IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > משחקים וקונסולות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

משחקים וקונסולות משחקים , משחקים ברשת , המלצות למשחקים , פתרון תקלות , עזרה במשחקים , שרתי משחקים , ביקורות ומדריכים. קונסולות כדוגמת פלייסטיישן , XBOX ועוד...

דבר חופשי : משחקים וקונסולות

[ידיעה]פרטים רשמיים של המשחק:The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena הכתבה: שיחקנו בגרסה המחודשת לכותר הפעולה בכיכובו של וין דיזל. אם חששתם ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-02-09, 11:59   #1 (קישור ישיר)
IO Master

ברירת מחדל [ידיעה]פרטים רשמיים של המשחק:The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

הכתבה:

שיחקנו בגרסה המחודשת לכותר הפעולה בכיכובו של וין דיזל. אם חששתם שהמשחקיות המשובחת שלו התיישנה עם השנים – אין לכם מה לדאוג. זה בהחלט עשוי להיות אחד המשחקים הגדולים של 2009

בתעשיית הגיימינג, "חיקוי" זו לא מילה גסה. אם מפתחי המשחקים לא היו לוקחים רעיונות האחד מהשני, לומדים מהצלחות וטעויות, לא היינו מתקדמים לשום מקום. כשכותר חדש מציג איזו תכונה יוצאת דופן שעוד לא ראינו בשום מקום אחר, בדרך כלל זה רק עניין של זמן עד שתהפוך לסטנדרט מקובל.

בדרך כלל - אבל לא תמיד. באמצע שנת 2004 הגיע למדפי החנויות משחק הפעולה "The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay". הוא היה נדיר באיכותו, והתעלה בקלות על סרט הקולנוע בעל השם הדומה, שיצא קצת לפני כן ונשכח בזריזות. סיפורו האפל והאלים של רידיק הפך לחוויה אינטראקטיבית מהפנטת, בעיקר בזכות מערכת קרבות ייחודית ששילבה בקלילות בין קרבות ירי סטנדרטיים, וחילופי מהלומות מטווח אפס.
התחושה הזו, של כוח עצום בכפות ידיכם, נשענת על שורה ארוכה של הישגים טכניים משמעותיים. כולם ניתנים לחיקוי – ובכל זאת, נדמה שאף אחד לא ממש ניסה להמשיך מהמקום שבו Escape from Butcher Bay הפסיק. איזה מזל שהחבר'ה שפיתחו את המשחק המקורי, אנשי חברת Starbreeze השוודית, עדיין בסביבה. בהחלטה ששמחה אותי מאוד, הם החליטו לנסות ולהעניק לרידיק את הכבוד המגיע לו בגרסה מחודשת לכותר המקורי, וגם בחבילת הרחבה קטנה... שהתרחבה עם הזמן למשחק המשך מלא. אם יש צדק בעולם, הפעם אף אחד לא יוכל להתעלם מכל זה. ברוכים הבאים למתקפה על אתנה!

המשך הכתבה:

בורחים מהכלא – שוב

גרסת הבטא שבה נזדמן לי לשחק במשרדי חברת "אטארי ישראל" חושפת כותר כמעט מוכן ברמת התוכן, עם כמה ברגים טכניים רופפים. אלו הן דווקא חדשות טובות: יפה שב-Starbreeze דאגו קודם כל לשלבים מלאי אווירה ועניין, ורק אחר כך התפנו לטפל בעניינים שזוכים – בטעות – למרב תשומת הלב של חברות אחרות, כמו גרפיקה ואפקטים מיוחדים. אני מקווה שעד חודש אפריל, המועד המשוער לצאתו של המשחק לחנויות (בגרסאות אקס-בוקס 360, פלייסטיישן 3 ומחשב אישי), כבר יספיק הצוות להתגבר על כל התקלות בהן נתקלתי, ולהגיש משחק שלא רק מרגיש מצוין ונראה טוב, אלא גם עובד בצורה חלקה לגמרי.
הקמפיין לשחקן יחיד מפוצל לשתי מערכות: האחת היא גרסה מחודשת לכותר המקורי, Escape from Butcher Bay, ואילו השנייה, Assault on Dark Athena, חדשה לגמרי. כאמור, לפי התכנון המקורי הייתה אמורה להיות "המתקפה על אתנה" חבילת הרחבה מוגבלת בהיקפה, אך ככל שעבר הזמן הספיקו אנשי צוות הפיתוח לדחוס לתוכה עוד ועוד שלבים, עד שהגיעה לאורך של לא פחות מעשר שעות – פחות או יותר זהה למשחק הראשון בסדרה.
::סירטון::

המשך הכתבה:

מובן מאליו שהסקרנות הובילה אותי לבדוק קודם כל את השלבים החדשים. אלו מתרחשים על סיפונה של ספינת פיראטים. הם חשבו שרידיק עשוי להיות מציאה איכותית – כמובן שלא היה להם מושג למה הם נכנסים... האווירה משחזרת בדייקנות את זו של המשחק המקורי. זהו כותר פעולה אפל ואווירתי, המשלב במינון מדויק בין קרבות ירי, התנפלויות מטווח אפס, וזחילה חרישית וחשאית בין מסדרונות ופתחים מוסתרים.

אחד המשחקים המבטיחים של 2009

כבר בדקות המשחק הראשונות, קל להבחין ברעיונות חדשים שכמותם עוד לא ראינו בכותרים אחרים בז'אנר. קחו לדוגמה את היריב המרכזי שבו תתקלו בשלב הפתיחה – הרובוטים (Drones). אלו מכונות המסיירות להן במסדרונות, משוריינות וחמושות לעייפה. רידיק עצמו, שכאמור נחטף על ידי פיראטים, לא בדיוק עמוס בכלי נשק, ועל כן בכדי להביס את הרובוטים תאלצו לאלתר. זה מתחיל בהתנפלות עליהם מפינות חשוכות – תוך שימוש ביכולת ראיית הלילה של רידיק – ונגמר באפשרות להרים גופה של רובוט ולירות בכלי הנשק המוצמד אליו (!). בשלבים מאוחרים יותר, כך נאמר לי, ניתן יהיה גם לשלוט ברובוטים הללו מרחוק, וכך לחסל יריבים או לשלוח אותם למשימות התאבדות

לאחר סיבוב היכרות קצר בשלבים החדשים, החלטתי לנסות גם את הגרסה המחודשת לכותר המקורי – ושוב הופתעתי לטובה. קודם כל, משום שקשה לומר שהמשחק מ-2004 התיישן. כאמור, אף אחד לא ממש ניסה לחקות אותו... אולם מעבר לכך, המנוע הגרפי המשודרג, שכפי שציינתי איננו נטול תקלות בגרסת הבטא, כבר נראה לא רע בכלל. בתוך הסביבות האפלות, כל פנס, תאורת ניאון זעירה או רשף ירי יוצרים אפקט מרשים, הראוי בהחלט לדור הקונסולות הנוכחי.
המשפט האחרון הוא למעשה סיכום קולע לחוויה שאיתה יצאתי: החשש המרכזי שלי מ- Assault on Dark Athena היה שהמשחק יראה מיושן מעט לעומת הסטנדרטים של ימינו. כעת אני משוכנע שהמשחקיות עמדה במבחן הזמן ללא דופי, והמנוע הגרפי המשודרג – בהנחה שיגיע למדפי החנויות נקי מבאגים למיניהם – יספיק בהחלט כדי לתת למעריצים סיבה לחזור שוב גם להרפתקה המקורית. קצת מוזר לטעון שאחד ממשחקי הפעולה הגדולים של 2009 הוא למעשה גרסה משודרגת לכותר שבו כבר שיחקנו ב-2004, אבל Assault on Dark Athena, מסתבר, הוא הרבה, הרבה יותר מזה.

מה דעתכם :]?

קרידט ל:GAMER
ו:אילן גלר. =]
piniz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-02-09, 12:31   #2 (קישור ישיר)
IO INVESTIGATIONS

סמל האישי של Danny

הולך להיות משחק מצוין!

Danny לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-02-09, 12:53   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של WEREWOLF

תודה,נקווה שהוא ירוץ לי על המחשב בצורה סבירה
WEREWOLF לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-02-09, 11:08   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

Riddick: Dark Athena - Novo vםdeo gameplay
ישן 27-02-09, 11:13   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

שלח הודעה דרך ICQ אל CHiPoPo שלח הודעה דרך MSN אל CHiPoPo

זה משחק אימה?
CHiPoPo לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-02-09, 20:26   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ת'כלס באמת נראה משחק איכותי, מרשים עפ"י מה שקראתי והסירטוני גימפליי.. נקווה לטוב, אבל יש עוד זמן עד שיגיע.. ות'כלס זה משחק שיעסיק אותי יום-יומיים מקס' וזהו.. אני יותר מחכה למשחקים כמו SC2 ו D3 שיעסיקו אותי שנים .

~ Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome ! ~

ציטוט:
פסדר כל ה MTV שיט הזה זה סתם בשביל צ'ילינג שלא באמת אכפת לך מהמילים ואם אתה מנסה לתרגם מה אתה שומע אתה מתפדח מעצמך כמה שזה מטומטם אבל זה אחלה צ'יל - tr3x

OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 28-02-09, 19:01   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

Gametrailers.com - Riddick: Dark Athena - Spacewalk Trailer
ישן 28-02-09, 19:34   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של idan4u21

נראה משחק טוב יש תאריך מדויק למשחק ?
VIDEOCARD :480GTX INNO3D
STORGE:RAPTOR300GB+ 2X1500GB + 2X1TB
ATX : NZXT KHAOS
POWER SUPLAY : CORSAIR 750W
DISPLAY : DELL 2408WFP 24"
idan4u21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-09, 20:11   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של OREN88

ציטוט:
פורסם במקור על ידי idan4u21 צפה בהודעה
נראה משחק טוב יש תאריך מדויק למשחק ?
כן, 7 באפריל השנה.. (כלכך קשה לחפש בגוגל :P?)

~ Life Is A Shitty Game, But The Graphic Is Awesome ! ~

ציטוט:
פסדר כל ה MTV שיט הזה זה סתם בשביל צ'ילינג שלא באמת אכפת לך מהמילים ואם אתה מנסה לתרגם מה אתה שומע אתה מתפדח מעצמך כמה שזה מטומטם אבל זה אחלה צ'יל - tr3x

OREN88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-03-09, 4:11   #10 (קישור ישיר)
IO Games

סמל האישי של TOMER.G

שלח הודעה דרך MSN אל TOMER.G

אני מקפיץ קצת את הנושא, חבל לפתוח נושא חדש.

פעם ראשונה שאני שומע את 'ווין דיזל' מדבר על גיימינג, די מגניב.
All Access: Vin Diesel on Video Games Videos - G4tv.com

שוחררו לא מעט פרטים על המשחק, הרבה סירטונים...
Gametrailers.com - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena: Reviews, Trailers, and Interviews

עד עכשיו המשחק נראה מאוד מבטיח, וכאמור, מגיע אלינו ב-7 לאפריל.

TOMER.G לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא