IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > מדריכים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מדריכים מדריכי משתמשים לתוכנות , הגדרות תוכנה , שימוש נכון ויעיל בחומרה וציוד היקפי , צרכנות נבונה ועוד

IOPanel : מדריכים

רשימת חנויות זולות מהונג-קונג בסגנון DX.

למי שלא מכיר, מדובר בחנויות מהונג קונג שמוכרות בעיקר גאדג'טים, אביזרים למחשב ולסלולרי, פנסים, נגני מוזיקה ושאר התוצרת הסינית. היתרונות ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-04-09, 18:14   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל רשימת חנויות זולות מהונג-קונג בסגנון DX.

למי שלא מכיר, מדובר בחנויות מהונג קונג שמוכרות בעיקר גאדג'טים, אביזרים למחשב ולסלולרי, פנסים, נגני מוזיקה ושאר התוצרת הסינית. היתרונות העיקריים של החנויות האלו הם שניתן להשיג שם מוצרים שקשה למצוא או שלא נמכרים בארץ, ושהמחירים בדרך כלל נמוכים משמעותית ממחיר מוצרים דומים בארץ, לפעמים תוך התפשרות על האיכות ולפעמים לא. משלוחים לארץ מהחנויות האלו הם לפעמים חינם (כלולים במחיר של המוצר) ולפעמים עולים 2-5 דולר. כל מה שכתוב כאן מבוסס על הניסיון האישי שלי, שכולל בערך 4 שנים של קניות בשווי של אלפי דולרים (אני לא מכור, אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה ;) ). אם מישהו רוצה לתקן או להוסיף דברים שיכתוב ואני אעדכן בפוסט המקורי.

Deal Extreme
או בקיצור DX. ללא ספק החנות הטובה ביותר שאני מכיר. יש להם את האתר הכי טוב, הכל ברור ונוח עם תמונות גדולות לכל מוצר, מערכת ביקורות ופורום. עשרות מוצרים חדשים נוספים כל יום (חוץ מבימי ראשון), מחירים זולים מאד והשירות מעולה אם כי לפעמים קצת איטי.

Focalprice
אתר עם ממשק זהה ל-DX. צילומים טובים. המבחר הרבה יותר קטן מ-DX אבל כולל גם הרבה חלקים מקוריים (מותגים) במחירים מעולים. כולל מבצעים זמניים כמו מוצר בסנט כולל משלוח.

Kaidomain
האתר הזה היה בבעלות של שני שותפים. אחד מהם פרש בעקבות חילוקי דעות והקים את DX. כיום האתר המקורי הוא עדיין אחד המתחרים העיקריים של DX למרות שהממשק של האתר הזה נוראי, המבחר קטן יותר והשירות פחות טוב. לפעמים אפשר למצוא שם דילים טובים בעיקר על פנסים.

LED Shoppe
לדעתי זאת החנות הראשונה שהציעה משלוח חינם לכל העולם על כל האתר. בזמנו גם היו נותנים פנס לד חינם על כל מוצר בהזמנה. המבחר מאד דל, הצילומים קטנים ולא תמיד ברורים. אבל מידי פעם יש מבצעים טובים (למשל 10 אחוז הנחה מעל 30 דולר) לכן כדאי להרשם ל- Newsletter שלהם. השירות מהניסיון שלי טוב מאד.

Uxcell
אתר ותיק עם מבחר ענק בהרבה נושאים. מתמחה בעיקר בנגני MP4 סינים. האתר נוח אבל הצילומים של המוצרים קטנים ולא ברורים. אפשר למצוא שם דילים טובים אבל חלק מהמוצרים יקרים.

Brando
עוד אתר ותיק. הוא התחיל ממכירה של מגיני מסך ואביזרים למחשבי כף יד. כיום ברנדו הוא אוסף של כמה חנויות נפרדות תחת אותו דומיין שאפשר לעבור בינהם דרך השורה העליונה בכל אתר. המחירים כבר לא זולים כמו שהיו פעם אבל אפשר למצוא שם המון מוצרים יחודיים לאתר (כאלו שמיוצרים עבורו בלעדית) ואפשר למצור מלא דברים מעניינים במיוחד בחנות הגאדג'טים. האתר נוח והצילומים ברורים. כל כמה זמן האתר עושה מבצע של משלוח חינם לתקופה מסויימת (במקום 3 דולר למשלוח בשאר הזמן)

TalknDeal
חנות בעיקר של אביזרים לסלולרי ולאייפוד. מבחר ענק של הרבה חלקי חילוף שקשה למצוא במקומות אחרים. בדרך כלל המחירים סבירים אבל לא הכי זולים.

SourcingMap
אין לי ניסיון עם האתר הזה עדיין. הרושם שלי שהמבחר גדול ומעניין אבל הצילומים קטנים. המחירים נראים סבירים.

Play-Asia
חנות מוכרת מאד עם מוניטין גבוה שמתמחה רק במשחקי וידאו ואביזרים לקונסולות. המשחקים ורוב האביזרים הם מקוריים וזולים יחסית. חלקים חלופיים (צד שלישי) יש שם אבל אפשר למצוא אותם יותר זול במקומות אחרים.

USBfever
לא מומלץ. מחירים גבוהים. מבחר נחמד ולפעמים אפשר למצוא שם דברים מקוריים ומעניינים.

eBay
אין מה לפרט. המקום שורץ בסוחרים הונגקונגים. חלקם הגונים וחלקם הגונים פחות. התחרות שם גדולה אבל המחירים לא תמיד זולים יותר מהאתרים ברשימה הזאת.

Volume Rate
החנות היא שלוחה של DX והיא שונה במהותה משאר החנויות. החנות הזאת מיועדת בעיקר לסוחרים קטנים שמחפשים ליבא כמויות גדולות של מוצר מסויים ובזול. יבוא של כמות קטנה לא משתלמת בגלל שהאתר גובה הרבה על המשלוח.

הבהרות בנוגע למכס:
מבחינה חוקית, כל חבילה שערך התכולה שלה נמוך מ-50 דולר (כולל עלות המשלוח) פטורה מתשלום מכס או מע"מ (ולא משנה אם מדובר במתנה או לא). אם ערך תכולת החבילה מעל 50 דולר, כדי לשחרר אותה צריך לשלם מכס ומע"מ על ערך התכולה כולל עלות המשלוח. רוב המוצרים לא חייבים בכלל בתשלום מכס אלא רק מע"מ, למשל מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים. מוצרי טקסטיל פטורים ממכס עד ערך של 70 דולר.

בפעול, הסיכוי שהחבילה קטנה מהונג קונג תתקע במכס וידרשו עליה תשלום לשחרור הוא נמוך מאד, וזה נכון גם אם הערך של החבילה הוא הרבה מעל 50 דולר. אם בכל זאת יש צורך בתשלום מכס או מע"מ הדבר נעשה ברוב המקרים בסניף הדואר בזמן קבלת החבילה ובמזומן. במקרים אחרים ישלח מכתב לנמען שמבקש ממנו להגיע לסניף המכס ולשחרר את החבילה שם. במקרה כזה אפשר לוותר על הנסיעה למכס ופשוט לשלוח פקס עם מספר החבילה, קבלה ובקשה שישלחו את החבילה לסניף הדואר הקרוב. עמילי המכס נוהגים לחשב את גובה התשלום בהסתמך על הקבלה שמוצמדת לחבילה. אם הם חושדים שמשהו לא כשורה הם עשויים לעכב את החבילה עד לבירור העיניין. חשבוניות לא הגיוניות עשויות להוביל לקנסות לכן לא מומלץ לזייף.

לעיתים רחוקות חבילות נתקעות במכס מסיבות אחרות שלא קשורות לתשלום מכס או מע"מ. במקרה כזה נשלח בדואר מכתב מאד מסתורי שמודיע שחבילה על שמך זקוקה למסמכים כדי לשחרר אותה. מה שצריך לעשות הוא להתקשר למכס ולשאול מה סיבת התקיעה. ברוב המוחלט של המקרים המוצר נתקע מסיבות בטחוניות (כל חבילה עוברת שיקוף) וכל מה שצריך לעשות הוא לשלוח למכס פקס שמאשר שאתה מחכה לחבילה הזאת ויודע מה תכולתה. צריך לצרף חשבונית ולבקש שישלחו את החבילה לסניף הדואר הקרוב.

עבור מכשירים שמשדרים או קולטים, למשל משדרי FM, מקלטי GPS ואפילו מכשירים עם Bluetooth, המכס דורש לעיתים רחוקות מאד אישור ממשרד התקשורת כדי לשחרר אותם. את האישור הזה מאד קל להשיג מהניסיון שלי. באתר של משרד התקשורת יש הסברים בעיניין, בעקרון צריך לשלוח להם בפקס חשבונית ומפרט טכני של המוצר ומקבלים אישור בפקס חזרה באותו יום. אבל חשוב לציין שזה מקרה נדיר מאד שקרה לי רק פעמיים כשהפעם האחרונה היתה לפני 3 שנים בערך.

המלצה חשובה: כדאי להימנע ממשלוח מהיר (EMS או SPEEDPOST) משום שכשהוא מגיע לארץ, כדי לקבל את החבילה צריך לשלם 35 שקל דמי עמילות מכס גם אם החבילה לא חייבת בכלל בתשלום מכס!

איך מזימינים מאתרים מהונג-קונג:
הזמנה מכל אתר בחו"ל דומה מאד להזמנה מכל אתר בארץ. ההבדל הוא שחובה כרטיס אשראי בעל 16 ספרות וברוב האתרים צריך גם חשבון באתר PayPal. גם כרטיס אשראי שכתוב עליו Valid only in Israel עשוי לעבוד כל עוד יש לו 16 ספרות. תחילה נרשמים ל-PayPal שם מזינים את פרטי כרטיס האשראי. בתהליך ההזמנה באתר של החנות, אחרי לחיצה על Checkout, האתר יפנה אותכם לעמוד באתר PayPal שם תתבקשו להכניס את האימייל והססמא שלכם, לאחר מכן תצטרכו לבדוק שכתובתכם נכונה ולאשר את התשלום ע"י לחיצה על כפתור Confirm Payment. כרטיס האשראי שלכם יחוייב בסכום ההזמנה ע"י PayPal והם יעבירו את אותו סכום לחנות. כל התהליך מאושר מיידית בדיוק כמו תשלום בכרטיס האשראי ישירות. ברוב האתרים ניתן לעקוב אחרי מצב ההזמנה באתר. אם ערך ההזמנה הוא מעל סכום מסויים (15-20 דולר ברוב האתרים) תקבלו מהאתר מספר מעקב שניתן בעזרתו לברר את מיקום החבילה גם אחרי שהיא נשלחה. הבירור נעשה באמצעות האתר של רשות הדואר של הונג-קונג. אחרי שהחבילה נחתה בארץ ניתן לעקוב אחריה באמצעות האתר של דואר ישראל.

אני מקווה שעזרתי להרבה אנשים לחסוך כסף, אשמח אם תכירו לי עוד אתרים כאלו כדי שאוכל להכניס אותם לרשימה. רק אל תשכחו - תשתדלו לקנות רק מה שבאמת צריך!

נערך לאחרונה על ידי leyaniv, 22-04-09 בשעה 4:50.
leyaniv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-09, 23:45   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Dark Arrow

שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Arrow שלח הודעה דרך MSN אל Dark Arrow

תותח תודה רבה אהבתי את זה..

האמת שזה לא ממש מדריך זה יותר המלצות שלך אבל אחלה של אתרים תודה רבה
ישן 23-04-09, 0:39   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

מה כבר הם מוכרים שיכול להועיל?
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-09, 9:39   #4 (קישור ישיר)
IO Banned

סמל האישי של LoMpEx`

שלח הודעה דרך ICQ אל LoMpEx`

תיכנס ותיראה,אני מת על הזבל של הסינים.
יש לי מישהו בבית ספר שמביא את כל החיקויים של ה Iphon ומוכר במחירים גבוהים בהרבה,בהחלט נחמד.
LoMpEx` לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-09, 10:43   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של static

leyaniv, תודה על המדריך \ המלצות שלך יש פה כמה אתרים שבאמת לא הכרתי.

בדיוק ב 1.4.09 קניתי בפעם הראשונה מ DX
אתמול 22.4.09 הגיעו המוצרים עם שליח של הדואר עד הבית משלוח AIR MAIL פשוט,

עשיתי הזמנה בשביל אבא שלי לכל מיני כלי עבודה למנעולנים,
יצא 49$ על דברים שבארץ חיפשנו והכי זול שמצאנו היה 700 שקל.

מומלץ בחום
ישן 23-04-09, 11:35   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של NarKo

שלח הודעה דרך MSN אל NarKo

אחלה מדריך/המלצות

כדאי להוסיף הזהרה קטנה, קניות באתרים האלה יכולות להיות מאוד ממכרות

תודה רבה

Software is like sex, it's better free

Asus Z77 Maximus V gen| i7 3770K || Sumsung 30NM 2X4GB || Radeon HD7950 || OCZ vertex 4 + sumsung 2TB || Corsair AX750 || Corsair Obsidian 800D || DELL 2007WFP || water cooling: cooming soon
NarKo לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 11-05-09, 10:52   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

הרים של שטויות לחפור בהן,
תודה איש

2noisy לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא