IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים ייעוץ לפני קניה ופתרון בעיות טכניות של מדפסות , מקלדות , עכברים , ציוד היקפי , הגאים וג'ויסטיקים ומוצרים לגיימרים.

ציוד היקפי : מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים

הזרקת דיו או לייזר צבעונית?

אני לא מצליח להיסגר איזה מהשיטות אני רוצה אצלי בבית. סה"כ אני לא מדפיס יותר מדי, 20-30 דפים בשבוע (לפעמים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-03-09, 21:59   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל הזרקת דיו או לייזר צבעונית?

אני לא מצליח להיסגר איזה מהשיטות אני רוצה אצלי בבית.
סה"כ אני לא מדפיס יותר מדי, 20-30 דפים בשבוע (לפעמים "מתפרע" ומדפיס 50).
רוב ההדפסות הן של מסמכי וורד פשוטים בשחור לבן.
הלייזר הרבה יותר יקרה במעמד הקנייה ובהמשך עם הטיונרים...

מה אתם חושבים? משתמש ביתי כמוני צריך מדפסת לייזר?
בתקציב של 600-700 אפשר בכלל למצוא מדפסת לייזר צבעונית איכותית?
hen1235 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 22:03   #2 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של Andrew

שלח הודעה דרך SKype אל Andrew

מזפסות לייזר זולות אני לא יודע מהן שוות.

אני קצת עובד עם LEXMARK ולייזר ש/ל הכי פשוטה זה 700 שקל שלא נדבר על עלות טיונר

Rig I | 2600K @ 4.5Ghz | DZ68DB | SSD 320 160GB | Mushkin 4Gbx2 | Seasonic MII-12 520W |

HTPC [XBMC 10.1] | E2160 @ 3Ghz | IP-35E | Gskill 1Gbx2 + 2Gb | HD2600 | Hec Silent Pro 375W |

Laptop | Dell Studio 1555 |

Phones | Nexus 4 | CM10.1@NightlyMod |
Andrew לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 23:07   #3 (קישור ישיר)
IO Member

אם אלה הם המחירים, אז בהחלט לייזר זה לא בשבילי.
איזה מדפסות הזרקת דיו יש היום בתקציב של 500 ש"ח?
(עדיפות ל-HP)
ישן 15-03-09, 23:18   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

רק לייזר, אל תיגע בדיו, הדיו "נראה זול" אבל הוא הרבה יותר יקר וגם מתייבש והראשים נסתמים(חוץ מדיו טרמי) ובוא נגיד לא שווה את כל הבלאגן, קנית לייזר ושכחת מהתעסקות בדיו.
לא צריך צבעוני, מאוד יקר אחרכך לשים טונרים צבעוניים (עדיין הרבה יותר זול מדיו כמובן), אבל אם אין צורך ממשי, אז וותר על צבעוני.
מדפסת הכי זולה מהשחור לבן לייזר, עולה 300ש"ח XEROX 3117
HP מקבילה עולה גם משהו כזה דגם 3005 אבל הטונרים שלה נורא קטנים (כחצי מהטונר של ה 3117)
אתה יכול גם לחפש יד שניה (מכשיר משולב בין היתר)..
אל תיקח דיו, לא כדאי גם אם יבטיחו לך שהעלויות נורא זולות, הכל שקר וכזב ומלא התעסקויות.
חוות דעת, המלצות גולשים - Xerox Phaser3117
אנשים לא סתם קונים אותן..
הטונרים גם לא יקרים כמו שנדמה לך, טונר תואם עולה כ100ש"ח והוא מספיק ל2000-3000 דפים, דיו מספיק גג ל400 דפים וזה גם צריך להיות XL (שהוא עולה כ200ש"ח).. אז תעשה את החשבון שלך.
אם יציעו לך למלא את הטונר עם הרכישה, אל תסכים! זה סתם יותר יקר מלקנות טונר חלופי(וגם יכולים לשכוח למלא לך אותו ולמכור לך ככה..) (חוץ מזה הטונר החצי מלא שמספקים עם המדפסת מספיק ל1000-1500דף בערך שזה כמו 5-6 ראשי דיו רגילים)
אין לך מושג כמה חפרתי בנושא, חודשים.. פעם אחי קנה מדפסת ב700 שקל דיו הכי טובה של CANON האיכות היתה קטלנית אבל ראשי הדיו היו נורא קטנים והספיקו ל100 דפים בקושי והיא בכלל לא היתה חסכונית אם כל ראש דיו עלה 40ש"ח והתואם עלה 20, אז קניתי תואם וחודשיים לא הדפסתי ואחרכך יותר היא לא הוציאה דיו.. (משהו נסתם), בקיצור זרקתי אותה.. 700 שקל לזבל והספקתי להדפיס בלחץ 250דפים.
בחישוב גס, הדיו להדפסה בלייזר עולה כ5-14אג' לדף(תלוי בסוג המדפסת), הדפסה בהזרקת דיו תעלה כ40-60אג' לדף
חוץ מזה הלייזר לא נסתם ולא נעליים.. כי זה תוף שמחמם את האבקה של הטונר, הטוף מספיק ל12 אלף דף, אז אין לך מה לדאוג .. (הוא גם עולה יותר מהמדפסת בד"כ אז אין מה לתקן), בוא נגיד שמשתמש ביתי לא אמור להגיע למצב שהוא מכלה את התוף חחח
אם יציעו לך מדפסת של OKI, וותר, נכון שיש עליהן 3 שנים אחריות, האיכות שלהן סופר טובה ובלה בלה, אבל צריך להשתמש רק בטונר מקורי שעולה כמו מדפסת (300ש"ח בערך) ואי אפשר להשיג חלופי כי יש עליהן צ'יפ מיוחד והוא לא רב פעמי, גם האבקה שלו יקרה מאוד (עדינה יותר בשביל לא לשחוק את התוף), בקיצור אל תפחד מהלייזר, אני קניתי לייזר וזה עולם אחר, דף יוצא מיידית ואין מה להשוות בכלל מול דיו מאפנה שמוצצת את הכסף.
אין מה לפחד מטונרים חליפיים, מקסימום האיכות הדפסה תהיה מעט פחות טובה, אבל זה בהחלט לא קריטי, גם אם תרכוש טונר מקורי(למרות שלא תצטרך לרכוש, אלא פשוט תוכל לגשת או לשלוח אותו שימלאו לך אותו במחיר נמוך מקניית טונר חדש, אפשר גם למלא לבד אם קונים אבקה, למשל פה: WWW.REFILLS.CO.IL )
אבקת טונר עולה 50ש"ח אבל אם טונר חליפי או למלא יעלה כ100-150ש"ח אז בשביל מה להתעסק, זה גרושים מול עלויות של דיו, בהתחשב בכמות דפים שזה נותן להדפיס...

נערך לאחרונה על ידי doscape, 15-03-09 בשעה 23:35.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-03-09, 23:44   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

להדפסה בהיקפים קטנים של טקסט, גרפיקה ותמונות, כמו שאתה מתאר, תתאים מדפסת הזרקת דיו.
מדפסת לייזר מתאימה להדפסה בהיקפים גדולים של מאות דפים בחודש ויותר, וככל שכמות ההדפסות גדלה מדפסת לייזר משתלמת יותר ומחזירה את ההשקעה בתוך זמן קצר יותר.
מחסנית טונר אמנם יקרה ממחסנית דיו, אך היא מספיקה לכמות גדולה יותר של הדפסות וניתן להשיג מחסניות טונר חלופיות וחסכוניות יותר, אבל לקחת בחשבון שמדפסות הלייזר הקטנות באות לרוב עם מחסנית טונר קטנה יחסית.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-03-09, 0:09   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DR-EVIL צפה בהודעה
להדפסה בהיקפים קטנים של טקסט, גרפיקה ותמונות, כמו שאתה מתאר, תתאים מדפסת הזרקת דיו.
מדפסת לייזר מתאימה להדפסה בהיקפים גדולים של מאות דפים בחודש ויותר, וככל שכמות ההדפסות גדלה מדפסת לייזר משתלמת יותר ומחזירה את ההשקעה בתוך זמן קצר יותר.
מחסנית טונר אמנם יקרה ממחסנית דיו, אך היא מספיקה לכמות גדולה יותר של הדפסות וניתן להשיג מחסניות טונר חלופיות וחסכוניות יותר, אבל לקחת בחשבון שמדפסות הלייזר הקטנות באות לרוב עם מחסנית טונר קטנה יחסית.
נכון, אבל הבעיה שראשי הדיו עולים המון כסף והחלופיים סותמים את הראש הדפסה, אם זה לא היה ככה אז "אולי" זה היה משתלם למי שמדפיס 5 דפים בחודש.. אבל אם מדפיסים יותר מזה, אז זה בכלל לא משתלם.
גם אל תשכח שהיצרנים בכוונה מוכרים מדפסות דיו בזול על מנת למשוך את הלקוח ובעצם הם מרוויחים את הכסף שלהם במכירת דיו (שידוע כמוצר מתכלה) ומוצרים כאלה שמתכלים, צריך לקנות שוב ושוב (כמו נייר טואלט, טיטולים, חומרי ניקוי וכו'), הלייזר נועדו לשוק העסקי אבל היום זה גם הגיע במחירים לכל נפש(קונספט של SOHO) אפשר לומר, אז אין שום טעם ליפול בפח ולקנות מדפסת דיו ולצאת פרייאר בריבוע.
לא לשכוח שיש מדפסות שונות של לייזר והלייזר הרציניות עם קיבולת טונר ל10 אלף או 30 אלף דף, מדפסות מחלקתיות שעולות 5 אלף שקל ומעלה כמו ה 4014 HP, יש גם תוספות בחלק מהדגמים שההדפסה היא משני צידי הדף אבל לרוב אין בזה שימוש גם בחברות גדולות.
לבית לא צריך כאלה מדפסות, אלא אם פתחת עסק להדפסות פלייארים , אז אפשר להסתפק בפשוטות שיספקו את הסחורה במחיר משתלם.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 16-03-09 בשעה 0:18.
קישור פירסומי
ישן 16-03-09, 1:32   #7 (קישור ישיר)
IO Member

doscape תודה על התגובה המעשירה.
תראה, אני פתוח לאופציות חדשות, אבל על הצבעוני אני לא יכול להתפשר. אני חייב מדפסת שתהיה מסוגלת להדפיס גם בצבעוני.
יש לך המלצה כלשהי על לייזר צבעונית? כמו כן, אני אשמח אם תפרט בנוגע לטונר שלה - כמה עולה? לכמה דפים מספיק? חייב מקורי? ניתן למילוי מחדש?

תודה!
ישן 16-03-09, 2:16   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

חלק מהאנשים גם יציעו לך לקנות צבעונית להדפסות צבע ולייזר שחור לבן להדפסות רגילות.
יש כמה מתאימות
HP LJ 1215 - הכי זולה של HP מהצבעוניות - לא יודע מה הקיבולות עדיין.
XEROX 6125 64MB MEMORY - קיבולת צבע 1000 דף כל צבע (צריך 3 צבעים), קיבולת שחור 2000 דף
XEROX 6130 128MB MEMORY - קיבולת צבע 1900 דף כל צבע (צריך 3 צבעים), קיבולת שחור 2500 דף - קצת יותר משתלמת מה6125 לטווח ארוך אם מדפיסים הרבה
יש גם סמסונג איזשהי אבל בד"כ טונרים שלהם פחות נפוצים בארץ ויקרים מהXEROX/HP.
HP Color LaserJet CM1015משולבת, טונר של 2000 דף כל צבע- עלות דומה לטונרים של 6130 של זירוקס
* כל טונר אפשר לחפש כמה עולה בגוגל, בין אם מקורי או חליפי(תואם\ממוחזר וכו'), מכניסים את הדגם של המדפסת, ליד זה את המילים טונר צהוב לדוגמא.. או כל צבע אחר ואפשר לשלב מילים כמו מקורי\תואם\ממוחזר וכו'. חשוב לראות לכמה דפים מספיק הטונר והאם זה משתלם ביחס למחיר שלו.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 16-03-09 בשעה 10:40.
ישן 16-03-09, 8:35   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken

קנה L7590
ישן 16-03-09, 11:01   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של Andrew

שלח הודעה דרך SKype אל Andrew

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sunken צפה בהודעה
קנה L7590
זאת AiO טובה וצבעונית אבל דיו יקר

Rig I | 2600K @ 4.5Ghz | DZ68DB | SSD 320 160GB | Mushkin 4Gbx2 | Seasonic MII-12 520W |

HTPC [XBMC 10.1] | E2160 @ 3Ghz | IP-35E | Gskill 1Gbx2 + 2Gb | HD2600 | Hec Silent Pro 375W |

Laptop | Dell Studio 1555 |

Phones | Nexus 4 | CM10.1@NightlyMod |
Andrew לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-03-09, 11:14   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken

עשינו חישוב וזה יותר זול מלייזר צבעוני כל מחסנית מחזיקה לצבעוני 1700~
ושחור 2500. בעוד שלייזר לרוב זה 2-3-4K לשחור וצבעוני 1000 או 1500 ואז הטונר יקר
שורה תחתונה הטונרים של צבעוני יקרים ורק בשחור לבן יהייה יותר זול הלייזר ואז לא יהייה צבעוני
וכמובן סורק יותר גרוע וגם לא דו צדדי או רשת. 700 שקל באופיס פלוס מחסנית 900 ו 850 ראשוניות ,עסקה משתלמת. לייזר צבעוני משולב יקר יותר ולייזר שחור לבן ללא רשת עם סורק יותר גרוע ומהירות הדפסה יותר נמוכה וכמובן רזולוציה יותר נמוכה.
שורה תחתונה פר דף צבעוני יותר זול מלייזר פר דף שחור יותר יקר אך לא משמעותית ואתה מקבל ים דברים שאין בלייזר בעלות הזאת.
ישן 26-03-09, 0:47   #12 (קישור ישיר)
IO Member

sunken אתה חייב להשתמש בפיסוק... לא הבנתי מילה ממה שכתבת.
ישן 26-03-09, 17:58   #13 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אני לא יודע למה אתה כל כך מעוניין בHP.. היו לי כמה מדפסות שלהם, וכל פעם קניתי אחת חדשה כמו אידיוט, אחרי שהקודמת נדפקה.
קניתי לפני כשנה בערך את הCanon הבאה :
קנון מדפסת Canon Pixma MP140 בזאפ

יופי של מדפסת, עם סורק מצויין.
ישן 26-03-09, 19:13   #14 (קישור ישיר)
IO Member

הגעתי למסקנה שלייזר זה לא בשבילי. בעיקר מכיוון שטיונרים ללייזר צבעונית מסתכמים ב-800-900 שקל - יותר יקר מהמדפסת.

אני אפנה לכיוון הזרקת דיו, אבל אינני מחפש משולבת. אני רוצה אחת אמינה טובה וקטנה.
יש המלצות?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא