IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

כרטיס קול לS750 עד 500 שקל

טוב המערכת חזרה מתיקון לא זול ועכשיו הגיע הזמן להתאים לה כרטיס קול מכובד. הכרטיסים שכרגע נראים לי הגיוניים הם: ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-02-09, 20:35   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל כרטיס קול לS750 עד 500 שקל

טוב המערכת חזרה מתיקון לא זול ועכשיו הגיע הזמן להתאים לה כרטיס קול מכובד.
הכרטיסים שכרגע נראים לי הגיוניים הם:
Auzentech X-Plosion
Asus Xonar DX
Creative X-Fi Xtremegamer
Creative X-Fi Titanium
מה אתם ממליצים ולמה ?

הS750 בעלת חיבורים אנלוגיים 7.1, אך הכבל שיוצא ממנה הוא בעל 3 יציאות, כלומר יש 4 חיבורים על הסאב, ובצד השני של החוט יש 3 (הבנתי שזה קצת בעייתי כי זה מתאים רק לכרטיסים של קריאטיב או משהו כזה...)
יש לציין שמערכת ההפעלה היא Vista Ultimate x64, למרות שיש גם XP PRO 32 על HD אחר באותו מחשב.

השימושים העיקריים הם משחקים מוזיקה וסרטים, קשה לי לדרג אותם כי זה תלוי בזמן השימוש... בזמן שיש משחקים טובים, משחקים, אם יש סרט טוב אז סרט ומוזיקה באופן כללי.
ויש לי כמה שאלות כלליות שלא הצלחתי למצוא להן תשובה חד משמעית... אולי אלה שאלות בסיסיות אבל מעולם לא התעסקתי עם תחום האודיו.

1. מה היתרונות והחסרונות של חיבור אנלוגי מול דיגיטלי?
האם זה רק "פחות חוטים" ואפשרות לכבל COAX בדיגיטלי?
2. מה זה בדיוק DDL וDTS Connect? והאם אני צריך את זה או בכלל יכול להשתמש בזה בחיבור אנלוגי ?
3. מה ההבדל בין 5.1 "רגיל" נגיד, לDD או DTS 5.1 ?
4. אולי יקפצו לי עוד שאלות לראש במהלך הדיון...

תודה לכל העוזרים
Dragongk לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-09, 21:17   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של WEREWOLF

יש לך פה תשובות לכמה מהשאלות שלך DOLBY DIGITAL / DTS
אני הייתי הולך על הasus
חכה לעוד תגובות
WEREWOLF לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-09, 21:24   #3 (קישור ישיר)
IO Member

שם דובר עד מערכת דיגיטלית שם הבנתי מה היתרון של DDL והשני, אות דיגיטלי לא מעביר 5.1 DD אם זה לא המקור, וDDL הופך 5.1 רגיל ל5.1 DD בשביל שהמפענח יבין את האות...
השאלה שלי, האם זה משנה משהו בחיבור אנלוגי כמו בS750 ? הDDL והשני בכלל רלוונטים במערכת כזאת לאיזהשהו שימוש ? או שזה נוצר רק בשביל מערכות דיגיטליות ?
ישן 19-02-09, 21:29   #4 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ההיתרון של חיבור דיגיטלי על אנלוגי הוא היכולת להעביר מס' ערוצים על גבי כבל אחד.
חוסך הרבה בחוטים במערכת קולנוע ביתית וכל הברדק שמלווה בזה.
מעבר לזה הוא מאפשר להעביר את העיבוד ליחידה חיצונית, לפעמים זה עדיף במידה ויש יחידה חיצונית שעושה את העבודה טוב יותר לדוגמא רסיבר לעומת כרטיס קול, או CD שמחובר ל DAC.

אין לך צורך ב DDL כי אתה לא תוכל לנצל אותו במערכת שלך.
DDL שמיש רק אם יש לך מפענח חיצוני (רסיבר או המפענח שיש ב Z5500) שתומך ב DD/DTS.
במערכת שלך יש רק חיבורים אנלוגיים ואין מפענח שתומך ב DD/DTS.

לדעתי בשבילך ה- Creative X-Fi Titanium יהיה טוב.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-09, 21:36   #5 (קישור ישיר)
IO Member

מה היתרונות של הTitanium מול הXtremegamer ? הוא עולה 140 יותר...
לגבי הDDL, אני מבין שאני לא יכול לנצל את היכולת הזאת, השאלה שלי היא האם אני מפסיד מזה משהו ?
נגיד קובץ MP3 דו ערוצי, איך הוא ישמע עם הכרטיסים האלה ? בכל הרמקולים ? אם כן, אז זה יהיה סתם ווליום מכולם ? מאין FAKE סראונד ? או שזה ישמע כמו DTS \DD ? כי לפי מה שהבנתי זה בדיוק מה שהDDL עושה, לוקח אות ב2CH וממיר אותו ל5.1DD.
תקן אותי אם אני טועה.
ומה לגבי הX-Plosion ?
ישן 19-02-09, 22:26   #6 (קישור ישיר)
IO Banned

בתור בעל Z-5500 אני אומר לך שלא תרגיש בהבדל עם כרטיס קול ובלי.
אל תקנה כרטיס קול, כרטיס קול מיועד למערכות יותר רציניות.
ד"א כמה התיקון עלה לך? והמוכר שמכר לך את הרמקולים עשה מעשה ממש לא יפה שמכר לך רמקולים פגומים.
Dannyban לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 19-02-09, 22:29   #7 (קישור ישיר)
IO Member

המוכר אמר שהסאב מקולקל ובגלל זה המחיר היה נמוך יותר אז זה בסדר.
תיקון הסאב עלה 650.
לגבי הZ5500 שלך, יש לו מפענח מובנה לDTS וDD, אצלי זה סתם מה שיש בלוח P5N-E ואני חושב שצריך משהו יותר רציני מזה בשביל לנצל מערכת כזאת.

אז.. יש עוד הצעות בנושא הכרטיס קול ? או השאלות ששאלתי ?
ישן 19-02-09, 22:37   #8 (קישור ישיר)
IO Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dragongk צפה בהודעה
המוכר אמר שהסאב מקולקל ובגלל זה המחיר היה נמוך יותר אז זה בסדר.
תיקון הסאב עלה 650.
לגבי הZ5500 שלך, יש לו מפענח מובנה לDTS וDD, אצלי זה סתם מה שיש בלוח P5N-E ואני חושב שצריך משהו יותר רציני מזה בשביל לנצל מערכת כזאת.

אז.. יש עוד הצעות בנושא הכרטיס קול ? או השאלות ששאלתי ?
לדעתי יספיק לך כרטיס מינימאלי ב200 ש"ח, לא שווה להשקיע שקל יותר..
ד"א חשוב מאוד!
הרמקולים מחוברים עם כבל אופטי למחשב? כשחיברתי את הרמקולים שלי עם כבל אופטי זה שיפר המון את האיכות
Dannyban לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-02-09, 22:42   #9 (קישור ישיר)
IO Member

אין יציאה אופטית לS750, ודווקא הבנתי שאנלוגי נחשב מאוד איכותי גם.
ב200 שקל אפשר להביא מקסימום Audigy SE Live 7.1, ולפי פורומים אחרים בעיקר מחו"ל הבנתי שאין מה להשוות Onboard לX-FI נגיד.
ברור שאני לא ממש רוצה "לזרוק" כסף על כרטיס קול אם לא צריך, אבל הבנתי שזה נותן הבדל משמעותי.
ישן 22-02-09, 16:07   #10 (קישור ישיר)
IO Member

מצטער על הדאבל... אבל ממש לא קיבלתי תשובות למה ששאלתי, אולי לא נתתי לזה מספיק זמן ואולי פשוט אנשים לא יודעים...
אני מבקש שוב, פתחתי ת'רד ספציפי משלי כדי לקבל תשובות לדברים שמדאיגים אותי, בינתיים קיבלתי המלצה לASUS ולTITANIUM, אבל ללא ביסוס.
באמת שאני לא מנסה לדחוף אנשים לענות, ואני מעריך את אלה שכן ענו, אבל ציפיתי ליותר תגובות ענייניות ולהמשך של הדיון, כרגע הוא די תקוע ואני עדיין בלי בחירה של כרטיס קול שמתאים לי.
ישן 22-02-09, 16:29   #11 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

תראה, עשית קצת סלט.
להגיד "אנלוגי יותר איכותי" זאת הכללה גדולה מאד שרק להסביר אותה עכשיו זה הסבר בפני עצמו.

בוא נגיד ככה:
תשכח מכל היציאות הדיגיטליות למינהין על הכרטיס, הן לא רלוונטיות אליך.
לכן מה שיקבע אצל את איכות הסאונד הוא הכרטיס נטו כי הוא מבצע את העיבוד וההמרה.

להשוות Onboard ל X-Fi זה לא חוכמה, ואם זה מה שמדאיג אותך אז אתה יכול ללכת בלב שלם על ה X-FI כי הוא יתן לך סאונד הרבה יותר טוב גם למוזיקה וגם למשחקים.

לדעתי, שווה להשקיע את העוד 300 אפילו 400 ש"ח לכרטיס טוב כמו ה X-fi Titanium, לגבי ה ASUS אני פחות מכיר.
ד"א, עד כמה שאני יודע ה Auzentech משתמשים באותו צ'יפ של X-FI, ככה שעיקר ההבדל הוא בתחום האנלוגי: קבלים/נגדים/מגברים וכו שמשפיעים כמובן על הצליל.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-09, 16:44   #12 (קישור ישיר)
IO Member

ברור שONBOARD ובערך כל דבר אחר זה הבדל גדול, אבל כדאי ללכת על משהו שכבר יתן תמורה טובה וישאר הרבה זמן, אבל לא להגזים כי בכל זאת זה רק כרטיס קול.
שמעתי הרבה דברים על הX-FI, מצד אחד שהם מעולים במשחקים ויש להם סראונד מעולה, במיוחד באוזניות, מצד שני, בסרטים ומוזיקה הם טיפה פחות טובים, ובויסטה הדרייברים שלהם מעפנים לאללה.
לגבי האסוס שמעתי בערך את ההפך מהX-FI, ולגבי הXPLOSION לא ממש יודע.
בXTREMEGAMER וגם בXONAR אין תמיכה בDTS לפי מה שכתוב, מה זה בדיוק אומר ? אם יש לי סרט BR עם DTS 5.1, מה יהיה ההבדלים בין כרטיס קול שתומך בDTS וכזה שלא ? מבחינת סאונד..

ועוד שאלה לגבי הסאב של הS750. כשאני שם אותו על 5 פסים (מתוך 7) ובוינדוס 100%, יעני משהו כמו 70% מהעוצמה המקסימלית, יש כמה שירים עם הרבה באסים נוסח lolipop של lil wayne שגורמים למערכת להכבות באופן פתאומי, אפשר להדליק אותה באופן מיידי ולשמוע באותו ווליום אבל אז הסאב שוב נכבה. זה נראה כמו בעיה של התחממות שהיא די ידועה, מצד שני, אולי זה פשוט יותר מידי לסאב 210W 8" ? לא ממש מבין ביכולות של סאבים, יכול להיות שהוא מכבה את עצמו מסיבה מוצדקת ? סוג של מערכת הגנה ? או שזה בעיה כלשהי כמו התחממות ?
כמו כן, האם זה משהו שכרטיס קול יכול לפתור ? אולי ע"י "ניהול" יותר נכון של התדרים או שהם יותר נקיים וגורמים לפחות עיוותים ?
תודה

נערך לאחרונה על ידי Dragongk, 22-02-09 בשעה 18:34.
ישן 22-02-09, 19:27   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

אני לא מכיר את הבעיה הזאת של באס שנכבה, והאמת היא שגם קשה לי להאמין שאפילו בקובץ עם הרבה באס, רמקול שכל התפקיד שלו זה לספק צלילים נמוכים נכבה.
כמו שאמרת, זאת בעיה לא נדירה ויש על זה שאלות ברשת:
Subwoofer Turning off Randomly - Crutchfield Community

לגבי כרטיסי הקול. למה בעיקר אתה מכוון?
ברשימה שהבאת לא מופיעות כמה חברות אחרות טובות, כמו AudioTrak ו M-Audio, שאם אתה מוכן ליד2 או להזמין מחו"ל, זה יכול להיכנס בתקציב שלך.

* אני ממליץ לך לבדוק כרטיס כלשהו כדי לקבל איזושהי נקודת יחס. אפילו משהו כמו Audigy 2 של מישהו

נערך לאחרונה על ידי eddr666, 22-02-09 בשעה 19:38.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-09, 19:38   #14 (קישור ישיר)
IO Member

אני מעדיף משהו שאני יכול לקנות בתשלומים פשוט, ויד שניה או חו"ל לא מאפשרים את זה.
לגבי הסאב, חוץ מלשמוע חלש יותר.. יש עוד פתרונות לבעיה הזאת ? כי זה די מעפן שמערכת שאמורה להיות חזקה לא יכולה לפעול בווליום גבוה....
זה נראה לי כמו בעיית חום כי אחרי שהוא נכבה פעם אחת, התדירות שבה הוא נכבה שוב גדולה יותר, כלומר אם שמעתי מוזיקה 20 דקות ואז נכבה, אז נגיד 2 דקות אחרי שאני מדליק זה נכבה, ואחרי זה דקה וחצי.. דקה..
אבל מה אפשר לעשות עם סאב שמתחמם ?

*אין לי מאיפה להביא כרטיס קול :\

ד"א.. שמעתי על מוד לסאב שאפשר לשים לו מאוורר כי המגבר שלו מתחמם מאוד.. אבל אני לא יודע כל כך מה לעשות עם זה... אין לי הרבה ניסיון באלקטרוניקה...

נערך לאחרונה על ידי Dragongk, 22-02-09 בשעה 19:52.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא