IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

דיון| סוגיית גלעד שליט - לשחרר מחבלים תמורת החזרתו?

דיון סוגיית שליט האם לשחרר מחבלים עם דם על הידיים על מנת לשלם את החזרתו של החייל הישראלי החטוף - ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-03-09, 16:47   #1 (קישור ישיר)
IO Artist

סמל האישי של Almog Design

ברירת מחדל דיון| סוגיית גלעד שליט - לשחרר מחבלים תמורת החזרתו?

דיון סוגיית שליט
האם לשחרר מחבלים עם דם על הידיים על מנת לשלם את
החזרתו של החייל הישראלי החטוף - גלעד שליט.

הביאו דעתכם בסוגייה קשה זו.

{(בתקופת לימודי תואר ראשון)- (פעילות מתונה בפורום)}=limx→x0

ערוץ הפייסבוק הרשמי של 'deza, נשמח אם תבקרו:
http://www.facebook.com/dezacompany

4790K @ 4.0Ghz | Z97X-GAMING 3 | 16GB DDR3 | 970 GTX G1 GAMING | Razer BlackWidow
Almog Design לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 16:50   #2 (קישור ישיר)
IO Master

הדעה שלי קצת שונה בנושא.
מצד אחד, המחיר הוא מאוד גבוהה, ויגרם למדינת ישראל הרבה מאוד נזק יותר מחייל שבוי.
מצד שני, הצבא בישראל הוא צבא חובה, שלא כמו שארה"ב שמי שהולך לשרת שם מרצון, גם מקבל על זה שכר מלא וזה עבודה לכל דבר - מכאן נובע שגלעד בין אם רצה לשרת או הוכרח לשרת, על המדינה לקבל את האחריות בכך ששלחה אותו למלחמה ועליה להחזיר אותו עם כל המחיר הכבד.
אני בעד שחרורו של גלעד שליט, כי מגיע לו להיות בבית.
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 16:57   #3 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אני קודם כל אתחיל בזה שאין דבר שאני יותר רוצה משגלעד יחזור הביתה בריא ושלם מהר ככל האפשר.
אני הייתי עושה אחד מהדברים הבאים :
לפני השחרור, מזריק לכל אחד מהאסירים איזה חומר בלתי מזוהה שיפותח במכון ויצמן שיהרוג אותם אחר כך.
הייתי משחרר את כולם והופך אותם לבנק המטרות החדש ב"עופרת יצוקה 2".

אבל אם באמת הייתי ראש הממשלה, הייתי אומר לחמאס שכל יום שגלעד לא בבית, 2 אסירים פלסטינים מקבלים כדור בראש.
כל שבוע הייתי מכפיל את המספר.
והייתי מתחיל עם הנשית והקטינים.
ישן 15-03-09, 16:58   #4 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

כן לשחרר ואחרי זה לחסל אותם.

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:05   #5 (קישור ישיר)
IO INVESTIGATIONS

סמל האישי של Danny

אי אפשר לחסל אסירים ללא סיבה, וגם אי אפשר לשחרר אותם למען גלעד.
מה שהמדינה צריכה לעשות זה להשיג קלף מיקוח באיזשהי צורה, שלא יהיה שחרור אסירים, ואז לנסות לשחרר את גלעד בעזרתו.

Danny לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:06   #6 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

שאמרתי לחסל התכוונתי לחיסולים ממוקדים ... לעשות את החליפין לחכות כחה חודש חודשיים ואז לחסל אותם בצורה ממוקדת.
כבר עשינו את הרבה פעמים

MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
קישור פירסומי
ישן 15-03-09, 17:07   #7 (קישור ישיר)
IO Artist

סמל האישי של Almog Design

דני זאת בעיה:
סגירת מעברים -ראינו כמה זה עוזר בתור קלף מיקוח
סגירת מים\חשמל - אסון אקולוגי שבסופו של דבר יעבור גם לאוכלוסיה שלנו.
פעילות מבצעית צבאית - מבצע עופרת יצוקה לא תרם לעניין זה
פעילות חילוץ - סיכון החייל והצוות.

{(בתקופת לימודי תואר ראשון)- (פעילות מתונה בפורום)}=limx→x0

ערוץ הפייסבוק הרשמי של 'deza, נשמח אם תבקרו:
http://www.facebook.com/dezacompany

4790K @ 4.0Ghz | Z97X-GAMING 3 | 16GB DDR3 | 970 GTX G1 GAMING | Razer BlackWidow
Almog Design לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:09   #8 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

מצב מאוד רגיש,
אם ניקח את צד האב כמובן שנרצה לשחרר את גלעד.
אך מצד שני האספקט הבטחוני-הרתעתי הוא חמור מאוד!
שילמנו מחיר מאוד כבד על שלושת חטופי לבנון ועל הסוחר סמים טננבוים, המחיר על שליט הוא מאוד גבוה.

אני נוטה לצדד בצד המערכת הבטחונית, המחיר רק עולה ועולה ובנתיים אנחנו משלמי המיסים מממנים את השהות של אותם מחבלים בכלא.
אני מעריך שמיצו איתם את החקירות והוציאו מהם כל פיסת מידע, אך עדיין התקדים לחטיפה עתידית יעלה לנו ביוקר בעתיד גם אם חי או מת.

הממשלה, כובלת את ידי הצבא והמערכת הביטחון.
ככה זה שיש לך מקבלי החלטות שהם ליצנים-שקרנים-עבריינים שנקראים פוליטיקאים (רומאים מזורגגים תראו מה הבאתם עלינו),
יש פה בעיה מאוד חמורה של הברחות והעלמת עין גם עם פתיחת המעברים כולל רפיח, בכל תרחיש מסוים אנו מפסידים פשוט ממשלה תבוסתנית שאינה יודעת לקחת יוזמת אופנסיבה.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:11   #9 (קישור ישיר)
IO INVESTIGATIONS

סמל האישי של Danny

^
כן, זאת אחת הבעיות...
אולי הפעלת לחץ נוסף יעזור.
בכל מקרה, שחרור האסירים לא בא בחשבון, מחיר כבד מדי לכל הדעות.

Danny לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:25   #10 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

איפה?, איפה המודיעין הכל כך טוב שלנו?
הרי עשינו מבצעי מודיעין בסגנון זה בעבר, למה לא עוד אחד?
בחייכם, המדיעין שלנו הרבה אבל הרבה יותר טוב מכל המדינות העוקפות אותנו! אני לא מעמין שהוא לא יכול לעשות כלום!
הרי זה ארגון טרור, על איזה משא ומתן אתם מדבים בכלל? יקרה בדיוק אותו דבר מה שקרה עם אהוד גולדווסר ואלדד רגב, הסיכוי שהם יחזירו את גלעד שליט חיי במשא ומתן הוא זהה לסיכוי שמחר השמש תיפול לי על הראש...
מלחמה ומבצעים צבאים בהיקף גדול לא יתנו כלום ואת זה כבר ראינו בעופרת יצוקה, צריך מבצע ממוקד ומדוייק עם מודיעין של 100%
רק ככה הוא יוכל לחזור בשלום הביתה, ואם חס וחלילה יקרה לו משהו בזמן המבצע, אז לפחות לא נצטרך לשחרר מאות אסירים מסוכנים עם דם על הידיים שלא יהססו לחטוף עוד!
הרי אפילו המנהיג הדמוקרטי הכל כך אהוד בימינו ומהווה למין מודל, אובמה, בעצמו אמר שהוא לא היה יושב שניה בשקט אם היא קורה דבר כזה במדינתו.
רק שהוא בטור הסמל של השלום העולמי לא יכול להגיד למדינה שוחרת שלום כמו מדינתנו לצאת למבצע אשר יגרום למהומה רבה, הוא פשוט לא יכול.
אבל מה, למנהיגים שלנו אין בי*ים בשביל לעשות זאת בעצמם!
זה פשוט אבסורד מה שקורה כאן!
מה שנקרא, "רק בישראל"!
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:33   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

לדיון הזה אין מהות. הוא מהדיונים שיימשכו ויימשכו ולא משנה מה יקרה בסוף או שיהרגו אותו או שאנחנו נחזיר מחבלים כמו שקרה בהיסטוריה של החטיפות שאלה עד היום.

אני בעד לשחרר מחבלים ואת מי שצריך כדי לקבל את החייל חזרה וזה בעייה שלמנהיג אין ביצים כדי לעשות את זה מזה שנתיים.
עכשיו הוא אץ רץ לו לבסוף הקדנציה לנסות להציל את המצס כדי להיזכר כהוא שהוציא את החייל מהשבי . . .

הסיבה היחידה שאפשר להפסיק לדבר על שחרור מחבלים זה כי השב"כ יועד (כמו שקרה לאחר חטיפות קודמות) שכל מי שישוחרר, אנחנו נעקוב אחרי המסתור שלו עם יחידות מסויימות בתוך עזה ונתפוס אותם מחדש.

אז אל תדאגו משחרור מחבלים. ככה יהיה נוח יותר להרוג אח"כ את אלו שיחזרו לדרך הטרור.

ובכלל זו טעות של המדינה שנהיה שגרה לחטוף לישראל חיילים.
אפשר לחשוב, איך לעזאזל נותנים לזה לקרות גם בחזית הצפונית וגם בדרומית, מה זה לאבד פוגים ? וזה קורה כבר כמה פעמים רצוף.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:50   #12 (קישור ישיר)
I Want a New IO Title

סמל האישי של everdow

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bounty_Hunter צפה בהודעה
איפה?, איפה המודיעין הכל כך טוב שלנו?
הרי עשינו מבצעי מודיעין בסגנון זה בעבר, למה לא עוד אחד?
בחייכם, המדיעין שלנו הרבה אבל הרבה יותר טוב מכל המדינות העוקפות אותנו! אני לא מעמין שהוא לא יכול לעשות כלום!
הרי זה ארגון טרור, על איזה משא ומתן אתם מדבים בכלל? יקרה בדיוק אותו דבר מה שקרה עם אהוד גולדווסר ואלדד רגב, הסיכוי שהם יחזירו את גלעד שליט חיי במשא ומתן הוא זהה לסיכוי שמחר השמש תיפול לי על הראש...
מלחמה ומבצעים צבאים בהיקף גדול לא יתנו כלום ואת זה כבר ראינו בעופרת יצוקה, צריך מבצע ממוקד ומדוייק עם מודיעין של 100%
רק ככה הוא יוכל לחזור בשלום הביתה, ואם חס וחלילה יקרה לו משהו בזמן המבצע, אז לפחות לא נצטרך לשחרר מאות אסירים מסוכנים עם דם על הידיים שלא יהססו לחטוף עוד!
הרי אפילו המנהיג הדמוקרטי הכל כך אהוד בימינו ומהווה למין מודל, אובמה, בעצמו אמר שהוא לא היה יושב שניה בשקט אם היא קורה דבר כזה במדינתו.
רק שהוא בטור הסמל של השלום העולמי לא יכול להגיד למדינה שוחרת שלום כמו מדינתנו לצאת למבצע אשר יגרום למהומה רבה, הוא פשוט לא יכול.
אבל מה, למנהיגים שלנו אין בי*ים בשביל לעשות זאת בעצמם!
זה פשוט אבסורד מה שקורה כאן!
מה שנקרא, "רק בישראל"!

יודעים איפה הוא, יש על הבית שהוא נמצא מזל"ט 24/7.
הבית ממולכד מכל הכיוונים, רצו לחלץ אותו בעופרת יצוקה אבל סיירת מסוימת שהלכה לבדוק שם את המצב אמרה שלא שווה להסתכן שלא יקרה פשלת נחשון 2.
everdow לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 17:53   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AgentSmith צפה בהודעה
אני קודם כל אתחיל בזה שאין דבר שאני יותר רוצה משגלעד יחזור הביתה בריא ושלם מהר ככל האפשר.

אבל אם באמת הייתי ראש הממשלה, הייתי אומר לחמאס שכל יום שגלעד לא בבית, 2 אסירים פלסטינים מקבלים כדור בראש.
.
הקדמת אותי,
זה בדיוק מה שאני הייתי עושה!!
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 18:03   #14 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

ניראה לך שלחמאס בכלל איכפת מהפלסטינים ... יש אין ספור סירטונים ביוטיוב איך שהם מתעוללים והורגים את האנשים שלהם! עם תוציא 2 להורג הם יוציאו 4 רק בשביל להראות לך שלא לא איכפת להם

MSI X58A-GD65
ישן 15-03-09, 18:08   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Shayx

גם לי קשה להאמין שלא יודעים איפה הוא במדוייק, הרי השב"כ כלכך עמוק שם בתוך העסק ויש כל כך הרבה חמאסניקים עניים ומרוטים שבשביל 10 שקל גם ימכרו את אמא שלהם.
הבעיה היא ידועה, ברגע שיבינו בחמאס שמישהו הגיע לחלץ אותו כנראה שהוא לא יצא משם בחיים.

אני גם די חלוק בדעותיי, בכל זאת אני מנסה שוב ושוב לשים את עצמי במקומו ולחשוב שכנראה לא הייתי מסתדר יום אחד.
מצד שני אם נסכים כל פעם מחדש לעסקאות האלה אז מה יהיה הסוף?
הרי המחיר של הרוצחים האלה לא פוחת, רק עולה.

לדעתי בעניין הזה מופעל המון רגש ומעט מאוד שכל.
זה נכון שאפשר לשחרר אותם ואז למצוא אותם ואם צריך גם להוריד אותם,
הבעיה שעד שזה קורה והרי לא יגיעו לכולם, כמה ישראלים יהרגו?

לפי דו"ח של ארגון אלמגור 140 ישראלים נרצחו ע"י מחבלים ששוחררו בעסקאות השונות.
140! זה מספר עצום!
אני חושב גם שהתקשורת פשוט מבזה את עצמה בסיקור של גלעד שליט, זה בסדר גמור להראות את הפן האנושי ואת הצד של המשפחה
אבל אף אחד לא באמת עושה דיון ענייני ושקול, מי הם המחבלים שישוחררו, מה הם כבר עשו, מה
על פי הערכות מערכת הבטחון הם מסוגלים עוד לעשות...
אני בטוח שלכולם היה קשה מאוד ותחושה של בחילה כשראו את קונטר חוזר כמו מנצח, עכשיו תדמיינו 450 כאלה.

ואני אסיים רק בדברים ששמעתי אב שכול אומר בחדשות:
אם היו דורשים להעמיד 10 ישראלים מול הקיר ולירות בהם תמורת גלעד שליט, מישהו היה מסכים לזה?
כי זה בדיוק מה שיקרה בעקיפין.
CoolerMaster 690 | PSU: SilverStone Olympia 750W
| OS: Windows 8.1 |

נערך לאחרונה על ידי Shayx, 15-03-09 בשעה 18:19.
Shayx לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא