרה הנכספת של יצירת דיסק למטרה כולשהי: LightScribe - Ideas
- חתונות, טיולים, צילום, עסקים, מוזיקה ומתנות - לכל זה דאג כבר האתר עם עשרות דוגמאות מדהימות שרק מחכות שתצרבו אותן: LightScribe - Ideas
- רוצים ליצור תוויות מותאמת לטעמכם האישי עם תוכנות אחרות כמו Nero Cover Designer למשל הנכלת בחבילת Nero Burning Rom ? בבקשה: LightScribe - Ideas
- רוצים לעטוף את הדיסק שצרבתם בעטיפת מתנה אישית או עסקית מיוחדת ? גם את זה יצרו כבר עבורכם ותוכלו להתאים הכל לטעמכם האישי: LightScribe - Ideas
Comment

הגדרות ביקורת
אפשרויות הצגת נושא